Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 2. 2007 12:37

MAGALLENA
♥------
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 5

Re: Tělesné tresty

Přečetla jsem si tady vaše názory,u nás je to takto.Mám 3 děti,nejstarší dcera má 11 let dostala asi jednou na zadek,je hodná,nic jí nemusím říkat 2krát,9 letý syn je hodný rak,ale někdy neposlouchá,jako kluk má někdy hloupé nápady,ale když za něco schytá,tak už to neopakuje a pak máme 7-letu berušku s rohama,typického kozoroha,dělá si co chce,vydá za 6 kluků,na ní neplatí nic.Naštěstí děcka ví,že jsem nervák,tak stačí zařvat,jinak jsem typický lev s heslem "pr... není ze skla".Kdybych měla všechno řešit domluvou,tak bych za celý den nic neudělala,protože řešení banální věci u nás trvá dlouho,jeden na druhého svádí,děs.Vechny vás zdravím a popřejme si pevné nervy,někdy mi příjde výchova dětí t잚í,než vysoká škola.reta

Není tady

 

#52 1. 2. 2007 13:01

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Tělesné tresty

PavlaH napsal(a):

Tělesný trest ve formě lehkého plácnutí má podle mě význam tak do tří let věku, kdy se některé věci dítěti prostě nedají vysvětlit. V období puberty je ponižující. Tedy aspon já ho tak brala.

Souhlas, člověk pak už jen doufá, že do pubertálního dítka vložil to nejlepší co mohl, a že se to dobré jádro jednou zase projeví smile ...
Ikdyž ten věk, do kdy má plácnutí význam bych zvýšila tak na 6-7 let... občas je opravdu "rychlá akce" účinnější, než dlouhé domlouvání (a prý i "stravitelnější", jak mi céra sdělila asi v 11 letech smile)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#53 1. 2. 2007 13:25

serena
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 881

Re: Tělesné tresty

Já nejsem pro tělesné tresty, ale mnohdy na pr... je účinější než domlouvání. Když něco opakuji po sedmé a nic se neděje, dostane mladej na zadek. Furt lepší než po něm hulákat.


url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;104/st/20070523/n/Nase+Marcelka/k/92ba/age.png[/url]

Není tady

 

#54 1. 2. 2007 13:46

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Tělesné tresty

Můj syn má epilepsii. Že je nemocný jsme zjistili cca ve čtyřech letech. Naše doktorka si nechala pečlivě popsat, jak s ním mluvíme, jak mu vysvětlujeme, jak ho trestáme.......... načež jsem jí popsala situaci kdy syn sedí za stolem, já proti němu, musí se mi dívat do očí a já mu dělám přednášku : psa to bolí, nechovᚠse hezky, nenadáváme druhým dětem, babička není blbá...apod.
Pravidelně to u něj vzbudilo stres , potažmo záchvat.
Paní doktorka mi na to řekl: Proboha, to ho raděj plácněte, ale radši po zadku.
Tak jsem ho párkrát plácla, zaabíralo okamžitě, žádné nervy, žádný záchvat, už ani netuším kdy jsme ho plácli naposled. možná už je to i pár let, teď je mu 11.


Mája

Není tady

 

#55 1. 2. 2007 13:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tělesné tresty

Já už to kdysi kdesi psala - pokud se mi servala tři něžná dítka jako koně, nezbylo, než mezi ně vlítnout a umravnit je ručně. Jo, taky jsem zkoušela zjistit, kdo si začal, ale to je jak přelejvat moře cedníkem = nikdy nikdo, nebo ten první, druhý,třetí... Tak jsem to rychle vzdala, plácla jsem spravedlivě každého, což mělo většinou ten výsledek, že se kolektivně naštvali na mě, ale byl klid, protože si někde za rohem notovali, jak je ta matka nemožná :-)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#56 1. 2. 2007 15:11

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Tělesné tresty

Míša Kulička napsal(a):

Ikdyž ten věk, do kdy má plácnutí význam bych zvýšila tak na 6-7 let... občas je opravdu "rychlá akce" účinnější, než dlouhé domlouvání (a prý i "stravitelnější", jak mi céra sdělila asi v 11 letech smile)

Nevím nevím...Klukovi je 20.Minulý týden mi něco řekl - už nevím co,ale mě to dojalo tak že jsem použila smetáček co jsem držela. / bez něj bych na něj těžko dosáhla smile/
Efekt okamžitý.Následovaly klukovi vytřštěné oči a okamžitá omluva.
On Makarenko je Makarenko,ale dobře mířená facka lecky zvládne víc. lollollol

Není tady

 

#57 1. 2. 2007 15:15

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tělesné tresty

Při drzostech je jedna facka lepší než dvacet psychologů. U nás to funguje ještě nyní /18+16/.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#58 1. 2. 2007 16:21

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Tělesné tresty

U mě to taky ve věku 16-18 fungovalo, ale nesmírně mě to žralo, raději bych byla, kdyby rodiče se mnou komunikovali jako s dospělým..kdyby mi řekli, že je to přes moc, že jsem přestřelila....

A to můžu říct, že jsem nenáviděla víc, když se do "výchovy" pustila mamka a začla mi domlouvat. To byla muka.

Upravil(a) PavlaH (1. 2. 2007 16:23)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#59 1. 2. 2007 16:50

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Tělesné tresty

Ahojky..kapitulation Tak toto téma je pro mě také na denním pořádku..Už jsem tu psala do ,,komunikace s pubert´áky" ,,lhaní" a ,,stálé odchody k otci"
S dcerou se spolu potýkáme s problémy tohoto druhu dost často. Zrovna nedávno jsem tu napsala,že bych nechtěla ,aby to u nás došlo tak daleko,že bych na ni musela  použít něco zrovna dostupného k mé ruce.
A ejhle stalo se..píši to v příspěvku ,,komunikace s pubert´áky" vissla
Takže se vůbec nedivím,že Anka použila smetáček:lol:
Přeji každé z nás PEVNÉ NERVY kapitulationhjarta

Není tady

 

#60 1. 2. 2007 19:14

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Tělesné tresty

Mě se také takové jednání příčí,ale někdy je to nezbytné.Ona totiž facka není argument,ale dokáže rozjetého mladíka zchladit okamžitě.Potom se dá diskutovat.Ten smetáček jsem zrovna používala a hodil se mi.Pohlavek bych mu rukou nedala,nedošáhla bych mu na na hlavu.Bylo to symbolické.On se omluvil,já taky a je zase OK.

Není tady

 

#61 1. 2. 2007 22:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Tělesné tresty

Jj, rodič je v prvé řadě především jenom člověksmile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#62 2. 2. 2007 6:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tělesné tresty

anka - jedna známá na synáčka taky nedosáhla, takže když jí jednou taky něčím vytočil, ona povídá "klekni si!" Jeho to zmátlo natolik, že matku poslechl, načež byl po zásluze zpohlavkován :-))


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 2. 2. 2007 7:09

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tělesné tresty

Zní to dobře, trochu poslušnosti v sobě měl.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#64 2. 2. 2007 8:24

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Tělesné tresty

A to je výsledek dobré výchovy! cool
lollollol

Irenka21 napsal(a):

Zní to dobře, trochu poslušnosti v sobě měl.


Mája

Není tady

 

#65 2. 2. 2007 8:40

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Tělesné tresty

Jéda, tak to my se dneska s cérou (15) už jen doštěkáme, pak se vzájemně omluvíme a padneme si kolem krku (obrazně) a pak je na nějakou dobu pohoda a klídek... A můj přítel na to jen zírá, nevěří a od jisté doby se raději ani nezapojuje smile...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#66 2. 2. 2007 10:57

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Tělesné tresty

Tak s holkou to je jiné.Je mírná,není s ní sebemenší problém.Jednou mě ale šíleně dožrala.Zrovna jsem luštila křížovku a slovo které jsem měla na jazyku bych jí říct nemohla.Tudíž jsem přes křížovku napsala " KRÁVO DEBILNÍ " .Když jsem večer přišla do kuchyně,bylo pod křížovkou její rukou dopsáno: " JÁ VÍM "
Taky způsob komunikace.Pochopila to dumbom

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů