Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 26. 11. 2006 9:12

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Mýty související s osobou oběti

Tento příspěvek je určen všem, kteří stále ještě tyto mýty prosazují a ztěžují tak ženám, které se rozhodly s DN bojovat jejich úsilí.

• Ženy si samy vybírají partnery, kteří je týrají
Žádná žena si nepřeje být týrána, zneužívána, případně zavražděna. Na počátku vztahu se násilníci obvykle snaží partnerku ovládnout bez použití fyzické agrese a opírají se přitom o pozitivní chápání tradičních hodnot preferovaných patriarchální společností. Žena si agresorovu touhu po ovládnutí jejího života vykládá jako příkladné projevy lásky a postupně ztrácí schopnost náhledu nad situací a neuvědomuje si, kde je hranice zneužívání moci ve vztahu

• Ženy k násilnému chování muže provokují.
Tento postoj činí za násilí ve vztahu odpovědnou jeho obě a násilníka zbavuje odpovědnosti. Pokud agresoři přiznají, že se uchýlili k násilí, většinou argumentují tím, že je žena k takové reakci vyprovokovala. „Provokací“ míní např. to, že se jim žena odvážila předložit jídlo o něco později, než jsou zvyklí, že se zdržela o něco déle v práci, na nákupu nebo na návštěvě u rodičů či přítelkyně, že nemají vyžehlenou svou oblíbenou košili nebo jinak složené tričko atd. Nezřídka argumentují tím, že si žena bití zasloužila a považují jej za výchovný prostředek („aby si to napříště zapamatovala“).

• Ženy asi chtějí být týrané, protože jinak by násilníka už dávno opustily
Ženy, které se rozhodnou násilnického partnera opustit, byly obvykle dlouho izolovány od okolí včetně své původní rodiny a nejbližších přátel. Nevědí na koho se obrátit o pomoc, nemohou se s nikým předem poradit, riskují, že budou obviněny z rozvracení rodiny (okolím i vlastním svědomím). Mnohdy nemají finanční prostředky na pronájem jiného bytu, rodiče nebo přátelé zřídkakdy disponují natolik velkým bytem nebo domem, aby mohli ženě s dětmi poskytnout vyhovující ubytování, na přijetí do azylových domů jsou dlouhé čekací lhůty.

• Ženy si násilí vymýšlejí, aby získaly byt nebo děti do své péče
Zveřejněním informací o výskytu násilí v rodině se žena vystavuje odsouzení ze strany svého okolí; je nucena odejít z bytu či domu, k němuž jí v převážné většině případů svědčí užívací právo a aby o něj nepřišla, nadále se podílet na úhradě nájmu (přestože v něm nebydlí). Ze zkušeností pracovníků zařízení pomáhajících obětem domácího násilí (v ČR i v zahraničí) jednoznačně vyplývá, že o týrání, kterému byly tyto ženy vystaveny, samy neříkají vše a mají tendence jeho rozsah bagatelizovat.

čerpáno z www.acorus.cz


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#2 26. 11. 2006 10:03

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Mýty související s osobou oběti

ANo, tyhle mýty pomohly i mně k tomu abych se nechala dál mlátit. Tyhle mýty-nesmysly, říkali i moji rodiče, když mne viděli s monoklem.... Muselas ho určitě provokovat..... A já pak trávila hodiny tím, že jsem přemýšlela, čím jsem provokovala.

Není tady

 

#3 26. 11. 2006 10:46

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Mýty související s osobou oběti

Mně moje matka řekla, že čeká, kdy ji přijde navštívit má tchýně a vyčte jí, že mě špatně vychovala. Proto mi hned po odchodu od muže /už jsem to prostě nemohla vydržet/ má vlastní matka /bydlí sama v 3+1/ řekla - něco si najdi. Tady zůstat nemůžeš. Já tu nemám místo.
Protože matka stále neví, co by tchýni řekla, tázala se mě opakovaně. Řekla jsem - ona nepřijde. Odpověď ji neuspokojila. Na její naléhání jsem odpověděla: No tak jí řekni, že jsi mě opravdu špatně vychovala.
Že jí věc stále vrtá hlavou, vyplývá z hovoru s mou švagrovou. Její odpověď mě potěšila. Tady je: A neměla byste to vlastně být Vy, kdo má komu vynadat? 
Nicméně je matka v záležitosti stále neorientovaná. Soudím tak podle diskusí, které se mnou vede. Vidíme se zřídka. Za mnou byla na návštěvě dvakrát. Jsem z domova půl roku. Slušná bilance, ne?
Když jí řeknu, aby už to nechala tedy být, když se jí to v podstatě netýká /bydlela jsem u ní dva týdny a nesměla si nic nastěhovat, čiliže jsem tam jen přespávala s igelitkou/.
Nejvíc mě dorazilo, když na mou otázku, že jsem si to snad nevymyslela, ten důvod mého odchodu, opáčila - že všude je něco a že ona to nemůže vědět, komu věřit, že s námi přece nebydlela. A nazvala mě komediantkou. Poučky o ženině zástěře, co se pod ní mají schovat problémy, jistě znáte. Závěr je dle mé matky poměrně logický: a se doma děje cokoli, žena nemá muže opouštět. neb lidi stejně pomluví ji. Taky si mám dávat pozor, aby mě nikdo nikde s nikým neviděl. Popřemýšlela jsem o tom. Buď se budu cestou do práce a z práce maskovat, nebo budu dělat na ulici němou a hluchou, když mě někdo osloví s dotazem na cestu. Taky bych se mohla odstěhovat co nejdál.  Myslím, že tohle řešení by matce vyhovovalo úplně ideálně.

Není tady

 

#4 27. 11. 2006 10:12

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Kalupinko tvoje maminka je tedy docela síla...evidetně z veelmi staré školy, s ní bych tedy problémy neřešila.

Mě zaujala jiná věc..možná se budu ptát blbě, tak mě odpuste...fakt je ten přístup á la Kalupinčina matka tak rozšířený ? Osobně, kdyby mi kamarádka řekla, že jí manžel bije, bylo by mi jí líto a snažila bych se jí pomoct a přesvědčit jí, aby od něj odešla. To se vám fakt stalo, že vám řekli "je to tvoje vina, že tě bije ?"

Není tady

 

#5 27. 11. 2006 17:38

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Mýty související s osobou oběti

Ano, mně to doslova máma řekla. I táta.

Není tady

 

#6 27. 11. 2006 20:13

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Mýty související s osobou oběti

Muž mě nebil.
Názory, přežité názory matek, podobných té mojí, bych připodobnila třeba k interrupci a adopci.
Když čekám dítě a dám to pryč, pěkně potichoučku se vše vrátí do starých kolejí a jako by se nic nestalo. Když čekám dítě, porodím je a dám k adopci, jsem vyvrhel společnosti, krkavčí matka, atd.
Když žena nevyjde s manželem a nevidí po té dlouhé době jiné východisko, než jít pryč, je špatná, protože na sebe upozorní a udělá nepopulární rozhodnutí. A když je doma obden Itálie, ale oba zůstávají nadále spolu jako by  se nic nedělo, mají prostě trochu problém, ale jinak docela normální vztah...!

Není tady

 

#7 28. 11. 2006 0:18

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Mýty související s osobou oběti

Moje matka mi taky uvěřila až napotřetí. Jí stačilo mě vidět "dobře provdanou", aby se měla čím chlubit před příbuznými a známýmI.Prozřela, až když mě viděla s podlitinama, vytrhanými vlasy, naraženýma žebrama a napůl přeraženými prsty na pravé ruce. Poprvé jí manžel nakukal, že to bylo nevinné kočkování, podruhé že jsem ho vyprovokovala a potřetí už na něj má vlastní názor.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#8 28. 11. 2006 9:18

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina: Ano, je to nejspíš normální. Známá si postěžovala matce, že ji přítel zbil a její reakce byla "No, to se mu nesmíš divit..." (dělala go-go tanečnici, protože on ji nezvládl s dítětem uživit a ona jako vyučená švadlena s ročním děckem by lepší práci prostě nesehnala. Navíc to tančení byl původně nápad toho chlápka...) ..... mojí mámě uvěřila její matka až poté, když sama vstoupila do dveří, za kterými bylo slyšet otčíma, jak na máti řve... Škoda jen, že tyhle psychopaty nejde poznat hned....pomalu ženskou zotročí, udělají z ní trosku, která má strach i uvařit brambory, aby to nebylo špatně...a pak se brání těžko....Možná proto, že moje máma má takovou špatnou zkušenost, tak mi vždycky věřila to, co jsem jí o vztazích s mým (dnes bývalým) mužem říkala...a nikdy jsem neslyšela, že když odejdu, budu špatná nebo podobné nesmysly...naopak...mmch - i jí její bývalá tchyně radila hádky a bitky "přikrýt zástěrou"....

Není tady

 

#9 28. 11. 2006 9:35

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

No páni, já jenom tiše zírám, naivně jsem si představoala, že když přijde dcera domů k rodičům s tím, že jí manžel bije, tak její otec půjde zeákovi rozbít hubu a maminka jí bude utěšovat a samozřejmě jí oba podpoří tím, že jí třeba nechají nějakou dobu u sebe bydlet a tak.

Reakce typu "asi sis to zasloužila a vůbec buď ráda, že si vdaná" mě fakt šokuje. Jako by být vdaná něco zásadního znamenalo. Začínám chápat, proč ty ženy s manželem zůstávají i když je řeže jako žito...když ti nepomůže ani vlastní rodina....ach jo..to je svět.

Není tady

 

#10 28. 11. 2006 10:34

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina: Svět rychle spěje kupředu. Ne tak myšlení lidí. Ženy byly s dětmi tisíciletí závislé na mužích-živitelích. Dnes tomu objektivně tak spíš není, ale v myslích žen to asi stále přetrvává...je to taková psychická závislost...až budeme naše dcery učit my - matky, že žena má cenu sama o sobě, že nemusí být vdaná, že nemusí mít děti, že se nemusí obětovat rodině, že má nárok na vlastní čas a není proto nehodná apod., nebudou se naše dcery domácímu násilí tak snadno poddávat a doufám, že budou schopné je řešit už při náznacích....ale to bude asi trvat staletí....a jinak si říkám, že celé minulé století jsme se snažily my, ženy, vyrovnávat mužům...a teď se divíme, když se k nám muži chovají jako k mužům....což může i znamenat, že nám dají jednu přes hubu...muži zase naopak jakoby ztratili svoje postavení živitele, což v podstatě špatně snášejí a jejich duševní rovnováha tím (podvědomě) trpí.....naše psychika (žen, ale i mužů) se pořád nevyrovnala se společensko-ekonomickými změnami, řekla bych...

Není tady

 

#11 28. 11. 2006 10:42

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Evi asi jo, některý stereotypy mají asi fakt tuhej kořínek. Osobně jsem vždycky měla ten názor, že když se žena nechá doma řezat, je pitomá, má se sebrat a odejít, ale když to tady tak čtu, asi to nebude tak jednoduchý, kam půjdeš, když ti vlastní matka řekne "dobře ti tak",ach jo.

Není tady

 

#12 29. 11. 2006 17:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina: mně otec zemřel, když mi bylo sedm a maminka je z typické "staré školy", takže na manžela neměl kdo vystartovat.
Většinou - i když ženská od tyrana přece jen uteče i s dětmi, následuje další kolo a to POMSTA: buď jí manžel (podle nátury) dělá naschvály s placením výživného, takže v případě, že manželka uteče z bytu jenom se dvěma taškama a dětma je to opravdu lahůdka. Anebo potom následuje varianta č. 2 - pokud manželka nemá na týrání dostatek důkazů (lékařská zpráva, protokol z policie) v rámci pomsty manžel obykle vyhrožuje, že si zažádá o svěření dětí do své péče. Bohužel, tím, že manželka tyrana opustí zdaleka celá kalvárie nekončí a začíná druhé kolo - hra o byt, o děti a o společný majetek. A ze své zkušenosti můžu říct, že neznám větší vynalézavost a pomstychtivost, než když tyran zjistí, že mu jeho obě uniká ze spárů. Nemysli si, že když se manželka "sebere a odejde", že tím pro ni všechno skončí. Naopak - začíná boj, který unese jenom opravdu silná osobnost a bez podpory kohokoliv blízkého je ten boj opravdu krutý. Tomu věř.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#13 30. 11. 2006 23:07

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina napsal(a):

No páni, já jenom tiše zírám, naivně jsem si představoala, že když přijde dcera domů k rodičům s tím, že jí manžel bije, tak její otec půjde zeákovi rozbít hubu a maminka jí bude utěšovat a samozřejmě jí oba podpoří tím, že jí třeba nechají nějakou dobu u sebe bydlet a tak.

Reakce typu "asi sis to zasloužila a vůbec buď ráda, že si vdaná" mě fakt šokuje. Jako by být vdaná něco zásadního znamenalo. Začínám chápat, proč ty ženy s manželem zůstávají i když je řeže jako žito...když ti nepomůže ani vlastní rodina....ach jo..to je svět.

Tiino, mé mámy se paradoxně zatával více její otec než matka (bohužel už děda není mezi námi), babička říkala, že ji obdivuje za to, jak to zvládá a svými problémy neobtěžuje ostatní - ale věřila jí to... moje matka to totiž nikdy nikomu neřekla, to my jako děti jsme vždy startovali k máminým rodičům, že je táta zase zlý na mamku... (a věřím, že by si syna srovnali i jeho vlastní rodiče, kdyby ještě byli živi...)


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#14 24. 3. 2007 16:04

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina napsal(a):

No páni, já jenom tiše zírám, naivně jsem si představoala, že když přijde dcera domů k rodičům s tím, že jí manžel bije, tak její otec půjde zeákovi rozbít hubu a maminka jí bude utěšovat a samozřejmě jí oba podpoří tím, že jí třeba nechají nějakou dobu u sebe bydlet a tak.

Utěšovat ano, rozbít hubu zeti ano, bydlet u rodičů ano - ale pouze tehdy, když dceruška projeví aktivitu odejít od agresora a nadále se s ním bavit pouze přes právníky...
Být na místě otce, řekl bych dceři jenom jednou: Jakmile za ním opět odejdeš, s mou další pomocí nepočítej...


Reakce typu "asi sis to zasloužila a vůbec buď ráda, že si vdaná" mě fakt šokuje. Jako by být vdaná něco zásadního znamenalo. Začínám chápat, proč ty ženy s manželem zůstávají i když je řeže jako žito...když ti nepomůže ani vlastní rodina....ach jo..to je svět.
Tak to je opravdu drsné... otázkou je, zda si obě chce nechat pomoct a jestli za tři dny už zas nebude u svého manžílka, ktrerý jí přinese bukét na omluvu do práce, aby to každý viděl, jakýže je milující partner...
Mám kamarádku, která se dvacet let není schopna oprostit od darebného bývalého a žít tak, aby ji nechal být. Bývaly doby, kdy ji ukecal velmi snadno a když ukázal plnou šrajtofli, byla doma ihned. Nesmyslná očekávání a iluze naplňují celý její život, který obětovává budoucnosti, zatímco přítomnost jí utíká mezi prsty...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#15 3. 4. 2007 10:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Tiina napsal(a):

.... kam půjdeš, když ti vlastní matka řekne "dobře ti tak",ach jo.

Je těžké se "opírat" o vlastní rodiče, když ani oni se mnohdy "neopírají" o ty své....
A tak se to v některých rodinách předává jako "prokletá" štafeta z generace na generaci...dokud to někoho už nezdrtí takovým způsobem, že se opravdu začne AKTIVNĚ bránit - to jest nejprve odpustí sám sobě, pak svým předkům a tak se o ně konečně opře by "jen" pomyslně.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#16 3. 4. 2007 13:09

Aqvamarín
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 2. 2007
Příspěvky: 376

Re: Mýty související s osobou oběti

Ano, taky si myslim, ze nasi rodice to proste nemuseli umet, protoze jejich rodice to neumeli a rodice tech rodicu.... Chvalabohu ci prirode, ze zijeme v dobe, kdy je mozne ziskat vic informaci i moznosti pomoci...

Není tady

 

#17 8. 4. 2007 13:58

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Mýty související s osobou oběti

Osobně zastávám názor, že "opírání se o rodiče" a je jakkoli motivováno, je více, nebo méně zcestné.
Úloha rodičů ve výchově dítěte končí převzetím odpovědnosti dítěte za svůj život. například osamostatněním dítěte a založením vlastní rodiny.
Úkolem rodičů je poskytnout takové modely jednání, které dítěti umožní najít si stejně kvalitního partnera, jako si našli jeho rodiče, když umožňovali dítěti růst v rodinných vazbách.
V žádném případě není úkolem rodičů protekce dítěte proti jeho vlastnímu partnerovi - naopak - tento model je naprosto vražedný, protože tím rodiče zasahují svou neschopností posoudit situaci v rodině svého dítěte formou intervence.
To, co rodiče "zpackali" ve výchově dítěte nelze nahradit neuváženou intervencí - je to opět jenom "pokračování ve výchově, vedoucí dítě do nesamostatnosti a závislosti."

Z toho mi vyvstává dilema: co je menší zlo: intervence nebo ponechání dítěte svému vlastnímu rozhodování...?
Upřednostňuji druhou variantu...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#18 8. 4. 2007 21:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Salve,
myslím, že tady nechápeš souvislosti. Nejde o to, opírat se o rodiče ve významu nechat si kecat do života a vodit za ručičku, ale ve smyslu přijetí - patřím do toho rodu, mám jejich geny a příjmu je jako rodiče, jako své předky, kteří dělali všechno, co uměli. Nebudu je apriori odmítat, protože nejsou takoví, jaké bych je ja chtěla mít.

Prostě se ukotvím, protože když se ohlédnu, stojí za mnou několik generací lidí, kteří se snažili žít a přežít, jak jen to šlo.
Nevisím ve vzduchoprázdnu, někam patřím. Vděčím jim za život, ale jinak jsem tu sama za sebe, nicméně s pevnou kotvou.

Každý člověk potřebuje cítit, že je milován a být milován vlastními rodiči, to je pro nás - a si říká kdo chce co chce, a si nalhává a obelhává sám sebe jak chce - velmi velmi důležité hjarta
Rozumíš?

Upravil(a) Pandorraa (8. 4. 2007 22:44)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#19 8. 4. 2007 23:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Mýty související s osobou oběti

Salvator napsal(a):

V žádném případě není úkolem rodičů protekce dítěte proti jeho vlastnímu partnerovi

Ale beze všeho...jenže v příbězích, ketré tady zazněly, vůbec nešlo o nějakou protekci proti partnerovi. Ba naopak, často to vypadalo, jako by dotyční rodiče stáli víc na straně partnera, než vlastního dítěte, což mi připadá ještě mnohem...méně jejich úkolem,aby se tak řeklo.I když je to samozřejmě jen zdání, tihle rodiče jsou tak maximálně na straně jakýchsi podivných a pokroucených konvencí a la "teta Růža to tak říkala".
Moje děti žijí svůj vlastní život a jsou docela dobře schopny říct mi- mami, neple se nám do toho, my si to vyřešíme samy. A pokud si někdy na své partnery postěžují, vyslechnu je, pofoukám jim bolístku a to je všechno, řeší si svoje. Ale kdyby jim někdo chtěl ubližovat fyzicky, přisámbůh, Salvatore, viděl by v praxi, co to je matka lvice bez ohledu na to, kolik nám všem je, bez ohledu na to, co si o tom myslí kdokoli a bez ohledu na cokoli. A kdyby náhodou proti tomu byly zákony vesmíru - jakože nejsou - tak bez ohledu i na ně.
Tak. Takhle mě to rozčílilo. mad Tyhle příběhy.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 11. 4. 2007 18:00

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 258

Re: Mýty související s osobou oběti

Nikdo nemá právo druhého jakkoli psychicky ani fyzicky týrat... Tohle by si měli všichni kolem uvědomit, když učitelka dítěti dá facku, když už neví, co udělat jiného, tak riskuje postih, když v hádce jeden druhého napadne a nějak mu ublíží, tak bude trestně odpovědný....ale když bude manžel bít druhého manžela, tak každý ospravedlňuje agresora - a kde je jako rozdíl?
Naproto nechápu tyto mýty, protože když si někdo dá tu práci a bude se zabývat jen základy viktimologie, tak mu musí být jasné, co oběti působí... Nechápu rodiče, kteří nebrání vlastní dítě a raději ospravedlňují "cizího"... Přeci když to samé dítě někdo v dětství zbil, tak to určitě nebrali stejně - naopak byl to útok na jeho potomka, který určitě nenechali jen tak... Kde tito lidé nechávají mozek, když takto uvažují - asi někde odpočívá...


I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

 

#21 11. 4. 2007 18:03

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 258

Re: Mýty související s osobou oběti

Salvator napsal(a):

Osobně zastávám názor, že "opírání se o rodiče" a je jakkoli motivováno, je více, nebo méně zcestné.
Úloha rodičů ve výchově dítěte končí převzetím odpovědnosti dítěte za svůj život. například osamostatněním dítěte a založením vlastní rodiny.
Úkolem rodičů je poskytnout takové modely jednání, které dítěti umožní najít si stejně kvalitního partnera, jako si našli jeho rodiče, když umožňovali dítěti růst v rodinných vazbách.
V žádném případě není úkolem rodičů protekce dítěte proti jeho vlastnímu partnerovi - naopak - tento model je naprosto vražedný, protože tím rodiče zasahují svou neschopností posoudit situaci v rodině svého dítěte formou intervence.
To, co rodiče "zpackali" ve výchově dítěte nelze nahradit neuváženou intervencí - je to opět jenom "pokračování ve výchově, vedoucí dítě do nesamostatnosti a závislosti."

Z toho mi vyvstává dilema: co je menší zlo: intervence nebo ponechání dítěte svému vlastnímu rozhodování...?
Upřednostňuji druhou variantu...

To je stejné jako nezasáhnout, když uvidím, že druhého někdo mlátí na ulici - ani se nedivém, že dneska nemá člověk zastání ani v pravé poledne... To je fakt, a si pomůže každý sám - to jsme to dopracovali...


I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

 

#22 12. 4. 2007 10:41

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Mýty související s osobou oběti

Pandorraa napsal(a):

Salve,
myslím, že tady nechápeš souvislosti. Nejde o to, opírat se o rodiče ve významu nechat si kecat do života a vodit za ručičku, ale ve smyslu přijetí - patřím do toho rodu, mám jejich geny a příjmu je jako rodiče, jako své předky, kteří dělali všechno, co uměli. Nebudu je apriori odmítat, protože nejsou takoví, jaké bych je ja chtěla mít.

Prostě se ukotvím, protože když se ohlédnu, stojí za mnou několik generací lidí, kteří se snažili žít a přežít, jak jen to šlo.
Nevisím ve vzduchoprázdnu, někam patřím. Vděčím jim za život, ale jinak jsem tu sama za sebe, nicméně s pevnou kotvou.

Každý člověk potřebuje cítit, že je milován a být milován vlastními rodiči, to je pro nás - a si říká kdo chce co chce, a si nalhává a obelhává sám sebe jak chce - velmi velmi důležité hjarta
Rozumíš?

Aha, tak to potom řeknu tak, abych to pochopil... dumbom opírání a přijetí - jiné to slovo i význam...

Bohužel, není nám všem dopřáno být milován rodiči. Vybrali jsme si to proto, abychom se intenzivně posunuli někam dál. Nedostatek rodičovské lásky nás měl motivovat, abychom sami milovali naše děti tak, aby jim nechyběla láska jako nám...
Je snadné milovat toho, kdo miluje nás - z toho neplynou žádné zásluhy, žádný pokrok. Naopak, mnohdy milované dítě si lásky zvykne nevážit, že ano...?
Proto si vybíráme nemilující rodiče: aby nás to motivovalo k lásce...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#23 12. 4. 2007 13:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

Salvator napsal(a):

Proto si vybíráme nemilující rodiče: aby nás to motivovalo k lásce...

Vščichni rodiče jsou milující. Jen někteří více, jiní méně a další úplně nejméně wink
A když tohle člověk dokáže PŘÍJMOUT, pak má v tu ránu za zády zeď, o kterou se v těžkých situacích může kdykoliv OPŘÍT smile

Upravil(a) Pandorraa (12. 4. 2007 13:41)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#24 12. 4. 2007 13:44

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Mýty související s osobou oběti

no alespoň Salvátore vidíš, že mně teda motivovalo.. lol lol
I když teda nemůžu tvrdit, Pan, že by to bylo tím přijetím...spíš naopak tillfreds No, hlavně, že to funguje.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#25 12. 4. 2007 14:08

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mýty související s osobou oběti

lupina montana napsal(a):

no alespoň Salvátore vidíš, že mně teda motivovalo.. lol lol
I když teda nemůžu tvrdit, Pan, že by to bylo tím přijetím...spíš naopak tillfreds No, hlavně, že to funguje.

Víš, já nevěřím, že NELÁSKA může motivovat k LÁSCE..... To je spíš o tom, že: teď ti ukážu, že já jsem lepší než ty/oni..... Podle mně je tohle stejný, jako si jít rovnou pro napřesdršku..... Protože ono to příjde..teď, za rok, za padesát, sto, dvě stě let.... to je fuk, ale příjde!

Když ale dokážu najít a příjmout i ten pidikousíček lásky, pak už mám na čem stavět par


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů