Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 9. 12. 2006 16:16

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Co by jste měli vědět......

Bělochu, rozděl se!
Afrika přitahuje stále více Čechů. Podle Jaroslava Lhoty z cestovní kanceláře Adventura je v posledních letech vyhledávanou zemí Tanzanie. Turisté tam však podle něho nejsou příliš v bezpečí. Domorodci žebrají, nabízejí nejrůznější více či méně potřebné služby a kradou. „Bílý cizinec je pro místní boháč a oni cítí takřka morální právo se s ním o jeho bohatství rozdělit,“ vysvětluje Lhota. Holcová jeho slova potvrzuje: „Například v Etiopii natahují domorodci ruce a říkají: Give me money. Nejde o prosbu, ale o nárok.“

Upravil(a) cilka (9. 12. 2006 16:55)

Není tady

 

#2 9. 12. 2006 16:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co by jste měli vědět......

EGYPT
v pobřežních vodách každoročně zemře při potápění a šnorchlování asi pět českých turistů; nedoporučuje se cestovat místními autobusy (nehody kvůli únavě řidičů a špatnému stavu vozidel), konzumovat zmrzlinu a vodu z vodovodu; na veřejnosti je nevhodné pít alkohol, líbat se, nosit hluboké výstřihy; auta v noci nesvítí; hrozba teroristického útoku; na podzim se očekává šíření viru ptačí chřipky

Je zde také zakázáno sbírat mušle a korály a bez povolení je odvážet ze země - k vývozu je třeba mít kupní doklad či povolení.
V Hurghadě jsem potkala toulavé smečky psů, nejsou to žádní chudinkové, jsou to opravdu zdivočelé smečky.
U benzíny při tankování benzínu řidiči běžně kouří - bylo to nejhorších 10 minut v mém životě.
Nezkoušejte v Gíze sbírat kameny s tím, že budete mít suvenýr od pyramid, je to trestné. Pokud se budete chtít podívat z pyramidy dolů (Cheopsova) na parkoviště pod ní, stačí policistovi, který je u vchodu do pyramidy strčit pár piastrů a on vás o ty dva bloky výš pustí. Správně se tam nesmí vůbec, neplánujte si žádný výstup na pyramidu, bloky kamenů jsou skoro dva metry vysoké.
Pohyb po Egyptě (např: doprava do Káhiry) je doprovázen vojenskými konvoji, je to běžné opatření, nelekejte se.
Pokud řidiči na silnici vidí jít po kraji ženu, troubí jako o život, za pár dní sebou přestanete škubat smile .
Nenechte si ujít Egyptské muzeum v Káhiře, je to opravdu něco neskutečného. A když už tam budete, královské mumie stojí za to!
Cokoli se dá v Egyptě uplatit, tam skutečně prachy vládnou.
Pozor na alabastrové dílny, výrobky jsou velmi krásné..... chvíli... Tedy doma se s nimi ještě pár týdnů pochlubíte. Pokud budete chtít koupit tyrkysový kamínek, nechte si ho ozkoušet nad plamínkem zapalovače - často zde barví howlit a vydávají jej za tyrkys.
Smlouvat, smlouvat a smlouvat a hlavně: Doporučím tě všem svým známým, kteří tu se mnou jsou, celý svý rodině v čechách, všem koho znám..... Každý obchod chválit..... Ženský, pokud budete smlouvat vy, občas vás prodávající plácne po zadku, bude chtít políbit (děsný) a pokud budete opravdu dobrý, tak si fakt před uzavřením obchodu do tý dlaně plivne a pak si plácne.

Upravil(a) cilka (9. 12. 2006 17:12)

Není tady

 

#3 9. 12. 2006 16:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co by jste měli vědět......

TUNISKO
zákaz fotografování vládních a vojenských objektů , letiš, nádraží, uniformovaných osob, muslimů provádějících náboženské rituály mimo mešitu; zákaz vstupu do mešit v době modliteb; přísné dovozní limity: 2 litry alkoholu na osobu do obsahu 25 %, l litr nad 25 %, 4000 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 250 g tabáku; zákaz vývozu tuniských dinárů

Tunis je bezva zem..... tak zničená turisty (českými ), že na tržištích je všude slyšet: zadarmo, kriste pane, ježiš marjá, drahý, zbankrotuju...... ale už  i jadrné české nadávky. my češky, se tunisanům líbíme, všem tunisanům smile, chceteli si zvednout sebevědomí, jeďte tam na dovolenou. Obchodník vám zadarmo nabídne zkoušku místního folkrního hábitu, posadí vás k vodní dýmce, nabídne místní specialitku: velmi silný a přeslazený mátový čaj, většinou v uplivané skleničce a tak si chce šáhnout, očička mu svítí..... Ale když si zachováte dekorum, máte na celý pobyt kamaráda, za kterým můžete přijít pokecat kdykoli budete mít chu.
Tunisané jsou na svou zem velmi hrdí, hlavně tátové od rodin. Stojí za to, pronajmout si taxi (levnější než u nás) a nechat se povozit třeba po Djerbě s tím, že chcete ukázat krásy ostrova. Nᚠtaxikář nás odvezl i k sobě domů smile a ukázal nám domy všech svých příbuzných.... Ale i knihovnu kam prý chodil smile
V Monastiru je muzeum místních krojů, stojí za prohlédnutí.
Matmata je hezká, sice turisticky zprofanovaná, ale hezká, jinde to vidět není. Cesta na Saharu je dlouhá ale když začnou být vidět nomádi..... je to pro nás nezvyklé, když jsou všude velbloudi, stáda velbloudů....
Hotely v oázách jsou velice krásné, uprostřed pouště je skutečně zeleň tak zelená, že ani u nás na jaře není tak zeleno.
Když jsem jel na safari na Saharu, říkal mi průvodce, že kdo jednou navštíví pouš, vždy touží se tam vrátit. měl pravdu, ráda bych se tam ještě někdy vrátila, bylo to úchvatné..... To se prostě musí vidět.
Jo.... až se spřátelíte s někým z místních, nechte si na památku napsat arabsky své jméno.....

Upravil(a) cilka (9. 12. 2006 17:27)

Není tady

 

#4 26. 4. 2011 3:28

eva2009
♥♥-----
Registrovaný: 14. 9. 2009
Příspěvky: 39

Re: Co by jste měli vědět......

ahoj, by mě zajímalo toto:
Pozor na alabastrové dílny, výrobky jsou velmi krásné..... chvíli... Tedy doma se s nimi ještě pár týdnů pochlubíte.

Mám alabastrové výrobky rok a nic s nima není, tak jsem se chtěla zeptat, jak si to myslela, že nevydrží?

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů