Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 8. 12. 2006 13:32

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Souhlasím s majkafou... taky si nějak neumím představit, jak si tu v práci jedenkrát do měsíce rázuju s vodou přes celou chodbu, kde jsou většinou kolegové i kolegyně, na toaletu hmm a tam pak manipuluju s tou lahví s vodou a s vytaženým pohárkem s rukama od krve nad mísou hmm

Není tady

 

#27 8. 12. 2006 14:49

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Medv a co takhle připustit, že někdo může mít jiný názor a ne tady razit nesmysly typu, že každý kdo používá tampony nebo vložky je nemyslí ekologicky a patří zastřelit, osobně si používání toho "kelímku" neumím představit a rozhodně to zkoušet nebudu, přijde mi to nechutný a rozhodně si nehodlám máchat ruce v krvi, by vlastní, provádět nějaký vyplachovací nebo vyvařovací rituály, nesnesu ani tampon natož nějaký plastový cosi....

Není tady

 

#28 8. 12. 2006 15:31

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Já to vyzkoušené nemám, jak jsem psla je to pro mě novinka, ale docela o tom přemýšlím. Např. když to vyjde doma na víkend, tak je to pohoda. I v práci máme naštěstí WC přímo s umyvadlem, kam se můžu zamknout a myslím že i při cestování by to bylo ok, na benzinkách bývaj WC s umyvadlem, nebo je lepší si vzít do lesa vodu než tam po sobě nechat špinavou vložku. Ruce se do staku s krví vlastně ani nedostanou víc jak při zavedení tamponu, vždy je tam ta vytahovací tyčka.....Jasně a si každý používá co chce, nechci to nikomu vnucovat, taky nejsem velkej ekolog, ale je pro mě docela dobrý argument že si v sobě nebudu držet nějaký neřády v tamponu, prostě je spláchnu. Je fakt, že nad tou cenou by se měli výrobci zamyslet, to je docela pálka....... Jen mě zajímalo co vy na to a spíš jsem doufala že s tím  bude mít víc ženských zkušenosti.

Není tady

 

#29 8. 12. 2006 15:46

x256987
Host

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mně moje krev nevadí, spíš se obávám, že ve dnech, kdy měním tampon velikosti Super každou hodinu, by mi podobné zařízení prostě nestačilo.

 

#30 8. 12. 2006 15:49

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Ja nevim, ale prijde mi, ze treba ze zacatku se muze stat, ze pri "nezkusene" manipulaci muze obsah "poharku" skoncit na sukni nebo tak... zkratka prekerka wink

Není tady

 

#31 8. 12. 2006 15:52

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tiina napsal(a):

Medv a co takhle připustit, že někdo může mít jiný názor a ne tady razit nesmysly typu, že každý kdo používá tampony nebo vložky je nemyslí ekologicky a patří zastřelit, osobně si používání toho "kelímku" neumím představit a rozhodně to zkoušet nebudu, přijde mi to nechutný a rozhodně si nehodlám máchat ruce v krvi, by vlastní, provádět nějaký vyplachovací nebo vyvařovací rituály, nesnesu ani tampon natož nějaký plastový cosi....

Já jsem se teda žádný nesmysly o zastřelení v příspěvku Medv nedočetla. Dozvěděla jsem se upřesňující informace. Naopak jsem si ve většině jiných příspěvků přečetla spíš cosi o nechutnosti, hnusu a nehygieně, pokud někdo používá tak středověkou metodu...  A to, že používání tampónů a vložek je neekologické - když existuje jiná alternativa - je fakt. Sama v tomhle taky jednám neekologicky, protože taky zatím používám "klasiku"; ale nenalhávám si, že o nic nejde. Je to moje pohodlná volba, která je ovšem na úkor nás všech teď a na úkor všeho živého do budoucna. Já osobně si hrozně vážím lidí, kteří jsou v nejrůznějších věcech ochotni obětovat třeba i velmi podstatnou část ze svého pohodlí a přemýšlet tak, aby jejich existence byla co nejmíň na obtíž ostatním a dělají to vlastně jen pro ty druhé. Pokud budu produkovat neomezené hory odpadu a dopřávat si hojnost všeho, co mi mé konzumní prostřední nabízí, mě samotné se to asi nijak nedotkne, protože důsledky bohužel nejsou patrné na první pohled... Ale není na škodu si aspoň uvědomit, že moje pohodlí třeba vyvažuje jiný člověk, který je sice okolím považovaný za blázna, protože si kupuje minimum výrobků balených v plastu, a když už, poctivě běží s každým kelímkem do tříděného odpadu. Taky nemá tak zářivě bílé prádlo, protože pere v mýdle a použitou vodou ještě využije k zalití WC. Ale tenhle "blázen" má mnohem vyšší míru odpovědnosti než já a to mu opravdu a upřímně závidím...

Není tady

 

#32 9. 12. 2006 8:23

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mooncup = pro mě sci-fi... Nerealizovatelná věc. Mám hodně silnou menstruaci první tři dny, kdy mi kolikrát nestačí ani big vložka, a tudíž si nedokážu představit, jak aplikuji tento pohárek. Hlavně si myslím, když to budu vyjímat z pochvy, tak se spustí dost krve a než stačím vyměnit, tak je krev všude a já nechci mít spodní prádlo od krve. Nebo se dá použít slipovka ještě k tomu, ale to už je taky odpad.

Prací vložky a pleny = velká spotřeba vody. Pro mě neekonomické a neekoligcké!

Jednorázový hygienický potřeby = (používáme). Bohužel do objemu je to velký odpad, tak navrhuji přidat další (pátý) kontejner na tříděný odpad a vědci, a se snaží s tím nějak naložit big_smile

Malá náplast na černé svědomí = (plasty, sklo a papír) třídíme více jak 5 let...

Není tady

 

#33 9. 12. 2006 8:29

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

PS: ještě mě napadlo... smile nebo v době MS bude mít žena neschopenku a doma používat mooncup. Takže, na takovou domácí marodku si připravte: několik balení mooncup, horu čistících prostředků, hadry, několik litrů vody a pevné nervy big_smile

Není tady

 

#34 9. 12. 2006 15:46

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Gia napsal(a):

TAky jsem uvažovala o pořízení, ale pořizovací cena mě zatím odrazuje.
Dítě balím do bavlněných plen. Nechci platit za to, že plním popelnice a navíc mi je prďolky v jednorázovce líto. Jakmile se do ní vyčurá, tak příšerně smrdí močí. A jak doporučují někteří výrobci, že stačí výměna jednorázovky 3x-4x denně, tak to je pěkný hnus. Miminka naložená ve vlastní moči.

Tak to Tě docela obdivuju, první dítě jsem taky balila do látkových plen, protože to bylo za hluboké totality a jiné nebyly, ale pro druhé jsem už mohla používat ty papírové a za nic na světě by mě nikdo nedonutil znovu prát denně a skládat haldu plínek. Navíc nikdy na rozdíl od prvního dítěte nebyla z papírových plen opruzená. A že by smrděla močí? To jsem teda nikdy nezaznamenala. A jsem na to dost háklivá.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#35 10. 12. 2006 14:38

Jessie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 809

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Medv, taky mám pár připomínek:
Vždycky jsem všude četla, že krev se rozkládá jakmile se  dostane na vzduch. Dostane se vzduch do pochvy? Těžko říct - to fakt nevím. Ale myslím, že efekt je stejný jako u pohárku, tak u tamponu.
Proč se na pohárku neudrží bakterie? Ty se přece udrží na všem.
Pohárek vydrží několik let - dobrá to beru, ale já bych teda deset let jeden nepoužívala. To mi přijde pěkně....
Pak k těm plenám - ty zase musíš vyprat, prací prášek je agresivní. V dnešní době jsme obklopeni tolika škodlivými věcmi, že nevím jestli se má cenu nad tím příliš hluboce zamýšlet. Do určité míry určitě ano, ale rozhodně to nepřehánět. A píšeš, že v igelitových plenách je větší teplo. Jak to víš? Nevidím až zas tak velký rozdíl mezi tím, jestli je dítě v klasické jednorázovce nebo v látkové pleně a kolem ní má ještě takovou tu igelitovou, která se dá zapnout a tu látkovou drží. A jaká je podle tebe jiná možnost plenek, když ne látkové nebo jednorázové? Potom každá kůže není tak citlivá jako tvoje, záleží na matce, aby děátko hlídala, zda je či není odřené. A frekvence přebalování také visí na matce


Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

 

#36 11. 12. 2006 11:11

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mně praní plen nevadí - vysypat kyblík plenek jednou za dva, tři dny do pračky pro mě neznamená problém. Peru v ekologicky šetrném prostředku. Nepoužíváme klasické čtvercovky, a kalhotky z igelitu se snad používaly jen za komančů, protože jiné nebyly. Teď je na trhu tolik systémů látkových plen, jen si vybrat pro miminko to nejlepší.
Např. z papírových plen pro novorozeňata Pampers se nám uvolńovaly krystalky absorbentu! Kde to jsme, přeci v reklamě se říká, že je to ta nejlepší péče pro nejmenší!
Každá máme na to názor. Je tak jak to je.
A že třídíme odpad, je sice hezké, ale to podle mne opravdu nestačí.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#37 11. 12. 2006 11:44

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mayo jistě, že to tam nepsala doslova, tak nějak automaticky jsem předpokládala, že to každý pochopí. Nicméně...když už to tedy chcete uhrát na ekologii tak bych prosila víc detailů, mooncup je z plastu, takže jak je to s jeho ekologickou odbouratelností, jaká je energetická náročnost jeho výroby, atd....vždycky existuje víc než jeden pohled.

Není tady

 

#38 11. 12. 2006 12:37

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Jasně, já to taky nemyslela doslova - jen jsem chtěla napsat svůj dojem, že mi připadaly jaksi "militantnější" ty názory proti, než to, co napsala Medv. Ale hlavně - podle mě nejde o to někomu vnucovat buď vložky nebo na druhé straně mooncup. A si každý používá to, co chce, je to každého volba a odpovědnost. Jen není na škodu vědět souvislosti toho, že když se rozhodnu pro A, vyplývá z toho B. A k tomu plastu: podle informací, které mám, se mooncup vyrábí ze silikonu, což je v podstatě přírodní látka z gumovníku (je také jedniná vhodná např. pro dětské dudlíky). Myslím, že není ani nutné znát deteily, aby byl jasný výsledek toho, co je větším přínosem pro ekologii: na jedné straně malý silikonový předmět s životností minimálně 10 let, a na druhou stranu to množství chlórem běleného, igelitového a dalšího odpadu, který žena za těch 10 let při menstruaci vyprodukuje "normálně"...  Ale jak už jsem napsala, a si každý vybere podle svého, jen mi připadá možná trochu zbytečné už dopředu něco zavrhnout, když jsem to ani nevyzkoušela.

Není tady

 

#39 11. 12. 2006 14:03

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

maya napsal(a):

Ale jak už jsem napsala, a si každý vybere podle svého, jen mi připadá možná trochu zbytečné už dopředu něco zavrhnout, když jsem to ani nevyzkoušela.

Jsou věci, které prostě dopředu zavrhnu a tenhle pohárek k nim patří... to je podobné jako by někdo nabízel nějakou stěrku místo toaleáku a oháněl se ekologií wink

Není tady

 

#40 11. 12. 2006 15:15

Oxxana
♥------
Registrovaný: 11. 12. 2006
Příspěvky: 2

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

:)Bezva nápad, s menstruační krví se dá i čarovat a hnojit kytky(jen musíte mít ráda své tělo se vším, co k tomu patří), což je s tímto zařízením možné, jen milovat se s tím bohužel nedá, takže jako postaru-s ručníkem :-)
A ekologie rozhodně není k zahození, příroda sama je bezodpadové hospodářství, co zemře či uschne, shnije v zemi či vodě a vzniknou nové živiny, ráda k tomu cyklu přispěju.

Není tady

 

#41 11. 12. 2006 16:26

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mayo no nevím, mě se to jeví obráceně. Jsem už docela alergická na to, když se mě někdo snaží poučovat co je a není ekologické a jak bych měla a neměla žít, díky nechci, rozhodnu se sama.

To si ani neber osobně, to byl spíš takový obecný povzdech.

A propos 10 let ??? To je docela utopie, podle mě po roce neustále používání toho bude mít ta věc dost. A pak se vyhodí a koupí se další...a ten kus "přírodního" plastu bude ležet x desítek ( stovek ) let někde na skládce.

Není tady

 

#42 11. 12. 2006 17:25

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tiino, taky si to neber osobně, ale pořád nějak nechápu Tvůj záměr (pokud se bavíme o ekologii). Já osobně si nemyslím, že mooncup vydrží jen rok, ale dejme tomu, že by to tak bylo: pokud Ti vadí 1 vyhozený mooncup ročně ve srovnání se zhruba 300 vyhozenými vložkami (a myslím, že to bude spíš ještě dost střízlivý odhad...), dalšími 15-30 igelitovými obaly (případně 300 dalšími malými obaly od jednotlivě balených vložek), přičemž nepočítám všechny "humusy" potřebné při jejich výrobě, dopravě atd., pak už opravdu nemám argument smile

Není tady

 

#43 6. 3. 2007 22:10

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tak jsem se nakonec na základě téhle předvánoční diskuse rozhodla, že mooncup vyzkouším "na vlastní tělo" (nikdy dřív jsem ani neslyšela o existenci této "podivnosti"). Stalo se a teď chci jen napsat svoji zkušenost. Než jsem do toho šla, říkala jsem si, že je to sice patrně dobrá věc, ale asi bude potřeba jistého zvyku i cviku, než se člověk naučí s tím zacházet. Ovšem musím říct, že realita předčila má vcelku kladná očekávání. Pro mě je to naprosto dokonalý vynález! Je to absolutně pohodlné a manipulace s mooncupem byla od první chvíle zcela bezproblémová, navíc překvapivě čistá a rychlá. Pokud jde o ten mnohými obávaný problém "veřejné WC + petflaška", tak v návodu se píše, že za podobných okolností je v pohodě možné situaci vyřešit i bez použití vody. Prý je to super věc i při plavání (to jsem ještě nevyzkoušela) a podle mě to zcela logicky může dobře fungovat i jako prevence (narozdíl od nasákavých tampónů) proti případným infekcím z bazénu. Nechci tady zase rozviřovat bojovnou diskusi pro a proti. Ty, které mají v tomhle ohledu nějaký blok, mooncup určitě postrádat nebudou. Ale těm, které staré dobré vložky a tampóny používají spíš ze zvyku a rády vyzkoušejí i něco nového, mooncup vřele doporučuju! Pro mě osobně je to v nejrůznějších ohledech rozhodně nejlepší a nejpohodlnější řešení.

Není tady

 

#44 7. 3. 2007 10:39

Ripleyová
♥------
Registrovaný: 12. 1. 2007
Příspěvky: 10

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Maya: Díky za tvoji konkrétní zkušenost. Já jsem se o Mooncupu dozvěděla už před nějakou dobou a vážně uvažuju, že si ho pořídím. Myslím si, že bezproblémová manipulace s pohárkem je jen otázkou cviku a celé mi to přijde daleko čistější než tampony a o vložkách ani nemluvím usch .

Není tady

 

#45 30. 3. 2007 21:36

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Já teda přispěju možná dost blbým dotazem,ale já bych třeba měla obavy ze znečištění v okamžiku,kdy to budu zrovna "vylejvat".Tomu přece nezabráním vůlí ne? A ta jakoby trubička nakonci slouží jako šňůrka od tampónu? Moc by mě zajímaly i zkušenosti z bazénu jestli teda nějaké budou:-D

Není tady

 

#46 30. 3. 2007 22:44

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Luizi, jestli to dobře chápu, tak se bojíš, aby sis neznečistila oblečení? S trochou šikovnosti je to v pohodě. Ta trubička na konci tam není bezpodmínečně nutná, někdo si ji ustřihne úplně - vyndat to jde i bez ní. Zkušenosti z bazénu mám jen zprostředkované z jiných diskusí - prý je to perfektní, ale sama jsem to ještě nezkoušela.

Není tady

 

#47 31. 3. 2007 10:32

mimyy
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 182

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Hodně dlouho jsem přemýšlela, zda pořídit nebo ne..

Pořídila..
První den zklamaná, neuměla jsem ani zandat, ani vyndat..skoro jsem se mlátila do hlavy. Ještě s radostí jsem vytáhla tampony. gratergrater

Druhý den mi to nedalo a naprosto v pohodě..Jde fakt jen o zvyk a vřele doporučuji!! tummenupptummenupptummenupp

Není tady

 

#48 31. 3. 2007 10:55

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

mne sa tá cena nezdá prehnaná, keď má takú životnos.
ale dáva si ho nebudem big_smile
som vďačná za tampóny smile


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#49 31. 3. 2007 13:13

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Maya: Ne nejde mi o vyndavání,snad se mi nepovede si to všechno chrstnout na kalhotky,spíš mi jde o to,že nezabraním úniku další krve,když ho zrovna budu mít vyndaný a když si to znova zavedu,tak to ty zbytky přece nenasákne jako tampón,ale klidně je to pustí ven,nebo ne? Asi jsem trubka,ale jak nezkusim,tak asi nebudu vědět dudlik

Není tady

 

#50 31. 3. 2007 13:48

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

V Cosmopolitanu se tomuto pohárku takévěnují a celkem ho chválí - já si to zatím nedovedu představit, ale kdo ví.....
Prý bychom byly překvapené, kolik ve skutečnosti za den odejde krve - je to méně, než to vypadá na vložkách.
Kalíšek prý klidně vydrží zavedený celý den.
A jeho životnost je až 10 let.

Zatím o něm neuvažuji a mám z něj takový nechutný pocit, ale třeba se to po čase a větších ohlasech ostatních, změní.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů