Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 4. 12. 2006 15:03

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Výbuch u nás doma

Aimee napsal(a):

Míšo,zrovna jsem přečetla tvoji zprávu. V něm agrese normálně není, nikdy se nepopral v hospodě, a pokud vím, když se možná někdy k něčemu schylovalo tak utekl. Proto jsem ho v některém z minulých mailů nazvala strašpytlem. A já rozhodně nejsem žádná puka, která by seděla skrčená v koutě. Před mateřskou jsem vydělávala mnohem víc než on, jsem úplně samostatná. Ten útok byl za střízliva a poprvé. Asi proto jsem to všechno neřešila okamžitým rozchodem. V pondělí jdu do té poradny, uvidím, možná se mi podaří ho tam taky dostat. Jen pro jeho dobro.

Aimee, čím dřív to vyřešíš, tím lépe. Neustále budeš v napětí, kdy to udělá znovu. Můžeš si vážit manžela, který se tak chová? Pokud je častým návštěvníkem hospody, nemá smysl s ním ztrácet čas, bude to čím dál horší. Určitě si zasloužíš lepší život. Moje kamarádka se vdávala brzy a hned měla tři děti. Po nějaké době se z milujícího manžela stal sprostý alkoholik, který většinu peněz propil a prohrál. Kvůli dětem snášela násilí všeho druhu, k dětem se choval vždy slušně. Také neměla kam jít. Po vážném fyzickém napadení, kterého byly děti svědky, jí pomohla rodina. Soud  o děti a rozvod se táhl dva roky. Dnes jsou ona i děti šastni, že našla odvahu to řešit.

Není tady

 

#27 4. 12. 2006 17:04

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Výbuch u nás doma

Utíkej, dokud můžeš. Pokud to nechᚠdojít dál a on Tě bude mlátit, budeš mít strach ho opustit.
Je to v něm a Ty ho nezměníš. Držím palce.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#28 4. 12. 2006 21:28

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: Výbuch u nás doma

Nejsem ještě vdaná a možná že mě za můj názor někdo radikálně odsoudí, ale já bych v tomhle případě zastávala heslo "Jednou není vůbec, dvakrát je příliš".  Můj dědeček dal babičce pár týdnů po svatbě první facku v životě.  A taky poslední. Babička se sbalila a odstěhovala zpět k rodičům. Půl roku s ním nemluvila. Pak přijala dědečkovu omluvu, ten od té doby až dodnes zastává názor že na ženskou vztáhne ruku jen zbabělec a měli krásně manželství plné úcty bez bití. Ale oba věděli, že kdyby to dědeček udělal podruhé, odejde babička už napořád, i s dětma.


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#29 5. 12. 2006 9:09

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 2. 2006
Příspěvky: 3960
Web

Re: Výbuch u nás doma

Ale facka je rozdíl!To si myslím, že se může stát každýmu. Já jsem přítelovi taky třeba ze vzteku při hádce dala facku. Ale tohle je něco jinýho. Možná by stačilo odejít na měsíc, k rodičům, ke kamarádce. Ale musí vidět, že tohle mu víckrát neprojde. A opravdu, pokud by se to ještě jednou opakovalo, pak jedině žádost o rozvod.

Není tady

 

#30 14. 12. 2006 9:33

Anna9
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2006
Příspěvky: 49

Re: Výbuch u nás doma

Aimei, můj bratr svou ženu taky mlátil. Tenkrát se domácí násilí ani neřešilo. Pokoušela jsem se už zasáhnout, ale obrátilo se to proti ní. Prostě z ničehonic velká agrese. Trvalo to někollik let a nevím, jestli to za to stálo. Naše rodina stojí při ní a jestli by odkopla, tak ji v tom podpoříme, i když je to bratr. Dnes se léčí. Ta agrese je psychická porucha. Začal e léčit, až stáli u soudu u rozvodu. Dnes je jako vyměněný a ví, že se musí ovládat. Bylo to několik let. U vás to bylo jednou? Myslím si, že i poprvé se musí stanovit mantinely a zásadně se proti tomu  bránit. Jsi svobodný člověk. Manželská poradna je určitě dobrá věc. Zkus to nejdříve řešit, stanovit si termín třeba půl roku, jak dlouho budeš ochotna vše snášet či zlepšovat a pak vyhodnotit. Tvůj muž má problém, možná bude jednou dobrý manžel, kdo ví. Ale rozhodně, jestli se bude situace opakovat, nemá cenu marnit svůj čas v bolestech.

Není tady

 

#31 15. 12. 2006 0:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Výbuch u nás doma

Anno9, tvůj bratr v dalším násilí nepokračuje proto, že vaše rodina zaujala jednoznačné stanovisko - jak budeš v útocích pokračovat, nebudeme tě chránit a nehodláme ti pomáhat. To, že se léčí, je jedině dobře. Držím palce.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 15. 12. 2006 10:54

Anna9
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2006
Příspěvky: 49

Re: Výbuch u nás doma

Kiaro, to je fakt. Ale myslím si, že on je celý podělaný, že ho švagrová opustí. Do té doby co ustupovalo, nic nešlo, jakmile i ona ukázala, že to myslí vážně, začal se sebou konečně něco dělat. Nejraději bych mu flákla, já bych už dávno roztočila žehličku. Moc ji držím pěsti.

Není tady

 

#33 27. 12. 2006 17:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Výbuch u nás doma

Aiméé, neviem, či je to ešte aktuálne, ale moja skúsenos: Žila som 9 rokov s cholerikom, ktorý bol zúrivejší za triezva ako v opitosti(teda to nesúviselo s alkoholom), hádal sa aj v obchode alebo za volantom, mal problémy v pracovných a vlastne aj rodinných vzahoch, ale: v živote na mňa nevztiahol ruku. Reval ako tur, trieskal dverami, až vyletelo sklo, rozbíjal riad, ale ZA CELÝ ČAS SA MA NEDOTKOL V ZLOM. Vedel, že by to bol naprostý koniec: vzahu a možno aj jeho samého. Mne bolo jasné od puberty, že MŇA NIKTO BI NEBUDE. Hotovo. A zrejme to zo mňa chlapi vycítili, lebo teda zážitky mám všelijaké, ale od mojich cca 13 rokov(a vtedy to bol otec, čo sa bohužiaž chápe ako tradičný spôsob výchovy) mi nikto nedal ani facku. Stanov si to aj ty tak, minimálne pre budúcnos. Hoci - ten môj bývalý "poklad" ma potom týral psychicky, a niekedy som si hovorila, že by bolo žahšie drža jednu facku, ako počúva jeho reči, ale to je už iná kapitola... Držím ti palce, aby si dotiahla vec do konca, a jemu, aby šiel na terapiu a popasoval sa so svojimi démonmi.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 5. 4. 2007 23:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Výbuch u nás doma

cilka napsal(a):

Ahoj, tuhle situaci velmi dobře znám - z prvního manželství. Jen se zeptám - pil manžel před tím než tě napadl? Pokud ne, má psychický problém a je nutné aby navštívil lékaře, protože tahle agrese, kterou vůči tobě projevil je nebezpečná  a to velmi. Můj bývalý manžel mne taky vždy zmlátil a pak se omlouval, staral se, kytky nosil.... A pak najednou nečekaně, nevím proč jsem byla na zemi. jenže k tomu pil.
Spousta lidí ti řekne abys rychle utíkala, ty sama víš, že tohle nechceš dál zažívat, ale zároveń si jistě říkáš, že tohle přeci určitě byla nějaká náhoda - skvrny na slunci, vždy on přeci takový není pořád, vždy´t jsem musela udělat něco špatného, ano te´d mne zbil, ale jindy je skvělý.... Jsi na začátku, ještě vidíš, ještě vnímáš, ještě jsi schopná posoudit co by mělo být a co je. Vyjdi z toho, mysli na sebe, na své dítě.
Tvůj muž potřebuje lékaře, ale ty ho k tomu nemůžeš nutit, musí chtít sám, můžeš mu pomoci pochopit, co pro tebe ta situce znamená, ale zřejmě to nebude chtít slyšet. Pokud on bude říkat, že doktora nepotřebuje, začni uvažovat o rozvodu, nedělám si srandu.

Cilko,
to určitě náhoda není, ten lékař je dobrý nápad, pokud ten manžel od aimee chce spolupracovat... ovšem pokud nechce... tak s ním nic neudělá.

Aimee, to, co provedl tvůj manžel, není normální. Dal bych mu jedinou, poslední šanci...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#35 6. 4. 2007 15:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Výbuch u nás doma

Aimee napsal(a):

V něm agrese normálně není, nikdy se nepopral v hospodě, a pokud vím, když se možná někdy k něčemu schylovalo tak utekl...

Agrese v něm je docela určitě, ta je v každým. Kdyby se ale pral v hospodě, asi by nemlátil tebe, protože takhle to vypadá, že si troufne jen na slabší, což pro chlapa není to nejlepší vysvědčení..a jo, taky bych mu dala je jednu šanci.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#36 8. 4. 2007 10:22

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Výbuch u nás doma

lupina montana napsal(a):

Aimee napsal(a):

V něm agrese normálně není, nikdy se nepopral v hospodě, a pokud vím, když se možná někdy k něčemu schylovalo tak utekl...

Agrese v něm je docela určitě, ta je v každým. Kdyby se ale pral v hospodě, asi by nemlátil tebe, protože takhle to vypadá, že si troufne jen na slabší, což pro chlapa není to nejlepší vysvědčení..a jo, taky bych mu dala je jednu šanci.

Pozor,
agrese není v každém... jsou lidé vysloveně defenzivní povahy, kteří model agrese odmítají používat.
Agrese je vlastně vyjádřením nejistoty o sama sobě, neschopnost prosadit se. Dotyčný se pak prosazuje na úkor buďto slabšího, nebo takového partnera, který již nechce používat model agrese, protože za zkušenosti ví, že není optimální.
Pak zde figuruje také model agrese proti sama sobě - což je úplně nejhorší. Agresi proti partnerovi je možno také považovat za formu agrese proti sobě. Proto je tak destruktivní.

Dotyčný agresor by se měl naučit své pocity strachu verbalizovat a odreagovat. Jinak hrozí nekontrolované jednání vyplývající z neoprávněného pocitu ohrožení.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#37 8. 4. 2007 10:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Výbuch u nás doma

Omlouvám se, použíla jsem špatně terminus technikus. Myslela jsem samozřejmě agresivitu. Pevně doufám, že Aimee mi rozuměla.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#38 8. 4. 2007 21:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Výbuch u nás doma

Souhlasím s lupi: agrese je v každém z nás. Jen každý z nás ji máme v jiném množství a jinak zpracovanou, přesně jak píše Salv:
"Agrese je vlastně vyjádřením nejistoty o sama sobě, neschopnost prosadit se. Dotyčný se pak prosazuje na úkor buďto slabšího, nebo takového partnera, který již nechce používat model agrese, protože za zkušenosti ví, že není optimální."

Někdo ji má v sobě hodně - hodně se bojí, cítí se ohrožený, tak "chytá na první našlápnutí"...
Někomu ji zbylo jen málo a i to málo má pod kontrolou a ukazuje ho jen v příladě skutečného ohrožení.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 9. 4. 2007 0:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Výbuch u nás doma

Ano, Pandorro, je to tak.
Nejzoufalejší na tom je, že agrese - či domácí násilí - plodí samo o sobě další agresi a domácí násilí. Mám tím na mysli děti, které buď byly samy oběmi týrajících rodičů, nebo násilí, páchanému na matce přihlížely. Ty si - bohužel - nesou do života vzorec takového chování jako NORMU. Buďto z nich agresor vytluče veškerou sebeúctu, takže se cítí na úrovni hadru a logicky k sobě přitáhnou takového partnera, který s nimi jako s kusem hadru bude zacházet. Nebo takový agresůrek zašeptá - až budu velkej, budu se chovat stejně jako ten, co mi ubližoval. On je silnej, velkej, bitím mi způsoboval utrpení, nevážil si mě, ale byl to můj rodič a ukázal mi cestu, kterou musím jít, abych byl tak silný a schopný jako on:( Ponižovat, ubližovat a bít - to je druhá cesta, po které se děti agresorů vydají.
Podle mě je to věčně roztočená spirála, která se bude navěky vracet sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#40 9. 4. 2007 0:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Výbuch u nás doma

nebude, Kiaro.. pussa Koukni, kolik statečných je zrovna přetíná..včetně tebe, jestli jsem to správně odečetla.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#41 9. 4. 2007 1:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Výbuch u nás doma

Ano, nenechám se od nikoho bít. Co - bít, nikdo mi nebude předestírat, že já jsem blbá-neschopnásmile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#42 9. 4. 2007 9:13

lenna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 111

Re: Výbuch u nás doma

kiaro nikdo nemá nárok tě uhodit, když jsem byla mladá a blbá, tak jsem si myslela, že předělám alkoholika. Byla jsem s ním pět let a mám s ním dvě děti, přičemž jsou v chování když je někdo vytočí celý otec. Zažila jsem si očistec a nejhorší je že si jeden myslí, že si to bití zaslouží.

Není tady

 

#43 20. 4. 2007 18:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Výbuch u nás doma

Salvator napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Aimee napsal(a):

V něm agrese normálně není, nikdy se nepopral v hospodě, a pokud vím, když se možná někdy k něčemu schylovalo tak utekl...

Agrese v něm je docela určitě, ta je v každým. Kdyby se ale pral v hospodě, asi by nemlátil tebe, protože takhle to vypadá, že si troufne jen na slabší, což pro chlapa není to nejlepší vysvědčení..a jo, taky bych mu dala je jednu šanci.

Pozor,
agrese není v každém... jsou lidé vysloveně defenzivní povahy, kteří model agrese odmítají používat.
Agrese je vlastně vyjádřením nejistoty o sama sobě, neschopnost prosadit se. Dotyčný se pak prosazuje na úkor buďto slabšího, nebo takového partnera, který již nechce používat model agrese, protože za zkušenosti ví, že není optimální.
Pak zde figuruje také model agrese proti sama sobě - což je úplně nejhorší. Agresi proti partnerovi je možno také považovat za formu agrese proti sobě. Proto je tak destruktivní.

Dotyčný agresor by se měl naučit své pocity strachu verbalizovat a odreagovat. Jinak hrozí nekontrolované jednání vyplývající z neoprávněného pocitu ohrožení.

Ja nie som agresívna na durhých, ale len a výlučne na seba... Takže podža mňa každý má v sebe agresiu a niekto ju používa a využíva pozitívne(konkurenčný boj, súaživos, pracovitos), niekto ju používa voči sebe a niekto voči druhým.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 20. 4. 2007 19:49

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Výbuch u nás doma

Ježíš, tohle je vtipný...naprosto totéž dvěma úplně odlišnými jazyky lol lol lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#45 23. 4. 2007 14:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Výbuch u nás doma

A ešte by osm to mohla aj po anglisky... cool alebo nemecky, arabsky, čínsky rodna ...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 27. 4. 2007 11:33

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Výbuch u nás doma

Prosím čínsky a arabsky alespoň už s jistotou budu vědět že jsem tupec lol


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#47 27. 4. 2007 14:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Výbuch u nás doma

Nemám klávesnicu grater - ale niečo skúsim... ىفإج


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#48 1. 11. 2007 13:07

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Výbuch u nás doma

Tiina napsal(a):

... sice tě občas zmlátí tak, že skončíš v nemocnici, ale jinak je to fakt miláček.

docela by mně zajínalo, jestli existuje taky případ, že chlap zmlátil svou ženu JEDNOU a pak už NIKDY  ...


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#49 1. 11. 2007 13:10

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Výbuch u nás doma

Jessika napsal(a):

Tiina napsal(a):

... sice tě občas zmlátí tak, že skončíš v nemocnici, ale jinak je to fakt miláček.

docela by mně zajínalo, jestli existuje taky případ, že chlap zmlátil svou ženu JEDNOU a pak už NIKDY  ...

Jedině ta, co hned po prvním útoku utekla hodně daleko, než ho dokázal zopakovat!


A mě by zajímalo, jestli to bývá i naopak:
Bije i žena svého muže?

Upravil(a) Damila (1. 11. 2007 13:11)

Není tady

 

#50 1. 11. 2007 15:25

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Výbuch u nás doma

měla jsem kolegu v práci, který se rozvedl, protože jeho žena ho bila. On - sportovec a reprezentant 190cm, ona - zdravotní sestra normálního vzrůstu a chování.
I další dva jiní známí měli podobné problémy, ale jejich manželky byly léčené hysterky

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů