Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 9. 12. 2006 16:36

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Co byste měli vědět......

NORSKO:
zákaz požívání alkoholu na veřejnosti; ve většině turistických ubytoven zákaz prodeje a pití alkoholu, zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorách a hospodách; překvapivě málo dálnic, na silnicích je třeba dodržovat rychlost 80 km/h

Upravil(a) cilka (9. 12. 2006 16:47)

Není tady

 

#2 14. 12. 2006 11:04

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16394
Web

Re: Co byste měli vědět......

Finsko: Do NP si pořídit moskytiéru, bo naši komáři jsou ve srovnání s těmi domorodými jen malým neškodným zpěvavým ptactvem. Různé Offy a další typy repelentu nestačí... Taktéž outdoorové kalhoty s deklarovanou ochrannou vrstvou odpuzující různé hmyzy jsou tam na dvě věci (ale to aj v zemích českých smile)

Pobaltí: Tři nádherné země, které stojí za to projet na kole (a nejen NP). Stejně jako v dalších postsovětských zemích není dobré dávat příliš na odiv své bohatství (zvláště ve východních částech - i to kolo je lepší mít trochu odřené a "zaflákané"), soutěžit s domorodci v pití vodky a zavádět řeč na politiku (pokud si nejste dobře jisti názorem zúčastněných). Dobré je také nenechat se vyvést z míry různými hláškami typu - Česko znám, byl jsem vás zachránit v šedesátém osmém (člověk nikdy neví, kdo to myslí ironicky a kdo vážně)... Ve větších městech mluvte raději anglicky nebo německy, ale na venkově se většinou jinak než rusky nedomluvíte (JV Litvy ještě polsky).
Jo a zvláště odborníkům přes památky bych poradila navštívit zopár hradů (některé jsou postavené komplet znovu z moderních pálených stavebních výrobků - Litva - např. Trakai, Lotyšsko - např. Turaida)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů