Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 11. 2006 22:09

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Opakované záněty středního ucha

Ráda bych se zeptala na možnosti léčení hopeopatiky mého pětiletého syna. Od jeho dvou let jsme absolvovali asi patnáctkrát píchání ucha, čtyři operace včetně odebrání nosních mandlí, trubiček atd, různá antibiotika, alergologa, imunologa a současný stav je stejný jako v začátcích léčby. Syn velmi špatně slyší a záněty středního ucha se stále opakují. Je mi ho líto, jednak jsou záněty velmi bolestivé, ale jeho špatný sluch mu ztěžuje i normální život. Prosím o radu, jaká homeopatika by mohla pomoci, zkusili jsme kromě nich snad všechno-bez úspěchu. Ve městě bohužel nemáme homeopata, ale jsem ze středních čech, blízko prahy. Pokud znáte osvědčený přípravek nebo homeopata, prosím poraďte, moc předem děkuji.

Není tady

 

#2 25. 11. 2006 8:28

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Opakované záněty středního ucha

Čekanko, já sice na homeopatii nevěřím, nikdy  v rodině nepomohla, ale vím, dokud dítě neumí smrkat, bude mít tyto problémy stále !!! I můj syn, když byl malý, měl stále záněty a chodili jsme neustále píchat uši, pan primář mi řekl, pokud nenaučíte dítě smrkat, problému budou.....a skutečně, napustila jsem umývadlo a snažili jsme se, kdo více vyfrkne! A bylo po problémech....myslím, že se má pusou nadýchnout, zavřít ji a nosem vyfrkovat...ale to by ti poradili spíše na ušním...my už dlouho smrkat umíme smile

Není tady

 

#3 25. 11. 2006 10:59

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Opakované záněty středního ucha

Nech si napsta od děts.doktora očkování Prevenar, je to zdarma. Zabírá mimo jiné na opakované záněty stř.ucha.

Není tady

 

#4 25. 11. 2006 11:31

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Opakované záněty středního ucha

Holky děkuji, Aneri jinak syn umí smrkat od dvou let sám, musel se to naučit protože chodil do jeslí. Jo a tam je možná zakopanej pes, byl brzy v kolektivu a to mu začaly problémy. Fakt je, že důsledné smrkání je půlka úspěchu.

Káčo, určitě se na to zeptám, snad by nám to mohlo pomoct. Jinak homeopatika mně osobně nikdy nepomohly, ale synovi hodně při adaptačních problémech.

Nikdy nebyl s ničím jiným nemocnej, trápíme se akorát s těma ušima, je to pořád dokola a příští rok má nastoupit do školy, takže pokud pořád špatně uslyší, mohlo by to mít vliv i na kvalitu učení.

ještě jednou díky a uvítám i další rady tummenupp

Není tady

 

#5 25. 11. 2006 22:22

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Opakované záněty středního ucha

Čekanko, i tady jsou dobré věci napsané.....      http://nemoci.doktorka.cz/zanet-stredniho-ucha/       http://www.sanbao.cz/index.php?ses=NTx8PjA8fD4wPHw%2B       http://www.miminet.cz/clanky.php?id_rub … clanek=258   zde píšou, že je to sníženou imunitou, tak ji povzbudit !

Není tady

 

#6 25. 11. 2006 22:24

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Opakované záněty středního ucha

adala jsem opakované záněty střžedního ucha a je tam mnoho zajímavých odkazů...

Není tady

 

#7 25. 11. 2006 22:40

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Opakované záněty středního ucha

Čekanka napsal(a):

Holky děkuji, Aneri jinak syn umí smrkat od dvou let sám, musel se to naučit protože chodil do jeslí. Jo a tam je možná zakopanej pes, byl brzy v kolektivu a to mu začaly problémy. Fakt je, že důsledné smrkání je půlka úspěchu.

Káčo, určitě se na to zeptám, snad by nám to mohlo pomoct. Jinak homeopatika mně osobně nikdy nepomohly, ale synovi hodně při adaptačních problémech.

Nikdy nebyl s ničím jiným nemocnej, trápíme se akorát s těma ušima, je to pořád dokola a příští rok má nastoupit do školy, takže pokud pořád špatně uslyší, mohlo by to mít vliv i na kvalitu učení.

ještě jednou díky a uvítám i další rady tummenupp

Nechci Tě strašit, ale moje známá tímto trpí od dětství a následně i v dospělosti, a nikdy jí s tím taky nikdo neporadil... A předpokládám, že
když porodila a vychovala dvě malé děti, které již obě smrkají, že ona to umí taky...
Jako dítě to ovlivnit nemohla, v pubertě také ne, ale když byla dospělá, tak se špracjla a záněty přestala řešit tím, že by si nechala píchat uši a to
je asi to jedinné, co ji zachránilo alespoň zbytek sluchu... Na jedno ucho neslyší skoro vůbec a na to druhé asi zhruba na 50% a to již tak od 15 let.... Každý zásah do toho ucha byla další procentuální ztráta... TRVALÁ ZTRÁTA ..... Pozor na to, je to velice nebezpečné a doktoři to neradi přiznávají.....
Já osobně bych nikdy dětem píchat uši nenechala....

Není tady

 

#8 26. 11. 2006 9:48

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Opakované záněty středního ucha

Děkuji, ale dnešní medicína jiná řešení nemá než píchání nebo antibiotika, alespoň nám je zatím nikdo nenabídnul. Sem tam situaci proložíme operací hmm  A v případě, že musíš jednu variantu zvolit, je to opravdu těžké, takže zatím u nás vede to píchání, zařekla jsem se, že se obou variant zbavíme a proto si dělám výpis  alternativních možností. Jo a net jsem taky pečlivě pročetla, to je jasný, ale zajímají mě konkrétní výsledky konkrétních lidí, ne obecné bláboly doktorů. Moc mi vaše názory pomáhají a hned příští týden začnu situaci řešit tummenupp alternativními možnostmi.

Není tady

 

#9 26. 11. 2006 10:06

Jesi
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 421

Re: Opakované záněty středního ucha

Určitě bych zkusila i to očkování proti pneumokokovi, je to poměrně nové a proplácí ho pojišovna. Zabírá právě u dětí, které trpí na záněty středouší.

Není tady

 

#10 26. 11. 2006 13:18

snehurka
♥♥♥♥---
Místo: Jablonec n.N.
Registrovaný: 10. 10. 2006
Příspěvky: 254

Re: Opakované záněty středního ucha

Ahoj Čekanko,radu pro tebe nemám,ale moc ti držím pěstičky,aby jste to vyřešili,protože aspoň trošku vím,čím musíš procházet.Nᚠmalej taky trpěl na záněty uší,poprvé v deseti měsících,naštěstí se ve dvou letech naučil smrkat,tak nás to přešlo.Rozhodně si myslím,že je lepší,když se uch nechá píchnout,udělá se malá dírka v bubínku a hnis vyteče,než když se náporem hnisu bubínek prorve.
Já sama jsem si tím prošla v těhotenství,byla jsem v 6.měsíci Obě uši mi píchali na třikrát,ATB jsem nemohla,měsíc jsem nic neslyšela,no děs.
Přeji ti aby jste něco našli.Možná bych zkusila tu čínskou medicínu,dost jsem o tom četla.

Není tady

 

#11 26. 11. 2006 14:37

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Opakované záněty středního ucha

Asi taky moc neporadím, dceři je dnes 20, ale od jejích 3 let to u nás bylo totéž, neustálé píchání uší a následná ztráta sluchu, drenážky do uší, 2 x nosní mandle. Asi po 5 ti letech nám pomohla změna dětské doktorky, která nás odeslala na ušní do Nového Města na Moravě (předtím jsme jezdily do Brna) a tam paní doktorka odstranila drenážky, udělala citlivost na antibiotika, týden si tam poležela a bylo téměř po problému. Od té doby to bylo jenom a jenom lepší, ale bez problémů to nikdy nebude.
Dnes má jakž takž klid, občas bolí uši, a chodí na imunologii.
Tehdy jsme zkoušeli kde co - homeopatika, léčitele, vynechat nějaká jídla, atd. A nic nepomohlo.

Není tady

 

#12 11. 4. 2007 11:49

Vincentka
♥------
Registrovaný: 2. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Opakované záněty středního ucha

Čekanka napsal(a):

Ráda bych se zeptala na možnosti léčení hopeopatiky mého pětiletého syna. Od jeho dvou let jsme absolvovali asi patnáctkrát píchání ucha, čtyři operace včetně odebrání nosních mandlí, trubiček atd, různá antibiotika, alergologa, imunologa a současný stav je stejný jako v začátcích léčby. Syn velmi špatně slyší a záněty středního ucha se stále opakují. Je mi ho líto, jednak jsou záněty velmi bolestivé, ale jeho špatný sluch mu ztěžuje i normální život. Prosím o radu, jaká homeopatika by mohla pomoci, zkusili jsme kromě nich snad všechno-bez úspěchu. Ve městě bohužel nemáme homeopata, ale jsem ze středních čech, blízko prahy. Pokud znáte osvědčený přípravek nebo homeopata, prosím poraďte, moc předem děkuji.

ahoj, moje děti trpí na časté záněty uší(smrkat umějí výborně), ale není to ve smrkání, ani rýmě, ani v lepší obranyschopnosti, je to záležitost vrozená (jsou různé vady: uší, očí atd.), nevím, co pomůže úplně a jednou pro vždy? v tomto případě myslím, že strátou sluchu prostě syn postižen bude, ale lepší je nepíchat uši, nenaruší se bubínek. Já mám takový svůj recept: používáme NETŘESK ( skoro na každé zahradě to roste, je to malá, zelená, červená, nebo zeleno-červená rostlinka, podobná kaktusu), prostě kousek uloupnu a umeju, potom z toho vyždímám tu vodičku, kterou netřesk obsahuje a nakapu tak 2-3kapky do každého ucha. Možná to prodávají jako roztok v lékárnách, ale my používáme čerstvý ze zahrádky (nehnojím). Je to stejně nenáročná rostlina, jako aloevera, takže to roste úplně všude na slunci(někdo by řekl plevel). Ale eihle plevel nejprve necháme působit tak třičtvrtě hodinu a pak děcka pocítí náhlou úlevu (takové šustění), kolikrát jim vyteče trochu mazu, ale to až tak za dva dny...je to důkaž vyčištění, ale jde to i bez toho mazu...My už nejezdíme na pohotovost, my prostě nakapem tenhle blahodárnej plevel a po hodince jsou děcka Ok. Kdo nevěří , a to zkusí...je to pro lidi, co nechtěj neustále opakovat pýchání do uší              ahoj P.S.: ještě dodatek, pomáhá starým lidem, a lidem, co mají cement, vápno, písek v uchu, další drobné součástky, korálky atd. čistí, dezinfikuje, prostě moje láska už pěstuju druhý záhonek, hlavní je mít stále při ruce(kde se to koupí,( pro antizahrádkáře): v každém zahradnictví, nebo u rodičů na zahrádce....roste to skoro všude)            tak mi dejte vědět, jak se vám osvědčila tahle alternativa. Jo, když jsou děcka nachlazený, tak jim to dříve, než to dáte do ucha trochu nahřejte (nebo mějte rostlinku doma a nemusíte už nahřívat)

Není tady

 

#13 12. 4. 2007 0:19

x21365
Host

Re: Opakované záněty středního ucha

Já mám jedno ucho píchané asi 22x a druhé 15x, na jedno neslyším od narození a syn na záněty trpí taky. nevím, jestli to má virové tvůj syn  / to znz. bez horeček, jedeme s jedním uchem v 11 a s druhým ve 3 v noci / , a mě ty záněty pronásledují dodnes. A co psala Macex - mám přesně opačný názor, pokud je ucho pícháno několikrát a je zjizvené tak při dalším zánětu hrozí poškození ušního bubínku , přeci jen jizva je tenčí. Při píchnutí ucha lékař udělá malou dírku, sice opět jizvu ale při prasknutí se může poškodit celý bubínek. Můžu ti ještě doporučit vyndání krčních mandlí - vím, že to zní šíleně , ale to tak. Taky jsem tomu nevěřila a nechtěla to. Může tam být ložisko infekce , pokud mᚠdobrého doktora tak odebere vzorky a zjistí, zda je potřeba je odstranit protože s tím zas souvisí problémy zánětů průdušek atd.  takže ne radikálně ale pouze po vyšetřeních. Do SZ ti písnu číslo na velmi dobrou homeopatku. Pokud mᚠzájem i na lékaře na ORL .

 

#14 12. 4. 2007 12:15

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Opakované záněty středního ucha

Tak tady je pojednání, které by mělo být platné na většinu obyvatelstva, ale jak píše Čekanka, ani antibiotika, ani nosní mandle pryč - u vyjímečných jedinců nic neznamenají....

http://www.ordinace.cz/clanek/zanet-str … tis-media/

A zde je pro Čekanku (samozřejmě i ostatní) výčet a podrobný popis různých homeopatik a dalších rad...

http://nemoci.doktorka.cz/zanet-stredniho-ucha/

Upravil(a) Macex (12. 4. 2007 12:18)

Není tady

 

#15 19. 4. 2007 20:12

maharata
♥♥-----
Místo: Rýmařov
Registrovaný: 19. 4. 2007
Příspěvky: 70
Web

Re: Opakované záněty středního ucha

Vím,že hodně lidiček nevěří na sílu bylinek,já ano,protože s nimi denně pomáhám léčit,jse terapeutka.Problémy středouší a mandlí patří k ledvinovému systému.Důležitý je přísun tekutit a už dětí nebo dospělých a dát si do pořádku ledviny,ten netřesk je toho příkladem,že jsou bylinky báječné.
Držím všem pěsti   maharata@atlas.cz


Jíme proto,abychom žili...nežijeme proto,abychom jedli.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů