Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#101 10. 1. 2007 21:03

majkafa
Host

Re: Myšlenky na sebevraždu

Ahojky, Chloe. Nejsi z okolí Ústí nad Labem? Taky bych ti mohla a chtěla pomoci, jestli jsi někde poblíž. Víš, jak píše Largo, o té poruše chemie v mozku, tak mozek produkuje málo serotoninu, který nám umožńuje pociťovat radost. Ty antidepresiva od paní doktorky doplní hladinu serotoninu na běžný stav a pomáhají i obnovit produkci serotoninu v mozku. To mám já, paní doktorka mi to vysvětlila. Takže to, že jsi smutná, netěšíš se ze života, že to nejde, může být i touto poruchou a je to normální nemoc jako každá jiná. Jako se vyléčí zlomená noha, tak se vyléčí i tohle, jen musíme o pomoc požádat a za doktorem zajít. Sama jsem to minulý rok absolvovala, už jsem ti o tom psala. Jsi moc prima holka. Budu na tebe myslet, abys v sobě našla sílu zajít k paní doktorce a ta ti jistě pomůže. Nebo se svěřit svým nejbližším, svým rodičům, jestlis to ještě nezkusila. Chloe, smrt opravdu není vysvobozením, vysvobodí tě jenom pro tuhle chvíli. Dobrou noc a piš, holčičko.

Upravil(a) majkafa (10. 1. 2007 21:05)

#102 11. 1. 2007 13:27

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Chloe,
jaký jsi měla dnes den? Co bylo ve škole a jak je doma? Máš už nový termín k doktorce? Jestli jsi z okolí Olomouce, doprovodím tě - dej vědět. hjarta

Upravil(a) Largo (11. 1. 2007 13:29)

Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

#103 11. 1. 2007 15:20

Ra
♥♥♥♥♥--

Kalupinko, je moc dobře, že ses rozhodla již Chloe nepsat.

Ozval se v tobě rodič, kterému došla trpělivost! Nechtěla bych Tě jako svou mámu, nechtěla bych žít, když bys mi vyčítala, jak jsem nemožná, neschopná a co dalšího jsi dokázala vyčíst na těch pár řádcích!

Víš co Chloe všechno trápí? Víš jaké to má doma? Už víš co to všechno může odstartovat? Co třeba výčitky tohoto typu? Jak by Ti bylo po přečtení takového dopisu?

Chloe je úžasná v tom, že chce svůj stav řešit, že o tom přemýšlí, jenom je v rozpoložení, kdy chápu, že věci nejdou tak snadno jako nám, co nebojujeme s tím co Chloe. Člověk v takové depce nemá žádnou vůli a bojuje sám se sebou. Pro Chloe jsou to veliké kroky. Obdivuji Chloe, že je ochotná s tím něco udělat a věřím, že to překoná.

Má přece další pokus!

Za chvíli zde bude zmonitorovaná celá republika a Chloe bude mít i možnost doprovodu k doktorce! Podpory a pochopení. Není to úžasný, Chloe? Možná bych vzala ještě k tomu toho pejska, co Ty na to?

pa

Není tady

#104 11. 1. 2007 16:23

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí

ahoj Chloe,
přečetla jsem všechny Tvoje příspěvky i příspěvky všech ostatních a nedá mi to se nepřidat........
Ti, kteří Tě chtějí podpořit, naprosto chápu, oni o Tebe mají strach, nejsi jim lhostejná, jak bys možná čekala....
Ti, kteří láteří a říkají, že si nevážíš života atd, tak ty taky chápu, oni jsou totiž možná v rolích rodičů stejně mladých slečen, jako jsi právě Ty a umí si představit, jaké utrpení by bylo je ztratit....
a ti, kteří říkají, že to Tvoje problémy nevyřeší, že si je poneseš dál, nebo že nevydařeným pokusem si zkazíš zdraví, život......
tak k nim patřím i já.... a věř, že vím, jak velké je vyčerpání, které pochází z psychických problémů, kdy spíš 3-4 hodiny, nedokážeš se na nic soustředit, pro ostatní bezdůvodně brečíš, nedokážeš nic jíst...... sama jsem před půl rokem byla v podobném stavu a přistihla jsem se, že jsem po vypití asi půl litru slivovice seděla nad lékárničkou a vážně přebírala léky s myšlenkou "co smíchat, aby se mi konečně ulevilo" ........ nikdo z okolí to na mě nepoznal, byla jsem navenek hrdinka.... jen člověk, který žije vedle mě a který mě miluje...
tehdy mě celé noci objímal, držel v náručí.... řekl, že mě neopustí a společně to budeme řešit.....
takže jsem se donutila /ač jsem se neskutečně styděla/ a šla si nechat napsat nemocenskou.... dostala jsem skutečně antidepresiva, po nichž jsem se aspoň vyspala (i 16 hodin denně, tělo to potřebovalo) a doporučili mi kineziologii a psycholožku...
ke kinezioložce jsem opravdu šla.... ta mi odbourala moje vnitřní podvědomé bloky, které jsem měla /myslela jsem si, že jsem hnusná, nemožná, prase, kráva a kdo ví co ještě..../ a s psycholožkou pracuju dodnes na posílení svého sebevědomí....
je to těžká a dlouhá cesta, ale má smysl....

Ty jsi podle Tvých příspěvků chytrá a citlivá holka.... holka, která když se zamyslí nad tím, jak by se ulevilo jí, kdyby si vzala život, nutně jí musí napadnout, jakou bolest a utrpení by způsobila svým blízkým -- sourozencům, rodičům, prarodičům....... kamarádkám..... a pokud skutečně je něco na tom, že nás čekají další životy, pak bys přece nechtěla stejné utrpení zažívat i potom.....
je - li někdo, komu věříš, ať tě k té doktorce doprovodí, pokud sama nemáš odvahu....  svěř se, byť jednomu jedinému človíčku.... i to stačí, aby Ti pomohl najít cestu z trápení....

držím pěstičky, stejně jako Ty, i já jsem na začátku dlouhé a náročné cesty, ale my jí zvládneme wink

"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

#105 11. 1. 2007 16:52

Petunka
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Taky se přidám do této diskuze, nedá mi to....
Po přečtení všech Tvých příspěvků, Chloe, mám z toho pocit, že na všechno předem rezignuješ. Volíš tu jednoduší cestu, tzn. rovnou všechno předem vzdávat. Mám z tebe trochu pocit, jakoby ti ta role, do které se sama uvádíš, vyhovovala. Je to samozřejmě pohodlnější, než se OPRAVDU snažit věci změnit. Taky mi připadá trochu podivné to, že jak píšeš máš problémy se spaním, tudíž jsi unavená, zesláblá apod (což je logické, pokud se pořádně nevyspíš). Neříkej mi, že si toho tvé okolí nevšimlo???  Pokud jsi neustále skleslá, unavená a ,,bez života", tak to přece tvé okolí musí zaregistrovat. Tví rodiče, kamarádka, ve škole... Tudíž by se měli o Tebe začít zajímat a zjistit, jestli nemáš nějaký problém. Sama píšeš, že myšlenky na sebevraždu máš asi půl roku, to znamená, že před tím jsi byla v pohodě? Co Tě k těm myšlenkám přivedlo?? Musí to celé mít nějakou konkrétní příčinu...
Chloe, přestaň se stylizovat do role chudinky. Tím nechci říct, že si své problémy vymýšlíš. Věřím Ti, ale myslím si, že se málo snažíš je řešit. Svěř se s tím mamce a neboj se její reakce!!! Je to Tvoje máma, pomůže Ti!!!!!!! Jen tady na Babinetu vidíš, kolik lidí se Ti snaží pomoc a to tě neznají osobně.
Nečekej zázrak, Chloe, pokud chceš své problémy vyřešit, musíš začít sama! Nečekej, že se stane NĚCO a ty budeš zase ok. Ovšem důležité je, abys ty sama opravdu chtěla je vyřešit (a tím nemyslím zabít se, to není řešení!!!!!!). Chceš???

"Nešťastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat."  E. Bass

Není tady

#106 11. 1. 2007 17:04

Paila
♥♥♥♥---

Chloe,
1. Jdi k doktorce a zkousej to do te doby nez jsi s ni opravdu nepromluvis
2. smutne pisnicku neposlouchej, po nich je na sebevrazdu snad kazdy
3. kazdy den se za neco pochval, zacni treba tim, ze jsi opravdu zvladla navstevu doktorky
4. pokud se sama sebe nelibis, tak omez na cas pohled do zrcadla
5. pokud jsi se doted zabila, ale jsi zjistila, ze se da zit, tak zij
6. napis sve pocity na papir a pak ho zapal nebo roztrhej,

tim 6. bodem jsem zacala na novo ja, kdyz jsem mela na krku coby Au-pair v cizine 3 decka, ktere mi delily naschvali, jejich matka byla v nemocni a jejich otec pred zodpovednosti zkratka utekl a nechal me samotnou bez penez a bez pomoci.  sebevrazdu jsem sice spachat nechtela, ale prala jsem si nebyt, coz je trochu podobne.

NEVZDAVEJ TO. Je ti 16, ze? Maturitni rocnik nejsi, takze to ber s prehledem a snaz se dostatecne odpocivat, taky naznac rodicum, ze neco neni ok a je-li to alespon trochu mozna, pozadej je o pomoc.

Hodne stesti

Není tady

#107 11. 1. 2007 17:25

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Petunko,
jestli máš víc času, přečti si příspěvky Chloe ještě jednou, pozorněji. Čti pomalu, nespěchej...všechno tam je. A drž Chloe všechny palce co máš!

Není tady

#108 11. 1. 2007 22:40

Jugulator
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Míškovice 191

no a pokud opravdu nemůže usnout aje tak zasláblá, tak ať si skusí vzít prášek na spaní.....jasně že ne když chodí do školy..v pátek a v sobotu, pokud tě vaši nechají spat, tak se vyspíš do aleluja a možná, že když ti bude líp, budeš mít i více sil na to aby si bojovala...nebo odpočívaly a myslela na něco jiného než je sebedestrukce.........zkus to možná že ti bude líp až se vyspíš...do toho... rock

Není tady

#109 12. 1. 2007 7:07

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Chloe, kde jsi ???  O z v i  s e  !!

Upravil(a) Largo (12. 1. 2007 7:11)

Není tady

#110 12. 1. 2007 13:50

Chloe16
♥♥-----

Ahojky,
k doktorce jdu v úterý a fakt tam musím jít.Jsem sice z okolí Olomouce,ale snad tam zvládnu jít sama.Ve škole ani moc nevnímám,tak podle toho jsou taky známky.Teď se samozřejmě píšou samý testy.Všechny jsem pokazila.
Petunka : okolí si všimlo,že vypadám unaveně.Ve třidě to ví všichni.Ale co s tím udělají.Radí mi ať se jdu vyspat.Mamka to ví taky.Říkala jsem jí to s tím spánkem.

Není tady

#111 12. 1. 2007 14:18

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí

Chloe, držím pěstičky, ať se k té lékařce opravdu donutíš.... sama vím, jak jsem se cítila trapně a považovala jsem to za obrovskou ostudu a prohru, že si se svými problémy nevím rady sama....
ale pokud je to doktorka rozumná, pomůže Ti a zkusíte společně najít cestu, jak Ti ulevit smile
a to mluvím z vlastní zkušenosti wink

"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

#112 12. 1. 2007 15:21

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Chloe,
ze školy si nic nedělej, na opravu je čas, až se ti uleví. Teď je důležitá doktorka, a podle toho jak píšeš, jsi rozhodnutá to zvládnout.  S k v ě l é ! pussa

Upravil(a) Largo (12. 1. 2007 15:21)

Není tady

#113 13. 1. 2007 14:17

Šárka Junková
♥♥-----

No já nevím, zda jsou myšlenky na sebevraždu až tak normální...
Mne nikdy nenapadly.
Přiznám se, měla bych pocit, že jsem všechno vzdala, že jsem nebojovala. A já jsem bojovník.
Ale chápu, že každý jsme jiný.
Možná by sis měla s někým spolehlivým promluvit. Píšu o dívkách, které sebevražda napadla a píšu také o těch, které ji zkusily realizovat. Vzhledem k tomu, že potom se mnou mohly ještě mluvit, byly to ty, kterým se "nepovedla".
A co jim z té!"akce " zůstalo?  Většinou samé problémy.
Zkus situaci přehodnotit . Život je dar, který jsi dostala jen jednou, nemůžeme spoléhat na reinkarnační teorie atd... i kdyby pak něco bylo, už to nebudeme my.

Není tady

#114 15. 1. 2007 16:09

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Chloe,
celý víkend jsem se v duchu radovala z tvého odhodlání jít za doktorkou. smilesmile    Jsi dobrá - je to výborné rozhodnutí ve správný čas. Co všechno jí povíš? Až se vrátíš domů, poděl se o to, jak se cítíš, o čem byla řeč, co ti předepsala a doporučila. Těším se na tebe. smilehjarta

Upravil(a) Largo (15. 1. 2007 16:34)

Není tady

#115 15. 1. 2007 18:01

Chloe16
♥♥-----

Ahoj,mám z toho zítřku strašnej strach.Vůbec nevím, co jí řeknu.Kdybych nepsala,že k ní v úterý půjdu,tak bych tam zas nešla.Teď mám ale takovej pocit, že prostě musím.

Není tady

#116 16. 1. 2007 8:52

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Milá Chloe,
protože už u doktorky jsi, je na tohle mé psaní nejspíš pozdě, ale přece jenom:  neměj strach z lékaře, jdeš si přece pro pomoc a pro úlevu! smilesmile Neměj strach ani ze sebe - lékaři jsou zvyklí na všechno, co se při povídání o problému může stát - že můžeš hůř hledat slova, na slzy (to je úleva), na hněv....to všechno patří k člověku a vůbec není na škodu, když se tomu dá průchod. Tohle všechno tě nijak nesnižuje, ani před doktorkou, ani před tebou samotnou. Myslím na tebe a určitě napiš! hjarta

Upravil(a) Largo (16. 1. 2007 10:36)

Není tady

#117 16. 1. 2007 16:03

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, tak copak řekla lékařka? Doufám , že jsi to nevzdala, myslela jsem na tebe celé dopoledne.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#118 16. 1. 2007 20:23

majkafa
Host

Chloe, myslela jsem dnes na tebe a čekám, co napíšeš. Dokázalas tam zajít? Napiš, holčičko.

#119 16. 1. 2007 21:09

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Ra, v mých příspěvcích není ani slovo o tom, že bych  Chloe cokoli vytýkala. Sdělila jsem, že nemám chuť psát a zlobím se, že Chloe problém odsunula. Vždyť už se mohla cítit líp! Škoda každého dne, kdy se člověk trápí a nevyhledá pomoc. Kdy váhá, zda jít k lékaři s tím, co ho trápí. Ra, uvědom si, že Chloe by měla být šťastná, že nemá nějakou vážnou nemoc...A právě nejen proto by měla být vyšetřená! Únavou se některé nemoci také projevit. Čím dřív se problém řeší, tím dřív je vyřešený. Doktoři jsou od toho, aby léčili a pomáhali. A Chloe prostě doktora potřebuje. Stokrát jí tady můžeme vymlouvat její pocity. Ona se s tím sama nepopere a naše řeči, byť dobře míněné, JI ÚNAVY NEZBAVÍ. Proto všichni chceme, aby šla k lékaři! Chceme, aby to dobře dopadlo. A promiň,  Chloe dítě je. Naše. Babineťácké. Nebo snad je někdo z těch, co se jí snažíme pomoct aspoň slovem, mladší, než ona?

Není tady

#120 17. 1. 2007 7:49

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Milá Chloe,
jestli se ti nepodařilo za doktorkou zajít, to nevadí - máš další příležitost a dokážeš to. smile A ozvi se nám, povídej, co tě bolí, z čeho máš strach a proč. Jistě se najde někdo, kdo ti dá tu správnou odpověď a dojít za lékařem pak nebude tak těžké. smilehjarta Tak do toho....

Upravil(a) Largo (17. 1. 2007 8:28)

Není tady

#121 17. 1. 2007 14:17

Chloe16
♥♥-----

No tak jsem tam zas nešla.
kalupinka :vím,že bych k té doktorce měla jít.Nějak jsem to zas nezvládla sad
Z té doktorky mám hroznej strach, že mě třeba vyhodí,protože takové blbosti se neřeší.Nebo se ještě bojím,že tam půjdu a nebudu schopna nic říct.

Není tady

#122 17. 1. 2007 14:43

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Napadlo mne, že bys si to mohla nějak sepsat, co Ti je a od kdy a jaký to má průběh, ona Tě nevyhodí, s takovými lidmi určutě pracuje každý den, řekla bych jí, že nevím zda bych dokázala o svých problémech mluvit bez zábran, ona si to přečte a potom s Tebou naváže dialog a půjde to samo, vidíš, takhle ses už mohla uzdravovat a znovu se v tom budeš plácat nejmíň týden, naž Ti dá nový termín.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#123 17. 1. 2007 16:17

Largo
♥♥♥♥♥♥-

Milá Chloe,
je prima, že jsi tu smilesmile. Tvoje potíže blbosti nejsou, protože ti už několik měsíců narušují spaní, vlastně spíš  b r á n í  ve spánku - to znamená, že to, co tě trápí, je pro tebe opravdu důležité. A doktoři vědí, že každý snáší problémy jinak, respektují to a jsou na to připraveni. Navíc, psala jsi, že i tvoje třída vidí, že vypadáš unaveně - lékař pozná na první pohled, že je něco špatně. Neboj.....smile zvedni telefon a najdětě společně další termín. hjarta

Jak se ti zamlouvá nápad Irenky? Chtěla bys to zkusit? Nedej se odradit tím, že to může jít špatně z tužky, nebo že to, co napíšeš, vypadá divně. Pomůže ti to jít do ordinace a pokud ti to nepůjde mluvit, můžeš to vyřešit tak, jak Irenka psala. Co na to říkáš? par

Upravil(a) Largo (17. 1. 2007 17:14)

Není tady

#124 17. 1. 2007 17:24

Jugulator
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Míškovice 191

myslím si , že by bylo nejlepší, kdyb někdo z okolí přemluvil chloe k tomu a by jí dal adresu a opravdu šel k doktorce s ní protože jinak tam nikdy nepůjde.......

Není tady

#125 17. 1. 2007 18:42

Largo
♥♥♥♥♥♥-

CeltikDragon,
věřím, že má pravdu mala.popelka - říká, že je důležité vědomí, že první krok Chloe zvládla sama. Řekla bych, že je to strach z neznámého, co ji drží na prahu, všichni to známe z vlastní zkušenosti. Když ten krok udělá, strach zmizí. smile

Upravil(a) Largo (17. 1. 2007 18:45)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí