Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 5. 2011 9:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: miniinterupce

Bety, jaké kopnutí ? omega sama píše dost necitlivě, mluví o realitě, ale když ji k tomu někdo napíše své, tak je to vůči ní kopnutí ?
já chápu, že se to holt stává a někteří asi nemají možnost to řešit jinak, jak takhle. neodsuzuju to, nikdo nevíme, co může potkat nás.

anais, tohle měla probrat se svým lékařem, tyhle strachy. myslím, že by to pochopil, nerozumím, proč tady, většina ženských nepátrá po způsobu ...
a že většina normálních ženských tohle rozhodnutí nečiní s lehkým srdcem, není pravda. bohužel ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#27 15. 5. 2011 9:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: miniinterupce

majko, zase nevíme, jak to bylo, mohla selhat antiko, nebo x jiných věcí ...
taky jsem pro plánování, případně si dítě nechat, ale ne vždy to plánování klapne a ne každý má podmínky pro to, mít další dítě ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#28 15. 5. 2011 10:55

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Antiko neselhala,jen jsem ji nemohla brát,protože mě nedělala dobře.Byla to nehoda.Co je na tom necitlivého,když to tak doopravdy je?Mám zdravotní problémy a hotovo,táhne se to od druhého porodu a pořád se nemůžu zbrchat.Nemluvě o tom,že u obou těhotenství jsem ležela furt v nemocnici.To mám jako radši porodit třetí dítě a úplně se zdravotně odrovnat?Já se radši postarám o 2 děti a to třetí oželím i když to zní hnusně než mít další a nebýt třeba potom schopná se postarat ani o jedno.Necitlivě to zdělujete Vy mě,protože vůbec nevíte jak to doopravdy je a nemám k tomu jen zdr.problémy,ale x dalších důvodů.Tak a ted' do mě.

Není tady

 

#29 15. 5. 2011 11:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: miniinterupce

Omega napsal(a):

Tak a ted' do mě.

nemusíš se omlouvat ani nikomu vysvětlovat důvody, nežádala jsi od nikoho morální stanovisko jen odpověď na konkrétní dotaz


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#30 15. 5. 2011 11:21

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: miniinterupce

majkafa napsal(a):

Přečti si snažilky, Bety. grater.....

A že bych byla Svatá? Co v tobě vyvolává tento pohled? A proč?

Přesně pro tohle tvoje umravňování jak by to teoreticky mělo správně být a co má kdo dělat. Jenže život je o něčem jiném. Já od tebe nepotřebuji radit, abych si přečetla snažilky. Vím že dítě nepočaly nebo potratily. Moje dítě umřelo a netroufám si soudit, čí bolest je větší. A netroufám si ani poučovat Omegu jak se má cítit a co má dělat. Ty všeobecnosti typu "lepší je dítě vůbec nepočít než jít na potrat" jsou akorát tak na dvě věci, všichni víme na které, když už se stalo.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#31 15. 5. 2011 11:28

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: miniinterupce

omego, nebuď hysterická, nikdo ti tu nevykládá, že si mᚠdítě nechat, tohle rozhodnutí je na tobě.
a jen proto, že tu má někdo jiný názor si tu nemusíš hrát na to, jaký jsi chudák a ostatní jsou necitliví. ono tohle téma je jaksi samo o sobě citlivé a ty sama jsi tu od začátku mluvila tak něják tvrdě, nebo aspoň já to tak vnímala.
a že ti antiko nedělala dobře, to ti věřím. znám spoustu holek, včetně mě, které musely delší dobu hledat, než jim nějáká sedla. ale našly, tak by ses o tom měla taky pokusit, a za čas neřešíš ten samý problém.

Upravil(a) PPavlaa (15. 5. 2011 11:29)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#32 15. 5. 2011 11:42

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Nikdo tady nehysterčí a ani si nehraju na chudinku,jen jsem psala jak to doopravdy je,když jsou tady takový odpůrkyně potratů.Já jdu na potrat poprvé a vždycky jsem se chránila,ted' jsem jen neměla jeden měsíc antikoncepci,protože jsem ji musela vysadit a stalo se to co se stalo.Já osobně nesoudím lidi at' udělají v životě cokoliv a nic o tom nevím,nikdy bych si to nedovolila.Možná to tvrdě vyznělo,ale můžete mě prosím někdo říct jak jinak se to dá napsat,aby to teda vyznělo citlivě?Bety je mi moc líto,že ti umřelo dítě.Omega

Není tady

 

#33 15. 5. 2011 14:11

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: miniinterupce

Omego, pokud mᚠk interrupci  svoje důvody, jak píšeš, hlavně tedy ty zdravotní, ale i všechny ostatní (to víš Ty sama nejlíp), tak to prostě ber jako každý jiný lékařský zákrok, potřebný k zachování Tvého zdraví a vůbec se v tom nijak nešourej a už vůbec si nedělej žádné výčitky, protože tady fakt nejsou namístě.

Pokud jde o Tvoje obavy z nepovedeného zákroku, něčeho takového se vůbec neobávej, nikdy jsem se s tím nesetkala a nesmysly typu "jedna paní povídala" ani neposlouchej. To bys musela být moc velká vyjímka.

O nějakém potencionálním dítěti v tomto případě ani nepřemýšlej, opakuju - ber to ryze pragmaticky jako nezbytný lékařský zákrok a nijak si to nevyčítej.

Věřím, že některé to mají jinak a jsou ochotny kvůli tomu obětovat své zdraví a tím možná i budoucnost svých už narozených dětí, ale naštěstí se můžeme rozhodovat každá jak uznáme ve svém případě za vhodné.

Držím Ti palce a fakt to není žádná tragédie, zvládneš to smile !

Není tady

 

#34 15. 5. 2011 15:51

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

mia:děkuji.Jen tohle jsem chtěla slyšet.Omega

Není tady

 

#35 15. 5. 2011 15:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: miniinterupce

tak já nerozumím ničemu. proč ses na tohle nezeptala své dr, bála ses nebo proč ?
pochopila jsem, že jste o tom mluvily ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#36 15. 5. 2011 17:34

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Já se doktorky ptala jestli mě budou dělat i kyretáž,ona mě řekla,že ne,že to se dělá až je plod větší,že stačí,když se to odsaje.Pak jsem se dočetla na internetu,nevím na kterých stránkách,že se dneska dělá i kyretž,protože se párkrát stalo,že plod přežil.Proto jsem se ptala tady,jestli s tím někdo nemá zkušenosti.

Není tady

 

#37 17. 5. 2011 10:34

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: miniinterupce

Bety napsal(a):

Svatá Majkafo, proč ty mᚠpotřebu kopnout si do už ležícího...

Taky mam ten pocit.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#38 17. 5. 2011 12:22

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: miniinterupce

Já tedy na omegině dotazu nic tvrdého nevidím... va Dotaz ke všemu vložila do zdraví ženy, čili nevidím důvod ji rozebírat po psychologické stránce...

Není tady

 

#39 17. 5. 2011 12:34

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: miniinterupce

javena napsal(a):

Já tedy na omegině dotazu nic tvrdého nevidím... va Dotaz ke všemu vložila do zdraví ženy, čili nevidím důvod ji rozebírat po psychologické stránce...

Já (a to jsem těhule, takže jít na potrat nechápu, i když nevím o jaké zdravot. důvody jde v autorčině případě) taky nevidím na jejím úplně první dotazi nic extra hororového a necitelného. Prostě hodlá jít na miniinterupci a je to fakt (nechce tu rozebírat zda ano či ne a proč), jen jde prostě pro dotaz, zda někdo ví, jak to probíhá. A že někoho zase "jak" to konkrétně probíhá nezajímá, tak a to nečte a nepřispívá..


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#40 17. 5. 2011 19:17

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: miniinterupce

Dítě. Je to od chvíle vzniku boží dar.
Tak mě v souvislosti s touto větou napadlo : proč Bůh tímto darem tak plýtvá??? Proč ženy,které po dítěti touží,mají k němu cestu mnohdy trnitou,někdy neúspěšnou a jiné ženy své "boží dary" nechtějí,nemilují,někdy i týrají? Nedalo by se pak říct,že děti jsou vlastně trestem?Pro někoho "trest",že dítě nemá,pro druhého "trest",že ho počal. Nerouhám se,jenom mi to nějak nesedí. Omlouvám se za offtopic,patří to spíš na duchovní,ale tam by chyběla návaznost.
Omega to napsala velmi nešikovně,ale já jí rozumím. Obavy jsou na místě,i když u tak časného těhotenství je malá pravděpodobnost,že miniinterupce bude neúspěšná. To o čem píše se stává v pokročilejším těhu a ještě spíš,když je to těhotenství vícečetné.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#41 17. 5. 2011 21:38

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: miniinterupce

AndreaP. napsal(a):

Ppavli, přesně to jsem měla na mysli, ten způsob, jak je to popsáno.

Omego, já Ti trošku nerozumím, rozhodla ses tak, jak ses rozhodla, důvody znᚠsnad nejlépe ty sama, nikomu nepřísluší Tě nějak soudit, jen prostě nechápu, proč chceš přesně vědět, jak to probíhá? K čemu? Pro mě jako ženu, mámu dvou dětí, je to prostě nepochopitelné.  Řekla bych, že postup provedení interupce je prostě daný, lékaři ho jistě znají, věřila bych jim, když už ses takto rozhodla. Píšeš, že je to pro Tebe psychicky náročný - myslíš, že pátrání po tom, jak to vlastně probíhá a co se při tom děje, Ti prospěje??

A žes to popsala tak, jaká je realita, kterou nechce nikdo slyšet. Nu, myslím, že se mýlíš. Jsou ženy, které to slyšet nepotřebují, pak jsou ty, pro které je to nepochopitelné, neb obětovaly už skoro vše pro to, aby měly vlastní dítě - tady na Babinetu by ses dočetla mnoho příběhů, kolik bolesti, zklamání, naděje, slz, očekávání a touhy tyto ženy den co den prožívají - a zrovna pro ně je teda Tvůj položený dotaz něco jako úder (to neber nijak osobně, to je prostě konstatování reality, jak ty říkáš) a pak jsou ty, které z nějakého důvodu podstoupit interrupci musí (zřejmě zde patř횠 i ty), a nějak si neumím představit, že pro ně by byly na programu dne zrovna otázky, které ty máš. Nu, ale můžu se mýlit, nevím.

Shrnu to, myslím, že nejadekvátnější odpověď Ti stejně dá jedině Tvůj lékař, který s tebou jistě Tvou situaci probral a jako jediný má i odpovědi. Víš, co vlastně nevím? Čeho se skutečně bojíš?

Nemyslim, ze je neco spatneho vedet , jak zakrok ktery mam podstoupit probiha ?


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#42 17. 5. 2011 23:11

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: miniinterupce

Zkusila bych ještě prohledat web - třeba tady http://diskuse.vitalion.cz/211/
co vím, tak do 8 týdne, je odsátí, po obědě jdeš domů, je to s uspáním.
I když před lety známá byla na interupci, dělali jí za živa, ještě jí nebylo holčině 18náct, potají,aby to nevěděli rodiče, po šesti týdnech od zákroku se chodí na kontroly, aby vyloučili případně pokračující těhotenství. Ona se na to vyprdla, no samože byla dál těhotná, ted už je holce 13náct.
Do dvanácti měsíců je potrat - kyretáž.
Mmch - pro všechny - máte právo soudit? Jestli prodělat interupci nebo ne? To jen pro zamyšlení, nemusíte odpovídat.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#43 20. 5. 2011 13:43

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: miniinterupce

zakladatelce bohužel neporadím, ale souhlasím s tím,že si hledá info o tom,co se s jejím tělem bude dít!většina lidí slepě nakluše k doktorovi a ani kloudně neví,co to podstoupili.
jinak je možný,že někde tu kyretហdělají,jinde ne. je dost věcí,který zdravotnický zařízení dělají odlišně,přestože efekt je stejný. je holt víc postupů. to nic neznamená

Není tady

 

#44 20. 5. 2011 14:09

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: miniinterupce

majkafa napsal(a):

Necítím, že by byla ležící.
Pokud je rozhodnutá, bohužel to nezmění nikdo a nic.
Jestli není, možná ještě své rozhodnutí změní. Doufám. Jen málokdy (třeba těžké zdravotní důvody) se nebudu snažit, aby děti žily.Přečti si snažilky, Bety. grater A je to jakkoliv, vždy je lepší, když dítě žije, když už bylo počato. Čas rozhodnutí byl před početím, ne po něm.

A že bych byla Svatá? Co v tobě vyvolává tento pohled? A proč?

a jsi ochotná, když matka z jakéhokoliv důvodu není schopna se o dítě postarat, vychovávat a starat se o její dítě za ní??

Není tady

 

#45 21. 5. 2011 22:08

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: miniinterupce

dusička napsal(a):

Zkusila bych ještě prohledat web - třeba tady http://diskuse.vitalion.cz/211/
co vím, tak do 8 týdne, je odsátí, po obědě jdeš domů, je to s uspáním.
I když před lety známá byla na interupci, dělali jí za živa, ještě jí nebylo holčině 18náct, potají,aby to nevěděli rodiče, po šesti týdnech od zákroku se chodí na kontroly, aby vyloučili případně pokračující těhotenství. Ona se na to vyprdla, no samože byla dál těhotná, ted už je holce 13náct.
Do dvanácti měsíců je potrat - kyretáž.
Mmch - pro všechny - máte právo soudit? Jestli prodělat interupci nebo ne? To jen pro zamyšlení, nemusíte odpovídat.

big_smile

Omego, myslím, že bude nejlepší kontaktovat přímo nemocnici, kde Ti zákrok mají dělat, tam Ti řeknou přesně, co Tě čeká.
A i kdyby Ti dělali kyretáž, nevidím na tom nic příšerného, sama jsem ji podstoupila, po zákroku jsem měla bolesti slabé, jako u menstruace, za měsíc po kyretáži jsem normálně menstruovala a chvíli na to jsem byla znova v jiném stavu smile  ( na kyretហjsem musela z důvodu spont. potratu - takže další těhotenství bylo žádoucí smile )


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#46 22. 5. 2011 15:36

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: miniinterupce

Kyretaz jsem si zazila pred 20 lety pri vedomi,fakt masakr....grater

Upravil(a) eremuruss (22. 5. 2011 15:36)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#47 30. 11. 2011 13:22

Katerina_1984
♥------
Registrovaný: 30. 11. 2011
Příspěvky: 8

Re: miniinterupce

Omega napsal(a):

Ahoj,jsem tady nová a potřebovala bych poradit.Příští týden v pátek jdu na miniinterupci.Někde jsem četla,že se dělá odsávání plodu a potom ještě kyretáž,protože se párkrát stalo,že dítě odsání přežilo.Když jsem se na to ptala doktorky,tak mě řekla,že kyretហse dělá jenom když je těhotenství pokročilejší,ale já jsem ve 4tt,tak stačí jen to odsátí.Co si o tom myslíte?Jak se to teda provádí?Dělají tu kyretហvšude,nebo jen někde?Strašně se bojím,že se to nepovede a budu muset jít znovu.Prosím napište svoje zkušenosti.Omega

Ahoj všem!

Přihlásila jsem se do tohoto fóra, protože jsem narazila na oblast, kterou aktuálně řeším také. O důvodech svého rozhodnutí podstoupit interupci se rozvádět nebudu, ale v podstatě ve svém rozjímání také řeším rizika tohoto zákroku ve všech možných úhlech. Obavy, které řešila Omega se mě netýkají, protože v mém případě se nebude jednat o tzv. miniinterupci, která se provádí u prvorodiček do 7. týdne gravidity a u ostatních do 8. týdne gravidity, ale o "interupci" v 10. týdnu. Čeká mě tedy 20ti až 30-minutový chirurgický zákrok v celkové narkóze spočívající v dilataci/roztažení děložního hrdla, odsátí zárodku a plodové vody + následná kyretហs revizí děložní dutiny. Tento zákrok tedy "neúspěšnost" přerušení těhotenství prakticky vylučuje.

Přerušení budu absolvovat tento pátek (pozítří) a přiznám se, že jsem z toho hodně nervózní! Bez ohledu na to, co vám lékař řekne asi většinou nijak do detailů s pacientkou/klientem neprobírá technické detaily postupu. Myslím si, že je za všech okolností důležité plně důvěřovat lékaři, který zákrok bude provádět, bez ohledu na to z jakých komplikací mám nebo nemám obavy.

Už informace, která se k mým uším od lékařského personálu nepřímo/neúmyslně dostala, že jsem na pátečním programu interupcí společně s dalšími třemi ženami u mně v první chvíli vyvolala nevolnost a depresi. Skutečnost, že se v těchto zařízeních provádějí takové zákroky tzv. jak na běžícím pásu, rozhodně na psychické odolnosti nepřidá! Další chybou, kterou jsem udělala bylo, že jsem si na internetu našla video, na kterém je průběh zákroku zřetelně zaznamenaný...

Doufám, že Omega vše nakonec zvládla bez velkého stresu a psychické újmy a že je i zdravotně v pořádku. A sobě přeji totéž!

Upravil(a) Katerina_1984 (30. 11. 2011 13:31)

Není tady

 

#48 30. 11. 2011 16:07

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: miniinterupce

Hmm, tak nechápu, proč někdo, kdo těhotenství nechce to nechá zajít až do 10. týdne, pak se podívá na video, jak to vypadá a stejně tam jde...

Není tady

 

#49 30. 11. 2011 17:54

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: miniinterupce

Já jsem zase nepochopila, proč sem Kateřino píšeš? Dotazy nemáš, rozhodnutá jsi, informovaná taky, všechno jsi nám to pěkně do detailu popsala - potřebuješ se jen svěřit, nebo hledᚠněkoho v podobné situaci, nebo jak?


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#50 1. 12. 2011 9:31

Isabel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 5. 2008
Příspěvky: 2522
Web

Re: miniinterupce

At se na me nikdo nezlobi, ale to co tady popsala Katerina_1984 je pro me proste morbidni a nejvetsi hnusarna skurt Ta pani nebo slecna nema snad srdce, protoze pokud jde na potrat ze zdravotnich duvodu a popise tady v klidu co udelaji s jejim miminkem, tak by tahle zena nemela byt nikdy snad ani matkou. Ja absolvovala potrat trikrat, nedobrovolne - miminka se nevyvijela a nikdy, nikdy me nenapadlo zkoumat jak to probiha, nechci a nedokazu si ani predstavit nejaky to odsavani, no je mi zle skurt
NIKDY jsem pred tim (pro me) hroznym zakrokem nemyslela na sebe! Vzdy jsem myslela na to miminko hjarta Bolelo me u srdce.

Jdu se pomazlit se svou 10tydnu starou holcickou hjartahjartahjarta


http://lagf.lilypie.com/oWpsp2.png
http://lb2f.lilypie.com/sS4Ip2.png
http://lmtf.lilypie.com/xmqep1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů