Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 12. 2006 16:26

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Co by jste měli vědět......

CHORVATSKO:
v bývalých válečných zónách ve vnitrozemí stále hrozí minové nebezpečí; zákaz přenocování ve volné přírodě, nedoporučuje se koupání, pokud vane z pevniny na moře životu nebezpečný vítr bura; nepodceňovat limity dováženého zboží: bezcelně nejvýše 200 cigaret nebo 20 doutníků, 1 litr tvrdého alkoholu, 2 litry vína

Upravil(a) cilka (9. 12. 2006 16:43)

Není tady

 

#2 11. 12. 2006 10:10

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Co by jste měli vědět......

Pisete o Chorvatsku jako by to byl Avganistan. Urcita uzemi jsou stale zaminovana ale jsou mimo turisticke trasy a destinace. 15000 km ctverecnych ktere byli okupovany neni jednoduche ocistit od min...
O prenocovani ve volne prirode neni co bych dodal - v CR muzete prespat i v narodnim parku a nic se nedeje. V Chorvatsku neni rozsirene mezi lidma prenocovani  ve spacacich jako v Cesku.
Bura fouka v lete 1-2 x za tyden, v zime asi kazdych par dni. To by uz tam nikdo nezil kdy by to bylo necojako Tsunami. Cesi dost podcenuji otevrene more a vydavaji se s madrackou daleko od brehu. Lezou po horach bez vody a maji jen sandaly ( nekdy i s bilymi ponozkami ). Pak se divi kdyz zabloudi. Podle poctu klientu jsou mezi 3-4 mistem jako navstevnici ale zachrana sluzba, hlavne horska, informovala nedavno ze jsou CEsi na 1. miste sa procentualne asi 80 % vsech osob ktere se zatoulaji, zabloudi.

cilka napsal(a):

CHORVATSKO:
v bývalých válečných zónách ve vnitrozemí stále hrozí minové nebezpečí; zákaz přenocování ve volné přírodě, nedoporučuje se koupání, pokud vane z pevniny na moře životu nebezpečný vítr bura; nepodceňovat limity dováženého zboží: bezcelně nejvýše 200 cigaret nebo 20 doutníků, 1 litr tvrdého alkoholu, 2 litry vína

Není tady

 

#3 11. 12. 2006 10:32

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co by jste měli vědět......

toto byly informace z turistického serveru.
vaše informace o nococvání v čechách v parcích jsou mylné.
byla bych ráda, kdyby jste mezi své informace zařadil co nejvíc o rizicích, protože žádný národ tolik nepodceňuje nebezpečí jako češi.
Též by bylo dobré uveřejnit i zvyky.....
a pokud vím, tak v počtu zemřelých turistů v chorvatsku, vedou také češi.

Není tady

 

#4 11. 12. 2006 11:29

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Co by jste měli vědět......

Neverte vsem co se pise v turistyckych servrech. Tam se treab take pise ze se v Chorvatsku pise srbochorvatsky ( tak to bylo za totality rozsirovano ). Tito dva jazyky jsou asi jako cesky a slovensky rozdilny s tim ze se v Chorvatsku pise latinkou a v Srbsku cyrilici.
Ohledne rizik - ne vim jaka mate na mysli, ale na rozdil od mnoha dalsich statu,do Chorvatska se nemusite v podstate proti nicemu ockovat,voda je vsude z vodovodu pitna a ma jakost kojenecke vody.
Pripadne konkretni dotazy odpovim.

cilka napsal(a):

toto byly informace z turistického serveru.
vaše informace o nococvání v čechách v parcích jsou mylné.
byla bych ráda, kdyby jste mezi své informace zařadil co nejvíc o rizicích, protože žádný národ tolik nepodceňuje nebezpečí jako češi.
Též by bylo dobré uveřejnit i zvyky.....
a pokud vím, tak v počtu zemřelých turistů v chorvatsku, vedou také češi.

Není tady

 

#5 11. 12. 2006 11:42

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co by jste měli vědět......

nejde o mně, já se do chorvatska nechystám smile
zmínil jste jazyky, pokračujte..... vyjděte třebas z blízkosti obou národů, já nevím...Je to na vás, připojte i některé historky, prostě starejte se, aby vám sem na tohle subforum lidi chodili, čím víc lidí, tím líp pro vás. Lidi přijdou po každé, když uvidí nový příspěvek..... Máte přístavy, to by v tom byl čert aby z nějakého neodplul hrdina za svou milou..... Aby se nezjevilo nějaké zvláštní zvíře..... Já nevím, vy potřebujete přitáhnout zájem... Vyprávějte jak krásně voní pinie, jak milí jsou lidé.... Je toho spousta, co o své zemi můžete vyprávět....
Všude kde jsem byla, měli připravenou nějakou pověst a krom pár fotek či videa, mi v hlavě zůstala ona pověst.......

Není tady

 

#6 11. 12. 2006 14:41

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Co by jste měli vědět......

Zminujete se o opravdu velkem zaberu. Z toho se da udelat spousta temat. Na vsechne dotazy se budu snazit odpovedet tummenupp

cilka napsal(a):

nejde o mně, já se do chorvatska nechystám smile
zmínil jste jazyky, pokračujte..... vyjděte třebas z blízkosti obou národů, já nevím...Je to na vás, připojte i některé historky, prostě starejte se, aby vám sem na tohle subforum lidi chodili, čím víc lidí, tím líp pro vás. Lidi přijdou po každé, když uvidí nový příspěvek..... Máte přístavy, to by v tom byl čert aby z nějakého neodplul hrdina za svou milou..... Aby se nezjevilo nějaké zvláštní zvíře..... Já nevím, vy potřebujete přitáhnout zájem... Vyprávějte jak krásně voní pinie, jak milí jsou lidé.... Je toho spousta, co o své zemi můžete vyprávět....
Všude kde jsem byla, měli připravenou nějakou pověst a krom pár fotek či videa, mi v hlavě zůstala ona pověst.......

Není tady

 

#7 16. 1. 2007 12:24

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co by jste měli vědět......

Odkazy na stránky poskytující další informace o Chorvatsku

http://www.chorvatsko.cz/tools/odkazy.html
http://www.chorvatsko.cz/tema/tema.html  u tohoto odkazu je snad nejvíc informací co jsem kde viděla.... A jsou vám k dobru.

Není tady

 

#8 24. 1. 2007 9:34

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: Co by jste měli vědět......

musím se trošku Tomislava zastat. Byla jsem v minulém roce v Petrčané a bylo to příjemné překvapení. Dva týdny jsem si běžne nechávala doklady, osobní věci na pláži (první 3 dny opatrně) druhé už ne bez dozoru a nic se nestratilo. Plហbyla upravovana, lidé srdeční moc jsem si to pochvalovala. Ráda si to zopakuji.
A to jsem tam nechtěla jet, nemám ráda kamínkové pláže. Překvapili mně vybudované betonové pontóny které končily řebříkem přímo do moře takže jsem nepotřebovala ani boty na plování. Deklarované medúzy, ježky a podobné hruzy jsem tam po dva týdny vubec neviděla. Ubytování čisounké, děsně laciné. Po hruze válek ani stopa.
A to jsem Chorvatsko automaticky škrtala 5 let z programu dovolené.

Není tady

 

#9 24. 1. 2007 11:02

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Co by jste měli vědět......

Tesi mne takova slova - akorat abych uvedl na spravnou miru.
A ) u more krome Dubrovniku valka na stesti nikdy nebyla a tim padem tam ani nemohou byt stopy po valce.
B ) Meduzy a jezky nikde nenajdete na stejnem miste - meduzy jsou tam kde je more kalnejsi, prevazne v Italii ( proto
    je treba v Chorvatsku kazdym rokem pres 2 mil. Italu a pritom maji 4 more ). Jezci jsou naopak jen tam kde je ciste
    more
C ) Na to desne lacine ubytovani se radsi nebudu ptat, protoze mi to moc nezavani legalnim podnikanim, ale je kazdeho
    vec a svedomi jak podnika.
D ) mejte se krasne, leto se i pres ten dnesni snih, blizi

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů