Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#51 13. 12. 2006 13:06

michaela25
♥♥-----

Re: dávat oblečení ani či ne?

1Barbora napsal(a):

Milé diskutující, musím přiznat, že jsem si dala dohromady 1+1 a dvě různé diskuze se mi spojily v jednu. Před časem se na právní, objevil tento příspěvek:
Dobrý den mám takový dotaz. Dodnes jsem platil výživné na dvě děti 6 a 10 - 2.200,- + 1.000,- Kč zpětné výživné. V prosinci mi to mělo končit a měl jsem začít platit jen těch 2.200,- Kč. Tento týden mi však přišlo od soudu návrh bývalky na zvýšení. Požaduje na 10 - 2.200,- Kč a na 6 - 1.800,- Kč - tedy dohromady 4.000,- Kč. Tento návrh podávala minulý rok v březnu. Uvedla že je od mateřské dovolené na ÚP a pobírá jen 9.140,- Kč dávky a platí za byt 2+1 za nájem + služby 4.600,- Kč. Prý se dozvěděla, že já pobírám 14.000,- Kč čistého a že vlastním auto a RD. Ona že prý nepracuje a že žádný majetek nevlastní. A psala tedy, že se změnily poměry otce a i dětí, že starší dcera potřebuje speciální brýle a rovnátka a že nemohou chodit na žádné koníčky a jezdit do ŠvP.
Ano bydlím v RD na který jsem si vzal úvěr a ten jsem splácel celých 10 let a to ona moc dobře ví. Platil jsem si ho tak proč bych nemohl mít vlastní dům? Vždyť je to stejné bydlet v paneláku a v RD tam také musím platit energie 4.000,- + ještě opravy střechy atd. Beru 11-12.000,- Kč čistého měsíčně takže když zaplatím SIPO + alimenty zbyde mi na měsíc 4.800,- Kč a kde jsou ještě opravy na domě, přece ho nenechám chátrat aby mi pak spadl na hlavu? Když jsem matce volal ať mi napíše jména očního a zubaře abych se mohl informovat, co má tak za speciální brýle a co má tak za speciální rovnátka když ještě žádné nemá? Bohužel mi matka, řekla, že když chi dělat problémy, tak ať si to zjistím sám. Přece se od ní nenechám pořád jen vydírat? Brýle by se také měli měnit častěji nebo ne? A ne mít jedny brýle 5 let. Když jsem jí nabízel, že jí půlku za ty brýle a na ŠvP dám tak to nechtěla a pokud vím, tak kroužky na základní škole ji nic nestojí jelikož pobírá dávky a ti jsou od toho osvobozeni - mají to napsané na www stránkách. Matka také lhala v tom, že nepracuje v té době kdy podávala návrh pracovala na černo a nyní už také pracuje, ale nevím zda opět na černo nebo již oficiálně. Má šanci uspět s tak pro mě velkou částkou? Opravdu v tomto státě se mají ti co nepracují a neplatí mnohem lépe než ti co platí a pracují. Za případné rady jak se případně proti tomuto odvolat moc děkuji

Je naprosto identický, že??? Jenom z pohledu manžela. A nejzajímavější je, že stejně jako tady teď obhajujete BM v té diskuzi na právní je zatracován. Fakt zajímavý precedens. big_smile

Barboro možná opravdu nějaké shody tu jsou, ale já nemám zapotřebí se tu představovat jako dvě různé osoby. Jsem žena, která chce vyšší výživné a spravedlnost ohledně obstarávání oblečení. Jen doufám, že mi to výživné zvýší.

Není tady

#52 13. 12. 2006 13:08

michaela25
♥♥-----

tes1 napsal(a):

michaela25 napsal(a):

Oxi napsal(a):

michaelo michaelo, co by si chcela? Aby ti z 12 cisteho daval 8? Skus sa radsej zamysliet nad sebou ... Presne taketo typky milujem ...

Oxi otec bere 13-14 čistého jak jsem se dnes dozvěděla. Takže nevidím důvod proč by mi neměli výživné zvýšit na 4.000 a možná i více. Vždyť když mi bude dávat 4.000,- tak mu ještě zbyde 10.000,- na 1 osobu a my jsme 3.

Jak jsi to myslela - my jsme 3????? tebe snad nemá povinnost živit??? Tvé argumenty nechápu, promin!!!!!

No myslela jsem jako že jemu zbyde na 1 osobu 10.000 a nám 6.000 na 3 osoby.

Není tady

#53 13. 12. 2006 13:09

tes1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

michaela25 napsal(a):

1Barbora napsal(a):

Milé diskutující, musím přiznat, že jsem si dala dohromady 1+1 a dvě různé diskuze se mi spojily v jednu. Před časem se na právní, objevil tento příspěvek:
Dobrý den mám takový dotaz. Dodnes jsem platil výživné na dvě děti 6 a 10 - 2.200,- + 1.000,- Kč zpětné výživné. V prosinci mi to mělo končit a měl jsem začít platit jen těch 2.200,- Kč. Tento týden mi však přišlo od soudu návrh bývalky na zvýšení. Požaduje na 10 - 2.200,- Kč a na 6 - 1.800,- Kč - tedy dohromady 4.000,- Kč. Tento návrh podávala minulý rok v březnu. Uvedla že je od mateřské dovolené na ÚP a pobírá jen 9.140,- Kč dávky a platí za byt 2+1 za nájem + služby 4.600,- Kč. Prý se dozvěděla, že já pobírám 14.000,- Kč čistého a že vlastním auto a RD. Ona že prý nepracuje a že žádný majetek nevlastní. A psala tedy, že se změnily poměry otce a i dětí, že starší dcera potřebuje speciální brýle a rovnátka a že nemohou chodit na žádné koníčky a jezdit do ŠvP.
Ano bydlím v RD na který jsem si vzal úvěr a ten jsem splácel celých 10 let a to ona moc dobře ví. Platil jsem si ho tak proč bych nemohl mít vlastní dům? Vždyť je to stejné bydlet v paneláku a v RD tam také musím platit energie 4.000,- + ještě opravy střechy atd. Beru 11-12.000,- Kč čistého měsíčně takže když zaplatím SIPO + alimenty zbyde mi na měsíc 4.800,- Kč a kde jsou ještě opravy na domě, přece ho nenechám chátrat aby mi pak spadl na hlavu? Když jsem matce volal ať mi napíše jména očního a zubaře abych se mohl informovat, co má tak za speciální brýle a co má tak za speciální rovnátka když ještě žádné nemá? Bohužel mi matka, řekla, že když chi dělat problémy, tak ať si to zjistím sám. Přece se od ní nenechám pořád jen vydírat? Brýle by se také měli měnit častěji nebo ne? A ne mít jedny brýle 5 let. Když jsem jí nabízel, že jí půlku za ty brýle a na ŠvP dám tak to nechtěla a pokud vím, tak kroužky na základní škole ji nic nestojí jelikož pobírá dávky a ti jsou od toho osvobozeni - mají to napsané na www stránkách. Matka také lhala v tom, že nepracuje v té době kdy podávala návrh pracovala na černo a nyní už také pracuje, ale nevím zda opět na černo nebo již oficiálně. Má šanci uspět s tak pro mě velkou částkou? Opravdu v tomto státě se mají ti co nepracují a neplatí mnohem lépe než ti co platí a pracují. Za případné rady jak se případně proti tomuto odvolat moc děkuji

Je naprosto identický, že??? Jenom z pohledu manžela. A nejzajímavější je, že stejně jako tady teď obhajujete BM v té diskuzi na právní je zatracován. Fakt zajímavý precedens. big_smile

Barboro možná opravdu nějaké shody tu jsou, ale já nemám zapotřebí se tu představovat jako dvě různé osoby. Jsem žena, která chce vyšší výživné a spravedlnost ohledně obstarávání oblečení. Jen doufám, že mi to výživné zvýší.

barbora nemyslela, že s e tu prezentuješ jako rozdvojená osobnost :-)
Jen že tu psal asi ?? možná??? podle toho to tak vypadá..??? i tvůj BM - téměř shodné, identické.. že by náhoda???

http://lilypie.com/pic/2009/11/04/XKso.jpghttp://lbyf.lilypie.com/CUegp1.png
http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/Qa8frKc.jpghttp://lb5f.lilypie.com/Qa8fp1.png

Není tady

#54 13. 12. 2006 13:40

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Mně hlavně připadá nefér, že když chce otec střídavou péči nebo děti během týdne, tak to Michaele "nevyhovuje". Ráda bych věděla proč??? Asi by to mělo taky vyhovovat BM, ne?

Není tady

#55 13. 12. 2006 13:47

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

michaela25 napsal(a):

a když je chce i v týdnu tak zase nechci já.

Toto nieje velmi spravny a ani ferovy pristup, skor je to smutne.

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#56 13. 12. 2006 13:49

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

michaela25 napsal(a):

Step otec už mi navrhoval střídavou péči, ale to mě zase nevyhovuje.

Tebe to nevyhovuje? A co detom? Pytala si sa na ich nazor a to co by vyhovovalo im?
Mam dojem ze ti to nevyhovuje preto ze by sa naklady na deti delili rovnym dielom a ty by si mala problem vyzit sama. Ak mas problem s pracou odstahuj sa niekam kde praca je ...

Upravil(a) Oxi (13. 12. 2006 13:53)

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#57 13. 12. 2006 14:28

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

četla jsem jen první příspěvek - dotaz a jsem tedy upřímně ráda že toto řešit nemusím...ani by mě to vlastně nenapdlo...když BM platí vyživné tak se zaobírat otázkou jestli dětem dávat oblečení??!
Je pravda že my s BM vycházíme v pohodě, občas přiveze malého jak o čuně...ale to je jasný a k detem to patří aspon vím že se malej vyblbnul...BM bydlí na vesnici:-)))

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#58 13. 12. 2006 15:03

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

michaela25
jsem fascinována.Je v pořádku že žádáš o zvýšení výživného,náleží to dětem.Ale zrovna tak by jsi měla ty přispět svou trochou ty.Tím že jsis vzala děti do své péče,automaticky na tebe spadl větší podíl práce a starostí okolo dětí.
Píšeš že ve vašem kraji není práce ani pro lidi s maturou,ale ty jí přeci máš.Načerno,pokud je tahle,dá se sehnat i legální.
A když jsi už evidovaná na ÚP proč se nepostaráš o to aby jsis zvýšila vzdělání rekvalifikací? Zvýšíš si šance na kvalitnější práci.
Nebo ti vyhovuje dělat dětem a otci naschvály a čekat co ti spadne do klína?
Věř tomu že když jsem na tom byla jeden rok tak " zle " - jak popisuješ ty,mojí první starostí bylo jak se zbavit zbytečného placení - a to včetně připojení k internetu.Přednější pro mne bylo zaopatřit děti po všech stránkách.

Není tady

#59 13. 12. 2006 16:49

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Kubula napsal(a):

Mně hlavně připadá nefér, že když chce otec střídavou péči nebo děti během týdne, tak to Michaele "nevyhovuje". Ráda bych věděla proč??? Asi by to mělo taky vyhovovat BM, ne?

A hlavně by to mělo vyhovovat dětem....s dítětem, které už umí vyjádřit svoje přání, je třeba takovou situaci probrat a vyslyšet je, jak jen to jde. Bohužel ne všechny matky a otcové tohle zvládají.

Upravil(a) Eva36 (13. 12. 2006 16:50)

Není tady

#60 14. 12. 2006 6:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Michaelo, promiň, ale z tvých příspěvků čiší ublíženost a nasranost na otce vašich dětí, aniž bych tam našla kapičku vstřícnosti. On bydlí v RD, což je podle tebe lepší, ale údržba baráku taky něco stojí. On vydělává víc než ty, protože ty nemáš práci. OK, s prací je problém, ale i když máš "jen základku", tak snad by se našla nějaká rekvalifikace, ne? On má zájem, brát si děti v týdnu, případně zavést střídavou péči, tobě "to nevyhovuje". On dětem koupí kola, brusle atd., ale to ty považuješ za samozřejmost. Podle toho, co jsem si přečetla, to vypadá, že on se má  (z tvého hlediska!) ve všem líp, tak ať sype korunky a neobtěžuje se střídavou péčí, oblečením pro děti a podobnými blbostmi, že?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#61 14. 12. 2006 7:56

step
♥♥♥♥♥♥-

michaela25 napsal(a):

step napsal(a):

Michalo, pokud otec bydlí v RD a vy sama si myslíte, že je na tom lépe než vy, je zaměstnaný a podle Vás má více peněz a Vy chcete jen to nejlepší pro své děti, tak se s ním domluvte, třeba by si je vzal do své péče a Vy tak zajistila dětem lepší podmínky než které jim můžete dát jako nezaměstnaná....

Jinak myslím si (jsem  také samoživitelka), že když má otec 10-12 000 čistého (což je v dnešní době dost málo na muže), že 3 200 je dostatečná částka.

Step otec už mi navrhoval střídavou péči, ale to mě zase nevyhovuje. Jak jsem se dozvěděla tak otec bere 13-14 a myslím si, že ty 4 tis. by mi uznat mohli.

Michalo psala jsi, že si otec bere děti dvakrát do měsíce....tedy jeden víkend za 14 dní....co by jiní za to dali....můj ex si bere malého  na 1 - 2 dny za dva měsíce (a to ještě nepravidelně).... Podle toho co jsi psala, je to normální otec, rozvedený muž. Jeho plat je určitě malý, ale bohužel matky co chtějí takovýmto otcům ublížit mají v naší zemi ještě velké slovo....takže předpokládám, že ty své 4000 (promiň samozřejmě peníze na děti) dostaneš.

Není tady

#62 14. 12. 2006 11:25

michaela25
♥♥-----

Kubula napsal(a):

Kubulo s tou střídavou péčí bych to něchtěla proto, že bych měla v režimu chaos. 14 dní děti u mě a 14 dní u něj nebo jinak a to mě by vadilo. dětí jsem se neptala zda by chtěly takto bydlet. V týdnu mu je dám, ale ne přes noc aby je druhý den vypravoval do školy a školky. Myslím, že by to mělo hlavně vyhovovat všem.

Není tady

#63 14. 12. 2006 11:26

michaela25
♥♥-----

adra napsal(a):

četla jsem jen první příspěvek - dotaz a jsem tedy upřímně ráda že toto řešit nemusím...ani by mě to vlastně nenapdlo...když BM platí vyživné tak se zaobírat otázkou jestli dětem dávat oblečení??!
Je pravda že my s BM vycházíme v pohodě, občas přiveze malého jak o čuně...ale to je jasný a k detem to patří aspon vím že se malej vyblbnul...BM bydlí na vesnici:-)))

Adro otec také bydlí na vesnici v RD a děti chodí od něho také jako prasátka. Tak proč bych musela prát to špinavé oblečení jen já otec by se měl také podílet.

Není tady

#64 14. 12. 2006 11:29

michaela25
♥♥-----

anka napsal(a):

michaela25
jsem fascinována.Je v pořádku že žádáš o zvýšení výživného,náleží to dětem.Ale zrovna tak by jsi měla ty přispět svou trochou ty.Tím že jsis vzala děti do své péče,automaticky na tebe spadl větší podíl práce a starostí okolo dětí.
Píšeš že ve vašem kraji není práce ani pro lidi s maturou,ale ty jí přeci máš.Načerno,pokud je tahle,dá se sehnat i legální.
A když jsi už evidovaná na ÚP proč se nepostaráš o to aby jsis zvýšila vzdělání rekvalifikací? Zvýšíš si šance na kvalitnější práci.
Nebo ti vyhovuje dělat dětem a otci naschvály a čekat co ti spadne do klína?
Věř tomu že když jsem na tom byla jeden rok tak " zle " - jak popisuješ ty,mojí první starostí bylo jak se zbavit zbytečného placení - a to včetně připojení k internetu.Přednější pro mne bylo zaopatřit děti po všech stránkách.

Kdybych pracovala legálně tak mám ještě méně než doposud nemyslíte? Když chodím každý den do práce, tak nemůžu dělat rekvalifikaci. I na netu si zkouším najít práci víte tak proč bych ho rušila? 500,- měsíčně zase není tolik když si na něj vydělám.

Není tady

#65 14. 12. 2006 11:33

michaela25
♥♥-----

helena napsal(a):

Michaelo, promiň, ale z tvých příspěvků čiší ublíženost a nasranost na otce vašich dětí, aniž bych tam našla kapičku vstřícnosti. On bydlí v RD, což je podle tebe lepší, ale údržba baráku taky něco stojí. On vydělává víc než ty, protože ty nemáš práci. OK, s prací je problém, ale i když máš "jen základku", tak snad by se našla nějaká rekvalifikace, ne? On má zájem, brát si děti v týdnu, případně zavést střídavou péči, tobě "to nevyhovuje". On dětem koupí kola, brusle atd., ale to ty považuješ za samozřejmost. Podle toho, co jsem si přečetla, to vypadá, že on se má  (z tvého hlediska!) ve všem líp, tak ať sype korunky a neobtěžuje se střídavou péčí, oblečením pro děti a podobnými blbostmi, že?

Ano přesně tak má se lépe, má RD a pořád na něm něco dělá, tak má peněz a proč by měly tedy děti strádat a nechodit třeba na koníčky jen díky tomu, že na ně nemám? Já také paltím energie a jiné to musí každý. Ano ať jde s tou svojí střídavou péčí někam o to nestojím. Také jsem četla, že když je střídavá péče tak se výživné neplatí a z čeho bych pak těm dětem nakupovala když by byly u mě a to bych ještě musela je k otci vybavit s veškerými věcmi které by mohly na 14 dní potřebovat. A on by jim opět nemusel oblečení kupovat. A ať se také snaží jsou to také jeho děti a nestará se jen o tu svojí novou a myslí také na děti.

Není tady

#66 14. 12. 2006 11:37

michaela25
♥♥-----

step napsal(a):

michaela25 napsal(a):

step napsal(a):

Michalo, pokud otec bydlí v RD a vy sama si myslíte, že je na tom lépe než vy, je zaměstnaný a podle Vás má více peněz a Vy chcete jen to nejlepší pro své děti, tak se s ním domluvte, třeba by si je vzal do své péče a Vy tak zajistila dětem lepší podmínky než které jim můžete dát jako nezaměstnaná....

Jinak myslím si (jsem  také samoživitelka), že když má otec 10-12 000 čistého (což je v dnešní době dost málo na muže), že 3 200 je dostatečná částka.

Step otec už mi navrhoval střídavou péči, ale to mě zase nevyhovuje. Jak jsem se dozvěděla tak otec bere 13-14 a myslím si, že ty 4 tis. by mi uznat mohli.

Michalo psala jsi, že si otec bere děti dvakrát do měsíce....tedy jeden víkend za 14 dní....co by jiní za to dali....můj ex si bere malého  na 1 - 2 dny za dva měsíce (a to ještě nepravidelně).... Podle toho co jsi psala, je to normální otec, rozvedený muž. Jeho plat je určitě malý, ale bohužel matky co chtějí takovýmto otcům ublížit mají v naší zemi ještě velké slovo....takže předpokládám, že ty své 4000 (promiň samozřejmě peníze na děti) dostaneš.

Step byli jsme jen druh-družka. a bere 13-14 tis. jak jsem se včera dozvěděla. Takže místo 3.200,- může kldině plati 4.000 to už není takový rozdíl. Ano bere si je 2x do měsíce a někdy i v týdnu ale to jen přes den a večer mi je vrací. Proč bych mu měla ubližovat jsou to snad děti obou ne? Děkuji také si myslím, že se zvýšením uspěju.smile

Není tady

#67 14. 12. 2006 11:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Týýýý jo - to je nářez... Tak jsme to, holky, schytaly všechny. No nic, komu není rady...

Není tady

#68 14. 12. 2006 11:57

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Kdybych pracovala legálně tak mám ještě méně než doposud nemyslíte?
Když chodím každý den do práce, tak nemůžu dělat rekvalifikaci. I na netu si zkouším najít práci víte tak proč bych ho rušila? 500,- měsíčně zase není tolik když si na něj vydělám

Ne nemyslím.Protože pokud bych měla já osobně jen základní školu,budu se snažit rekvalifikací zvýšit vzdělání,nebo třeba studovat dálkově.Rozhodně bych usilovala o cokoliv co by mi mohlo pomoci k lepšímu a lépe placenému místu.Neříkám že že bych nechtěla pro děti více peněz od bývalého,ale byla by částka která by měla jít čistě na děti.
Michaelo,co bude jednou až děti odrostou a sociálka vám nebude dopácet dávky na bydlení a na děti? Vyjdete se životním minimem?

Není tady

#69 14. 12. 2006 12:07

tes1
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Týýýý jo - to je nářez... Tak jsme to, holky, schytaly všechny. No nic, komu není rady...

Heleno, nějak těm předešlým příspěvkům Michaely nerozumím, nebo nám nerozuměla ona????Co jsme jí chtěly říci??? Asi by to chtělo napsat trochu víc polopatě, aby pochopila  ironii v příspěvcích - občas se ki tomu neche věřit, co píše, bohužel  - je to smutný - takhle řešit problémy přes alimenty a děti(viz,balení věcí a tak. Pro mě balení batůžku je naprostou samozřejmostí, ikdyž bývalý manžel vydělává o 15 někdy až 80.000víc měsíčně než já, a nemám mu to za zlé. Hlavně že má zájem. Že se malá k němu těší. Že alimenty platí poctivě, jak má. A to že se má líp?? Je holt šikovnější!!!! Mám mu závidět? Proč????Proč mu to nepřát? Kdyby ses třeba více snažila Michaelo a nekopala kolem sebe, tak bys třeba taky byla na tom líp!!!

http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/Qa8frKc.jpghttp://lb5f.lilypie.com/Qa8fp1.png

Není tady

#70 14. 12. 2006 12:12

Baruna70
♥♥♥----

Michaelo,me se zda,ze zapominas,ze na deti ma on stejne pravo jako ty,kde je napsano,ze pokud on jak rikas,ma lepsi podminky,musi deti bydlet u tebe.To je same "ja,ja,ja".Mozna muzu pochopit,ze ses plna zlosti,ale uvedom si prosimte,ze situace muze byt i uplne obracena.On neni povinen sve penize cpat tobe aby si s nimi ty "nejak" hospodarila,muze se starat o deti sam a treba jim dat co potrebuji aniz by tebe napadal.Zamysli se,ty deti ti nijak nepatri.

http://img238.imageshack.us/img238/1975/ironmaidenbarunasig0zu.png

muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Není tady

#71 14. 12. 2006 12:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥

tes1 - ale ona nám Michaela rozumí, a dobře, myslím já. Jenže to nepřizná - to by totiž nebyla za ubližovanou chudinku, která je bita tím, že nemá školu a tudíž nemůže najít lepší místo, nebere tolik jako BM a nemá dům jako on, má na krku děti, které jí "stojí peníze", ale internet nezruší (přitom pětistovka je v rozpočtu vidět a práci pro ní na netu bude hledat blbě - tam jsou jiná místa). Kdyby přistoupila na střídavou péči, měla by "chaos v režimu" (úžasný výraz http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), ale spíš by asi nemohla žádat o zvýšení alíků, ovšem vyprat na děti, když se vrátí od táty špinavé, jí dělá problém (mmch - jak já bych ráda právala, kdyby si někdo vzal dítka na víkend http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png). Rekvalifikovat se nemůže, protože chodí do práce, ale děti v týdnu otci nedá, aby mohla třeba navštěvovat kurzy. Táta si je bere 2x do měsíce na víkend, ale přesto se, podle jejích slov "nestará, dělá na baráku a má pěnez..." Michaela je závistí zelená, ale není ochotná udělat cokoliv, krom toho, že bude požadovat vyšší výživné, zřejmě proto, aby to jednak tatínkovi "osladila", jednak aby nemusela na sobě nic měnit.

Není tady

#72 14. 12. 2006 12:37

tes1
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

tes1 - ale ona nám Michaela rozumí, a dobře, myslím já. Jenže to nepřizná - to by totiž nebyla za ubližovanou chudinku, která je bita tím, že nemá školu a tudíž nemůže najít lepší místo, nebere tolik jako BM a nemá dům jako on, má na krku děti, které jí "stojí peníze", ale internet nezruší (přitom pětistovka je v rozpočtu vidět a práci pro ní na netu bude hledat blbě - tam jsou jiná místa). Kdyby přistoupila na střídavou péči, měla by "chaos v režimu" (úžasný výraz http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), ale spíš by asi nemohla žádat o zvýšení alíků, ovšem vyprat na děti, když se vrátí od táty špinavé, jí dělá problém (mmch - jak já bych ráda právala, kdyby si někdo vzal dítka na víkend http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png). Rekvalifikovat se nemůže, protože chodí do práce, ale děti v týdnu otci nedá, aby mohla třeba navštěvovat kurzy. Táta si je bere 2x do měsíce na víkend, ale přesto se, podle jejích slov "nestará, dělá na baráku a má pěnez..." Michaela je závistí zelená, ale není ochotná udělat cokoliv, krom toho, že bude požadovat vyšší výživné, zřejmě proto, aby to jednak tatínkovi "osladila", jednak aby nemusela na sobě nic měnit.

naprosto souhlasím. Výstižné dumbom

Není tady

#73 14. 12. 2006 12:39

step
♥♥♥♥♥♥-

Michalo, jsi sama s dětmi, tak se s tím smiř, dětem dopřej tátu a věci jim bal. Mužský toho taky hodně nakecaj jako ženský.... Nemáme si navzájem co vyčítat.... Snaž se být silná, snaž se být samostatná, snaž se dětem vytvořit skvělý domov i bez každodenní přítomnosti táty.... Když toto sama vše zvládneš ukážeš všem , že jsi nad věcí.... Děti chtějí pohodovou maminku a tatínka, ne pomstychtivé, prudící rodiče....

Není tady

#74 14. 12. 2006 14:03

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Helena godliketummenupp
Michaelo som rad, ze som nemal doma nieco take, ako si ty a ze mozem mat svoju dceru kazdy druhy tyzden na cely tyzden. Ani mne ani BBM to ziadny chaos nesposobuje a ani jednemu z nas nerobi problem jej kupovat oblecenie, ani nic ine. Neviem, preco svojho BM tak nenavidis (pravdepodobne za to iste, za co by som ja mohol (keby som bol tupy) nenavidiet svoju BBM) ale jemu by som sa vobec nedivil, keby poziadal sud o zverenie do starostlivosti koli tomu, ze matka sa o ne nedokaze postarat. Pripominas mi tu menej prisposobivu tmavsiu cast miestneho obyvatelstva ... tym tvojim pristupom. Ale pockaj, zivot ti to raz pekne vrati, aj s urokami ... Na kazdu svinu sa voda vari ...

Upravil(a) Oxi (14. 12. 2006 14:05)

Není tady

#75 14. 12. 2006 16:28

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-

Oxi, tak to je trochu drsňárna, ale jinak souhlasím. Michaela zřejmě nepochopila, že otec jejích dětí chce také žít a ne jen vydělávat na ni. Můj BM vydělává stejně jako její (má ještě podnikání jako vedlejšku), děti mám starší, ale vydělávám si a nikdy mě nenapadlo po něm žádat víc než ty 3000 + půlku na kroužky a kurzy, které jsme si domluvili. Vím, že je na tom oproti mě o dost lépe finančně, ale to je jeho zásluha a já nemám právo po něm žádat aby se se mnou dělil. Michaela ten pocit zřejmě má.
To že jí dělá potíže vyprat dětem špinavé věci, to už mi přijde taky vchol. To má otec věci vyprat a dát jí to zpátky mokré nebo to nechat u sebe uschnout? To by asi vyváděla, kdyby jí nevrátil všechny věci do puntíku.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí