Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 21. 11. 2006 10:18

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Vánoční zvyky?
Čtvrté vánoce bydlím s mým přítelem, dnes už manželem. Štědrý den je obvykle v duchu naštvání...
Proč? První štědrý den jsem si chtěla užít s přítelem sama. Rodiče ale přece nebudou sami...Ptala jsem se, jak sami? Jsou přece dva a na Boží hod tam chodíme na celý den.
Shrnu to: první vánoce s tchánama. Druhé vánoce se k nám opět pozvali. Tak jsem pozvala i mamku s bratrem....když se to tcháni dozvěděli, tak bůhví proč nepřišli. Další vánoce se opět pozvali. Tyto vánoce se zase ujišovali, že přijdou....Chci být konečně jeden štědrý den pouze s mým manželem. V klidu si zajít do kostela, na hřbitov zapálit svíčku, na procházku, podívat se na pohádky....Místo toho od rána uklízím, chystám, pak přijedou tcháni, kteří se rozplácnou před televizi, já je obskakuju, pak jdeme hromadně do kostela, po kostele chystám večeři - opět sama, potom hora nádobí - opět sama. Takže tchánovci dorazí kolem jedné hodiny a odcházejí po půlnoci. A na druhý den musíme k nim jít. Chjo.

Není tady

 

#27 21. 11. 2006 12:08

Barbara
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 169

Re: Vánoce a věci s tím spojené

[Tak už jsem přeci jen starší, ale u nás to bylo opačné. Celá naše rodinka musela chodit na oba svátky vánoční k oběma rodičům, takže ostatní polehávali na gauči při grogu, vánočce a televizních pohádkách a my jsme cestovali, každý rok jsme ještě ty návštěvy střídali, kluci se docela těšili, protože tam ještě pro ně něco nechal Jéžíšek, ale já bych bývala v té době raději byla doma a klidně vařila. Letos jsou to druhé vánoce, kdy už nikam nemusíme, takže místo návštěv chodíme na hřbitov zapálit svíčku a je mi moc smutno. Ale to čeká každého z nás.

Není tady

 

#28 21. 11. 2006 13:09

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Vánoce a věci s tím spojené

My každé Vánoce jezdíme k mým rodičům na vesnici a jinak si to ani nedokážu představit. Mám 2 holky 18 a 3 roky a i s manželem tak jezdíme každý rok. Je to veselejší a je to moc fajn. Vždy člověk nikdy neví co se může stát a proč si neužívat dohromady když to jde? Jsme tam celé svátky a je nám moc dobře!!!

Není tady

 

#29 21. 11. 2006 13:50

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Jěště k adventu, opravdu je první advent už teď 26.11. Kolegyně má doma nějaký kalendář a v něm je to uvedeno, prý je spolehlivý. A včera mi to říkala paní v květinářství. Na netu jsou také samé odkazy už na 26.11

Není tady

 

#30 21. 11. 2006 14:22

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Simi podívej se na duchovní "Kdy začíná advent" je tam odkaz na www

Není tady

 

#31 21. 11. 2006 15:02

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Vánoce a věci s tím spojené

annie: Neuklízej přehnaně, nachystej jen tak, aby "něco" bylo a hlavně - zapoj manžela! Co mᚠty co lítat jak hadr na holi a být na všechno sama? No a rozhodně bych to zkrátila na jeden den (jedno či Štědrý nebo Boží hod)...co se stane, když budeš trvat na svém? Podle mě nic děsného, hlavu ti nikdo neutrhne a jestli je tvůj muž takový sobec, že nedokáže přiložit ruku k dílu nebo vůbec neumí pochopit, že ti to není po chuti oba dny takhle panáčkovat a vlastní rodiče přitom tak nějak "nesmět" pozvat (aby přišli jeho rodiče), tak to bych se ho já asi vzdala....

A moje svátky? No, dřív jsme bývali s mužem a dcerou na Štědrý den sami, pak jeden den u jeho matky, jeden den u mých rodičů a babičky....poslední dva roky to zkazil tím, že i na Štědrý den se vymluvil, že musí "jet pracovat"...che, che....ale to sem nepatří....takže : teď coby rozvedená to děláme tak, že s dcerou ustrojíme stromek na Štědrý den, když máme náladu, tak zanotujeme nějaký ty Naše teta peče léta atd....(patřičně tedy blbneme a hulákáme, když chceme) přitom patláme nějaké chlebíčky (když se nám chce), den předtím uděláme vánočku (když se nám chce), kolem třetí se "navečeříme" spolu s mými rodiči a babičkou (bydlíme v jednom domě), rozdají se dárečky a dcerka odjede kolem šesté k takovi, kde se navečeří a rošáda s dárečky se tam opakuje. Pak na druhý den dojedou za druhou babičkou a pak jsem vloni jela s dcerou na týden na hory (s kámoškou a jejím synem)...a bylo fajn, byl klídek, pohodička, kuchtění, když se nám chtělo, procházky, nějaký ty lyže, svařáček.... tummenupp Tyhle Vánoce trávíme už s mým přítelem - tak se nechám překvapit. Rozhodně Vánoce neberu jako něco hektického a čím jsem starší, tím víc si umím vážit toho prostinkého "být spolu" (a teď nemyslím jen fyzicky, ale hlavně spíš duchovně).

Upravil(a) Eva36 (21. 11. 2006 15:10)

Není tady

 

#32 21. 11. 2006 15:29

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Romčo, to je pěknej blázinec smile a já mám věnec objednaný už na tento pátek, doufám, že mi neopadá smile

Není tady

 

#33 22. 11. 2006 17:43

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Simi, já už se kvůli adventu opravdu jen směji.:lol:Jak se tady nemůžeme dohodnout.Tak si ten věnec nechej někde venku a nebo si ho kup s jedlových větví , ty jen uschnou.Holt musíme vydržet do 3.12.06 wink

Upravil(a) Romča (22. 11. 2006 17:43)

Není tady

 

#34 23. 11. 2006 18:58

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Vánoce a věci s tím spojené

annie napsal(a):

Vánoční zvyky?
Čtvrté vánoce bydlím s mým přítelem, dnes už manželem. Štědrý den je obvykle v duchu naštvání...
Proč? První štědrý den jsem si chtěla užít s přítelem sama. Rodiče ale přece nebudou sami...Ptala jsem se, jak sami? Jsou přece dva a na Boží hod tam chodíme na celý den.
Shrnu to: první vánoce s tchánama. Druhé vánoce se k nám opět pozvali. Tak jsem pozvala i mamku s bratrem....když se to tcháni dozvěděli, tak bůhví proč nepřišli. Další vánoce se opět pozvali. Tyto vánoce se zase ujišovali, že přijdou....Chci být konečně jeden štědrý den pouze s mým manželem. V klidu si zajít do kostela, na hřbitov zapálit svíčku, na procházku, podívat se na pohádky....Místo toho od rána uklízím, chystám, pak přijedou tcháni, kteří se rozplácnou před televizi, já je obskakuju, pak jdeme hromadně do kostela, po kostele chystám večeři - opět sama, potom hora nádobí - opět sama. Takže tchánovci dorazí kolem jedné hodiny a odcházejí po půlnoci. A na druhý den musíme k nim jít. Chjo.

To jsem na tom obdobně, máme každé Vánoce tchýni. Má sice ještě další děti, ale my jsme nejblíž. Vždycky jsme se s dětmi těšili na krásné pohádky, večeře musela být přesně, pohádka nepohádka a televize se vypnula, že si budeme povídat (vidíme se pořád a povídat není skoro o čem).

Není tady

 

#35 28. 11. 2006 14:31

scarlett
♥------
Registrovaný: 1. 11. 2006
Příspěvky: 5

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Vánoce jsou tradiční svátky pro všechny z nás, máme je zakódvany v sobě, už od dětství. Někteří děljí ramena že neuklizí, že nepečou, že to neprožívají... ale až ten zvoneček zazvoní, až se ten stromeček rožně až všichni sedí spolu a poslouchají koledy... pak někomu je třeba smutno i když si myslí, že to na něho působit nebude. A já se na tu atmosféru těším moc a věřím , že vy taky .A vím, že  bez té přípravy by hezké vánoce asi nebyly. Ale někdy i ta příprava je radostná, např. koupit dárek.... tak ...hezké vánoční předpřípravy ...!!!

Není tady

 

#36 28. 11. 2006 15:26

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Jelikož s manželem podnikáme v potravinách  a před Vánoci máme nejvíc práce , pracuju od rána až mnohdy do 22 hod večer, krom umytí okem nestíhám, negruntuju ( to nechávám na Velikonoce, kdy je už více světla), peču jen 2 -3druhy jednoduchého cukroví a snažím se být v poho, moji 3 mužští (muž, odrostlý syn, a děda na návštěvě ) si stejně ničeho nevšimnou, hlavně, když mají salát, něco od masa, knedlíčkovou polívku... Druhý den jedeme s manželem sami na chatu a tam si teprve užiju kouzlo Vánoc - pohádky, procházky se psem, listování v nových knížkách, které si ovšem k Vánocům raději vybírám a kupuju sama...

Není tady

 

#37 29. 11. 2006 16:03

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Milé čtenářky ,
redakce pro Vás připravila na prosinec seriál Tradice českých Vánoc, který začne vycházet 30.11. V jednotlivých dílech, doplněných příběhem či pohádkou, se dočtěte, kdy a jak vznikaly tradice českých Vánoc.
Touto cestou bych Vás chtěla poprosit, pokud budete zmíněný seriál číst, zda byste pod články nepřispěly nějakou odlišnou či neznámou krajovou  nebo místní tradicí, kterou znáte, či samy dodržujete. Prosím, seznamte i nás ostatní se svými vánočními tradicemi a zvyky.
V seriálu nabídneme i nějaké recepty na  zdravé cukroví

Děkujeme
Za redakci Babinet
Hana Formánková

Není tady

 

#38 30. 11. 2006 10:11

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Vánoce a věci s tím spojené

Milé čtenářky,
pro Vaši  konkrétní představu o seriálu Tradice českých Vánoc, sem dávám odkaz na první článek :Advent a adventní svátky
http://babinet.cz/zobraz.php?3095

Za redakci Babinet
Hana Formánková

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů