Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 12. 2006 14:29

lilyy
♥♥-----
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 36

vláknina Benefibra

Máte někdo zkušenost s touto vlákninou? Děkuji

Není tady

 

#2 15. 12. 2006 12:24

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: vláknina Benefibra

V lékárně mi bylo řečeno, že výhoda Benefibry je v tom, že je rozpustná. Já jsem kupovala vlákninu Psyllium na úpravu zažívání, ve vodě se nerozpustí tak jak Benefibra, ale může se použít i do jogurtů.

Není tady

 

#3 15. 12. 2006 13:47

Suzie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2006
Příspěvky: 410

Re: vláknina Benefibra

Já jsem viděla reklamu a nechápu, jak může fungovat zcela rozpustná vláknina, když účinek vlákniny ve střevech by měl být ten, že nabobtná a mechanicky vyčistí střeva. Jestli jsem to pochopila správně.

Není tady

 

#4 16. 12. 2006 22:31

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: vláknina Benefibra

Já jsem rovněž jen viděla reklamu a taky mě překvapila čirá tekutina. Zkušenosti mám s Psylliem (vynikající),kde právě gelovatění je velmi urgentní (po chvilce stání se vytvoří "amaroun").Psyllium v jogurtu nemá chybu.

Není tady

 

#5 18. 12. 2006 19:18

alenam
♥♥-----
Registrovaný: 3. 12. 2006
Příspěvky: 69

Re: vláknina Benefibra

také jsem používala psyllium, ale spíše než že by mě vyčistilo, tak bych řekla, že nafukuje, asi ve mě přímo bobtnalo. Lepší bylo to s příchutí melounu to už bylo lepší. Tchyně jej taky zkoušela, ale bylo jí z něj přímo špatně, opravdu se to špatně snáší, na tu Benefibru jsem viděla jen reklamu, tak nevím. Já osobně preferuji Activii místo snídaně na dobré zažívání. Ta opravdu funguje a je výborná.

Není tady

 

#6 19. 12. 2006 7:53

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: vláknina Benefibra

Po psylliu jsem měla děsnou zácpu a byla jsem nafouklá jak balón.

Není tady

 

#7 19. 12. 2006 8:51

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: vláknina Benefibra

Tak to vidíte, jak každý tělo různě raguje, každý si musí najít, co mu sedne. Já jsem si zase psylliem "vyléčila" letitou úpo*n  zácpu a nesnesitelné bodání ve střevech, jak byla nafouklá a vše v nich kvasilo, jedy prostě těžko "šly ven". Byla to vlastně taková permanetní samootrava organizmu, únava apod... Ne nadarmo se říká, že zdraví je ve střevech. Ale má někdo s tou Benefibrou zkušenosti nebo ještě s něčím jiným? Každa nová rada dobrá. smile

Není tady

 

#8 19. 12. 2006 14:32

lilyy
♥♥-----
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 36

Re: vláknina Benefibra

Tak jsem si tu vlákninu před týdnem koupila.  Zatím mám křeče v břiše. Tak nevím nevím. Na jinou vlákninu jsme tak nereagovala.  Určitě se úplně nerozpustí. Ale není při pití tak gelová nebo želatinová.

Není tady

 

#9 28. 12. 2006 1:06

lyonne
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2006
Příspěvky: 38

Re: vláknina Benefibra

jo..tak tohle je dalsi reklamni trik...vubec neni bez chuti a taky mi vubec neprislo,ze by nejak pomohla...

Není tady

 

#10 28. 12. 2006 9:13

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: vláknina Benefibra

Takže vy, co jste vyzkoušely Benefibru i Psylium, doporučujete spíše Psylium? A nezkoušely jste některá Activ Aloe - to jsem měla já a moc mi to pomohlo na bolesti břicha.

Není tady

 

#11 28. 12. 2006 12:24

Suzie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2006
Příspěvky: 410

Re: vláknina Benefibra

A co to je, to Activ Aloe - zažívací potíže mám už léta a celkem nic na to nefunguje. Teď se přidalo i zadržování vody a tak bych potřebovala poradit. Znáte někdo něco, co opravdu funguje?

Není tady

 

#12 28. 12. 2006 13:24

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: vláknina Benefibra

Tohle jsem našla na :
www.darius.cz/archeus/G4_M.html

MOČOPUDNÉ PROSTŘEDKY;Močopudné čaje - nálevy;1578;0:00;čaj z listů břízy je nejlepší močopudný prostředek. který známe. Působí jemně, zdrženlivě a bez (a to je důležité) dráždění ledvinových tkání. Přípravo čaje: jedna vrchovatá čajová lžička listů se přelije jedním šálkem vařící vody, za 10 minut scedíme. Čaj pijeme přiměřeně teplý (pokud možno neslazený), 2 až 3 šálky denně jsou správná dávka. Po ukončení odvodnění přestaneme čaj užívat.
MOČOPUDNÉ PROSTŘEDKY;Močopudné čaje - nálevy;1579;132;Není lepšího močopudného prostředku nad pýr plazivý! Používá se bud' odvaru z kořínků 20g na 7 litr vody nebo výtažku 1008 na 800g vody. Pýr jest nejúčinnějším a nejlepším lékem při močových kaméncích, vředech v močovém měchýři a vůbec při všech chorobách močových cest.
MOČOPUDNÉ PROSTŘEDKY;Močopudné čaje - nálevy;1580;132;30 g plavuně, 30 g březového listí, ZO g kořene jehlice trnité, 20 g jalovčinek. Třikrát denně šálek vlažného odvaru vždy po jídle.
MOČOPUDNÉ PROSTŘEDKY;Močopudné čaje - nálevy;1581;14;Močopudný účinek má cibule. Cibuli nakrájíme na větší kousky, vsypeme do studené vody, přivedeme k varu a necháme 20 minut stát. Pijeme bez přísad.

Není tady

 

#13 28. 12. 2006 15:00

Suzie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2006
Příspěvky: 410

Re: vláknina Benefibra

Díky Decimo, ty čaje zkusím, určitě budou chutnat po*ně.

Není tady

 

#14 29. 12. 2006 16:13

heri1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 4. 11. 2006
Příspěvky: 5984

Re: vláknina Benefibra

Ahojky,na stránkách www.benefibra.cz v odkazu ochutnávka zdarma si můžete napsat o vzorek zdarma big_smile.


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/UCQVIPo.jpghttp://lb1f.lilypie.com/UCQVp2.png
http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/viUTdlT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/viUTp2.png

Není tady

 

#15 11. 1. 2007 14:28

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: vláknina Benefibra

Suzie napsal(a):

A co to je, to Activ Aloe - zažívací potíže mám už léta a celkem nic na to nefunguje. Teď se přidalo i zadržování vody a tak bych potřebovala poradit. Znáte někdo něco, co opravdu funguje?

Na močení je dobrý kopřivový čaj, chodíš potom častěji.
Jinak Activ Aloe se prodává v lékárnách, je to k podpoře imunity a trávicího ústrojí, ale taky proti zácpě, podle toho, kolik a kdy Activ Aloe piješ. Je to čirá tekutina, pije se zředěná s vodou, nechutná to nijak, ale mi pomohla. Toto jsem k tomu našla na netu:
ACTIV aloe je vyráběna výhradně z ekologicky pěstované aloe veraACTIV aloe je vyráběna výhradně z ekologicky pěstované aloe veraACTIV aloe je vyráběna výhradně z ekologicky pěstované aloe vera.

Aloe Vera, často nazývána jako „zázračná rostlina“ nebo „přírodní lékař“, byla a je od dávných věků až po současnost vyhledávána pro své přesvědčivé léčebné účinky a regenerační schopnosti. Vyniká především výraznými protizánětlivými a analgetickými účinky. Urychluje hojení ran, posiluje imunitní systém a připisují se jí též zajímavé protivirové účinky. Pomáhá při úpravě trávení, pálení žáhy a chronické zácpě, účinně odstraňuje nepříjemné pocity plnosti a nadýmání. Šáva z aloe je účinným detoxikačním prostředkem - zbavuje tělo nežádoucích látek a jedů.

Velice důležitá je skutečnost, že ani při dlouhodobějším podávání nevyvolává návyk.

Barny's ACTIValoe FORTE Barny´s ACTIValoe FORTE se vyrábí specální technologií z vybraných částí listů aloe vera Barbadensis. Získaná surovina, takzvaný "gel" (zhuštěná šáva) obsahuje tu nejvyšší koncentraci účinných látek. Tato surovina se pro použití ředí na koncentraci vysoce jakostní šávy.

Upravil(a) Babucha (11. 1. 2007 14:30)

Není tady

 

#16 13. 1. 2007 0:59

Ivetata
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 751

Re: vláknina Benefibra

Psyllium jsem brala pravidelně a už jsem měla občas problém polknout tu "želatinu", ale pomáhalo mi (vyprazdňování), viděla jsem reklamu na Benefibru a zvažuji smile

Není tady

 

#17 13. 1. 2007 6:45

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: vláknina Benefibra

lepista napsal(a):

Po psylliu jsem měla děsnou zácpu a byla jsem nafouklá jak balón.

PSYLLIUM MÁ TO VÝHODU, ŽE VLASTNĚ TRÁVENÍ UPRAVÍ....POKUD MÁ ČLOVĚK ZÁCPU, NEBO CHCE NAPOMOCI VYPRAZDŇOVÁNÍ, MĚL BY SE PO POŽITÍ PSYLLIA HODNĚ NAPÍT.
A POKUD MÁ PRŮJEM, JE DOBRÉ HO ZAPÍT MINIMÁLNĚ.
MÁM TO VYZKOUŠENÉ NA SOBĚ I NA DĚTECH.
JAK UŽ NĚKDO NA ZAČÁTKU PSAL, NEJLEPŠÍ JE V JOGURTU, TO Z NÍ NENÍ IVETATO TA HROZNÁ ŽELATINA...A NEBO JSEM SI JI NASYPALA DO STUDENÉHO MLÉKA A RYCHLE, NEŽ STAČILA NABOBTNAT VYPILA.
ALE JE PRAVDA, ŽE NĚKDO HO PROSTĚ SNÁŠET NEMUSÍ.
S BENEFIBROU ZKUŠENOSTI NEMÁM A JSEM ZVĚDAVÁ AŽ JI NĚKTERÁ VYZKOUŠÍTE, CO NA NI BUDETE ŘÍKAT.
PŘEJI KRÁSNÝ DEN. smile

Upravil(a) SLUNÍČKO (13. 1. 2007 6:48)

Není tady

 

#18 13. 1. 2007 9:27

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: vláknina Benefibra

vissla v jogurtu jsem to nezkoušela a tak jak říká Iveta už jsem se na tu želatinku nemohla ani podívat brrrr. V jogurtu by mi určo nevadila tummenupp


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#19 13. 1. 2007 16:41

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: vláknina Benefibra

Tak já jsem začala pít Psylium před třemi dny a zabralo okamžitě, možná až moc rychle, málem jsem ani nedoběhla lol. Opravdu, vyzkoušela jsem kdeco, ale tohle konečně zabralo. Je fakt, že to není moc příjemné pít, asi to budu dávat do jogurtu, jak tu holky radí.

Není tady

 

#20 28. 11. 2007 21:40

peetrah
♥------
Registrovaný: 28. 11. 2007
Příspěvky: 1

Re: vláknina Benefibra

Psyllium jsem vyzkoušela i melounovou a pomerančovou příchu,ale bylo mi z něj hrozně na zvraceníusch
Sypká Benefibra je dobře poživatelná,ale nemá tak dobrý účinek jako psyllium.Akorát po ní není nevolno.

Není tady

 

#21 18. 7. 2008 16:22

zdravuska
♥------
Registrovaný: 18. 7. 2008
Příspěvky: 1

Re: vláknina Benefibra

já užívám benefibru asi neco pres tyden.Trpím zácpou( chodim na stolici tak jednou za 4-6 dni) a mužu potvrdit že posledni 3dny jsem byla i 2x denne,nejsem tak nafoukla jako predtim a jeji uzivání mi nedela vubec zadny problem.Uzivala jsem asi pred rokem i psyllium,bylo sice ucinejsi ale pozrit to pro me byl velky vykon:lol: muzu rict ze jsem s benefibrou zatim opravdu spokojena:)

Není tady

 

#22 18. 7. 2008 19:15

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: vláknina Benefibra

Psylium se prodává i v kapslích,jenom stačí polknout a pít více vody

Není tady

 

#23 28. 2. 2010 1:19

eva22
♥------
Registrovaný: 28. 2. 2010
Příspěvky: 1

Re: vláknina Benefibra

ahojky sháním 2 účtenky Benefibra za rok 08 může být i max.07) a účtenku Benefibra zakoupenou do února 09. Stačí naskenovat.
Potřebuji to do soutěže, poslal by mi někdo na email jaguarek@seznam.cz mohu za to poslat nějakou kosmetiku dle výběru. Prosííím
budu vděčná na odměně se domluvíme

Není tady

 

#24 28. 2. 2010 13:18

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: vláknina Benefibra

já psyllium občas polknu, potíže nemám, spíš jen tak pro úpravu a zarazilo mě, že to někdo nechá nabobtnat a až pak to do sebe cpe:-) já dycky polkla lžičku nasucho, zapila skleničkou vody a pusu tou vodou vypláchla, žádná hnusná želatina:-) a máma mi dycky kladla na srdce, abych to hodně zapila....možná z toho jsou pak ty nežádoucí účinku. nebo si dávat menší dávku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů