Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 15. 11. 2006 18:45

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Mikulášská zábava pro děti

Všechny Vás tímto zdravím a obracím se na Vás:
V naší vsi pravidelně pořádáme Mikulášskou zábavu pro děti - obvykle v sobotu od 14 - 17 hod, tj. 3 hodiny s hudbou- živou, Mikulášem a  2 čerty.Doufám, že Mikulᚠa čert dorazí, ale vím, že nedorazí  konferencierka, která obvykle s dětmi  cca 2 - 14 let hraje různé hry a za hudby se jim nějak věnuje a zabavuje je. Obešla mě hrůza, jestliže to zbyde na mě( jestliže někoho nevymyslím, či nepřesvědčím.
Dotaz: Co byste za hry nebo soutěže pro děcka navrhli/y? Něco jednoduchého, soutěže pro skupiny......hl. ve skupině jsou promíchaná děcka  všeho věku
Doposud si pamatuju, že se třeba obalovali záchodovým papírem - která skupina byla nejdřív, vyhrála, ale to se mi zrovna nezda....máte , prosím, někdo  nějaký použitelný nápad ???Help!!

Není tady

#2 15. 11. 2006 18:53

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Re: Mikulášská zábava pro děti

Michaelo, mě se vybavuje jenom, že jsme postavili do kroužku židličky, bylo jí o jednu míň než dětí, který soutěžili a potom jsme chodili okolo a na povel učitelky jsme si museli sednout. Na koho nezbyla židle, tak vypadl. No ale nevím, jestli to půjde udělat v těch podmínkách, co tam máte.

Iveta X

Není tady

#3 15. 11. 2006 18:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Tak já si pamatuju s lyžáku - a to byla docela legrace.
V místnosti jsou čtyři rohy.(Označíš je 1,2,3,4,) Hraje hudba, děti tancujou - stop hudba - děti se přemístěj do libovolného rohu. Ty mᚠkartičky a jednu zvedneš např. 2. Děti z rohu číslo 2 maj smůlu, vypadly ze hry.
A takhle se postupuje až do konce až zbyde jedno dítě - vítěz.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#4 15. 11. 2006 19:06

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

No , taky mě napadla ještě jedna hra- hledání dvojic. V případě malých dětí by to byly dvojice z Večerníčků a pohádek. Např. Manka a Rumcajs, Pat a Mat atd. Ty obrázky se dají sehnat v papírnictví jako Pexeso.

Iveta X

Není tady

#5 15. 11. 2006 20:22

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

:-)))
židličková bude bezva!!!

hledání dvojic - tak se nejdříve večerníčky a to ostatní naučím.....
( já s dětmi nemám zkušenosti......ale neva, zvládla jsem jiná ( sorry, napíšu zvířátka..., ale myšleno dobře..)

to s těmi rohy, asi nepůjde, kolem stěn a tudíž i v rozích budou  stoly a židle a mamínci a tatínci....

ale Ď!!!ještě něco přidejte, byla jsem na mrtvici, ale už je mi lépe!

Není tady

#6 15. 11. 2006 21:07

x256987
Host

1. Hlava nebo lev: před zahájením hry se každý hráč rozhodne, jestli bude hlava, nebo lev. "Hlava" má jednu ruku položenou na hlavě a "lev" má ruku za zády. (Děti je možné rozpočítat.) Na povel začne honička. Kdo dostane babu, změní se ve znamení toho, od koho ji dostal. Cílem je "obrátit" všechny na své znamení. Vhodné na rozehřátí.

2. Udělají se dvě řady (i více), na začátku stojí všichni čelem k vedoucímu (za sebou). Na povel se první v řadě otočí, plácnou člověka za sebou po rameni a zůstanou otočení zády k vedoucímu. Jde o to co nejrychleji předat toto gesto a otočit celou řadu. Možno otáčet i nazpět. Vítězí nejrychlejší družstvo.

3. Opět družstva. Cílem je přenést prázdnou odzátkovanou PET láhev z jedné strany místnosti na druhou pouze za pomoci obyčejného brčka. Brčko se nesmí upravovat, láhev se nesmí dotknout účastníků ani podlahy. Soutěžící musí stát na jednom místě. Vyhrává nejrychlejší družstvo.

4. Pantomimická tichá pošta - skupina si předává formou tiché pošty nějaké gesto nebo sled pohybů. Je potřeba nějaká zástěna nebo možnost držet část soutěžících tak, aby předvádění viděl vždy jen jeden. Nezávislá porota vyhodnotí, která skupina předala gesto v nejvěrnější podobě.

#7 15. 11. 2006 23:07

mikina
♥------
Místo: Uh.Hradiště

Děti mají rádi nafukovací balonky, tak pokud mᚠdostatek "nafukovačů" - každému dítěti se přiváže na nohu balonek,ten si musí hlídat a přitom se snažit ničit balonky ostatních, dupnutí nebo špendlíke. U malých asi spíš tím dupnutím.

Není tady

#8 16. 11. 2006 5:59

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Na školní akademii u dcery byla soutěž o největšího jedlíka a tohle číslo mělo asi největší úspěh. Soutěžili dobrovolníci v pojídání chlebíčků v nějakém časovém limitu. Možná by se dala vymyslet nějaká varianta pro nejmenší děti, aby nebyl sál jako po zemětřesení, nebo se děti nedusili jídlem..., ale je to taky o financích.Určitě by se snadno řekne - koupí se pár bryndáků, uvaří se pár talířů kaše (koupí banánů)....

Iveta X

Není tady

#9 16. 11. 2006 6:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Taky je dobrý oblíkání - buď po družstvech nebo jednotlivcích. Každý má stejnou hromádku oblečení - tepláky, svetr, bundu, ponožky, šálu, kulicha, třeba i lyžařský boty atd. a to všechno na sebe musí navlíknout. Zase je to na čas - kdo je "oblečenější", vyhrál. Pro prcky třeba jen rukavice, šálu, čepičku a čím starší děti, tím víc přidat.
Určitě se bude tancovat - dvojice mají mezi čely jablíčko, balónek (něco kulatého), komu při tanci spadne, vypadává, až zůstanou poslední dva.
Na polystyrénovou desku namalovat osla bez ocasu. Desku opřít třeba na židli. Ocásek (copánek z vlny, látky, provázku) má na konci větší špendlík. Dítě stojí před obrázkem (čím menší, tím blíž), prohlídne si ho, pak se mu zavážou oči a ono se snaží zapíchnout ocas na správné místo. Můžou soutěžit po jednom i po družstvech, počítají se správné pokusy.
Hlavně nezapomeň na odměny pro všechny - každý by měl dostat alespoň bonbón.
Taky mívá úspěch tombola, i když to není zrovna soutěž. Prostě rodiče donesou "něco" (nemusí to být nové, klidně třeba jednoho plyšáka z těch 50, co se jim doma válí), každá věc dostane lístek s číslem, každé dítě při příchodu taky a ke konci zábavy se losuje. V podstatě se přesunou věci z jedné rodiny do druhé, takže finančně žádný problém (čísla se dají klidně vytisknout na počítači a nastříhat), ale mívá to úspěch.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#10 16. 11. 2006 7:33

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

díky, bedlivě čtu....

Není tady

#11 16. 11. 2006 9:40

anitaak
♥♥♥----

Co třeba rozdělit děti do dvou družstev a závodit ve skákání v pytli. Nebo třeba které skupině se nedjřív povede doběhnou tam a zpátky s pálkou na které mají pinpongový míček a nesmí jim spadnout, když ano, musí na začátek. Nebo třeba soutěž ve skládání puzzle...ještě budu lovit v paměti.

Jo a taky třebá hádání, napíše se na lístěčky buďto nějaké povolání nebo filmy pohádky, vyberou se "herci" a ostatní musí uhádnout.

Není tady

#12 16. 11. 2006 9:46

anitaak
♥♥♥----

A nebo závod. Do lahví s dětským dudlíkem se nalije třeba limonáda a kdo ji nejdřív vypije. Tohle je u nás na karnevalu zvl᚝ oblíbené. Nebo se namotá na angličáka provázek, druhá strana na kus klacíku a kdo autíčko co nejdřív namotá na klacík.

Není tady

#13 16. 11. 2006 12:55

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Když tak čtu Heleny nápad s polystyrénovou deskou, tak co z ní udělat třeba hlavu medvěda, vymalovat barvama a vyříznout velkou tlamu a děti by do ní prohazovaly na určitou vzdálenost míčky. Šikovnější vyhrává. Já jednou takhle byla s dětma na den dětí v dětském domově a tam měli připraveno tolik her - jen si vzpomenout. Jo bylo tam přetahování lanem. Když si vzpomenu, tak ještě připíšu.

Iveta X

Není tady

#14 16. 11. 2006 13:08

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

A co takhle udělat třeba i z toho polystyrenu jako rybičky. Vymalovat je, aby byly hezké a udělat do toho nějaký kolečko a pak jako ty rybičky v pomyslném kruhu chytat na háček zavěšený třeba na klacku.

Upravil(a) Nikiska (16. 11. 2006 13:09)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

#15 16. 11. 2006 13:11

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

My chodíme na Mikulášskou od manži z práce. Sice tam ten mikulᚠteda není, ale dostanou balíčky a mají vždy program třeba s kouzelníkem atak. Nafukují balónky, ale co nejvíce děti baví je to, že si můžou tancovat na nějaké dětské písničky. Všichni tancujou a skákají a hrozně jsou z toho hotový.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

#16 16. 11. 2006 15:03

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Balíčky budou pro každé dítě, řeknou i každý básničku, či zazpívají, je tam živá hudba, takže děti tancují...takže  na zaplnění jsem  myslela pár her - a od vás chytám nápady....díky
Já bych jim vymyslela soutěže :které družstvo  bude nejrychleji počítat, ale to by mi daly( ty děti)...:-)))

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí