Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 11. 2006 18:55

kacik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 8. 2006
Příspěvky: 289

miniinterupce

ahoj vsem,prosim vas,ma nekdo zkusenost s umelym prerusenim tehotenstvi,ne ze zdravotnich duvodu,ale z vlastni vule?kamaradka chce zakrok podstoupit kvuli manzelovi a ma strasny strach muze nekdo napsat vlastni zkusenost?moc dekuji,chapu,ze to byva tezke rozhodnuti

Není tady

 

#2 25. 11. 2006 19:35

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: miniinterupce

Kačí, je to opravdu těžké rozhodnutí, za které celý život kámoška ponese odpovědnost se všemi důsledky. Záleží čistě na ní, to je jasný, za pár korun interupcí vyřeší problém. Tedy problém, pokud budoucí dítě vidí jako problém. Neznám příběh tvé kámošky, ale vidím to obecně následovně: buď dítě chce stůj co stůj a bez ohledu na partnera ponese všechna rizika a dítě si nechá, nebo půjde na interupci a riskuje, že bude mít zdravotní problémy a psychycké problémy (ty bude mít více či méně stejně). Já jsem možná trošku drsoň, ale na místě kamarádky, která je velmi mladá, nezajištěná, v nestabilním a problematickém partnerství, šla bych na interupci. Vím, že jsi za kamarádku už párkrát psala, asi má z manžela strach, do tohoto prostředí bych já dítě nepřivedla. Ale paušálně se opravdu radit nedá. Napiš, proč má z manžela strach....

Není tady

 

#3 25. 11. 2006 22:36

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: miniinterupce

Já jsem zákrok podstoupila,otěhotněla jsem brzy po porodu a manžel mi řekl, že dítě nechce, at se rozhodnu, jak chci já. Bylo to nepříjemné, měla jsem dojem, že to mám napsané na čele,jak před zákrokem, tak i v porodnici, ale nikdy jsem toho nelitovala .Divím se ženám, které přivedou na svět děti a pak nejsou schopny se o ně starat ...možná je to sobecké, ale každá jsme jiná a řešíme problémy dle vlastního uvážení a okolností.

Není tady

 

#4 26. 11. 2006 0:09

JanaAnlaufova
♥------
Registrovaný: 16. 7. 2006
Příspěvky: 19

Re: miniinterupce

Ja jsem taky byla na mini interupci.Neni to nic špatného.Ja říkám že není uměni porodit kupu dětí ale je umění se oně moci postarat.Nikdy jsem toho nelitovala.A to mám 3děti.Už jsem dokonce i babička.Mám měsíčního vnoučka.Každá z nás se muže rozhodnout.kapitulation

Není tady

 

#5 26. 11. 2006 7:06

tmavovlaska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 490

Re: miniinterupce

Byla jsem, nic hrozného to není.. Víc je to nápor na psycho, tedy já ho měla spíš kvůli tomu s kým jsem to čekala. Je to sice 6 let, ale asi je to stejné. Prohlídnou tě, uspí, asi za hodinu po tom jdeš domu. Jsi oblblá, ale dá se to, asi jako když jsi nemocná a pořád jen spíš. Bříško bolí asi jako u MS.

Možná mě někdo odsoudí, ale toho rozhodnutí nelituju, byla jsem mladá a blbá a nebyla s tím správným chlapem do života.

Není tady

 

#6 26. 11. 2006 7:58

kacik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 8. 2006
Příspěvky: 289

Re: miniinterupce

moc vam vsem dekuji za kamaradku.ona uz s nim dite ma,a on dalsi nechce,ale ona jo a moc,ale neutahla by to financne.je na tom dost spatne psychicky,tak jsem zvedava,jak to zvladne,na zakrok pojedu s ni.a jeste prosim vas,celkova narkoza je asi automaticka,ze?jeste jednou diky,ze jste se sverily.

Není tady

 

#7 26. 11. 2006 18:46

D...?!?
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 33

Re: miniinterupce

Jasně,to se dělá jen v celkové narkóze.

Není tady

 

#8 1. 12. 2010 12:04

Yw1991
♥------
Registrovaný: 1. 12. 2010
Příspěvky: 1

Re: miniinterupce

Ahojky sem 4.měsíce po porodu a mám podezření že jsem opět těhotná. Vzhledem k finanční situaci bohužel není další dítě možný sad tak jsem se chtěla optat jak dlouho po porodu mohu jít na potrat. Předem děkuji za odpověď.

Není tady

 

#9 1. 12. 2010 18:07

majkafa
Host

Re: miniinterupce

JanaAnlaufova napsal(a):

Ja jsem taky byla na mini interupci.Neni to nic špatného.Ja říkám že není uměni porodit kupu dětí ale je umění se oně moci postarat.Nikdy jsem toho nelitovala.A to mám 3děti.Už jsem dokonce i babička.Mám měsíčního vnoučka.Každá z nás se muže rozhodnout.kapitulation

A úplně nejlepší je být zodpovědný a brát třeba antikoncepci, abychom nemuseli něco tak psychicky strašného (fyzickou stránku nerozebírám) vůbec podstupovat. dumbom

 

#10 2. 12. 2010 12:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: miniinterupce

úplně nejlepší je být zodpovědný a brát třeba antikoncepci
Občas hovoříš jako osvětový leták - nikdy jsi neslyšela o tom, že žádná antiko není stoprocentní? Teda krom nesouložení :-D


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 2. 12. 2010 17:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: miniinterupce

Pul roku po porodu jsem znova otehotnela.Muj manzel me dal na vybranou bud dite nebo on.Rozhodla jsem se pro dite,nedokazala bych zabit to miminko ,ktery ve me zacina novy zivot.Nikdy jsem sveho rozhodnuti nelitovala.Navic jsem si moc prala mit holcicku,ktera se me opravdu narodila.Manzel jeste chvili zustal,kdyz bylo dcerce 2.5 roku tak od nas odesel.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#12 2. 12. 2010 22:38

Rosakosa
Zablokovaný
Registrovaný: 13. 10. 2010
Příspěvky: 197

Re: miniinterupce

Já jsem kdysi byla na interrupci a neváhala jsem ani okamžik, protože jsem byla vychovaná k tomu, že dcera docenta prostě nemůže mít nemanželský dítě. 
Dnes se na to dívám jinak,s hrůzou...... a  kolikrát si říkám, že to všechno zlý,  co potom přišlo,  bylo za to,  že jsem zabila svoje dítě.

A pokud jde o antikoncepci, druhou dceru mám s kondomem, stala se nám nehoda a já abych to vyřešila, tak jsem se ve sprše vypláchla.........a tím si miminko poslala přímo nahoru smile smile

Není tady

 

#13 3. 12. 2010 5:50

majkafa
Host

Re: miniinterupce

Rosa, překvapilas mě.

Myslím, že - co vysíláme, to se nám vrací - platí úplně ve všem a pro každého z nás. I já jsem špatné vysílala a ohromnou fackou - odchodem mého BM se mi to vrátilo. Každému z nás se vrátí.
Doufám, že je mi dáno dost času napravovat.

Já vím, já vím, to patří na psychologickou nebo možná duchovní. Ale myslím, že za každé své rozhodnutí si neseme zodpovědnost. Možná bychom se podle toho měli rozhodovat.

 

#14 13. 5. 2011 15:18

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Ahoj,jsem tady nová a potřebovala bych poradit.Příští týden v pátek jdu na miniinterupci.Někde jsem četla,že se dělá odsávání plodu a potom ještě kyretáž,protože se párkrát stalo,že dítě odsání přežilo.Když jsem se na to ptala doktorky,tak mě řekla,že kyretហse dělá jenom když je těhotenství pokročilejší,ale já jsem ve 4tt,tak stačí jen to odsátí.Co si o tom myslíte?Jak se to teda provádí?Dělají tu kyretហvšude,nebo jen někde?Strašně se bojím,že se to nepovede a budu muset jít znovu.Prosím napište svoje zkušenosti.Omega

Není tady

 

#15 13. 5. 2011 20:30

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: miniinterupce

Omego, zcela upřímně, mě z Tvého dotazu mrazí roll

Není tady

 

#16 13. 5. 2011 21:11

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Omlouvám se jestli jsem tady někoho pohoršila,jen jsem se zeptala protože mě to zajímá.Je to pro mě dost psychicky náročný,tak jen doufám,že neproběhnou žádný komplikace.Omega

Není tady

 

#17 14. 5. 2011 16:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: miniinterupce

mě mrazí spíš ze způsobu, jakým o tom mluví.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#18 14. 5. 2011 21:42

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

To je bohužel ta realita,kterou nechce nikdo slyšet.Já si o tom něco přečetla a nevím jakým způsobem jsem to měla podat.Možná to vyznělo necitlivě,ale chtěla jsem jen vědět jak se to doopravdy dělá,protože všude čtu něco jiného.Omega

Není tady

 

#19 14. 5. 2011 22:06

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: miniinterupce

Ppavli, přesně to jsem měla na mysli, ten způsob, jak je to popsáno.

Omego, já Ti trošku nerozumím, rozhodla ses tak, jak ses rozhodla, důvody znᚠsnad nejlépe ty sama, nikomu nepřísluší Tě nějak soudit, jen prostě nechápu, proč chceš přesně vědět, jak to probíhá? K čemu? Pro mě jako ženu, mámu dvou dětí, je to prostě nepochopitelné.  Řekla bych, že postup provedení interupce je prostě daný, lékaři ho jistě znají, věřila bych jim, když už ses takto rozhodla. Píšeš, že je to pro Tebe psychicky náročný - myslíš, že pátrání po tom, jak to vlastně probíhá a co se při tom děje, Ti prospěje??

A žes to popsala tak, jaká je realita, kterou nechce nikdo slyšet. Nu, myslím, že se mýlíš. Jsou ženy, které to slyšet nepotřebují, pak jsou ty, pro které je to nepochopitelné, neb obětovaly už skoro vše pro to, aby měly vlastní dítě - tady na Babinetu by ses dočetla mnoho příběhů, kolik bolesti, zklamání, naděje, slz, očekávání a touhy tyto ženy den co den prožívají - a zrovna pro ně je teda Tvůj položený dotaz něco jako úder (to neber nijak osobně, to je prostě konstatování reality, jak ty říkáš) a pak jsou ty, které z nějakého důvodu podstoupit interrupci musí (zřejmě zde patř횠 i ty), a nějak si neumím představit, že pro ně by byly na programu dne zrovna otázky, které ty máš. Nu, ale můžu se mýlit, nevím.

Shrnu to, myslím, že nejadekvátnější odpověď Ti stejně dá jedině Tvůj lékař, který s tebou jistě Tvou situaci probral a jako jediný má i odpovědi. Víš, co vlastně nevím? Čeho se skutečně bojíš?

Není tady

 

#20 14. 5. 2011 22:17

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

Já už 2 děti mám a to co čekám musí se zdravotních důvodů pryč.Bojím se toho,že se to nepovede,jak už jsem četla,že se tak někdy už stalo.Chci aby to bylo rychle za mnou a aby to proběhlo tak jak má a nemusela se dál stresovat.Vím,že ta otázka vyzněla blbě,ale jen jsem chtěla vědět,jestli mě to doktorka vysvětli správně a nic se nezanedbá.Každopádně se omlovám jakým způsobem jsem to podala,ale nevěděla jsem jak jinak to napsat.Omega

Není tady

 

#21 14. 5. 2011 22:18

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: miniinterupce

Me by zajimalo, jak by se tedy Omega mela zeptat, aby se ji dostalo vecne odpovedi namisto odsuzovani. Nikdo nevime v jake je situaci a jake ma k interrupci duvody. Vetsina normalnich zen necini toto rozhodnuti s lehkym srdcem. Ja sama jsem na interrupci nikdy nebyla, naopak mam za sebou v nedavne dobe 2 samovolne potraty v casnem stadiu (planovana tehotenstvi), presto me dotaz Omegy nesokuje, i kdyz radu pro ni bohuzel nemam.  Kazdopadne cim drive tehotenstvi ukonci, tim lip - v teto fazi (4 tt.) to opravdu jeste neni miminko. Je logicke, ze chce mit jistotu, ze nebude muset zakrok absolvovat znova pozdeji.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#22 14. 5. 2011 22:44

Omega
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2011
Příspěvky: 10

Re: miniinterupce

anais:Děkuji za pochopení.Napsala jsi to moc pěkně a i když nemᚠzkušenost a nemůžeš poradit,tak si toho vážím,že aspon někdo to pochopil.Omega

Není tady

 

#23 15. 5. 2011 7:51

majkafa
Host

Re: miniinterupce

Miminko je to od první vteřiny.
Viděla jsem na výstavě Bodyes 5-ti týdenní děátko. Nebyla to žádná ryba ani nic jiného, byl to normální miniaturní asi 1 cm velký človíček s ručičkami a nožičkami. Pro zdravou mladou ženu neznám důvod, proč udělat tak strašnou věc. grater A ještě to takhle bezcitně popisovat. grater

Dokonce Omega píše - DÍTĚ odsání přežilo. Dítě. Je to od chvíle vzniku boží dar.

Upravil(a) majkafa (15. 5. 2011 7:59)

 

#24 15. 5. 2011 9:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: miniinterupce

Svatá Majkafo, proč ty mᚠpotřebu kopnout si do už ležícího...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#25 15. 5. 2011 9:25

majkafa
Host

Re: miniinterupce

Necítím, že by byla ležící.
Pokud je rozhodnutá, bohužel to nezmění nikdo a nic.
Jestli není, možná ještě své rozhodnutí změní. Doufám. Jen málokdy (třeba těžké zdravotní důvody) se nebudu snažit, aby děti žily.
Přečti si snažilky, Bety. grater A je to jakkoliv, vždy je lepší, když dítě žije, když už bylo počato. Čas rozhodnutí byl před početím, ne po něm.

A že bych byla Svatá? Co v tobě vyvolává tento pohled? A proč?

Upravil(a) majkafa (15. 5. 2011 9:25)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů