Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 11. 2006 14:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Můj otec "pedofil"??

Fatimo - souhlasím s tebou - nenechávat u rodičů holku, a být tam sní.
Ale já bych to asi nevydržela a mamče bych to řekla.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#27 15. 11. 2006 14:25

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Můj otec "pedofil"??

lueta napsal(a):

Fatimo, samozřejmě souhlasím s tím, co jsi napsala, jen už dávno nevěřím na "chudáky" ( babičky, manželky apod...) Já bych s takovým člověkem prostě nežila. S prasákem, který mě celý život ponižuje? Každý jsme za sebe odpovědní. Jen matky jsou odpovědné za své děti, než je dovedou do dospělosti, nebo věku, kdy můžou rozhodovat za sebe!

Lueto - já také věřím tomu, že člověk je svého štěstí strojvůdcem. na druhou stranu dobře vím, že ne všichni lidé jsou dostatečně silné osobnosti, aby se dokázali vyrovnat tím správným způsobem s tyranem. já netvrdím, že ta paní je obě, na druhou stranu když si představím, že jsem v takové situaci já - pokud vím, že nemohu pomoci, poradit, pokud vím, že matka sama nikdy svého muže neopustí, a se chová jakkoliv... brala bych to jako její volbu. dala bych jí jasně najevo, že pokud tomu chce učinit přítrž, může počítat s mou pomocí, ale vím, že nic víc bych nemohla.
A tak bych (asi) nedokázala ji k tomu všemu ještě naložit podezření z toho, že její muž je pedofil - poněvač je to podezření prakticky nedokazatelné (pokud nedojde k nejhoršímu), ale je to podezření, které na každém ulpí prakticky nesmyvatelně a všichni ti, kteří toto podezření sdílí se nutně musí uvnitř užírat - na každém šprochu, pravdy trochu, jak se praví.
I když na druhou stranu je fakt, že možná tato informace by pro tu paní mohla být dost silným impulsem zbavit se takového blbečka... ale kdo ví.
Nicméně je fakt, že pokud tam přestanou dceru nechávat na pár dní - budou to muset asi nějak vysvětlit...

Není tady

 

#28 15. 11. 2006 14:28

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Můj otec "pedofil"??

Jako rodiče máte povinnost svoje dítě chránit. Existuje-li sebemenší podezření ( a to ve Vašem případě rozhodně existuje), jste povinni zasáhnout ! Vždy jde poboha o tvoje dítě? Budeš riskovat jeho duševní zdraví a vývoj, protože si to nechceš rozházet s "dědečkem"?Já bych v žádným případě nenechala svoji dceru v přítomnosti někoho takového ani minutu samotnou. A pokud by si jí nepatřičně dotýkal ( ve vedlejší místnosti , jak jsi psala) - bylo by to naposledy, co by se k ní přiblížil. Nezlob se, ale mám pocit, že si vůbec neuvědomuješ, co všechno tímhle svýmu dítěti děláš! Co dopouštíš! Velké procento malých dětí je zneužíváno právě v rodině, a právě takhle se to děje, někdo něco tuší (ale u tebe je to přece víc než tušení, mᚠty fotky!) a neudělá NIC. Vzpamatuj se!

Není tady

 

#29 15. 11. 2006 14:28

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Můj otec "pedofil"??

Já bych si dal pozor na nějaké slepé obviňování. Nemusí být vše takové, jak se zdá.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#30 15. 11. 2006 14:33

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Můj otec "pedofil"??

Kdybych svoji dceru viděla vyfocenou tak jak popisuje Maya, tak by mi to stačilo pro velmi rázná opatření. Neriskovala bych.

Není tady

 

#31 15. 11. 2006 14:33

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Můj otec "pedofil"??

Mayo - a kolik je tvojí holčičce?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#32 15. 11. 2006 14:33

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Můj otec "pedofil"??

Samozřejmě, že nechci čekat na jistotu - pro mě je nepřijatelný už tohle. Ale připadá mi, že je to tak závažný obvinění, že s tím nemůžu být raz dva hotová, vynadat otci do pedofilů, ještě lépe ho udat a obrátit život naruby všem. Zvažuju všechny možnosti - připadá mi třeba velký rozdíl v tom, jestli děda dceru při těch fotkách opravdu naváděl anebo ne; mně se zdá, že u některých fotek spíš ano, u té nejhorší si myslím, že to už možná ne - nicméně i kdyby to byla momentka, ani tak to neměl  fotit. Ale jak to přesně bylo, se asi nedozvím, protože dcery se na to ptát nechci; nechci, aby vycítila, že se něco děje. Jak píše Anitaak, taky mi připadá divný, že nám ty fotky dával. Napadá mě buď vysvětlení, že mu na tom opravdu nepřijde nic nenormálního, anebo že zapomněl, že je tam má. Nechci tátu bránit, ani to nedělám proto, že bych si to "rozházela s dědečkem" (jsem první, která ho nemůže vystát), jen ho nechci šmahem odsoudit - sorry, ale nemůžete se přesně vžít do situace, když v naší rodině nežijete. Pokud jde o to "nepatřičné dotýkání" - předpokládám, že na tom z vnějšího hlediska nemuselo být vůbec nic nepatřičného, tedy žádné dotýkání na intimních místech - spíš jde o můj intuitivní pocit, který jsem z toho měla. Co se týká mojí maminky, taky mi to může připadat smutný a můžu jakkoli nechápat, že si nedupne, nebo že s ním vůbec ještě zůstává, ale myslím, že nemám právo ji za to hodnotit - to je její věc.

Není tady

 

#33 15. 11. 2006 14:34

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Můj otec "pedofil"??

KALIK napsal(a):

Já bych si dal pozor na nějaké slepé obviňování. Nemusí být vše takové, jak se zdá.

No jo Kaliku, to mᚠpravdu, tohle je opravdu vážné obvinění a pokud by mělo být založeno pouze na nedopatření... na druhou stranu, co bys riskoval ty? Já osobně bych asi raději brala variantu obvinit nevinného, než si nechat znásilnit vlastním dědou pětiletou dceru.

taky mně napadla ještě jedna možnost - zajít s dcerou za psychologem, svěřit se mu se svým podezřením. Pokud se děda choval k dceři nepřizeně, psycholog by tuto informaci z ní dostal a mohl se k tomu sám vyjádřit... taky to není nic stoprocentního, ale podnět z každé strany se cení, no ne?

Není tady

 

#34 15. 11. 2006 14:35

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Můj otec "pedofil"??

dusička napsal(a):

Mayo - a kolik je tvojí holčičce?

5 a půl.

Není tady

 

#35 15. 11. 2006 14:39

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Můj otec "pedofil"??

Já Tě mayo opravdu chápu, zkouším si představit, že bych tento problém řešila se svým otcem a je to skoro nepředstavitelné! ovšem tak, jak to popisuješ to vyznívá opravdu hodně podezřele, příliš na to, aby stálo za to riskovat.

Není tady

 

#36 15. 11. 2006 14:39

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Můj otec "pedofil"??

Jaké obvinování nebo napadání?
Já osobně - bych ukázala ty fotky - jako jestli mu to přijde normální fotit pětileté dítko - nahatý v různých pozicích a dokonce s roztaž. nohama?
(tobě to přijde normální - mně tedy ne- možná jednu dvě fotky naháčka - dobře- ale kolikrát ji tedy fotil takhle?).
Prostě bych mu to řekla na rovinu - a i to, že tam holka prostě sama s ním nebude, že si to ty a manžel nepřeje a basta. Konec, žádný jiný vysvětlování a domlouvání.
At ti klidně řekne, že to přehání, ale ty přece bráníš svojí dceru. A nejsi v tom sama, vždyt i tvému manželovi se to nelíbilo, nebo mu to přišlo normální?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#37 15. 11. 2006 14:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Můj otec "pedofil"??

Já bych volil cestu tak, že bych mu zmíněné fotky ukázal a zeptal se ho na vysvětlení, proč jí takhle fotí a že se mi to nelíbí a že si nepřeji, aby něco podobného dělal. Tím bych to ukončil. Samozřejmě bych si dal pozor na jakejkoliv obviňující podtón.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#38 15. 11. 2006 14:46

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Můj otec "pedofil"??

Kaliku - mᚠpravdu, že by se to mělo řešit v klidu,
ale já už jen ted, když to čtu -jsem naštvaná a vytočená s jednáním toho děti, že bych se prostě neudržela to řešit v klidu.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#39 15. 11. 2006 14:46

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Můj otec "pedofil"??

maya napsal(a):

Samozřejmě, že nechci čekat na jistotu - pro mě je nepřijatelný už tohle. Ale připadá mi, že je to tak závažný obvinění, že s tím nemůžu být raz dva hotová, vynadat otci do pedofilů, ještě lépe ho udat a obrátit život naruby všem. Zvažuju všechny možnosti - připadá mi třeba velký rozdíl v tom, jestli děda dceru při těch fotkách opravdu naváděl anebo ne; mně se zdá, že u některých fotek spíš ano, u té nejhorší si myslím, že to už možná ne - nicméně i kdyby to byla momentka, ani tak to neměl  fotit. Ale jak to přesně bylo, se asi nedozvím, protože dcery se na to ptát nechci; nechci, aby vycítila, že se něco děje. Jak píše Anitaak, taky mi připadá divný, že nám ty fotky dával. Napadá mě buď vysvětlení, že mu na tom opravdu nepřijde nic nenormálního, anebo že zapomněl, že je tam má. Nechci tátu bránit, ani to nedělám proto, že bych si to "rozházela s dědečkem" (jsem první, která ho nemůže vystát), jen ho nechci šmahem odsoudit - sorry, ale nemůžete se přesně vžít do situace, když v naší rodině nežijete. Pokud jde o to "nepatřičné dotýkání" - předpokládám, že na tom z vnějšího hlediska nemuselo být vůbec nic nepatřičného, tedy žádné dotýkání na intimních místech - spíš jde o můj intuitivní pocit, který jsem z toho měla. Co se týká mojí maminky, taky mi to může připadat smutný a můžu jakkoli nechápat, že si nedupne, nebo že s ním vůbec ještě zůstává, ale myslím, že nemám právo ji za to hodnotit - to je její věc.

Mayo - nepatřičné je každé dotýkání, které dítěti vadí! A pokud vím tak Tvojí dceři to vadilo?

Není tady

 

#40 15. 11. 2006 14:47

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Můj otec "pedofil"??

Kaliku, skončil - dobrý, ale dál nechával samotnou s dědečkem?


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#41 15. 11. 2006 14:47

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Můj otec "pedofil"??

KALIK napsal(a):

Já bych volil cestu tak, že bych mu zmíněné fotky ukázal a zeptal se ho na vysvětlení, proč jí takhle fotí a že se mi to nelíbí a že si nepřeji, aby něco podobného dělal. Tím bych to ukončil. Samozřejmě bych si dal pozor na jakejkoliv obviňující podtón.

Hm, jenže obávám se, že tohle nepomůže.. on se samozřejmě bude bránit a výsledkem může být, že si příště dá třeba jen větší pozor... toho bych se bála, že upozorním, že něco tuším.
A kdyby mně někdo obviňoval z pedofilie, ani by nemusel použít žádný obviňovací tón ani jiný podtón, abych se cítilia opravdu hoooodně obviněná hmm
navíc maya psala už více, že děda dělá i jiné věci, které oni jako rodiče dceři nedovolují a on jí v tom podporuje, bez ohledu na názor rodičů... hm hm. no je to zapeklité.

Není tady

 

#42 15. 11. 2006 15:07

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Můj otec "pedofil"??

To Fatima: ty ženy většinou velmi dobře ví ( nebo tuší, nebo nechtějí vidět) s kým žijí!!!
To Maya: samozřejmě že nevidíme do Vaší rodiny, ty všechny odpovědi reagují jen na nějakou informaci. Je ale dost závažná a protože většina žen které sem píší jsou matky, jsou i odpovědi takové jaké jsou. Mayo, samozřejmě že nemůžeš svoji maminku za něco soudit. To by neměl nikdo nikoho, já jsem jen vyjádřila svůj názor na to, že vidím trošku jinak oběti a viníky. To je vše. Myslím, že ze všeho nejlepší by bylo v klidu si promluvit s otcem a podle toho se dál zařídit. Děvče drž se!


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#43 15. 11. 2006 15:15

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Můj otec "pedofil"??

maya napsal(a):

Jája napsal(a):

tak to jsi docela kaskadér...
jsem si vzpoměla na ty matky, který přehlížeji jasný náznaky zneužívání dětí, protože to přece neni možný...
tak a se ti dobře spí, až tam dcerku odvezeš na pár dní

Myslíš si, že je mi to fuk? Kdybych si myslela, že něco opravdu hrozí a byla si jistá tím, že je otec pedofil, tak tam samozřejmě dceru nikdy nedám. Ale není tak jednoduchý vzít dceři prarodiče. Mám jí říct - protože to sice nevíme jistě, ale máme podezření, že tvůj dědeček je  úchyl, tak už nikdy nepojedeš za babičkou a za dědou, i když je mᚠráda? Jak bys jí to, Jájo, konkrétně vysvětlila Ty?

Jistá si tím nebudeš nikdy.Takový člověk to nikdy nepřizná. Mě by tento signál dostatečně stačil.dumbom


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#44 15. 11. 2006 15:16

vendulak
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 11. 2006
Příspěvky: 1693

Re: Můj otec "pedofil"??

Mayo, musí to být pro tebe těžká situace, určitě bych to nepodceňovala ani nechtěla dělat zbytečné rozbroje v rodině a zašla nejdříve za dětským psychologem. Ten to dokáže vidět z nadhledu a zároveň mu třeba dcerka poví víc, než by se odvážila doma. Do doby, než se to vyřeší, bych se asi kontaktu s dědou vyhnula - dítě je to nejdůležitější a je pravda, že když na něj udeříš kvůli fotkám, příště může být jenom více opatrný...


http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/141094.birthday.png

http://lbdf.lilypie.com/AQxup2.png

Není tady

 

#45 15. 11. 2006 15:18

vendulak
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 11. 2006
Příspěvky: 1693

Re: Můj otec "pedofil"??

a ještě něco - určitě bych dala na svoji intuici. Pokud cítíš, že něco není v pořádku, tak to bude s největší pravděpodobností pravda.


http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/141094.birthday.png

http://lbdf.lilypie.com/AQxup2.png

Není tady

 

#46 15. 11. 2006 15:44

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Můj otec "pedofil"??

To Fatima: ty ženy většinou velmi dobře ví ( nebo tuší, nebo nechtějí vidět) s kým žijí!!!


Ani o tom nepolemizuji. Jen dokážu pochopit, že ne všichni dokáží reagovat v souladu se zdravým rozumem. Samozřejmě je to smutné, občas nepochopitelné... například já sama vím na sobě, že by se jinak považuji za celkem inteligentní bytost, je člověk, který mně dokáže systematicky týrat duševně a já se tomu nedokážu bránit a často jej ještě obhajuju hmm
Vím, že kdyby měl nějaký podobný člověk na mně šanci působit systematicky, buď by to mou duši pozvedlo k obraně nebo by mně udeptal... a nejsem si jistá, která ta varianta je pravděpodobnější.
jestli se v mém případě dá použít slovo obě, pak jsem obě své vlastní neschopnosti s tím něco provést. asi nejvíc mne svazuje láska k tomu člověku a pocit dluhu.
Jinak podotýkám - nejedná se o partnera wink
Nicméně tato má situace mi umožňuje pochopit zdánlivě nepochopitelné chování některých žen.

Není tady

 

#47 15. 11. 2006 15:47

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Můj otec "pedofil"??

vendulak napsal(a):

a ještě něco - určitě bych dala na svoji intuici. Pokud cítíš, že něco není v pořádku, tak to bude s největší pravděpodobností pravda.

S tímto souhlasím


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 15. 11. 2006 15:57

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Můj otec "pedofil"??

dusička napsal(a):

vendulak napsal(a):

a ještě něco - určitě bych dala na svoji intuici. Pokud cítíš, že něco není v pořádku, tak to bude s největší pravděpodobností pravda.

S tímto souhlasím

Já taky ! 100% ! Intuice mě nikdy nezklamala !


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#49 15. 11. 2006 17:21

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Můj otec "pedofil"??

vendulak napsal(a):

a ještě něco - určitě bych dala na svoji intuici. Pokud cítíš, že něco není v pořádku, tak to bude s největší pravděpodobností pravda.

Přesně tohle jsem chtěla napsat! Několikrát jsem potlačila svoji intuici( v souvislosti s nejbližšími, abych jim neublížila nějakýma svýma doměnkama) a byla to chyba. Ženy jsou  citlivější, vnímavější, dej na intuici a alespoň nenechávej dcerku s dědou o samotě.
Napíšu jen malý příklad- když byl syn menší, nerada jsem ho nechávala s dědečkem si hrát, protože děda pil. Ale nedokázala jsem mu to říct, nechtěla jsem dělat rozruchy. Vzal syna sebou do bazénu a točili s ním dokola ( v duchu jsem si říkala, tohle špatně dopadne), ale pak jsem si řekla, že jsem moc citlivá, co by asi tak mohl provést, když jsme tam všichni okolo. No jo,  roztočil ho tak, že neodhadl vzdálenost a napálil mu hlavou do žebříku. Jediné štěstí bylo, že tam byl zrovna ručník. Takže jsem řekla a dost a zakázala mu takové hry a syna ( tehdy 4 letého) poučila, že dědeček někdy vyvádí divné věci a proto už musí sám přemýšlet, co se může a co ne, když u toho nikdo nebude. Maminka se z utrápila, dědu zabil alkohol.

Není tady

 

#50 15. 11. 2006 18:11

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Můj otec "pedofil"??

maya napsal(a):

Samozřejmě, že nechci čekat na jistotu - pro mě je nepřijatelný už tohle. Ale připadá mi, že je to tak závažný obvinění, že s tím nemůžu být raz dva hotová, vynadat otci do pedofilů, ještě lépe ho udat a obrátit život naruby všem. Zvažuju všechny možnosti - připadá mi třeba velký rozdíl v tom, jestli děda dceru při těch fotkách opravdu naváděl anebo ne; mně se zdá, že u některých fotek spíš ano, u té nejhorší si myslím, že to už možná ne - nicméně i kdyby to byla momentka, ani tak to neměl  fotit. Ale jak to přesně bylo, se asi nedozvím, protože dcery se na to ptát nechci; nechci, aby vycítila, že se něco děje. Jak píše Anitaak, taky mi připadá divný, že nám ty fotky dával. Napadá mě buď vysvětlení, že mu na tom opravdu nepřijde nic nenormálního, anebo že zapomněl, že je tam má. Nechci tátu bránit, ani to nedělám proto, že bych si to "rozházela s dědečkem" (jsem první, která ho nemůže vystát), jen ho nechci šmahem odsoudit - sorry, ale nemůžete se přesně vžít do situace, když v naší rodině nežijete. Pokud jde o to "nepatřičné dotýkání" - předpokládám, že na tom z vnějšího hlediska nemuselo být vůbec nic nepatřičného, tedy žádné dotýkání na intimních místech - spíš jde o můj intuitivní pocit, který jsem z toho měla. Co se týká mojí maminky, taky mi to může připadat smutný a můžu jakkoli nechápat, že si nedupne, nebo že s ním vůbec ještě zůstává, ale myslím, že nemám právo ji za to hodnotit - to je její věc.

Upravil(a) suzy (15. 11. 2006 18:21)


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů