Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 11. 2006 14:13

koccka
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 27

proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Proč neskončí trápení ,když člověk odejde od tyrana-proč se to stále vrací v nějaké podobě? Žeby následek po 20 letech s takovým člověkem? Kdo tím prošel tak mi snad porozumí o čem mluvím.

Není tady

 

#2 20. 11. 2006 14:19

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Asi budeš muset být koccko konkretnější. V jaké podobě a stále od stejného partnera?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#3 20. 11. 2006 14:22

koccka
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 27

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

1Barbora napsal(a):

Asi budeš muset být koccko konkretnější. V jaké podobě a stále od stejného partnera?

myslela jsme spíš .že kdo tím projde tak na to později naráží i mezi lidmi-jako by měl znamení na čele.

Není tady

 

#4 20. 11. 2006 14:28

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Tak to nevím, mám zkušenost s manželem tyranem, týral a bude týrat, bojuju s tím stále, protože spolu máme dceru, ale nikde jinde jsem na to nenarazila. Spíš naopak, po letech utrpení jsem našla milujícího partnera, který mně i dceři plně nahrazuje to co jsem léta postrádala.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#5 20. 11. 2006 14:31

koccka
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 27

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

1Barbora napsal(a):

Tak to nevím, mám zkušenost s manželem tyranem, týral a bude týrat, bojuju s tím stále, protože spolu máme dceru, ale nikde jinde jsem na to nenarazila. Spíš naopak, po letech utrpení jsem našla milujícího partnera, který mně i dceři plně nahrazuje to co jsem léta postrádala.

bohužel mám opačnou zkušenost

Není tady

 

#6 20. 11. 2006 14:34

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Myslíš třeba to, že přitahuješ lidi se stejnými sklony, jako měl tvůj předchozí partner? To je docela možné, protože oni si své partnerky vybírají podle určitého vzorce chování, který ti asi zůstal, a který je potřeba změnit. Ale to po 20 letech není až tak jednoduché, myslím, že by nebylo od věci navštívit nějakého odborníka, který by ti poradil konkrétněji, jak na to.

Upravil(a) Míša Kulička (20. 11. 2006 14:35)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#7 20. 11. 2006 14:40

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

přitahuješ lidi se stejnými sklony..... já tomu říkám sahat do jednoho pytle.....
a něco na tom je, protože když   tak zavzpomínám na všechny své kamarády, tak si v podstatě byli  podobní....prostě taky neustále bych šahala do jednoho pytle - takže měnit nebudu, stejně bych spadla  z bláta do louže ( obrazně řečeno) a taky nakonec to není až tak nejhorší, chichi....

Upravil(a) Michaela.43 (20. 11. 2006 14:47)

Není tady

 

#8 20. 11. 2006 14:41

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Souhlasím s Míšou. Koccko jestli Ti útěk od takového partnera nepomohl a s tímtéž problémem bojuješ stále, je víc než pravděpodobné, že se tyranovi natolik podařilo "vymýt" Ti mozek, že bude stát teď hodně úsilí dát se zase dohromady. Ale věř tomu, že to jde. A jakmile se Ti to alespoň trochu podaří, jakmile si zase budeš věřit a sama sebe si budeš vážit, přestaneš narážet na stejný model partnerů.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#9 20. 11. 2006 14:44

koccka
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 27

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

bohužel narážím i na takové chování mezi lidmi-ikdyž se snažím, jak můžu vše marné

Není tady

 

#10 20. 11. 2006 14:48

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

V některých případech už samotné "snažení" nepomůže... Neboj se najít si rozumného psychologa... a neboj se vybírat, nemusíš zůstat u prvního, kterému "zaklepeš na dveře" .... pokud ti nebude vyhovovat samozřejmě.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#11 20. 11. 2006 17:01

Marilyn
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 119

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

koccka napsal(a):

bohužel narážím i na takové chování mezi lidmi-ikdyž se snažím, jak můžu vše marné

Koccko, souhlasím s ostatními - asi to je tebou. Zkus si najít nějakého odborníka, toto člověk těžko řeší sám...

Jedna moje kamarádka má v sobě něco takového, že když se někdo po někom potřebuje "povozit" (v práci, doma, mezzi přáteli) a ona je nablízku, tak je vždy tou obětí. Vždycky si každý ji vybere jako cíl. Jako kdyby si o to nějakým způsobem říkala (omlouvám se za ten výraz). Vím, že je to banalita v porovnání s tím, co jsi musela zažít, ale v určitém slova smyslu je to něco podobného...

Není tady

 

#12 20. 11. 2006 18:53

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Koccko,

pokud k tomu najdeš sílu, pověz nám, co se ti stalo a co se ti teď děje... odpovědi budou konkrétnější a i rada nebo nasměrování se určitě najde. Zdá se mi, že v sobě nosíš balvan, který váží snad půl tuny... Tak do toho....par

Upravil(a) Largo (20. 11. 2006 18:55)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#13 20. 11. 2006 18:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

koccka napsal(a):

myslela jsme spíš .že kdo tím projde tak na to později naráží i mezi lidmi-jako by měl znamení na čele.

Pochopitelne, ze mas "znameni na cele". Dobre citelne pro vsechny nasilniky tak jak to definuje Misa Kulicka.
Ty musis zmenit sama sebe, pak si k tobe nikdo takove chovani nedovoli. Do te doby ale budes porad "sahat do stejneho pytle"...
Najdi sama sebe, svoje sebevedomi a mej se rada. Najdi si terapeuta.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#14 20. 11. 2006 20:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Ano, Pandorraa má bohužel pravdu. To, co jsi snášela celých dvacet let se těžko dá vymazat a sezení u terapeuta je jediná účinná rada, kterou jsme ti tady schopni dát.
Pandorraa píše - Najdi sama sebe, svoje sebevědomí a měj se ráda. Je to velice jednoduché si něco takového přečíst, ale proces nalezení sama sebe, svého sebevědomí a naučit se mít ráda sama sebe je po dvacetiletém soužití  s násilníkem složitý proces, kterým tě může úspěšně provést pouze odborník.
Neměj obavy z toho, že terapeut=cvokař a kdo chodí ke cvokařovi, je sám cvok (bohužel, mýtus v mysli většiny lidí). Ber to tak, jako by ti někdo zlomil nohu, neléčená zlomenina špatně srostla a ty doteď špatně chodíš. Teď se Ti nabízí možnost vyhledat lékaře, který je schopen zastaralou zlomeninu zaléčit natolik, že začneš postupem času chodit. Bez berliček, bez kulhání, zlomenina občas šeredně zabolí, ale ty budeš moci chodit po svých.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 21. 11. 2006 20:31

koccka
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 27

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Když jsem žádala ošetřující lékařku,aby nechala vyšetřit duševně, mého bývalého muže-tak mi bylo řečeno, že je normální -přestože tyranizoval rodinu-ještě se mi vysmála-a já jako obět mám chodit k psychologovi či k psychiatrovi?Je to výsměch všem ženám co si něčím takovým prošly-tyran nemusí k cvokaři a týraná žena ano.

Není tady

 

#16 22. 11. 2006 5:11

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Koccko psycholog či psychiatr jsou tu od toho, aby pomohli naší duši. Na to ale musíme spolupracovat a chtít být v pohodě. Ty to vnímᚠjako nějaký trest. Proč by Tvůj BM měl někam chodit? Přesněji měl by, ale to je jen a jenom jeho věc. Ty buď ráda. že ses ho zbavila a přestaň se litovat a začni se sebou něco dělat. Já jsem si taky něčím takovým prošla a nepřišlo mi jako výsměch, že to já i dcera řešíme u psychologů. Pokud chceme být v pohodě je to nejlepší cesta, ale pokud chceš, aby Tě už jednou provždy všichni litovali, že si prožila život se špatným manželem, tak si vykročila blbým směrem.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#17 22. 11. 2006 7:34

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Psycholog či psychiatr je tu od toho, aby nám pomohl, aby pomohl " naši duši, našemu myšlení"....ale k  k němu prostě ten člověk MUSÍ chtít jít a musí chtít spolupracovat.Jestliže si ty sama nevíš se svým problémem rady, pak je návštěva ok

Taky jsem byla u psychologa, sice jen 2 x ( problém milenka), od manžela jsem se později - tedy teprve nedávno dozvěděla, že milenka taky chodila k psychologovi ( předpokládejme, že k jinému :-)))....a pouze objekt působivší nám oběma problém, tedy můj manžel, ten nechodil nikam, nebo byl vysmátý.....poté, co mu jeho milenka dala kopačky, a což dost pošramotilo jeho ego, jsem mu nabídla "svého" psychologa, nicméně odmítl....

Není tady

 

#18 22. 11. 2006 14:02

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

ahojky koccko,
souhlasím, jak píšeš o té obvodní lékařce: "Je to výsměch všem ženám co si něčím takovým prošly!" V téhle souvislosti mě napadá, že opravdu to člověk sám nemůže zvládnout, je zlomený, zranitelný, křehký. Dobré rady, začni sama u sebe, ale jak? A tak mě napadají telefonické linky důvěry, nechceš-li narazit zase na nějakou "obvodní lékařku" skurt

nonstop linka pro oběti domácího násilí DONA 251 511 313
                                                    OCORUS 283 892 772
                                                Linka důvěry 222 580 697

Nebuď na to sama!

Hodně síly přeji!

hjarta

Není tady

 

#19 22. 11. 2006 19:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

Koccko, chtěla jsi radu, co mᚠdělat dál. Dostala jsi ji, dostala jsi i kontakty a vše ostatní je jen na tobě. Samozřejmě, že považuješ za určité příkoří, že obě násilníka musí vyhledat odbornou pomoc ze strany psychologa, zatímco tyran je v pohodě a vychechtanej. Ano, je to nespravedlnost do nebe volající, ale návštěva odborníka je to jediné, co pro sebe můžeš udělat a jak si nechat pomoci tak, aby se tvůj psychický stav zlepšil.
A obvodní lékařka? Za prvé nemá zkušenosti s domácím násilím, takže jako poradce a důvěrník není zrovna to pravé ořechové (zuby koneckonců také trhat neumí, od toho je zubař). A za druhé - pokud je manža pouhý násilník, žádná obvodní lékařka nemá pravomoci ho donutit, aby se šel někam léčit, i když by to stokrát potřeboval. Na léčení "proti své vůli" by musel spáchat zvl᚝ závažný trestný čin, na základě čehož by mu nedobrovolné léčení musel nařídit soud:( .


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#20 23. 11. 2006 8:09

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: proč oběti domácího násilí trpí i dál?

koccka napsal(a):

1Barbora napsal(a):

Asi budeš muset být koccko konkretnější. V jaké podobě a stále od stejného partnera?

myslela jsme spíš .že kdo tím projde tak na to později naráží i mezi lidmi-jako by měl znamení na čele.

Je to tím - je to v něm - podvědomě si vybírá tyrany


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů