Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 12. 2006 9:15

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

MOONCUP - menstruační pohárek

Pro mě úplná novinka....znáte to? Používáte ho některá ? Máte s tím zkušenosti?

http://www.slunecnizena.cz/index.php?ma … faqs_id=12

Není tady

 

#2 1. 12. 2006 9:37

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

holka napsal(a):

Pro mě úplná novinka....znáte to? Používáte ho některá ? Máte s tím zkušenosti?

http://www.slunecnizena.cz/index.php?ma … faqs_id=12

Tak jsem koukla na ten odkaz a prostě si to nedovedu představit ani v těch njedivočejších snech.. přijde mi to.. ehm... no takové... ehm.. nepraktické wink

Není tady

 

#3 1. 12. 2006 10:27

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

holka napsal(a):

Pro mě úplná novinka....znáte to? Používáte ho některá ? Máte s tím zkušenosti?

http://www.slunecnizena.cz/index.php?ma … faqs_id=12

Mě spíš přijde divný údaj, že pohárek pojme 30ml, což údajně je celá 1/3 veškeré menstr. krve.  Nic proti, ale já při MS teču jak cedník gratervissla a těch 30ml (spíš víc) ze mě vyteče jen při jediné návštěvě toalety. usch

Není tady

 

#4 1. 12. 2006 12:46

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Až spotřebuju zásobu klasických pomůcek, asi to zkusím. Jsem spíš šetřílek než ekolog, takže mě spíš osloví ta stánka, že ušetřím, i když se investice nevátí hned (píšou že to stojí 820,- Kč). A konec konců, když jsem jinde četla z čeho jsou vložky a tampony a kolik takového odpadu vyprodukujem, taky to stojí za zamyšlení.

Není tady

 

#5 1. 12. 2006 12:51

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Ale já pořád nějak nechápu tu podstatu - to se to jako nějak uzavře to, co do toho vteče nebo je to jenom jako poklop.....asi to popisuju dost negramotně, ale jsem z toho jelen. Přece když ležíš v noci tak naležato to do pohárku nevteče, ne?

Není tady

 

#6 1. 12. 2006 13:08

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Tak do toho bych asi nešla... nezní mi to vůbec sympaticky, spíš odpudivě.
Navíc čistí se to vyvařováním - což si neumím moc představit - za prvé by se mi asi nechtělo a hlavně na vyvařování není čas - jsem celý den mimo domov...

Není tady

 

#7 1. 12. 2006 13:55

Ajax
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 532

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

mi se to taky moc nezamlouvá:-((

Není tady

 

#8 1. 12. 2006 15:30

Slvinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Mně to přijdě docela nehygienický a popravdě prostě nechutný a divný, až to někdo vyzkouší, tak dejte vědět...


cool

Není tady

 

#9 1. 12. 2006 19:11

Sjuzn
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 7. 2006
Příspěvky: 683

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

To jsou mi věci....co ještě nevynaleznou?hmm

Není tady

 

#10 2. 12. 2006 10:55

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Taky jsem o tom v životě neslyšela, ale díky tomuhle odkazu jsem zabrousila na internet a našla celkem zajímavý článek s hojnou diskusí, nabídkou pratelných vložek atd. (mimochodem - všechny, které je vyzkoušely, si je nemůžou vynachválit). Je to na  http://bloodymary.blog.cz/0512/spina-da … buje-vedet
Myslím, že jsem celkem ekologicky smýšlející člověk a je fakt, že ty hory nerozložitelného igelitového a běleného odpadu jsou na pováženou... Takže mě to i celkem nahlodalo - za vyzkoušení nějaká alternativa stojí. Cituji jen 1 názor z té diskuse: "Před rokem jsem si koupila Mooncup (menstruační kalíšek), byla jsem z něho tak nadšená, že jsem koupila další tři a snažila se lidi přesvědčit o tom, že je to vážně skvělá věc. Po pár měsících jsem to vzdala,..to byste nevěřili, kolik žen se štítí svého vlastního těla a hlavně krve."

Není tady

 

#11 2. 12. 2006 11:03

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

roll To jsou věci.

Není tady

 

#12 2. 12. 2006 21:21

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Jestli je to nějaká ptákovina!!!! Ale zkusit by se mělo všechno !!! :-)))

Není tady

 

#13 3. 12. 2006 14:53

Anetaslad
♥♥-----
Místo: Brno a okolí
Registrovaný: 18. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Michaela.43 napsal(a):

Jestli je to nějaká ptákovina!!!! Ale zkusit by se mělo všechno !!! :-)))

Tak do toho bych asi nešla Já tam nesnesu ani tampón.Zůstanu raději u osvětčených vložek.

Není tady

 

#14 3. 12. 2006 21:45

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

zlaty tampony, na ty se nemusi sahat usch


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#15 4. 12. 2006 4:20

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Ja jsem ho vyzkousela. Pres vikend se to jakz takz dalo, ale v normalni pracovni tyden to bylo pro mne velice neprakticke. Tak jsem zustala u vlozek.

Není tady

 

#16 4. 12. 2006 14:18

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Nějak se mi nechce věřit že je to hygienické,30ml mi příde taky nějak málo a nevěřím že to neteče okolo.jak poznám že je to plný a kam to potom jako ...ježiš to zní nechutně toto jako vyndám a vyleju a dám vyvařit jak tam píšou třeba k dětským lahvím a nanovo:usch:ježiš to zní fakt po*ně....nevim nevim já za sebe ani náhodou!!!!!A pratelný vložky?!Taky kus nehygieny,to je pak budu sušit na šňůře třeba v sušárně neboi na balkoně nebo nad vanou na šňůře pěkně nad manželem až se bude koupat:-(Jejda já proto moc nejsem..asi nejsem ekolog ..................To je jak za "krále klacka"


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#17 6. 12. 2006 6:47

ELISINA
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 71

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

No to je tedy neco . Pripada me to, jako krok zpet. Kdysi driv se taky jako vlozka pouzivalo kus latky, ktera se opakovane prala, susila...
Budu sebou tahat lubrikacni gel, abych si to tam zavedla, davala pozor, abych to nevylila pri vytahovani, a nejlepsi predstava je, jak si tu vec smile v praci na zachode vymyvam v umyvadle a prijdou tam kolegyne. Faakt suprrr tummenupp dumbom Zabere me to casu, nez si to tam zavedu, nez si to vyjmu, vymeju, doma vyvarim. A jeste si neco odru pri noseni godliketummenupp. No parááda tummenupp.
ZLATY TAMPONY!!!!!!!!!!!!!!!!! wink

Není tady

 

#18 6. 12. 2006 7:37

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

ELISINA napsal(a):

No to je tedy neco . Pripada me to, jako krok zpet. Kdysi driv se taky jako vlozka pouzivalo kus latky, ktera se opakovane prala, susila...
Budu sebou tahat lubrikacni gel, abych si to tam zavedla, davala pozor, abych to nevylila pri vytahovani, a nejlepsi predstava je, jak si tu vec smile v praci na zachode vymyvam v umyvadle a prijdou tam kolegyne. Faakt suprrr tummenupp dumbom Zabere me to casu, nez si to tam zavedu, nez si to vyjmu, vymeju, doma vyvarim. A jeste si neco odru pri noseni godliketummenupp. No parááda tummenupp.
ZLATY TAMPONY!!!!!!!!!!!!!!!!! wink

To se zase asi někdo nudil a vymyslel cosi, aby se ženský nemohly nudit (zaručeně chlap !). Jako by nestačilo, že už takhle jsme v zápřahu od rána do večera. Kdysi jsme všechny přivítali, že konečně skončilo období látkových plen (a žijou friskísky, pemprsky, hagísky aspol.), totéž platí o vložkách ..  a teď by někdo hrozně rád tyhle "starý časy" vrátil zpátky. To by nám pak mohli vzít myčku (pod záminkou neekologičnosti použité chemie), pračky (prací prášky jsou agresivní), vysavače (smeták z proutí to zvládne taky) - návrat ke středověku ? uschyikes

Není tady

 

#19 8. 12. 2006 8:59

Medv
♥------
Registrovaný: 3. 5. 2006
Příspěvky: 3

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

1. Hygiena: V porovnání s vložkou nebo tamponem - na povrchu pohárku se neudrží bakterie, takže krev se nerozkládá a  nesmrdí jako ve vložkách nebo v tamponech. Navíc i když je na obalech napsané hygienické, nikdo nedisinfikuje, nebo nesterilizuje. Tažke bakterie jsou již přítomné, když je používáte. Navíc takový tampon to je pěkné živné prostředí pro bakterie, toho místa, kde mohou vegetovat. Teplo, vlhko a krev jsou jako v inkubátoru. A ještě ta báječná šňůrka, za kterou se tampon vyndavá, prima cestička do inkubátoru. To se potom daří zánětům, mykózám, candidám a jiným potvorám. Většina žen, které začaly mooncup používat se do půl roku zbavila těchto nepříjemností a nidky se nevrátily. Je samozřejmostí, že si před manipulací umyji ruce, ale to přece děláte i před výměnou tampónu nebo vložky.
2. Je to podobné jako pesar. Ten se dřív ještě, než vznikly tampony používal k podobnému účelu - hlavně ve sportu. V plavání neexistovala omluva, jako na tělocviku - trénovalo se pořád.
3. Postup není vyndat, vylít, vyvařit. Postup je vyndat, vylít, vypláchnout čistou vodou a zase zavést. Jednou denně, třeba večer, vyčistit kartáčkem a jemným mýdlem. Vyváří se jednou za cyklus - a nemusí se vyvářet, můžete použít jemnou desifencki z lékárny. Je to opravdu jednoduché. Není třeba vyjít z kabinky, a jít s tím k umyvadlu, stačí si vzít vodu sebou. Stejně si jí nosíte, kvůli pitnému režimu, nebo ne?
4. Zavádění není složitá záležitost. A rozhodně netrvá dlouho.
5. Vymyslela si to žena. A už někdy kolem 30-tých let, jenže tehdy nebyl materál s takovými vlastnostmi jako dnes, jinak by jsem ho používaly všechny a něco jako vložky nebo tampony by neexistovalo. Žádný chlap nemá ponětí o tom, co vlastně MS pro ženu znamená,jaké má pocity, jak jí to omezuje. Ani když dělá gynekologa neví co to je zažít MS na vlastní kůži. 
5. Vydrží několik let - kolem deset, i více.
6. Když používáte tampon a jdete s ním třeba plavata, nacucá se ze dvou stran - z jedné strany vodou, z druhé krví.
7. K látkovým plenám - i když to vypadá, že je to špatné řešení, tak různé pampers, hugies atd. jsou bělené chlórem(stejně jako vložky a tampóny) . Po tom bělení v pleně zůstane určité procento dioxinu a jiných chemických látek. Dioxin je rakovinotvorký. Někteří vědci na to upozorňují - Vlastně děti očkujeme rakovinou. Navíc je v nich větší teplo a chlapcům se špatně vyvíjejí varlata. To je daň za pohodlí. Jsou i jiné možnosti, než látkové pleny, nebo jednorázové.
8. Nikdy jsem se neodřela tak jako od jednorázové vložky - po MS jsem si musela týden mazat pozadí avirilem. I když se všude říká, jak je vložka jemná, měkká, moje kůže říkala opak. Vyzkoušela sjem všechno možné a nic. Výsledek stejný. Z podobného materiálu jsou vyráběné jednorázové plekové kalhotky. Raději děcko zavinu do příjmené bavlny, než abych mu dřela zadek papírem. Rozdíl mezi jednorázovými a novým způsobem přebalování je v tom, že se dítě přebalí za den jednou navíc.
To Maya: tady je to úplně stejné.

Upravil(a) Medv (8. 12. 2006 9:00)

Není tady

 

#20 8. 12. 2006 12:33

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Našla jsem příspěvek na idnes:

Mooncup používám více jak rok a je SKVĚLÝ. Na plavání je 1000x lepší jako tampon, protože tak nenasákne. Ke konci cyklu, kdy bylo vyndavání polosuchého tamponu bolestivé, je mooncup požehnáním.

A HLAVNĚ: žádná nechutná krvavá motanice jako u tamponu či zatuchlotina jako u vložek. Je to neuvěřitelně čistá záležitost /já jsem na to dost cimprlch.../.

A mmchodem: mooncup se dá koupit i na www.vbavlnce.cz a www.latkovky.cz , takže v článku pěkně mlží, že je jenom jedno místo, kde to koupit.

Pokud chcete menstruovat čistěji, pohodlněji, zdravějiji a jako bonus i ekologičtějí a ekonomičtěji, kalíšek je parádní řešení. Nebojte se toho.

Není tady

 

#21 8. 12. 2006 12:39

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Připadá mi, že  hledáte milion důvodů proč to nepůjde než abyste se nad tím zamyslely. Rozhodně mi přijde míň nechutné vylít krev do WC a spláchnout než si doma v koši skladovat zakrvácené tampony a vložky, i když jen třeba chvíli. Určitě bude potřeba myslet na to mít s sebou vodu, stejně jako teď myslíte na to mít s sebou vložky nebo tampony.

Není tady

 

#22 8. 12. 2006 12:58

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

TAky jsem uvažovala o pořízení, ale pořizovací cena mě zatím odrazuje.
Dítě balím do bavlněných plen. Nechci platit za to, že plním popelnice a navíc mi je prďolky v jednorázovce líto. Jakmile se do ní vyčurá, tak příšerně smrdí močí. A jak doporučují někteří výrobci, že stačí výměna jednorázovky 3x-4x denně, tak to je pěkný hnus. Miminka naložená ve vlastní moči.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#23 8. 12. 2006 13:06

majkafa
Host

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

Při výměně vložky mám čisté ruce. Myslím, že při výměně pohárku budou špinavé od krve. Neštítím se vlastní krve. Necítím se dobře, když mám tampon. Používám vložky a jsem s nimi moc spokojená. Ještě si pamatuju vložky, které nelepily a při chůzi jsme je měly až na zádech, nebo jsme si je připevňovaly zavíracím špendlíkem ke kalhotkám. Jiné vložky neexistovaly.
Pohárek mi přijde nesympatický a nepraktický. Jestli nosím sebou vložku nebo vodu, v tom je pro mne rozdíl. V práci si nedovedu představit, že chodím na WC po chodbě s vodou v lahvi, že nad mísou manipuluju s pohárkem a lahví s vodou s rukami od krve, nemáme tam umyvadlo, to je v chodbičce, která je společná pro více WC. Že držím v ruce pohárek, otevírám lahev, ...
Možná to jednou zkusím a změním názor, ale teď jsem spokojená s lepícími vložkami s křídélky. smile
Ale v každém případě je to zajímavé.

Upravil(a) majkafa (8. 12. 2006 13:37)

 

#24 8. 12. 2006 13:23

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

holka napsal(a):

Připadá mi, že  hledáte milion důvodů proč to nepůjde než abyste se nad tím zamyslely. Rozhodně mi přijde míň nechutné vylít krev do WC a spláchnout než si doma v koši skladovat zakrvácené tampony a vložky, i když jen třeba chvíli. Určitě bude potřeba myslet na to mít s sebou vodu, stejně jako teď myslíte na to mít s sebou vložky nebo tampony.

Nehledáme milion důvodů... alespoň já. Prostě co tobě může vyhovovat a zdát se nejlepší, nejčistší a nej. Tak mě přijde (nevím, jestli to je ten správný výraz) nechutné... představa jak vylévám krev atd. atd. Neříkám, že to je špatná věc - protože určitě má spoustu příznivců, ale ne pro mě a asi stejně tak ne pro další co tu psaly... Prostě je to jen o tom, že každý má to své nej podle svého gusta. A nehledáme milion důvodů, nemáme to zapotřebí, my ho jednoduše nechceme...

Není tady

 

#25 8. 12. 2006 13:27

majkafa
Host

Re: MOONCUP - menstruační pohárek

big_smile Já taky nehledám milion důvodů. Holka, pokud ti pohárek bude vyhovovat, klidně ho používej, já používám vložky. Jak říká Barborka, prostě pohárek nechci.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů