Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 12. 4. 2007 14:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Mýty související s osobou oběti

Nene, tak jsem to nemyslela. Spíš "nejsme jako oni." čiliže "nebudu z téhle nechutné dálnice, po které jste jeli, dělat romantickou pěšinu - půjdu jinudy"

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#27 12. 4. 2007 17:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Salvator napsal(a):

Proto si vybíráme nemilující rodiče: aby nás to motivovalo k lásce...

Vščichni rodiče jsou milující. Jen někteří více, jiní méně a další úplně nejméně wink
A když tohle člověk dokáže PŘÍJMOUT, pak má v tu ránu za zády zeď, o kterou se v těžkých situacích může kdykoliv OPŘÍT smile

Pan,
my se tady bavíme o lásce a opět zapomínáme, že ego není schopno milovat. Láska je výhradní vlastností duše - a tak, umíme milovat pouze v té míře, v jaké projevujeme duši.

Z tohoto pohledu je ta "rodičovská láska" na tom stejně, jako každá jiná "egoistická láska": rodičovský pud, kalkulace, projekce svých nesplněných přání, atp., atp. Tomu všemu se říká láska ale s láskou to má máloco společného.

Skutečná láska je velmi neosobní cit, který se nenechá ovlivnit egoistickými pohnutkami. Je to uvědomění, že onen druhý je naší součástí a přesto má svobodnou vůli...

Raději bych řekl, že všichni rodiče a také děti se UČÍME MILOVAT A UČÍME PŘIJÍMAT LÁSKU. To, že někdo má pocit, že rodič ho nemiluje ještě nemusí znamenat, že onen rodič to nevidí přesně opačně. Jde o subjektivní filtr, který opět závisí na tom, jak jsme napojeni na duši... ale to ty zajisté víš, jenom verbalizuji, aby bylo jasno...

Upravil(a) Salvator (12. 4. 2007 17:30)

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#28 12. 4. 2007 17:39

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

madabouttraviata napsal(a):

Salvator napsal(a):

Osobně zastávám názor, že "opírání se o rodiče" a je jakkoli motivováno, je více, nebo méně zcestné.
Úloha rodičů ve výchově dítěte končí převzetím odpovědnosti dítěte za svůj život. například osamostatněním dítěte a založením vlastní rodiny.
Úkolem rodičů je poskytnout takové modely jednání, které dítěti umožní najít si stejně kvalitního partnera, jako si našli jeho rodiče, když umožňovali dítěti růst v rodinných vazbách.
V žádném případě není úkolem rodičů protekce dítěte proti jeho vlastnímu partnerovi - naopak - tento model je naprosto vražedný, protože tím rodiče zasahují svou neschopností posoudit situaci v rodině svého dítěte formou intervence.
To, co rodiče "zpackali" ve výchově dítěte nelze nahradit neuváženou intervencí - je to opět jenom "pokračování ve výchově, vedoucí dítě do nesamostatnosti a závislosti."

Z toho mi vyvstává dilema: co je menší zlo: intervence nebo ponechání dítěte svému vlastnímu rozhodování...?
Upřednostňuji druhou variantu...

To je stejné jako nezasáhnout, když uvidím, že druhého někdo mlátí na ulici - ani se nedivém, že dneska nemá člověk zastání ani v pravé poledne... To je fakt, a si pomůže každý sám - to jsme to dopracovali...

To věru není to stejné, by se to zdá, že je... manželé nejsou vzájemně cizí lidé mlátící se na ulici... nebo snad ano?
Kdyby to tak bylo, k čemu pak máme institut manželství?

A vůbec, k čemu ho vlastně máme, když lidé se v něm chovají k sobě jako nepřátelé? Kde je ta "velká láska" se kterou vstupovali do svazku a slibovali si "věrnost a podporu až do konce"?

Nejhorší je, že tuto "manželskou šarádu" bere každý jako normální věc, zatímco ona zabíjí lásku a z lidí dělá nepřátele...

Upravil(a) Salvator (12. 4. 2007 17:43)

Není tady

#29 12. 4. 2007 18:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Salvator napsal(a):

To věru není to stejné, by se to zdá, že je...

Myslím, že Traviata chtěla říct jen tolik, že když mlátí někoho, kdo se v daném okamžiku není schopen ubránit, je dobrým zvykem přispěchat mu na pomoc. Souhlasím s názorem, že nejlepší pomocná ruka je na konci vlastního ramene, ale jsou prostě okamžiky, kdy to sama nezvládne... nějaké to zastáníčko občas přijde vhod, pokud spěje k tomu, aby se člověku přestaly třást nohy a moh znova vykročit smile

A vůbec, k čemu ho vlastně máme, když lidé se v něm chovají k sobě jako nepřátelé? Kde je ta "velká láska" se kterou vstupovali do svazku a slibovali si "věrnost a podporu až do konce"?

No to se taky ptám. Nejspíš je láska, natož velká, příliš široký pojem... va

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#30 12. 4. 2007 19:10

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Salvator napsal(a):

madabouttraviata napsal(a):

Salvator napsal(a):

Osobně zastávám názor, že "opírání se o rodiče" a je jakkoli motivováno, je více, nebo méně zcestné.
Úloha rodičů ve výchově dítěte končí převzetím odpovědnosti dítěte za svůj život. například osamostatněním dítěte a založením vlastní rodiny.
Úkolem rodičů je poskytnout takové modely jednání, které dítěti umožní najít si stejně kvalitního partnera, jako si našli jeho rodiče, když umožňovali dítěti růst v rodinných vazbách.
V žádném případě není úkolem rodičů protekce dítěte proti jeho vlastnímu partnerovi - naopak - tento model je naprosto vražedný, protože tím rodiče zasahují svou neschopností posoudit situaci v rodině svého dítěte formou intervence.
To, co rodiče "zpackali" ve výchově dítěte nelze nahradit neuváženou intervencí - je to opět jenom "pokračování ve výchově, vedoucí dítě do nesamostatnosti a závislosti."

Z toho mi vyvstává dilema: co je menší zlo: intervence nebo ponechání dítěte svému vlastnímu rozhodování...?
Upřednostňuji druhou variantu...

To je stejné jako nezasáhnout, když uvidím, že druhého někdo mlátí na ulici - ani se nedivém, že dneska nemá člověk zastání ani v pravé poledne... To je fakt, a si pomůže každý sám - to jsme to dopracovali...

To věru není to stejné, by se to zdá, že je... manželé nejsou vzájemně cizí lidé mlátící se na ulici... nebo snad ano?
Kdyby to tak bylo, k čemu pak máme institut manželství?

Nejhorší je, že tuto "manželskou šarádu" bere každý jako normální věc, zatímco ona zabíjí lásku a z lidí dělá nepřátele...

Nechápu, jak ta reakce souvisí s tím, co jsem napsala k danému příspěvku - mě šlo o tu intervenci rodičů...že jako nenechaj svoje dítě mlátit hlava nehlava...stejně jako by lidé neměli nechat mlátit někoho zcela cizího a snažit se mu v rámci možností pomoci... Když jste psal, že jako rodiče v podstatě jak vypustí dítě do světa, tak se o něj nemají zajímat...

Jinak institu manželství - když se na to podíváme čistě z věcného hlediska, tak jde o smlouvu, která řeší hlavně majetkové vztahy...tak to bylo původně....lásku do toho zamíchali lidi až potom...manželství s tím jestli se dva mají rádi nesouvisí...
Já osobně mám k této instituci veskrze negativní postoj usch .

Upravil(a) madabouttraviata (12. 4. 2007 19:11)

I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

#31 12. 4. 2007 19:44

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Salvator napsal(a):

... ale to ty zajisté víš, jenom verbalizuji, aby bylo jasno...

Ano, rozumíme si, jen jinými slovy říkᚠto, co já....
Každý máme napojení na svou duši v "jiném stavu" lol Někdo v dost dezolátním...někdo to má pod betonovým sarkofágem jak Černobil, jiný to má jako horskou řeku - plné života. A nic není náhoda, všechno má své souvislosti, příčiny a důsledky...

Já jen tvrdím, že pokud někdo věří, že jeho rodiče pro něj ŽÁDNOU lásku nemají a nikdy neměli, zadělává si na těžkej průser....

Nu a tomu tvému "zákazu protektorství" nad dětmi, tomu já rozumím naprosto jasně a souhlasím. Hele vono to funguje big_smile Teď jdou i věci, který nikdy nešly, naprostým "samospádem" smile A věci se dějí, role se prohazují a já to jen tiše z povzdálí sleduju a už ani netrpím, jen koukám a nestačím zírat cool A taky jsem, světe div se, jen tak z ničeho nic dostala pampelišku par

Jediné, na co se "protektorství" scvrklo a co stále mám, je poradní hlas - říkám jasně a nezaobaleně svůj názor, jsem-li o něj požádána.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#32 13. 4. 2007 12:41

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Já jen tvrdím, že pokud někdo věří, že jeho rodiče pro něj ŽÁDNOU lásku nemají a nikdy neměli, zadělává si na těžkej průser....

...taky bych řekl, a doplním jenom tolik, že i kdyby to nakrásně byla pravda, nikoho to neomlouvá.

Není možno se vymlouvat na to, že "mne rodiče nemilovali, tudíž mám problém s láskou a proto všichni musí na mne brát ohled...".

Sic existuje skupina "asociálních rodičů", kteří se k dětem chovají, řekněme "nestandardně", ale i oni mají pudy a instinkty, které by jim lásku měli nahradit do doby, než budou schopni jejího vyjádření...

Není tady

#33 20. 4. 2007 16:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ale nauči sa milova, keď som to v praxi nikdy nevidel(alebo aspoň nie zblízka) tiež nie je práve žahké.

Upravil(a) Selima (20. 4. 2007 16:38)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#34 20. 4. 2007 16:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Salvator:
Pan,
my se tady bavíme o lásce a opět zapomínáme, že ego není schopno milovat.
Moje ego ma miluje... cool je to asi jediná úprimná láska, akú poznám...

Brita

Není tady

#35 20. 4. 2007 18:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

pre Darkyho odvedža... http://www.rodina.cz/clanek1036.htm. Čo si myslíš o tomto?

Brita

Není tady

#36 22. 4. 2007 18:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Selima napsal(a):

Salvator:
Pan,
my se tady bavíme o lásce a opět zapomínáme, že ego není schopno milovat.
Moje ego ma miluje... cool je to asi jediná úprimná láska, akú poznám...

Sel,
tak to ti nevěřím, to bys na tom byla setsakramentsky špatně a to ty nejsi wink

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#37 23. 4. 2007 14:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No dobre, trošku nadsázky(možno)... ale zasa nie priveža... Je to jediná úprimná láska, ktorou som si istá. Tak. Tie ostatné sú len špekulácie...

Brita

Není tady

#38 4. 5. 2008 8:55

Josephine
♥♥♥----
Místo: Ostrava

Eva36 napsal(a):

Tiina: Svět rychle spěje kupředu. Ne tak myšlení lidí. Ženy byly s dětmi tisíciletí závislé na mužích-živitelích. Dnes tomu objektivně tak spíš není, ale v myslích žen to asi stále přetrvává...je to taková psychická závislost...až budeme naše dcery učit my - matky, že žena má cenu sama o sobě, že nemusí být vdaná, že nemusí mít děti, že se nemusí obětovat rodině, že má nárok na vlastní čas a není proto nehodná apod., nebudou se naše dcery domácímu násilí tak snadno poddávat a doufám, že budou schopné je řešit už při náznacích....ale to bude asi trvat staletí....a jinak si říkám, že celé minulé století jsme se snažily my, ženy, vyrovnávat mužům...a teď se divíme, když se k nám muži chovají jako k mužům....což může i znamenat, že nám dají jednu přes hubu...muži zase naopak jakoby ztratili svoje postavení živitele, což v podstatě špatně snášejí a jejich duševní rovnováha tím (podvědomě) trpí.....naše psychika (žen, ale i mužů) se pořád nevyrovnala se společensko-ekonomickými změnami, řekla bych...

je pravda, že si musíme uvědomit,že máme cenu samy o sobě,ale nesouhlasím s tím,že jsme se "snažily vyrovnávat mužům". když jsou si ženy a muži rovni, tak se navzájem nemohou snažit se vyrovnávat. nemůžu se snažit vyrovnávat někomu, s kým jsem si rovna. to je nesmysl. když muž ženu zmlátí , tak se k ní nechová jako k muži, ale jako ke svému majetku. stále uvažuješ patriarchálně. ty vlastně vytýkᚠženám emancipační úsilí. proč? "celé minulé století jsme se snažily my, ženy, vyrovnávat mužům...a teď se divíme, když se k nám muži chovají jako k mužům....což může i znamenat, že nám dají jednu přes hubu" - to je nesmysl. pořád nadřazuješ muže. to jako, když zastupitel řekne ženám,které přinesly petici:"no děkuji, to je skvělé,ale nezapomeňte sehnat i podpisy svých mužů,když tam budou mužské podpisy,tak to bude mít větší váhu." - stalo se v roce 2008 v naší republice...

Není tady

#39 4. 5. 2008 14:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Josephine, by niekomu ROVNÁ, neznamená by ROVNAKÁ.... Capisci? Keď sú mačka a pes rovné si domáce zvieratá, znamená to, že sú rovnaké? Asi sa zhodnejme, že nie... Rovnakos a rovnocennos predsa musia by významovo odlišné aj v češtine... wink

Upravil(a) Selima (4. 5. 2008 14:24)

Brita

Není tady

#40 27. 11. 2008 12:47

agewa
♥♥♥♥♥♥-

znala jsem rodinu, kde to byl opravdu už folklor. ve vesnici jim nikdo neřekl jinak než "hrdličky". on jí týral i děti, tak od něj utekla, s pomocí kamarádů si odstěhovala, co se dalo....no a za nějaký týden byli zas spolu.Vodili se za ruce, cukrovali a kolo se otočilo a začlo se nanovo.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí