Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 7. 12. 2006 22:26

ruzena
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2006
Příspěvky: 36

SCHIZENCEPHALY - ROZŠTĚP MOZKU

Snaše se narodila v 8. měsíci holčička, /2.43 kg / a jelikož měla problémy s dýcháním , byla dána do inkubátoru. Při vyšetření zjistili, že malá má vzácný vývojový defekt -rozštěp v levé mozkové polokouli.Jedná se údajně o velmi vzácnou vývojovou vadu, které se u nás vyskytuje velice málo a údajně pochází ze států. Lékař řekl, že na toto neexistuje žádný lék a ani nelze zasáhnout chir. zákrokem.
Naštěstí se prý jedná o velmi malý rozštěp který je uzavřený. Na netu jsem k tomuto v češtině nesehnala žádné bližší informace, pouze v anglič.. Po přečtení prognóza nijak růžová. Problémy jsou různé podle velikosti a místa zásahu rozštěpu. Zatím lékaři nedovedou říci zda to bude mít nějaké následky a na co.
Má prosím někdo s tímto nějaké zkušenosti, popř. je schopen k tomuto říci něco bližšího a nebo poradit na koho a kde je nejlépe se orientovat. Nevěřím, že naše malá je vyjímka , že určitě se najde někdo kdo poradí a pevně věřím, že to musí dopadnout dobře.
Děkuji moc všem.

Není tady

 

#2 8. 12. 2006 7:32

nika251
♥------
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 17

Re: SCHIZENCEPHALY - ROZŠTĚP MOZKU

Ahoj. Konkretne som nenašla ale skus si do vyhladavača hodit aj slovenske rázštep- vyhodi toho dost a viem ze sa medzi nimi vyskytuje aj stránka s mamičkami detí s rázštepom. Skus to tam prelistovat. Zial, inac neviem. Drzim palce nech to nie je take hrozne. Osobne viem len tolko ze v niektorych pripadoch, moze zdrava cast mozgu prevziat funkciu tej poskodenej ale na to su specialne cvicenia- to bolo v pribehu o malom Robinovi- je to medzi tymi vyhladavanými. Drzim palce


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;29/st/20071119/k/ab89/preg.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů