Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 22. 11. 2006 16:43

lvice
Host

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Jo, Fati, tak to se mi líbí lol Nic si z toho nedělej, já teď žiju v těžké nejistotě, od 1.1. nás čeká velká reorganizace, prý budu mít jiné pracovní místo, vůbec nevím co budu dělat, zda mi neseberou peníze, prý se to dozvíme 15.12. Děs běs......dumbom

 

#27 22. 11. 2006 16:46

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

lvice napsal(a):

Jo, Fati, tak to se mi líbí lol Nic si z toho nedělej, já teď žiju v těžké nejistotě, od 1.1. nás čeká velká reorganizace, prý budu mít jiné pracovní místo, vůbec nevím co budu dělat, zda mi neseberou peníze, prý se to dozvíme 15.12. Děs běs......dumbom

Já si z toho celkem nic nedělám, protože vím, že práci seženu.. dřív nebo později, navíc máme jisté plány na odjezd do zahraničí... to mi hlavu dělá nejmíň. Spíše bych opravdu ráda zapracovala na sobě, uvědomila si své nedostatky atd. atd., abych už nikdy nemusela pracovat za takových podmínek.
Budu držet palečky, aje to změna k lepšímu tummenupp

Není tady

 

#28 22. 11. 2006 16:50

lvice
Host

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Díky, chjo jo, to jsem na to zvědavá usch

 

#29 22. 11. 2006 16:53

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

lvice napsal(a):

Díky, chjo jo, to jsem na to zvědavá usch

Hele, tak se pojď odstěhovat do Prahy, práci najdeš lehce...budeš to mít blízko na semináře big_smile ke mně dom na jasmínový čaj big_smile

Není tady

 

#30 22. 11. 2006 17:03

lvice
Host

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Fati, neříkala ty jsi, že plánuješ stěhování do Francie? To bych měla ten jasmínový čaj drobet z ruky big_smile. Jo a kde vezmu 1,5 milionu na blbý panelákový byt?

 

#31 23. 11. 2006 7:24

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Fatima napsal(a):

Nety napsal(a):

Jestliže chodí někdo donášet a pomlouvat půl roku, pak je to problém toho šéfa, že naslouchá a kvituje to, aniž by to řešil a tím tomuto počínání dává prostor a de facto to přikrmuje.

No šéf na to práě nereagoval, neb si myslel svoje (opak), ale jednoho dne to přerostlo určitou hranici, kterou dokázal tolerovat.
Jsem toho názoru, že kdyby mi to řekl rovnou, dokázala bych ten problém řešit, ale teď už je prostě příliš pozdě.

Ale nemusí být pozdě, to bych zase neviděla tak dramaticky. nemůžeš vždycky měnit zaměstnání, když s někým nevyjdeš. Tak si to s tím dotyčným vyříkej a pokračuje se dále. Jaké si to tam uděláš, takové to budeš mít.  Víš, co od  dotyčného můžeš čekat, takže by neměl být velký problém si s ním poradit. Nesmíš tu práci tak prožívat a být tam tolik outlocitná. Protože pak se prkotina stane nepřekonatelným problémem, ale bude to tak vždycky. A z každého zaměstnání se jaksi nedá odcházet hradě a středem.  Ale pokud tě to tam celkově nebaví - Tvá práce - a jsi znechucená, tak proč ne.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#32 23. 11. 2006 9:30

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

lvice napsal(a):

Fati, neříkala ty jsi, že plánuješ stěhování do Francie? To bych měla ten jasmínový čaj drobet z ruky big_smile. Jo a kde vezmu 1,5 milionu na blbý panelákový byt?

Hpotéka má drahá, hypotéka... jo, plánujeme Francii, ale začíná mi to připadat jako sci-fi, čekáme, jestli přítel dostane občasntví )české), aby mohl jet do Francie (zdánlivě to zní nelogicky, ale jen zdánlivě tongue)
Takže čekáme a čekáme a já snad ani nevím, jestli se dočkáme big_smile Teda MUSÍME se dočkat, protože mně tady jinak klepne pepka, chci pryč big_smile
Ale je to takové ubíjející, jak nevíš, na čem jsi...

Není tady

 

#33 23. 11. 2006 9:31

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

To Nety:
Nety, mᚠnaprostou pravdu, kvůli prokotině nemá smysl odcházet, protože něco v bledě modrém se vyskytne i na dalším místě... tady to však zašlo opravdu za hranice. A protože to celkově stojí za h... tak mně ten odchod nemrzí.

Není tady

 

#34 23. 11. 2006 10:02

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

No tak prosím, přišla kolegyně a požádala mně, a ji uvařím kávu. Já na to - ráda vám ukážu, jak se ta káva udělá (je to mašina na presoo). Kolegyně se mně hned na to zeptala, jestli je pro mně nějaký problém uvařit kávu... tak já na to, že to opravdu není má práce vařit všem kolegům kávu.. ona na to, že ví, že to není moje práce, ale stejně nechápe, proč bych jí kávu uvařit nemohla.
Budu vraždit!!!! grrrrrrrrrrrrr

Není tady

 

#35 23. 11. 2006 11:14

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Fatima: No mohla jsi na ní zkusit "Ale jistě, že Vám kávu uvařím... smile pokud příště uvaříte kávu zase Vy mně...mám ráda, když v práci s lidmi vycházím přátelsky a vaření kávy pro kolegy k tomu patří...oboustranně smile " (baba jedna jedovatá!)

Není tady

 

#36 23. 11. 2006 11:16

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Keď je to naozaj len kolegyňa, tak si sa jej mohla spýta s úsmevom a s láskou v srdci, že by teda ona tebe nemohla uvari tú kávu, kedže si až k tebe merala cestu.... Možno a chcela vyprovokova...nieviem.
Inak toto úplne chápem, že a poráža. Schémy v hlavách žudí nepremeníš, preto s nimi budeš alebo budeme musie vedie / nauči narába.


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#37 23. 11. 2006 17:02

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

mezi kolegyňkama to máme celkem v pohodě, ta otravná, co jsem o ní psala v jiném tématu, už to tady vzdala :-)   Ale všechny máme potíž se šéfem. Jde o to, že všechny máme stejné pravomoce vzhledem ke klientům, které nemůžeme překročit. Musíme se držet toho, co je psáno.
Takže příklad: zpracuji někomu nabídku, tomu dotyčnému se to třeba zdá drahé nebo nesouhlasí s výší fixní slevy (se kterou já nemohu nic udělat) a obrátí se na našeho šéfa. Ten ve strachu, aby o klienta nepřišel mu nabídne slevu ještě vyšší a podá to většinou tak, že kolegyně (tedy třeba já) se ve výpočtu SPLETLA!!! Pak následkem těchto privilegií pro některé klienty dochází k tomu, že se to dozví další klient, který se diví, proč on takovou slevu nedostal...  je to začarovaný kruh a výsledkem je, že naši obchodní partneři už ani nechtějí mluvit s námi, ale pouze se šéfem, protože on jim vždycky dá lepší cenu. No a úplným závěrem je, že dostaneme od šéfa "napomenutí", že málo prodáváme a bez něj by kancelář už dávno nebyla...

Není tady

 

#38 24. 11. 2006 15:51

chlap mezi vámi
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 44

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Tohle téma jsem nedokázal přečíst celé. Asi proto:Když jsem hledal do firmy produkční, což je dejme tomu office manager(ka), děvčata, co se hlásila, neuměla absolutně nic, ani slušně obsluhovat počítač. Jediné, co všechny dívky věděly bylo, že minimální nástupní plat by měl být 15.000?- Kč (před 10 lety!!!!!)
Takže rozdíl mezi sekretářkou a čímkoliv jiným není v názvu, ale v tom, co umíte a jaká jste osobnost. To z vás musí vyzařovat. Jestli z vás sálá jen to vaření kafe, není divu. Nemyslím to zle, ale  žena, která je kvalitní, to ani nemusí proklamovat, prostě to je na ní vidět a nikdo! si k ní nedovolí. Zkuste se nad tím zamyslet tímto směrem a zapracujte na sobě. Já mám velice smutné zkušenosti. Kdysi jsme  většině žen v kancelářích říkali "slečnopište", a to přesně vystihovalo jejich schopnosti. Mám kamarádky, i velice mladé, ještě studují, které už dnes zastávají významná místa ve velkých podnicích. O kávu by si je nedovolil požádat ani generální ředitel. Ovšem je pravda, že právě jim uvařit kávu pro kolegy nečiní potíže. Berou to jako že prostě žena je tím nejpříjemnějším člen em kolektivu k nabízení pohoštění. Ale to jsme už někde jinde, u falešného feminismu, mindrácích a čokoládě Milka. :-))

Není tady

 

#39 26. 11. 2006 17:27

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Pane, máte velmi hezký nick.
Ano, já si naprost uvědomuji, že nějaká ta chyba musí být ve mně, kdybych si myslela, že není, tak bych tohle téma nezakládala...
Jinak, nebýt v situaci, v jaké jsem, tak bych s Vámi zcela a naprosto souhlasila a v podstatě i teď s Vámi souhlasím... částečně.
Jinak ještě k tomu vaření kafe - já svým kolegům kávu vařím, jdu si uvařit kafe tak se poptám - nedáte si někdo? Když jdu na poštu, poptám se - nemáte někdo něco na poštu? Hodím vám to tam, když tam jdu... když za vámi ovšem přijde kolegyně, která umí akorát prudit a dělat problémy a která se chová jako ředitelka zeměkoule, přestože každý ví, že je naprosto neschopná, jen uměla vlézt do té správné postele... když se k vám chová, jako ke své osobní služce z nějaké asijské země... tak to jednoho prostě nakrkne.
A já si uvdomuji, že tady je ta chyba, to, že mně to nakrkne a že se k tomu nedokážu postavit tak nějak méně emočně a asertivněji.

Není tady

 

#40 26. 11. 2006 19:02

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Z mé vlastní kancelářské praxe vidím zásadní problém ve funkci, místnosti a vybavení kanceláře.
Když Office managerka není sekretářka, zajisté má pan ředitel svoji sekretářku. Tím pádem je třeba lidi odkazovat na patřičné místo.
Pokud nemá svoji sekretářku, tak možná jen hezky nazvali tuto pozici jiným vznešeným jménem... nevím...
Je divné, že v kanceláři OM se vyskytují přístroje typu pressovar nebo kopírka... to už tam může být také skartovačka, fax, lednička apod.
na každého zaměstnance, ale i návštěvu, automaticky taková místnost působí jako místnost sekretářky či asistentky, která má za úkol mimo
jiné obsluhovat tyto zařízení....
Pokud jsou tam umístěny pouze z důvodu nedostatku místa jinde, pak je třeba zajít za šéfem a domluvit jasná pravidla, čí jsou ty přístroje, kdo
je může obsluhovat a zda jsem povinná někomu sloužit a pod... Pokud nad tím mávne rukou, že je snad samozřejmé, že všech a všichni si
je obsluhují  zvl᚝, tak se zeptám, zda je možné např. nad kopírku vyvěsit cedulku, samoobsluha, zde si sami okopírujte své dokumenty....
Všechny ostatní služby, typu oběd, káva, umytí nádobí, nákup minerálek a kancelářských potřeb, můžu, pokud je to v mých silách, občas někomu
slíbit, ale samozřejmě ho před tím upozorním, že prozatím mám nějakou důležitou práci od šéfa, ale hned jak ji dokončím, mohu s tím něco podniknout, pokud si to sám dotyčný do té doby neudělá sám... (už to tady někdo popisoval). Opravdu nemá cenu důrazně či nedůrazně upozorňovat (ještě hůř s nějakým uraženým či nasupeným obličejem) na to, že to opravdu není moje práce, protože to asi každý ví....
Ale pokud je tam např. někdo nový, tak je samozřejmě vhodné mu jednou nabídnout pomoc při té činnosti,  s tím, že to sice standardně neděláš, ale že mu to ráda ukážeš, protože to také občas používáš....

Není tady

 

#41 26. 11. 2006 19:19

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Fatima napsal(a):

Ahoj,

v poslední době narážím čím dál tím víc na to, že asi neumím jednat s lidmi, resp. s kolegy na pracovišti.

Asi nedokážu být dosti asertivní, ale na mé pozici je velký problém - jak ukočírovat lidi tak, aby vám lidově řečeno "nenas.ali na hlavu", ale zároveň neměli pocit, že jste neochotná.

1)Jak byste reagovali na situaci, kdy po vás chce například někdo něco okopírovat a přitom to není ani náhodou vaše práce? Dála jak byste reagovali na situaci, kdy lidé kolem vás vlastně ani neznají pozici, na které pracujete a neustále vás představují špatně... a samozřejmě díky tomu po vás chtějí věci, které nespadají pod vaší "jurisdikci"?

2)Jak si představujete "ideálního" kolegu a "ideálního" podřízeného? Máte konflikty s kolegy a jak je řešíte? Dostali jste se někdy do konfliktu, který přerostl v afétu, která už se nedala ukočírovat?

3)A jak v práci zvládáte své nálady? Dáváte ostatním kolegům pocítit, když se vám něco nedaří? Dávají to kolegové pocítit vám? A jak řešíte situaci, kdy se k vám kolega chová tak, že byste mu nejraději urvali hlavu? Umíte ovládnout své emoce a být asertivní??

Díky za vᚠčas big_smile
Fatima

1) To jsem už dostatečně rozpitvala výše.... V každé firmě musí existovat pozice asistentky nebo sekretářky, a pokud tam není, tak někdo některé z těch činností musí vykonávat i když se třeba jmenuje účetní.... Takže kdo u vás ve firmě vaří šéfovi kafe, kdo mu fotí papíry, kdo mu přepojuje telefony, kdo mu píše dopisy, kdo vyřizuje veškerou korespondenci a styk s poštou? Tak ta může event. pomoci lidem s focením apod...

2) Můžeme si představovat, co chceme, ale život Ti přinese tolik kolegů a tolik povah a šílených situací, že nic nejde vysnít a podle toho hledat práci. Může se stát, že např. z 50 kolegů bude 30 špatných a to se soužívá velice špatně, ale pokud je z 50, alespoň 40 dobrých či výborných, ten zbytek už se dá ukočírovat.... Ale vždy platí zásada, nikdy nikomu v práci nevěřit... Pouze si vzájemně vypomáhat, spolupracovat apod... ale nikdy s nikým /ač se tváří úžasně kamarádsky/ neprobírat problémy, nedejbože pomlouvat kolegy či nadřízené... Dříve nebo později se to obrátí proti člověku... Každý se může dostat do situace, že získaná informace mezi řečí se mu bude k něčemu hodit a už pak nebude řešit, že potopí někoho jiného.... Můžu zajít s kolegou na kafe, můžu s ním jít sportovat, ale na dotazy typu, a jak se ti líbily teď ty prémie, nebo bývᚠtam teď nějak dlouho, nestíhᚠapod.... zásadně nereagovat, protože se pak může stát, že druhý den nebo za měsíc nebo za půl roku se přižene šéf a řekne, takže Vy si tady pořád vysedáváte, jste pomalá, neschopná a ještě se vám tady pořád něco nelíbí, tak to taky můžete jít....

3) Pokud je špatná nálada, nemoc, krize, rodinné problémy, samozřejmě se to nesmí přenášet na jiné lidy... ale jde to těžko.... pak je třeba se zavrtat do práce až po uši, nevšímat si ostatních, nevyhledávat místa, kde budou mít tendenci se ptát nebo otravovat (kuřárna, kuchyňka, záchod)
Pokud je to rovnocenný kolega a po trošku delším soužití už je otipovaný, že není miláčkem vedení, občas neuškodí v soukromí (ne v hale s 30 kolegy) si to s ním pořádně vyříkat... žádné vulgarismy, žádné osočování, pouze vyvalit vše, co v poslední době udělal špatně nebo s čím prudí a a řekne, co tím sleduje a proč to dělá.... Pokud je to miláček vedení, smůla a s tímto člověkem v rukavičkách a bohužel držet hubu a krok...

Všeobecně jsem tady používala termíny sekretářka nebo kolega, ale myslela jsem to pouze jako slovo do významu, takže je jasné, že to může být i asistent nebo kolegyně apod.... Omlouvám se za délku, ale krátký rozbor kancelářských pozic a chování asi nejde.... lol

Není tady

 

#42 27. 11. 2006 6:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

To Chlap - když jsem hledala místo, hlásila se na podobnou pozici v poměrně velké firmě podobná kůzlátka. Od vyučené prodavačky po zdravotní sestřičku. Počítač "částečně", vedení agendy "by se naučily", praxe veškerá žádná, oblečení děs (nejsem přehnaně kritická ani jim nezávidím sladkých devatenást let, ale přijít na pohovor v džínových šortečkách a triku těsně pod prsa - no...). Nicméně jsem to místo nedostala, přestože jsem splňovala jejich požadavky do puntíku, protože (cituju personalistu) "my nechceme starší dámu" - bylo mi 45!


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 27. 11. 2006 9:42

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

helena napsal(a):

To Chlap - když jsem hledala místo, hlásila se na podobnou pozici v poměrně velké firmě podobná kůzlátka. Od vyučené prodavačky po zdravotní sestřičku. Počítač "částečně", vedení agendy "by se naučily", praxe veškerá žádná, oblečení děs (nejsem přehnaně kritická ani jim nezávidím sladkých devatenást let, ale přijít na pohovor v džínových šortečkách a triku těsně pod prsa - no...). Nicméně jsem to místo nedostala, přestože jsem splňovala jejich požadavky do puntíku, protože (cituju personalistu) "my nechceme starší dámu" - bylo mi 45!

Tak to tedy koukám, kde to žijete. Já mám pět let praxe, hovořím plynně anglicky, domluvím se francouzsky a když je nejhůř, tak ze mně občas něco vyleze i německy big_smile, PC je samozřejmost - Word, Excel, Power Point, Outlook, dokonce i Lotus Notes a některé další  prgorámky jako Fama nebo eCON atd., nepíšu všema deseti, ale píšu hodně rychle a díky pěti letům praxe (asistentka GŘ, Office manager, HR assistant...) již mám jaké si své know-how. Pokaždé když hledám práci, setkávám se konkurentkami, které jsou na to velmi podobně. A všechny máme na sobě obvykle kostýmek...
Takže mi řekněte prosím, kde je ten ráj, kde holčiny nic neumí a chodí nevhodně obléknuté... dumbom

Není tady

 

#44 27. 11. 2006 10:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Neříkám, že tam byly všechny v tomhle provedení - ale polovina z cca 20 uchazeček zcela jistě. A kupodivu to bylo v Praze. Takový zajímavý pohovor, kde jsme všechny seděly najednou v jakési zasedačce a odpovídaly na různé dotazy, proto to vím. Ale i jinde, kde jsme se viděly jen v recepci, byly některé dívenky v takovém provedení, že bych je nepostavila ani do stánku se zeleninou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 28. 11. 2006 10:01

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Při své práci se setkávám krom lidí v montérkách a ryze dělnickém (bezpečném) oblečení a obutí i s "kancelářskými čerty". V některých případech je to taková s prominutím sranda,že to až vhání slzy do očí.
Př.Jednám s mladým mužem,košile kravata,pohoda.Jednání končí on vstává...minikraasy a z nich čouhající nožky chlupaté jak štětky na lahve.
Vcházím do kanceláře-asistentka ředitele,velmi módní dívka,se pro cosi natahuje....průramkem vidím její komplet poprsí.
Příkladů s prsama mám spousty hlavně z úřadů kde zaměstnankyně sedí profilem ke dveřím.
Úpným úletem jsou "děvenky".Ženy na různých stupních firemní hierarchie, mající někdy i poměrně vysoké postavení,
"zdobící úřad".Sado - maso botky, třásně ,flitry,šněrování na zcela nečekaných místech.
A s tím co kdo umí nebo neumí.Každý má svou práci a praxi.U zaměstnance je ceněna flexibilita a samostatnost.
Dnes snad každá úřednice má maturitu z angličtiny nebo němčiny a samozřejmě umí pracovat s počítačem.

Není tady

 

#46 28. 11. 2006 10:18

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Ha ha. každá úřednice má maturitu s angličtiny, ha ha ha ha ha ha ha, tak takhle dobře jsem se už dlouho nezasmála. Můj přítel je cizinec, hovoří velmi dobře česky, ale když tomu tak ještě nebylo, byl by se rád domluvil anglicky na úřadech ovšem žádná, zdůrazňuji žádná úřednice se kromě ruštiny nebyla schopna nijak domluvit.
Takže, čekat, že nějaká úřednice ovládá cizí jazyk je sci-fi a podle mých posledních zkušeností je sci-fi taky očekávat, že vám nějak inteligentně poradí... jak jsem ototiž zjistila, na našich úřadech má každá úřednice svůj vlastní názor na některé postupy, takže na jednom úřadě vám řeknu tohle na druhém zase něco jiného a babo ra´d že. Takže bych řekla, že mají problém komunikovat i v češtině, natož v jiném jazyce. ale díky, Vᚠpříspěvek mi prodloužil život nejmíň o deset let, jak jsem se nasmála.

Není tady

 

#47 28. 11. 2006 12:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Nejen, že mají problém s komunikací a různými postupy - mně jednou taková ouřední madam tvrdila (na místním úřadě, prosím!), že oni postupují podle interního předpisu. Když jsem slušně namítla, že to je podzákonná norma, začala ječet, že jí NĚJAKÝ ZÁKON nezajímá, protože ONA má předpis podepsaný nadřízeným a ten je pro ni závazný... adřízená naštěstí měla rozum, školení nebo se jen chtěla zbavit "otravného hmyzu", nicméně uznala, že zákon platí i pro ouřad...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 28. 11. 2006 13:40

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

helena napsal(a):

Nejen, že mají problém s komunikací a různými postupy - mně jednou taková ouřední madam tvrdila (na místním úřadě, prosím!), že oni postupují podle interního předpisu. Když jsem slušně namítla, že to je podzákonná norma, začala ječet, že jí NĚJAKÝ ZÁKON nezajímá, protože ONA má předpis podepsaný nadřízeným a ten je pro ni závazný... adřízená naštěstí měla rozum, školení nebo se jen chtěla zbavit "otravného hmyzu", nicméně uznala, že zákon platí i pro ouřad...

Tak to musela být nějaká obzvl᚝ inteligentní nadřízená tongue
Já třeba dodnes nevím, jak je to s vydáváním dokladů - přítel si šel pro nový řidičák (taková ta povinná výměna za ten nový typ), já měla volno a šla jsem s ním - tak mně napadlo, že si taky rovnou zažádám o výměnu, ale bylo mi řečeno, že si nemůžu nechat vyměnit řidičák v praze, když mám trvalý pobyt v Ostravě. Pak zase na policii mi tvrdili, že doklady mi bez problému v praze udělají, by mám trvalé v Ostravě... takže nevím dumbom

Není tady

 

#49 28. 11. 2006 15:16

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

S doklady všeho druhu mám takovou zkušenost, že žádat se má v místě bydliště, ale lze zdarma ten hotový doklad nechat přeposlat na jakýkoliv úřad v republice a tam si ho vyzvednout...
Jak si Fatimo ohodnotila ty moje zkušenosti s vybaveností kanceláří apod.... Pořád mi vrtá hlavou, jak to teda u vás ve firmě je, kdo, kde, co, komu, s kým a tak.... lol Ne, to byl jen žert, ale celkově, jak je to s těma pozicema a vybavením kanceláře.... Nijak si na to nereagovala....

Není tady

 

#50 28. 11. 2006 15:57

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Pracovní vztahy - kolegové a vy

Macex napsal(a):

S doklady všeho druhu mám takovou zkušenost, že žádat se má v místě bydliště, ale lze zdarma ten hotový doklad nechat přeposlat na jakýkoliv úřad v republice a tam si ho vyzvednout...
Jak si Fatimo ohodnotila ty moje zkušenosti s vybaveností kanceláří apod.... Pořád mi vrtá hlavou, jak to teda u vás ve firmě je, kdo, kde, co, komu, s kým a tak.... lol Ne, to byl jen žert, ale celkově, jak je to s těma pozicema a vybavením kanceláře.... Nijak si na to nereagovala....

No docela ses trefila, u mně v kanclu je taky lednička a fax a tak lol
Nee, máme tady dvě kuchyňky, ale ta mašina na presso se nikam nevejde a navíc se samozřejmě očekává, že návštěvy obsloužím já, takže to mám por uce.. resp., když mi tady tato pozice byla představována, tak to bylo pojato tak, že každý si vaří pro svou návštěvu kafe sám, dveře návštěvám otvírá tak nějak ten, kdo je k nim nejblíž... žádná recepční nebo admin. asistentka tady nejni... no a mně to bophužel nebylo podezřelé.
Dopadlo to tak, že ke dveřím chodím v zásadě jenom já a dokonce i když nějaký kolega stojí vedle dveří a někdo zvoní, tak stejně neotevře a když někomu přijde návštěva, nejen že návštěvě nevaří kafe on, ale já vařím kafe i jemu tongue

Fax tady je, ale je to samoobsluha a aspoń v tomhle případě to tak všichni chápou... někde být musí a na chodbě pro něj není zástrčka. Kopírka je na chodbě a aby se ke mně někdo dostal, musí projít kolem ní, ale i tak je snazší zkoušiet loudit kopírování po mně, než si to tam hodit sám.

Zkrátka jsou firmy, kde se prostě hrozně hřeší na fakt, že pozice jako asistentka, office manager atd. atd. si vlastně každý vykládá nějak jinak a to po svém... což bych taky ještě pochopila, kdyby k vám ale na začátku byli upřímní a řekli na rovinu - čeká se od tebe tohle a tohle a tohle... a ne mlžit a doufat, že člověk nechce vypadat jako fluktuant a že si nedovolí hned odejít.

jinak tady chtěli někoho zkušeného vlastně jen proto, že očekávali silnou osobnost, která tady udělá pořádek, ha ha, jenže to tak vypadá, že já jsem osobnost až příliš silná (tedy pro některé, kteří neznají mou druhou tvář lol )

A v podstatě si nemyslím, že by nutně v každé firmě musela být něco jako asistentka, pokud je to malá kancelář, tak některé drobné úkony, jako kopírování by každý mohl zvládnot sám...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů