Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 29. 11. 2006 13:22

scarlett
♥------

Vzpomínka na Mikuláše

Příští týden příjdou zas, čert s andělem a Mikuláš.  Jako dítě si pamatuju, jak nám  tatínek dělal Mikuláše. Sice masku na obličej měl důvěryhodnou, ale papuče na nohách.....tak ty jsme jako děti okamžitě poznaly. Důležité  však bylo,že v košíčku  pro nás měl to co se od Mikuláše očekávalo a že to všechno splnilo svůj účel. I když jsem se ho později ptala, jestli to byl on, ten převlečený Mikuláš, nikdy to nepřiznal.

Není tady

#2 29. 11. 2006 13:50

anitaak
♥♥♥----

Re: Vzpomínka na Mikuláše

Tak to bych vám přála vidět fotky mě a sester z dětství při návštěvě Mikuláše!!Šílená hrůza v obličeji a mamka chudák tepláky skoro u kolen jak jsme se ji tři cácorky drželi big_smile

Není tady

#3 29. 11. 2006 14:15

Anetaslad
♥♥-----
Místo: Brno a okolí

anitaak napsal(a):

Tak to bych vám přála vidět fotky mě a sester z dětství při návštěvě Mikuláše!!Šílená hrůza v obličeji a mamka chudák tepláky skoro u kolen jak jsme se ji tři cácorky drželi big_smile

Jo tak to si vzpomínám jak dělal taka když jsem byla malá.Byl tak hrozný,že jsem ještě týden nechtěla chodit sama spát.A tenkrát se ho lekla i sousedka když od nás odcházel na další neposluchy.To mě ale vyprávěla nedávno mamka.

Není tady

#4 1. 12. 2006 7:30

anitaak
♥♥♥----

Tak pište big_smile Jaké byly zážitky vás nebo vašich dětí s Mikulášem, čertem, andílkem??? Nebo představujete někdo tyto postavy? Já už byla i anděl i Mikuláš. Chodili jsme i po školkách, čerty jsme měli opravdu hrůzostrašný a když jsme přišli jednou do školky, tak ty malinký děti se fakt hrozně bály, takže čert, že jako radši moc hartusit nebude. Nejhorší bylo, že oni tam měli asi nějakého zlobivého kloučka, a tak ta učitelka - taková rázna baba - přišla za čertem a že a si ho vezme do pytle, jemu se moc nechtělo, když viděl jak mají děcka nahnáno, tak mu ta učitelka prostě rafla pytel a začala tam toho kluka rvát sama!!No, to bylo rodeo, chudák se z toho asi dlouho nemoh vzpamatovat!

Není tady

#5 1. 12. 2006 7:47

x256987
Host

Mikuláše dělal nejstarší brácha, vždycky jako odešel "něco vyřídit" ke strýčkovi (ten dělal toho čerta) a pak hrozně teatrálně litoval, že se s tím Mikulášem letos zase nepotkal big_smile  Já mám den před Mikulášem svátek, takže jsem dostávala kromě takových těch čokolád a mandarinek i nějaký ten věcný dar. Jo a vždycky jsem musela říct nějakou básničku. A trnula jsem hrůzou, že Mikulᚠpozná, že ještě pořád mám cumel lol (měla jsem ho skoro do pěti let, před Mikulášem ho mamka vždycky obřadně schovávala v kredenci). Myslím, že pak už jsem bráchu prokoukla, ale stejně mě ranilo, když jsem v nějakých osmi letech našla ten kostým, masku s vatovými fousy...

#6 1. 12. 2006 7:52

anitaak
♥♥♥----

Jo s tím cumlem to znám, ale spíš tak, že ho ségry musely odevzdat čertům!A bylo to big_smile . U nás taky chodí čerti, co mají k pytlu přišitý vycpaný dětský punčocháče, takže to vypadá, jako by v něm opravdu někoho měli! Pro ty malý děti je to fakt mazec lol

Není tady

#7 1. 12. 2006 7:53

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Jojo, pamatuju se, že jednou přišel čert k nám, protože jsem se počůrávala gloria. Když mamka tehdy řekla, že jde pro čerta a já na chvíli tudíž zůstala sama doma, v hrůze jsem honem hledala nějakou skrýš. Nejdřív do peřiňáku, ale ten se mi zdál moc na ráně, takže jsem zase vylezla a nasoukala se za gauč (dodnes nechápu, jak jsem se tam mohla vejít) - no, stejně mě pak odtamtud vytáhli a já si vyslechla kázání a výhrůžky o pekle.. A hrůzou jsem se počůrala visslausch.
Když jsem pak měla děti své, chtěla jsem, aby měly také nějaký zážitek z čerta, mikuláše, anděla ..  Takže v jejich 3 a 4 letech jsem čerty objednala - dělaly je děti, tak jsem si říkala, že to bude v pohodě, že se ti moji špunti bát nebudou, hned u vrátek jsem čerty upozornila, aby dělali čeríky hodné atp. atp. Jenže masky měly hrozivé a když přišly do bytu, nejdřív se zbláznil nᚠpes (když slyšel rachot u dveří, štěkal, když viděl, kdo to přišel, začal kňučet, pak vlezl manželovi na klín a jen se třásl a po jejich odchodu ještě hodinu vybroval a směrem ke dveřím upínal zoufalý ustrašený pohled). No, takže po excempore se psem přišly na řadu dítka - strach a hrůza, starší strachy oněměla a nikdo z ní nedostal slovíčko, mladší ze sebe básničku vychrstl na jeden nádech a pak honem ke mně .. Zkrátím to. Následovaly dva měsíce nočního ponocování - děti měly noční můry, budily se a brečely ze spaní, takže jsem se zařekla, že od té doby žádný čert k nám už nesmí a když ve školce měly setkání s čerty, byly doma (sestra to riskla loni a dodnes se proklíná, hrozně ráda spí a noční buzení jí nesvědčilo..).

Není tady

#8 1. 12. 2006 8:05

x256987
Host

Jo a k nám jednou přišla tlupa malých čertíků, bylo jich snad deset, s nějakou dýmovnicí nebo čím, smrdělo to fakt jak síra pekelná, větrali jsme celou noc.

#9 1. 12. 2006 19:56

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

to je divný, mi taky cumel odnesli čerti - bylo mi něco přes čtyři roky - a čerti prý ho upekli v kotli, a jestli kvůli tomu budu brečet, tak se pro mě prý ještě vrátí smile

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#10 1. 12. 2006 21:57

Lucy
♥♥♥♥♥♥-

Ahojky tak já taky přispěju.....
My když jsme ze ségrou byly malý, tak taky k nám chodil čert a já se teda fakt bála, že jsem chodila za naší maminou jak pejsek. Pak nám to naši začali dávat na balkon a my po tmě si pro balíček musely jít. No mě to teda trvalo dlouho, než jsem si pro ten balíček šla, když jsem slyšela ten rámus venku, tak mě vomejvali....
Už máme taky dvě děti..., čtyři a půl a rok a půl, a rozmejšlim se jestli je pozvat nebo ne. Na toho staršího bych je zavolala, ale toho menšího bych asi musela někam zavřít.... big_smile Tak ještě uvidím...
Loni jsem čerta dělala já a Mikuláše manža. Šli jsme ke kamarádce, její děti nás nepoznaly,.... ten nᚠstarší syn jo, nebo zahlíd' výrobu řetězu pro čerta, ač jsem mu řekla, že pomáhám čertovi z řetězem, tak to pak prokouk', ale letos jsem mu řekla, že budou chodit opravdoví.
Jo a ještě, když jsme byli u tý kamarádky, tak nás ve vchodě odchytla nějaká mamína, že má doma strašně zlobivýho syna, kterej má blbý připomínky na čerty. Tak jsme tam šli. No holky...., kluk měřil víc než já, tedy čert (mám 150) , udělala jsme na něj hudry hudry, synáček jen obrátil oči v sloup a pak mu Mikulᚠ( můj manža) řekl, a tedy aspoň něco zazpívá a on spustil Daniela Landu. Ještě že jsem měla přes obličej punčochu, i na rohách bylo vidět, jak se řehtám..... No jeho mamka nám pak cpala stovku, my jsme nic nechtěli, tak aspoň Mikulášovi přilepila fousy izolepou.

http://www.gify.nou.cz/sv2_mikulas2_soubory/mik10.gif

Upravil(a) Lucy (1. 12. 2006 22:02)

Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

#11 1. 12. 2006 23:39

janyka
♥♥♥----

K nám domů chodíval Mikulᚠs čerty i anděly , bylo to vždcky procesí . Otec , strýc , bráši chodili do jezdeckého oddílu , takže k nám přijeli vždycky všichni  svatí i rohatí v kočáře taženým koňmi , popř. když byl sníh , tak na sáních . Myslím ale , že jsem tu romantiku nikdy dříve neocenila . Masky měli vždycky tak dokonalé a čerti mnohdy ani Mikuláše neposlechli , takže i když jsem už dávno věděla , jak se věci mají , třásla se mi kolena .
Brácha se jednou dokonce ocitl v pytli a sousedovic popelnici . Jindy zase seděl tátovi na klíně a držel se kolem krku , čert ho ovšem chtěl popotáhnout k sobě , brácha řval a čert si ho nakonec popotáhl i s celým tátovým límcem . Jen to škrtlo a táta měl  "tričko"s knoflíkama .
Já sama jsem domů zvala jen Mikuláše . Nevím , jestli jsem děti o něco ochudila , ale  já sama jsem to jaksi nemohla ustát , že vím , a ony se třesou a bojí . Nelíbí se mi , strašit je tak . Zvl᚝  když dcera donesla fotky z třídní besídky s Mikulášem a čerty( dělali je devááci ), většina tam stojí  uslzeně , po*ně , vzorně  a chlapeček tam pláče , je počůranej . Bylo mi ho velice líto .
Teď když jsou holky větší ( 13 , 14 ) , nechává Mikulᚠošatku za otevřeným oknem . I když -  té třetí  dceři byly v říjnu dva roky , tak možná příští rok zase nějakého Mikuláše oslovím .

Není tady

#12 2. 12. 2006 15:49

Slvinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy

Moji sestre taky odnesl cert dudlika, mne ne, protoze ja jsem si cucala palec a ten jaksi odnest neslo lol!
Ale pamatuju si, jak nam za certy chodili chlapi, co s tatkou hrali fotbal a vzdycky za rohem u vytahu jim nalival panaky... big_smile!

cool

Není tady

#13 2. 12. 2006 19:06

he
♥♥-----

Já si pamatuji na pouze jednu návštěvu Mikuláše u nás doma.Zatím co nám Mikulᚠdával v obýváku dárky,ze síně jsme slyšeli nějaký hluk a pak rány.Od té doby nám nechával Mikulᚠdárky za oknem.Později jsem se dozvěděla,že čert byl ožralý jak čert,v předsíni obtěžoval mámu a tak s ním táta vyrazil dveře.A tím to zhaslo.

Ještě se nestalo, aby nějak nebylo.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí