Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 12. 2006 12:47

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Podařilo se vůbec někomu z asistentek dostat na jinou pozici? Myslím postoupit?

Není tady

 

#27 11. 12. 2006 14:18

Kamilie
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 109

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

No, mohu ti říci, že kdysi jsem nastoupila do odbobné funkce a NEBYLO do čeho píchnout. Ještě jsem měla dvě podřízené a vlastně jsme se přetahovali o práci, protože prostě nebylo co dělat. Jeden s ředitelů byl zde občas (Němec), a jinak mne bylo trapné tam sedět od 7,00 do 19,00!!!! jako šéfové sekretariátu...a z mého pohledu ztrácet čas sezením a nic neděláním.
Ale, to jsem byla mladá a měla práce na výběr....Ale to ještě nebyl internet.
Všeho z mírou. Jo, ještě děláme i komplet inventury...i fyzicky i papírově a další zde neuvedené práce....
Mám rada, když pracovní doba rychle ubíhá. Ale mít stres a stíhat práci jen tak-tak a nemít klid, to je taky na nervy.
Máš-li volbu, vol. Já už nemám.

Není tady

 

#28 11. 12. 2006 14:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daško, jasně, že musíš se šéfem komunikovat. On nemůže vědět, jaké mᚠproblémy. Ty musíš přijít s konkrétními návrhy řešení, a už je to změna pracovní náplně, koupě kávovaru a podobně no a uvidíš, jaká bude odezva. Nakonec mu můžeš i povědět, že sis práci představovala poněkud jinak - třeba se najde jiná pozice ve firmě, kde bys byla spokojenější. Ale to všechno on neví, takže si najdi vhodnou dobu a jdi do toho.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#29 11. 12. 2006 14:34

Kamilie
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 109

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Ano, ale ja mám VŠ, takže možná u SŠ pak jedině, dle specializace školy, do účtárny? na customer car?

Není tady

 

#30 11. 12. 2006 15:58

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Práce s PC, např. fakturantka nebo tak? Neblázni, tohle přece nemůže být sen žádné ženské s praxí? Do většiny firem se berou na tyto pozice slečny po škole, které po krátkém zaškolení chrlí denně stovky a stovky faktur a jednou jako manufakturní stroje.... To Ti v pět tak třeští hlava ani nemrkneš a pokud zachybuješ může být velký problém... Ale pokud umíš vypnout a slepě opisovat čísla a slova a nevadí Ti pořád koukat do nějaké sestavy a tlouct číslo za číslem do počítače 8 hodin denně, tak to zkus.... Ale nevím, nevím....
To bys mohla jít např. do banky vkládat příkazy k úhradě na zpracování nebo do různých účetních a databázových firem, kde potřebují tzv. otroky na vkládání dat... Ale na to nepotřebuješ ani praxi ani jiné dovednosti, ale taky ti za to nikdo nedá žádný extra peníz, protože je to bráno jako "podřadnější" povolání...v ekonomické oblasti....

Není tady

 

#31 11. 12. 2006 16:03

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

S tím postupem:
to je těžké, záleží, jak v které firmě je ta asistentka výsostné postavení. Např. v bance jsem zažila, že naopak, tam to bylo prestižní a postupové místo, na které se čekalo i několik let... (Něco jako v Pojišovně štěstí :-)) )
Prvně holky dělaly pošačky, pak archivářky, pak na podatelně a pak se mohly přihlásit do konkurzu na uvolněné místo asistentky ředitele....
V komerčních firmách je to spíš cílené místo nástupu a nikdo nepočítá s tím, že by asistentka najednou nechtěla být asistentkou a chtěla se najednou stát účetní, obchodní zástupkyní nebo servisním technikem....

Pořád mi vrtá hlavou to Tvé vaření kávy.... Firma má 400 zaměstnanců nebo kolik si psala a kolik jich chodí denně na ty porady a kolik jich denně od tebe chce ten nápoj? Jen tak pro zajímavost. Zda je to 2x denně 40 káv nebo 15 x denně 2 kávy, to je vcelku podstatné k tomu, aby se dalo určit, zda je tvoje pozici pouze o občerstvení....

Není tady

 

#32 12. 12. 2006 9:10

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Všechny  vás moc zdravím!
Určitě je rozumné zajít za šéfem, jen si přesně musím promyslet jak to řeknu. Jsme firma, u které automat nepřichází v úvahu…šetříme. Takže budu muset jej zakoupit asi sama a po nějak se s ředitelem domluvit, při nejhorším si to nechám potom převézt do bytu :-)
Vážně, jsem ochotna přistoupit na tuto možnost, protože pro mne je podstatnější co dělám s dobrou pracovní dobou než třeba ten plat, i když samozřejmě i to je důležité, ale já jsem zatím bezdětná, svodobná, tak se na to dívám asi jinak než jiní.
S tím postupem nebo přestupem je to těžké tady ve firmě. Není taddy téměř žádná možnost a pokud je, tak jen ty technické pozice a v případě, že neumím a nemám ráda matiku, tak je to téměř nulové.
Chci se zeptat, brali by jste raději práci, kterou nemáte rádi a s tím kafem vás to neúnosně štve, ale máte dobrý plat a pracovní dobu nebo byjste raději měli práci, která vás baví víc, ale museli tam být dost dlouho do večera a platově je to na částce okolo 10-11 tisíc čistého..
Já totiž si nemyslím, že by ten plat pro mne byl rozhodující, ale v podstatě ta pracovní doba je to, co mne tady dost drží.
Jinak k dotazu, kolik denně dělám kafe a čajů, se nedá jednoznačně odpovědět. Jsou tady denně návštěvy v počtu zhruba 10 lidí, pak příjde třeba 5 jednotlivců s časovým odstupem a šéf si řekne o kafe vždy jak pro sebe tak pro něj, takže vás to vždy vytrhne z něčeho na čem děláte..
Právě uvažuji, jestli ten automat bude k něčemu, pokud si šéf sám to kafe z automatu neveme.
Což opravdu nevím jak mám říct..Pokud je sám, tak si pro to kafe občas zajde, ještě navíc, když v tom automatu bude více možností..
A další, ale podstatná věc je ta, že již dlouhou dobu mám problém s ramenem. Nemohu moc ruku přetěžovat a tak hodlám říct rovněž o tomto problému. Nevím však, jestli je to na místě.
Když si čtu příspěvky a vy píšete o fakturantce apod., tak nevím proč, ale nikdy jsem se na toto místo nedostala. Zkoušela jsem něco podobného, ale vždy to dopadlo u asistentky a u asistentky jsem nikdy nezískala nějaké extra znalosti, které by mne mohli posunout někam dále. Takže když píšeš ohledně toho, že fakturantky jsou holky po škole, tak já bych to brala klidně i teď, protože tam je nějaká možnost se něco naučit, získat praxi, kterou zaměstnavatelé žádají.

Není tady

 

#33 12. 12. 2006 9:29

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

To je legrační představa, že si koupíš do práce svůj vlastní kávový automat a do něj si ze svého budeš kupovat náplně a kelímky a budeš vyvařovat dvacet káv denně ze svého automatu pro své kolegy a  šéfa a stejně jim to ve finále budeš nosit. Ale bohužel to tak asi dopadne....sad
Pokud Tě 15x denně někdo požádá o uvaření kafe, je to dost, ale z práce Tě přece vytrhne denně daleko víc věcí a i na déle... Telefonáty, návštěvy, faxování, focení, scanování, urgentní žádosti šéfa o něco atd.... Takže nikdo na takové pozici nemůže chtít, aby na něj 8 hodin denně nikdo nemluvil, nevolal a nic po něm nechtěl...
Pokud mᚠzávažné zdravotní problémy a opravdu mᚠproblém s tím, donést ten tác s hrníčky na místo, tak bych spíš volila změnu zaměstnání... Ale když se těšíš na ten projekt.... Co říkal doktor, léčba, operace.....?
Jseš opravdu z dost chudého kraje na dobré pracovní pozice a žen v tvém oboru, hledajících praci je strašně moc, takže opravdu musí být problém se dostat i na místo fakturantky. Já jen soudím dle toho, že na naší pobočce v Ostravě, když bylo třeba najít fakturantku, tak stačilo otevřít dveře, a už tam stálo pět holek po škole a firma byla spokojená, protože dostaly málo peněz a zaučené na tuto jednoduchou práci byly raz dva....
Pokud cítíš nespokojenost a dilema zda někde to nebude lepší i za cenu menšího platu a horší pracovní doby.... tak ti nic nebrání hledat.... Můžeš na internet, tak projížděj každý den nabídky internetových serverů, kupuj si hospodářky, tam je anglických inzerátů hromada, dokonce pondělní výtisky jsou speciálně o kariéře a hledání práce a v klidu a tichosti se rozhlížej. V případě nutnosti dostavení se na pohovor, si vezmeš náhradní volno nebo dovolenou a uvidíš, zda se něco lepšího vyloupne.... Rozhodně nechoď říkat šéfovi,"já jsem sice vaše asistentka, ale kafe vám už vařit nebudu a pokud se vám to nelíbí, tak já jdu pryč a pak si něco najdu".....big_smile

Není tady

 

#34 12. 12. 2006 10:41

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Jenže je to složité, jak si má člověk najít něco jiného, když má 3 měsíční výpovědní lhůtu? To na něj nikdo nepočká, jedině odejít a bohužel nemít zápočtový list.

Není tady

 

#35 12. 12. 2006 11:02

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b napsal(a):

Jenže je to složité, jak si má člověk najít něco jiného, když má 3 měsíční výpovědní lhůtu? To na něj nikdo nepočká, jedině odejít a bohužel nemít zápočtový list.

Ty si podepsala smlouvu, že souhlasíš s nestandardní výpovědní lhůtou? Dle zákona mᚠdvouměsíční. Asi mají strach, že by jim odtud pořád někdo utíkal....
A kde je psáno, že musíš odcházet na konci výpovědní lhůty? Vždy můžeš odejít na dohodu, ale to musíš být zadobře se šéfem a rozumně ho požádat, že mᚠnástup od tehdy a od tehdy a že potřebuješ odejít např. za měsíc a mezitím že ráda zaučíš někoho nového a nejlépe si tu náhradu přímo najít, to se šéfům moc líbí....
Málo kdo nabízí práci a požaduje nástup za tři dny, někde se hledá za několik měsíců, někde za měsíc někde i dříve, ale pokud uspěješ u výběrového řízení a mají o tebe zájem, tak se lze většinou domluvit, že ty se pokusíš odejít, co nejdříve a oni ti nějakou dobu počkají a chodíš se např. pouze po odpolednech zaučovat apod.....
Vždy jde najít řešení, neutíkej z dobře placené práce na pracák a s bláznivou nadějí, že hned něco najdeš, studuj minimálně měsíc nějaké nabídky a sleduj, data nástupů, požadavky, náplně práce, plat pokud bude uveden... žádná ukvapená rozhodnutí před vánocema....

Není tady

 

#36 12. 12. 2006 11:04

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b napsal(a):

Jenže je to složité, jak si má člověk najít něco jiného, když má 3 měsíční výpovědní lhůtu? To na něj nikdo nepočká, jedině odejít a bohužel nemít zápočtový list.

Co myslíš tím odejít a nemít zápočtový list? Do dalšího zaměstnání musíš mít zápočtový list, na pracák i do každé další práce, vždy musíš nastoupit se zápočákem, to je tvoje jediné potvrzení a bez toho Tě buď  vůbec nezaměstnaní nebo nevezmou do stavu nezaměstnaných nebo mᚠurčitou krátkou lhůtu na dodání dodatečně.
A každý poslední zaměstnavatel je povinen Ti ho vystavit při ukončení pracovního poměru....

Není tady

 

#37 12. 12. 2006 11:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daško, každá práce má svoje klady a zápory a ideální místo zřejmě nenajdeš (i když výjimky existují), to ti asi potvrdí i ostatní. Vždycky se najde nějaká "moucha" a záleží jen na tobě, jestli to překousneš, protože ostatní je super, nebo budeš hledat dál. Na víceméně podřízeném místě tě vždycky šéf bude "vyrušovat" svými požadavky, jenže dokud nebudeš šéfovat ty, musíš se s tím smířit, protože jsi tam pro něj. Mohla bych vyprávět, jaké mají šéfíci požadavky - od sehnání učebnice pro dítě, zajištění kytky pro manželku až po třeba přišití knoflíku. Jenže pokud požádá slušně, proč mu nevyhovět. Proti tomu je vaření kafí prkotina, kterou bych se vůbec nenechala vyvést z míry.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#38 13. 12. 2006 7:17

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Eva36.
Ahoj Evi 36, chtěla jsem se tě zeptat. Psala jsi, že jsi zaskakovala za vaši sekretářku, když nosila hrnky, vyřešila jsi to kelímky na kafe a vodu. Projednala jsi to nejdříve se šéfem nebo jsi je postavila k hotové věci? Ono ty kelímky by zde také hodně řešily, protože to chystání a mytí by bylo rázem o dost kratší. Proto mne zajímá, zda-li jsi dávala kelímky všem nebo jen takové té normální návštěvě a například návštěvě ze zahraničí jsi dávala hrnky?
Nevím, jestli se to pro každou návštěvu hodí.
Děkuji.

Není tady

 

#39 13. 12. 2006 8:49

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b: Ahoj. Jelikož mému šéfovi je občerstvení tak nějak fuk, rozhoduju sama. Už mám nějakou praxi, hodně návštěv už znám osobně a odhadnu, ke komu si lze co dovolit. Na poradu mistrů rozhodně stačí kelímky, na zahraniční návštěvu, kde přijede 30 šéfů lakovny, stačí kelímky taky. Když přijede třeba šéf plynáren a má s mým šéfem jednání, donesu hrnky ... Když je jednání víc lidí tzv. "na úrovni", tak si dovolím ty hrnky a sklenky přichystat do zasedačky na stůl, k tomu cukr, mlíko, lžičky, vody a termosku s kafem, na talířky rozhodím sušenky a ovoce  ... (ušetří se aspoň čas za donášení každičkýho hrníčku ke stolku, pak se to holt musí ale umýt).... prostě tak nějak se snažím uvažovat hlavou a mám štěstí, že můj šéf se nijak nebrání mým inovátorským nápadům a netrvá na tom, co předvádí po zbytek roku jeho sekretářka.

Není tady

 

#40 13. 12. 2006 9:31

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Evi36
Nám právě má přijet příští týden okolo 30ti lidí, návštěva to je docela důležitá, ale říkám si, jestli je vhodné nachstat hrníčky a na vodu jen kelímky, protože tolik sklenek ani nemám..co myslíš? Asi bych se měla zeptat šéfa, že..

Není tady

 

#41 13. 12. 2006 10:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daško, neotravuj šéfa s každou prkotinou (budeš mu připadat nesamostatná, což je mínus pro postup). Prostě kup skleničky, s úsměvem si nech proplatit paragon a když začne řvát, navrhni jednorázové kelímky a mᚠnadále vystaráno. Skleničky pak budeš používat jen pro ty nej... návštěvy.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 13. 12. 2006 10:50

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Záleží na tom, jak mají ve firmě nastavené pravomoce nákupu... Zda např. šéf na začátku řekl, vše do 3000,-- si kupujte bez mého konkrétního souhlasu nebo zda nesmí kupovat sama nic bez předchozího schválení nebo zda má povolen pouze nákup kancelářských potřeb a potravin.... Pokud to není dovolené, asi bych nekupovala jen tak 20-30 skleniček, taky by jí to mohl dát k úhradě.... Ale pokud to má v režii ona nebo někdo z kolegů, určitě bych to uskutečnila a šéfa tím nezatěžovala.... Kelímky si myslím nejsou vhodné jako repre, pokud u toho hned nestojí stojanová voda. Dát na stůl bednu lahví minerálek a džusů a různých vod a k tomu postavit komín 40 kelímků a vést poradu o miliónech je takové divné....

Není tady

 

#43 13. 12. 2006 12:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Macex - vycházela jsem z toho, že skleničky jsou položka do pětistovky, což není částka, která by se nedala zaplatit "z vlastního", kdyby bylo nejhůř. Ale moje zkušenosti se šéfy jsou takové, že spíš něco schválí následně, protože jednak (většinou) ocení to "nezatěžování", druhak je jim blbé to nenechat zaplatit, pokud se jedná o rozumnou záležitost, což skleničky nepochybně jsou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 13. 12. 2006 12:50

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

helena napsal(a):

Macex - vycházela jsem z toho, že skleničky jsou položka do pětistovky, což není částka, která by se nedala zaplatit "z vlastního", kdyby bylo nejhůř. Ale moje zkušenosti se šéfy jsou takové, že spíš něco schválí následně, protože jednak (většinou) ocení to "nezatěžování", druhak je jim blbé to nenechat zaplatit, pokud se jedná o rozumnou záležitost, což skleničky nepochybně jsou.

Jo, to mᚠsamozřejmě pravdu....
Není to náklad, který by v nejhorším neunesla ze svého... Spíš jsem chtěla nastínit, že někde si může člověk kupovat bez omezení kalkulačky, luxusní vybavení na stůl (poličky, štelářky, sešívačky, stojánky apod...) a někde si nesmí koupit ani tužku, protože buď o tom chce šéf vědět nebo je na to určen někdo jiný, kdo to má na starosti.... TAkže, aby si zbytečně nepřidělala problémů s tím, že to měl zařídit a schválit někdo k tomu pověřený... Ale asi tam nikoho takového stejně nemají....
Já je např. kupovala nedávno, ale nejsem k tomu přímo určena  a nemám zrovna nějaký obr-stanovený limit pro nákup a tak jsem čekala, zda projde nákup šesti skleniček. Jelikož nepijeme z nějakých dulitek, ale s pořádných 3 dĺ s tlustým dnem, tak každá stála kapánek víc. Ale zase pro zahraniční návštěvy se hodí výborně i když je v tom jen voda z vodovóooodu. lol

Není tady

 

#45 13. 12. 2006 13:44

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Voda z vodovodu, to zní dobře, to bychom i ušetřili :-)
Kdysi jsem pracovala ve firmě, kde se na rozpočet nehledělo, ale teď je to přesný opak..

Není tady

 

#46 13. 12. 2006 14:33

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b napsal(a):

Voda z vodovodu, to zní dobře, to bychom i ušetřili :-)
Kdysi jsem pracovala ve firmě, kde se na rozpočet nehledělo, ale teď je to přesný opak..

Nějak nereaguješ na určité dotazy, vždycky něco nakousneš a pak už nic... Jako např. zápočák, nemocná ruka apod.... To se pak špatně radí, když na příspěvky nereaguješ....

Není tady

 

#47 13. 12. 2006 14:36

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b napsal(a):

Voda z vodovodu, to zní dobře, to bychom i ušetřili :-)
Kdysi jsem pracovala ve firmě, kde se na rozpočet nehledělo, ale teď je to přesný opak..

Sice máme stojan s vodou, ale občas se nahrne víc jednání než je plánováno a tak pak celá firma čeká 24 hodin
na svalnatého opáleného borce s 8 barelama na rameni  lol lol a mezitím samozřejmě pije vodu z vodovodu. Ale ještě na to nikdo neumřel... Já ji piju doma celý život a skoro ve všech městech, kde jsem kdy pila, tak jsem vždycky chtěla ochutnat vodu normální a ne žádnou balenou a všude je dobrá. Jen na vesnicích někdy bývá dost vápenitá a to pak trochu tlačí v žaludku.... lol

Není tady

 

#48 14. 12. 2006 14:57

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Ahojky,
tak my tady máme kantýnu a kupuji minerálky tam..takže se tahám docela často s minerálkama, ač je pravda, že ten stojan s vodou by byl fajn. Kolik to stojí? Stojan a barely, na kolik to přibližně vyjde? A mám něco v ruce, když půjdu za šéfem. Případně na kolik měsíčně asi příjde automat na kafe.
S tou rukou to je problém, chodila jsem k doktorům, ale nepomohli nic. Takže při menší námaze bolí.
Ten zápočák jsem myslela, kdyby nebyla jiná možnost, než odejít třeba do 14 dnů a zaměstnavatel by mne nepustil. Tak buď by mi dal paragraf 53 nebo nevím jak by to bylo. Vždy přece můžu říct, že jsem byla například v zahraničí po tuto dobu. Nebo ne?

Není tady

 

#49 14. 12. 2006 22:40

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Daška.b napsal(a):

Ahojky,
tak my tady máme kantýnu a kupuji minerálky tam..takže se tahám docela často s minerálkama, ač je pravda, že ten stojan s vodou by byl fajn. Kolik to stojí? Stojan a barely, na kolik to přibližně vyjde? A mám něco v ruce, když půjdu za šéfem. Případně na kolik měsíčně asi příjde automat na kafe.
S tou rukou to je problém, chodila jsem k doktorům, ale nepomohli nic. Takže při menší námaze bolí.
Ten zápočák jsem myslela, kdyby nebyla jiná možnost, než odejít třeba do 14 dnů a zaměstnavatel by mne nepustil. Tak buď by mi dal paragraf 53 nebo nevím jak by to bylo. Vždy přece můžu říct, že jsem byla například v zahraničí po tuto dobu. Nebo ne?

NO to nemůžeš, protože bys byla předtím někde zaměstnaná (jako před tou cizinou) a taky by chtěli vidět, jak sis platila sociální a zdravotní a ten zápočák bys měla odtud. Nebo si byla na pracáku (JAKO), tak bys měla zápočák z pracáku (takový jako započák), ale vždycky musíš mít nějaký papír o tom, kdy si naposledy kde byla, co kdo za tebe kde platil a další věci,které se v zápočáku uvádí.... Jedině, že si byla OSVČ, ale to taky myslím musíš něco doložit...
A nechtěj někde nastupovat s 53 paragrafem, málokde bys vysvětlila, že to byla ze vzteku a že nejseš lempl, flákač a fluktuant.... big_smile
Stojan Ti pronajme firma zdarma a barely se jednou nakoupí na zálohu, pak se vrací se stojanem, když už to nechceš. A ty dvacetilitrové stojí myslím ca. tisícovku asi 7 balerů, co takhle naráz týdně objednávám.... Je to drahá voda, ale tam kde se nedá pít nebo kde se používá místo konvice na zalévaní čajů a káv, je to rychlovka a pohodička.... Ale zadej si v googlu město, kde pracuješ a stojanová voda nebo barelová voda apod.... A vyjede Ti spousta firem, která to u vás nabízí a přesně i ceny a podmínky.... U toho kafomatu, to nevím, to žádnou firmu neznám a nikdy jsem to nehledala...

Není tady

 

#50 15. 12. 2006 7:00

Daška.b
♥♥-----
Registrovaný: 7. 12. 2006
Příspěvky: 38

Re: asistentka-sekretářka ředitele střední firmy

Včera jsem nad tím uvažovala. Jsem z toho dost zdeptaná. Je to tady opravdu jako někde v kuchyni nebo někde před x lety, když sekretařka dělala spíš služku.
Rozhodla jsem se, že zajdu za šéfem a řeknu mu, že mne ta práce nenaplňuje, že jsem čekala od této práce něco jiného. Nevím přesně jak mu to řeknu, ale pracuji tady teprve 7 měsíců a odešla jsem z bývalé firmy jak jsem psala, že jsem měla ten problém se šéfovou. Tady tento šéf chtěl abych zde nastoupila a dost hodně. Proto si myslím, že mi vyjde vstříc. Sám říkal, že když mne to nebude bavit, jsou i jiné možnosti, ale asi né tak brzy..
Nicméně se s ním chci domluvit, jestli by mne třeba mohly uklízečky pomoci. Nejspíš bych se s nima nějak domluvila na finanční částce. Každý den tady uklízejí, tak bych se dohodla se šéfem a snad by to šlo. A pokud ne, tak asi odejdu. Mám možnost jít do jedné firmy, kde jsem kdysi dávno pracovala, i když bych si finančně pohoršila, ale práce by mne bavila víc. K tomu zápočáku, myslela jsem to tak, že pokud bych si teď našla něco jiného a chtěla odejít a to v případě, že bych musela nastoupit do 14 dní, tak bych asi ten zápočák neměla, nedali by mi ho, kdybych takto odešla. Samozřejmě z minulé práce zápočák mám a teď bych řekla, že jsem třeba v zahraničí..Vyhla bych se tomu, aby se mě ptali proč chci odejít z bývalé práce a kdy mohu nastoupit atd..Toto chci ale řešit asi až po debatě s šéfem. Je mi jasné, že vám asi připadám divně, ale jak jsem psala, pro mne je hodně důležitá náplň práce a toto to opravdu není a to ani né za tu cenu peněz. Co z toho mám? Víkendy trávím tím, že přemýšlím co se sebou a tím jak mne to nebaví. Užírám se tím a nevím co se sebou. Navíc když jsem tady šla, tak jsem se jasně ptala jak je to tady s kafem a hosty a bylo mi řečeno, že je to občas..občas jsem ale nečekala každý den několikrát.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů