Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 31. 3. 2007 14:02

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Teda ja jsem ani cely ten clanek nedocetla, nejak me to neoslovilo. Vubec nechapu, jak s tim manipulovat pri vyjmuti, aby se to nevylilo. A sahat na ten poharek, ktery je zvenci spinavy od sekretu z pochvy, ve kterem 100% bakterie jsou? A nerikejte mi, ze si pri manipulaci s poharkem si nepotrisnite ruce a nevytece z vas krev na nohy ci nedejboze spodni pradlo, jak rikala PetaZ. Ne na kazdem zachode je umyvadlo primo v mistnosti se zachodem, takze i kdyz si otrete ruce do papiru, tak pak musite sahat na kliku, nez si umyjete ruce. No a tahat s sebou na zachod flasku s vodou? Tampon se mi vejde pohodlne do kapsy a nikdo nemusi o tom vedet.

Mohly byste mi prosim vy, co poharek pouzivate, rict, jak to s tou manipulaci a hygienou tedy je?

Není tady

 

#52 31. 3. 2007 14:07

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Jiank jeste k souboji papirove versus latkove pleny - tezko rici, co je setrnejsi k prirode, papirove skonci na spalenisti odpadu, takze kour a plyny ze spalovani znecisti ovzdusi. Ale zase latkove musite namacet a prat, takze se zase znecisti spousta vody. Takze je to asi 50:50. U me zvitezila pohodlnost a ziskani casu, uz takhle mame spoustu pradla a take mi prijde lepsi pro pokozku miminka, kdyz se moc vsakne dovnitr, nez aby byl ve vlhkem. Ale kazdy ma samozrejme svuj nazor a zkusenost. smile

Není tady

 

#53 31. 3. 2007 16:59

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Luizi, nevím - je to bez problémů. Dokud si nejsi jistá, můžeš použít současně vložku.

Sakuro, v tampónu je nesrovnatelně větší množství bakterií než na pohárku - díky svému materiálu. Naopak v tampónu se jim daří mnohem líp. A s tím saháním na kliku: pokud používᚠtampóny, tak na tom nejsi o moc líp; jestli při výměně tamónu nepoužívᚠgumové rukavice, tak dost dobře nejde si ruku vůbec nepotřísnit. A manipulace s mooncupem není o moc horší. No a na nohy mi tedy nikdy nic nevyteklo. Naopak musím říct, že např. zavádění mooncupu je mnohem rychlejší (zvl᚝ třeba ve sprše) a taky příjemnější než drhnoucí tampón...

Není tady

 

#54 31. 3. 2007 21:44

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Sakura napsal(a):

Jiank jeste k souboji papirove versus latkove pleny - tezko rici, co je setrnejsi k prirode, papirove skonci na spalenisti odpadu, takze kour a plyny ze spalovani znecisti ovzdusi. Ale zase latkove musite namacet a prat, takze se zase znecisti spousta vody. Takze je to asi 50:50. U me zvitezila pohodlnost a ziskani casu, uz takhle mame spoustu pradla a take mi prijde lepsi pro pokozku miminka, kdyz se moc vsakne dovnitr, nez aby byl ve vlhkem. Ale kazdy ma samozrejme svuj nazor a zkusenost. smile

Sakurko - přečti si prosím něco o výrobě jednorázových plen, o jejich bělení a pak o rozkladu pleny na skládce - nějakých 200 - 400 let a taky o tom, co se uvolńuje  při spalování pleny?
Látkové pleny nemusíš namáčet, stačí je vyprat. Peru jednou za 3, 4 dny - proteče cca 50 litrů vody. Většinou peru v ekologickém pracím prostředku, takže víceméně neznečisuji. Ne,ne  je to 98:2  jednorázovky ku látkovým.
Navíc je dítě uloženo v papírovce i v moči i v chemickém absorbentu. Jen to necítí přes tu buničinu nebo co to je.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#55 31. 3. 2007 22:09

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tak snad poslední dotázek:jak poznám,že je čas ho vyměnit? U tampónu to člověk přece jen tak nějak cítí...

Není tady

 

#56 1. 4. 2007 10:25

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Gio, mᚠmůj velký obdiv tummenupp

Luizi, to si musíš vyzkoušet - každý to má jinak, zjistíš to jenom zkušeností. Já kelímek vylívám i častěji, než je potřeba, protože je to hotové raz dva (teď jsem na MD a doma máme umyvadlo pár centimetrů od WC, takže to je bez problémů).

Není tady

 

#57 1. 4. 2007 10:27

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tak děkuju za všechny indormace a začínám opravdu opravdu uvažovat oo rozbití prasátka dumbom

Není tady

 

#58 3. 4. 2007 23:18

Oxxana
♥------
Registrovaný: 11. 12. 2006
Příspěvky: 2

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Ahoj,mám kalíšek 2 měsíce a jsem vcelku spokojená, překvapilo mne, jak snadná je manipulace i na veřejných WC, stačí půllitrová láhev a opláchnout, netrvá to déle než výměna tamponu. Jen s vyndaváním jsem měla zpočátku potíže, než jsem si to nacvičila a pořádně si přečetla, že musím pochvou zatlačit. A ted je to OK, jen poprvé mi kalíšek vyndaval přítel, ale je velmi zručný a ochotný :-) Možná mám mít menší velikost, než je můj věk. Posiluji svaly pánevního dna, takže si ještě možná koupím menší. Trochu mne jen mrzí, že díky mé velmi silné menstruaci, si ho musím měnit i po necelých 3 hodinách, kdy je plný. Navíc k němu používám slipovku, protože malinko netěsní, ale jen trošku. Nechutné mi to nepřipadá vubec, 10 min vyvařování za měsíc v bežném plecháčku není žádná práce a přítel i 17 syn považují mé měsíční krvácení za naprosto přirozenou věc, kterou není třeba skrývat, ale naopak spíš uctívat,vždy díky němu jsem ženou. A ten pocit, že jsem alespoň v tomto ohledu přestala být závislá na nadnárodních firmách a mohu s ním díky jeho velikosti kamkoli cestovat, je k nezaplacení. Zkuste to.

Není tady

 

#59 4. 4. 2007 1:03

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Teda to jsou věci, o tom pohárku slyším po prvé. Škoda, že výrobce a distributoři si na tom chtějí tolik vydělat, výrobní cena bude tak do 20Kč a prodávají to o dost dráž. Asi jim nejde tolik o ekologii, jako jejich zákaznicím. Počkám, až tu novinku zlevní a pak to možná vyzkouším.

Není tady

 

#60 4. 4. 2007 8:25

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

A kolik to stojí?

Není tady

 

#61 4. 4. 2007 8:33

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Asi tak 600,- - 700,- Kč. Asi jak kde. Mrkni na net.

Není tady

 

#62 4. 4. 2007 11:55

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Já jsem ho našla nejlevněji na www.latkovky.cz - i s poštovným byl tuším za 675,- (??) . Není to sice levné, ale je fakt, že pokud na něm chce výrobce i dovozce (zatím se vyrábí pouze v Británii) něco vydělat, asi to jinak nejde. Vzhledem k tomu, že to není běžný sortiment, který si asi zas tak moc lidí nekoupí, a hlavně - ten, kdo si ho koupí, si ho pořídí jednou za 10 let; takže 65,- Kč ročně se mi nezdá přemrštěná částka.

Upravil(a) maya (4. 4. 2007 11:56)

Není tady

 

#63 4. 4. 2007 15:26

vikyrek
♥♥♥----
Místo: Benešov
Registrovaný: 31. 12. 2006
Příspěvky: 194

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Pro toho, kdo chce info ve zkratce (nebo je líný pročítat si vše od začátku:) je dnes nový článek na toto téma na www.zena.cz

Není tady

 

#64 4. 4. 2007 16:30

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

maya: tummenupp 65,- ročně tummenupp

Když si vy "odpůrkyně", které používáte jako argument vysoké pořizovací náklady spočítáte, kolik utratíte ročně za tampóny nebo vložky, tak myslím že netřeba další debaty wink

Není tady

 

#65 4. 4. 2007 17:00

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

A dá se to někde koupit jinak, než přes internet? Ráda bych to nejdříve viděla "naživo".

Není tady

 

#66 4. 4. 2007 18:26

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Janico, já jsem totiž tak trošku skeptická o tom, jestli bych ho používala a dát za pokus víc než 100Kč nehodlám. Myslím, že brzy to začne vyrábět i někdo jiný a nebo zlevní a pak to zkusím.

Není tady

 

#67 5. 4. 2007 7:15

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Holky co jste MC zkoušely, používáte ho i v noci? Mně pořád není jasné, jak do něj ta krev nateče, když ležíte ve vodorovné poloze roll asi mám blbé dotazy, co? dumbom

Není tady

 

#68 5. 4. 2007 7:38

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

eva4444 napsal(a):

Janico, já jsem totiž tak trošku skeptická o tom, jestli bych ho používala a dát za pokus víc než 100Kč nehodlám. Myslím, že brzy to začne vyrábět i někdo jiný a nebo zlevní a pak to zkusím.

To je pravda! Dát za zkoušku pár stovek - to je trochu moc.

Není tady

 

#69 5. 4. 2007 11:53

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Gio, to vubec plinky nenamacis? A co delas s kakanim? Jak se vyrabi papirove pleny vim, je to stejne jakoo u menstruacnich vlozek. Ty take pouzivas latkove, predpokladam? Verim, ze to neni 50:50, to jsem prehnala, verim, ze latkove jsou ekologictejsi, to mas pravdu. Ale 98:2 se mi opravdu zda prehnane. Znecistena voda po prani se take nevycisti lusknutim prsty. A vyroba elektriny nutna ke prani a zehleni take neni nejekologictejsi. Ale co je hlavni, je pohodli mimise - bud bavlna, nebo bunicina, zalezi na vyberu maminky a na pokozce miminka. Je fakt, ze Ryu vubec nevi, co to je opruzenina, coz jsem rada.

Není tady

 

#70 6. 4. 2007 11:32

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Saku - nenamáčím. A když kadí tak obsah vyhodím se separační plenou (odbouratelnou), špinavé  ihend přeperu žlučovým mýdlem a hodím do kyblíku k počuraným. Pokud se používá prací prostředek šetrný k přírodě a ne takové ty, které dělají bílou bělejší jen přidáním optických zjasńovačů apod. tak v tom taky nevidím až tak moc problém. A elektřina? No 2x týdně tu pračku (= 50l vody) kvůli plenám zapnu. Pleny se nežehlí, takže to taky odpadá big_smile
S opruzeninama taky nemáme problém. Mívá jen trošku na bříšku, když mu vylézá nový zoubek, to je citlivý snad úplně na všechno. A s jednorázovkou to má taky.
JEdnorázovky taky občas používám. Když jedeme někam na výlet, tak se mi nechce pak nosit sebou počurané pleny. Používáme většinou eko - Moltexky.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#71 29. 7. 2007 18:18

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Gio klobouk dolů .....
ale dotaz pleny se nežehlí????To mě příde poněkud nehygienické nežehlíme přeci pro to aby jsme měli prádlo rovné,ale hlavně kvůli hygieně???Já jsem maniak a žehlím vše /ponožky a spodní prádlo nevyjímaje/....
Ale stejně klobouk dolů za svědomitost...


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#72 29. 7. 2007 20:13

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

keny, když se koukneš na to, jak vypadají "moderní" látkové pleny, tak ty se žehlit ani nedají. Jsou z froté, flanelu a mají tvar jako jednorázová plenka.http://www.pisisvor.cz/ObrazkyM/imse_bioflanel_2.jpg
Ze začátku jsem prala na 90, aby desinfekce nějaká proběhla, asi do 3., 4. měsíce.
Já tedy používám látkové pleny skládané, které mají tvar obdélníku a ty jsem asi měsíc žehlila. Takové ty klasické čtvercovky se moc už nepoužívají.
A od té doby, co nám dítě vytahuje třeba spodní prádlo ze šuplíků, tak už nežehlím ani to. Ono když to stihne několikrát denně vyválet po zemi a roznést po bytě, tak je to škoda práce...

Upravil(a) Gia (29. 7. 2007 20:14)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#73 30. 7. 2007 8:54

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mooncup můžu jenom doporučit, používala jsem ho několik měsíců (do dalšího těhu) a naprostá spokojenost. Jak často vyplachovat, to ženská pozná: na začátku menstruace častěji a ke konci méně. V noci bez problému. Fakt je to velmi pohodlné a člověka to tak nějak baví :-)). A pokud by člověk jel někam, kde by vymývání bylo nepohodlné, není problém použít třeba ekologické tampony nebo vložky natracare.
PS: taky se hlásímé k látkovkám ;-).

Není tady

 

#74 30. 7. 2007 11:31

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Vavatu - vítej smile
Mᚠzkušenost s látkovýma vložkama? Ty se mi docela líbí, na mooncup si pořád netroufám...


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#75 30. 7. 2007 11:46

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mám ;-), ale používám je jenom jako doplněk k Moonu nebo jako slipovky, když je třeba. Každopádně přísahám :-))), že jsou velmi velmi příjemné, nedá se to srovnat s jednorázovými. Údržba mi přijde v pohodě (teplá voda z kohoutku a automatka to jistí ;-)), a co vím od jinud, tak i holky co je používají plně nemají problémy. Výběr už začíná být docela slušný, z PUL zátěrem i bez, barevné i bílé, z bio bavlny i obyč, saténové, s fleacem.....jen si vybrat :-).

Ještě k Mooncupu. On vypadá na pohled strašidelně, když jsem ho poprvé měla v ruce docela jsem se lekla neutral. Ale při používání, pokud je správně zaveden, tak není vůbec cítit. Fakt vůbec. Tampon mě oproti němu kolikrát tlačil nebo tahal, zvl᚝ ke konci. Jediné slabší místo může být ta vyndavací tyčinka, ale ta jde odstřihnout. A prodávají se i další typy kalíšků - Diva cup a Keeper a myslím že o Diva cupu jsem četla, že je z měkčího a příjemnějšího materiálu a je větší. (Omlouvám se jestli tohle už tady někdo psal, nečetla jsem celou diskuzi).

Upravil(a) vavatu (30. 7. 2007 11:53)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů