Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 16. 11. 2006 11:23

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Re: 4.třída - matematika

Holky, poznámky učitelky, která je zasedlá na mojí dceru, řeším právě teď. Zrovna včera jsem na poznámku: Katka neustále neplní domácí úkoly z angličtiny.. odepsala: Děkuji za upozornění, ale není to pravda. (úkol z AJ neměla jen 1x a to ještě z důvodu nemoci, tudíž o něm nevěděla !!). Dcera je v 5. třídě..  V pondělí je rodičák, takže se docela těším, jak si zase budeme "hezky" povídat. Dřív jsem jen mlčela, ale někteří učitelé rádi "hrají hru - kdo z koho". Takže být ostřejší a zvednout hlas, ačkoliv to není moje hoby, je občas na místě.

PS: někdy nechápu, kdo vymýšlí učebnice. Tuhle jsme měli "super" přírodopis - tropické ovoce, nejen vyjmenovat ty nejznámější, ale i naučit se jak papoušek (nestačí říct mandarinky, pomeranče, banány, kiwi, datle, fíky, kokosový ořech atp.), ale hezky celé jméno, na čem rostou (citronovník čínský, ušlechtilý aspol.),  odkus pochází, co to je a jak se využívá .. Pak tam budou mít byliny, hezky všechno popsat ..  K čemu tohle dětem jednou bude, pokud nepůjdou zrovna na přírodovědeckou fakultu ? A bude hůř, jak jsem koukala, tak ten příroďák supluje zároveň fyziku, je tam např. o síle, v čem se měří, jak se značí, páka,šroub, nakloněná rovina .. Tohle fakt nechápu !!

Upravil(a) Ela.. (16. 11. 2006 11:25)

Není tady

#27 16. 11. 2006 11:26

tora
♥♥♥♥---

Ahojky všichni,
... mám 2 děti, kluk 13,5 a malá 2 3/4 ... Chlapeček měl do páté třídy samé jedničky, z průšvihů uměl vybruslit, takže i chování bylo v poho .... Teď je v sedmé ... je to děs ... mám doma asi nějakého převtěleného mimozemšana, který mému synovi dovolí jen občas vyhlédnout na tento svět a promluvit .... jak ráda vzpomínám na čtvrtou třídu ... jak báječné bylo, když jsme celá rodina bádali nad vyřešením záhadných úkolů od učitelek, hodiny a hodiny dávali dohoromady různé výstřižky a informace, které měli děátka donést do školy ... a stejně to bylo špatně ... neb paní učitelka myslela úplně jiné obrázky a články....
O nesmyslnosti oněch zkoušek sečítáním naopak, si tak jako ostatní myslím své, neb naprosto souhlasím s oním zkrátka jen naopak opíšu již provedené .... je to děs, ale věřte, bude hůř ... stokrát hůř ...
My teď kupříkladu stále říšíme poznámky typu .... háže křídy po třídě .... vstává v hodině ... opouští třídu se svačinou o přestávce ... nepřzul se .... a o známkách, no tak ty už jen prodýchávám....
klidně donese 3 či 4 a je u toho pubertálně naprosto vyrovnaný a vážně neví, proč si to tak beru ... však to spraví ne ... dospěla jsem k závěru, že asi tak od poloviny šestky, by rodiče měli automaticky fasovat v lékárně buď špunty do uší, nebo uklidňující prostředky ...
.... úplně nejrozumnější stejně ale asi bude si říkat ...hlavně že jsou zdraví smile

Mimochodem, zadávané úkoly "pro celou rodinu" nekončí ani v sedmičce ... , ale na druhou stranu, jsou to skvělé chvilky .... a když pak celá rodina dostane špatnou známku smile .... no není to pěkné, vědět, že i v našem věku se máme stále co učit smile

Není tady

#28 16. 11. 2006 11:28

tora
♥♥♥♥---

ahojky Ela ... teď to čtu ... ty mandarinky smile ... počkej na konci šestky, to jsou rostliny ... moje maminka má květenu opravdu ráda ... shlédla učebnici a konstatovala ... kterej magor to napsal ... obdivuji jedince, kteří se naučí všechna správná jména rostlin smile

Není tady

#29 16. 11. 2006 11:36

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

tora napsal(a):

ahojky Ela ... teď to čtu ... ty mandarinky smile ... počkej na konci šestky, to jsou rostliny ... moje maminka má květenu opravdu ráda ... shlédla učebnici a konstatovala ... kterej magor to napsal ... obdivuji jedince, kteří se naučí všechna správná jména rostlin smile

Uf, ty mě děsíš !!! Jinak dcera bude dělat přijímačky na víceletý gympl, takže pokud se tam dostane, bude mít jiné učebnice, ještě víc učení, ale na druhou stranu budu klidnější, že pubertálním obdobím si projde už na střední škole a nezasáhne jí to do období předpokládaných přijímaček (viz. příspěvek od Tory, jak píše o "převtěleném mimozemšanovi" big_smile). Dcera tam sama chce, je to její přání, tak uvidíme, jak tohle dopadne (hlavu na to má).

Upravil(a) Ela.. (16. 11. 2006 11:36)

Není tady

#30 16. 11. 2006 11:41

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Eva36 napsal(a):

Vlaďko, tak to sčítání si nepamatuju, ale řekla bych, že se zkouška může dělat obojím.....buď sečteš ty dvě čísla v opačném pořadí nebo od výsledku jedno z nich odečteš....tak jestli záleží na učebních osnovách...

Jo a jinak - ti učitelé jsou někteří opravdu zvláštní....ve 4. třídě moje dcera přinesla poznámku z tělocviku: "Neumí skákat přes kozu".....?!...no tak jsem tam připsala "Prosím naučit. Děkuji." podpis a tečka...pančelka už se neozvala.... he he... (nevím, jestli jsem si jako měla koupit kozu, můstek, žíněnku a začít s holku trénovat....)

Můj otec na poznámku - "Odmítá pracovat na školním pozemku..." odpověděl "Na zahradě také ne, přesto školu o radu nežádám..." smile

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#31 16. 11. 2006 11:47

tora
♥♥♥♥---

Ela.. napsal(a):

tora napsal(a):

Uf, ty mě děsíš !!! Jinak dcera bude dělat přijímačky na víceletý gympl, takže pokud se tam dostane, bude mít jiné učebnice, ještě víc učení, ale na druhou stranu budu klidnější, že pubertálním obdobím si projde už na střední škole a nezasáhne jí to do období předpokládaných přijímaček (viz. příspěvek od Tory, jak píše o "převtěleném mimozemšanovi" big_smile). Dcera tam sama chce, je to její přání, tak uvidíme, jak tohle dopadne (hlavu na to má).

big_smilebig_smilebig_smile
neděs se ... já už se taky neděsím, nᚠchlapeček chtěl taky jít studovat na víceletý gympl, ale my jsme si řekli, že  je ještě brzo na to, rozhodnout smile ... hlavu má sice inteligentní, ale jak jsem psala, má tam mimně z vesmíru, takže je jedno, jestli je tady nebo na gymplu, na přijmu stejně není ... uklidńující je, že jim "hrabe" všem smile
Jo a ty jsi neslyšela včera, jak budou muset děti z víceletých gymn. dělat v pomyslné devítce znovu přijímačky, mně osobně to teda vyděsilo, je mi jich líto, představa, jak se připravují, studují a pak náhodou nezvládnou opětovné přijimačky a budou muset přestoupit na jinou školu... tak to je hrubý, doufám, že to vyřeší naše zdatné ministerstvo a dá věci opět do strých kolejí smile

Není tady

#32 16. 11. 2006 11:49

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ela.. napsal(a):

tora napsal(a):

A není víceletý gympl už zbytečný, když tam teď budou muset v polovině dělat znovu přijímačky, aby ho mohli dokončit? (Prý aby se vyrovnaly šance s těmi, kdo se hlásí na čtyřletý, taková hovadina...)

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#33 16. 11. 2006 11:52

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Web

Míša Kulička napsal(a):

Můj otec na poznámku - "Odmítá pracovat na školním pozemku..." odpověděl "Na zahradě také ne, přesto školu o radu nežádám..." smile

tummenupplollollol

************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

#34 16. 11. 2006 11:54

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha

A co říkáte poznámce: "Běhá po třídě a zvrací židličky:" ? lol lol lol

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

#35 16. 11. 2006 11:57

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

tora: to já vím, že bude hůř. Ten starší je letos v prváku a dnes jdu na rodičák.
Má tam "jenom pár čtyřek". Nejlepší byl sloh v 9. třídě - Moje třída v zrcadle.
Ani se mi nechce o tom psát. Skvělou poznámku dostal asi v páté třídě ."Při hodině ČJ vypracuje pouze polovinu cvičení."  Tak jsem potom paní učitelce řekla, že takhle stupidní poznámky neřeším. Jsem 30 km daleko v práci a ona tam má 10 dětí. Taky se stalo, že jsme v polovině října měli 7 stránek v žákovské popsané poznámkami. Záleží, na jakou učitelku natrefíš. Tím jak nás bombardovala poznámkami úplně zbytečnými, si syn získal imunitu vůči jakémukoliv napomínání učitelů a dodneška s tím máme problém. Doufám, že ten menší nesjede do stejných kolejí.

Upravil(a) Vlaďka (16. 11. 2006 12:03)

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#36 16. 11. 2006 11:59

Ajax
♥♥♥♥♥--

zvrací židličky?? no že byl chudák, že ho musely ty židle pěkně tlačit v žaludku:-))) učitelka je už asi diagnoza:-))

Není tady

#37 16. 11. 2006 11:59

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Moje dcera šla na víceleté gymnázium od 6třídy. Já tehdy nebyla nadšená ale ona si to vydupala. Dnes jsem ji za to vděčná, chovají se k nim jako ke studentům už od šestky - učí se jen a jen pro sebe a tak si to uvědomují. Sami si musí dělat referáty a vypracovávat samostatné práce. Z třídy samých jedničkářů - 28 dětí všichni v páté třídě samé jedničky - jsou náhle čtyřkaři a některým hrozí propadnutí vissla a přesto si myslím že ví víc než jedničkáři na základce tummenupp Taky začala v pololetí v 6 tř. pěti dvojkama a pak to padalo dolů. Teď naposledy na konci osmičky to byly už jen dvě dvojky, teď je v devítce a včera tu zprávu o tom že budou dělat přijímačky neslyšela ale určo se to dozví ve škole lol
Změnilo ji to hodně, jaksi více dospěla a pochopila že se neučí pro nás rodiče ale vážně jen a jen pro sebe tummenupp

http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif

Není tady

#38 16. 11. 2006 12:00

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

A co třeba:Hodil spolužákovi romského původu tkaničky do kanálu, prosím o 3,- Kč, protože se na tom podíleli 3 žáci.

Není tady

#39 16. 11. 2006 12:01

Ajax
♥♥♥♥♥--

kantor, který si nedovede sjednat ve třídě pořádek a dává poznámky skoro v každé hodině... to u mě není kantor:-(

Není tady

#40 16. 11. 2006 12:05

Ajax
♥♥♥♥♥--

ještě k těm učebnicím.... mám pocit, že to je snad čítanka 2. třídy (prostě první stupeň) a pamatuji si,že tam byl článek o tom, že se postel rozhodla jít do světa, pak se tam probíralo koho si vezme sebou a proč.... no smysl toho článku neřeším, nepochopila jsem to, proč takové bláboly do dětí hustí a ještě ve věku, kdy skoro věří na různé pohádky a tak, ale co mě neskutečně vytočilo, že tam používali  slova typu "hezkej, velkej, bohatej... atd." tak když už né ve škole a v českém jazyce k tomu, tak kde mají slyšet spisovnou češtinu???

Není tady

#41 16. 11. 2006 12:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Tak ten můj mladší dostává každý týden tak dvě poznámky (ale opakují se pořád dokolečka)
Nekázen při TV
Nekázen při HV
Neodevzdal úkol
Nepozorný při čtení
Vyrušuje

A starší (sedmá třída) dostal druhou poznámku - za celou dobu co je ve škole
Bouchal krabicí při hudební výchově
(kluk mi vysvětlovat,že do rytmu, když už nemůže s tím jeho hlasem zpívat)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#42 16. 11. 2006 12:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

A k těm učebnicím.
Ve čtvrté třídě - vlastivěda - dějiny - je skoro stejná jako v sedmé třídě dějepis. Docela jsme se doma zasmáli, protože jsem mohla ze stejné látky zkoušet oba.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#43 16. 11. 2006 12:12

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ajax napsal(a):

ještě k těm učebnicím.... mám pocit, že to je snad čítanka 2. třídy (prostě první stupeň) a pamatuji si,že tam byl článek o tom, že se postel rozhodla jít do světa, pak se tam probíralo koho si vezme sebou a proč.... no smysl toho článku neřeším, nepochopila jsem to, proč takové bláboly do dětí hustí a ještě ve věku, kdy skoro věří na různé pohádky a tak, ale co mě neskutečně vytočilo, že tam používali  slova typu "hezkej, velkej, bohatej... atd." tak když už né ve škole a v českém jazyce k tomu, tak kde mají slyšet spisovnou češtinu???

No já byla hotová, když v celém jednom ročníku v anglině probítrali jakýsi nebezpečný banán.... já potřebovala, aby věděla, jak pozdravit, přivítat návštěvu, rozloučit se, jak se domluvit, když se třeba ztratí, nebo aby si dokázala třeba sama koupit zmrzku, hranolky.... Ale oni se učili o dangerous bananas big_smile....

Není tady

#44 16. 11. 2006 12:18

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

dusička napsal(a):

Tak ten můj mladší dostává každý týden tak dvě poznámky (ale opakují se pořád dokolečka)
Nekázen při TV
Nekázen při HV
Neodevzdal úkol
Nepozorný při čtení
Vyrušuje

A starší (sedmá třída) dostal druhou poznámku - za celou dobu co je ve škole
Bouchal krabicí při hudební výchově
(kluk mi vysvětlovat,že do rytmu, když už nemůže s tím jeho hlasem zpívat)

A v devítce:
Nosí nevhodný účes... (měla dva culíky - bohužel jeden zelený a druhý oranžový - stihla to po mém odchodu do práce, ale nebylo to zas až tak strašné)
Chodí nevhodně namalovaná... (při výtvarce se nudili, tak si namalovali "na ksichty obličeje - klaunské")
Významně se chichotá...
atd. učitelka jim odešla na mateřskou a místo ní nastoupila důchodkyně, co prý byla - cituji: "zralá do rakve" - už za éry mého přítele (25 let tamu nazad)
Poznámky neřeším, je to zbytečné.

Upravil(a) Míša Kulička (16. 11. 2006 12:19)

Není tady

#45 16. 11. 2006 12:18

tora
♥♥♥♥---

to jste mi ale všichni udělali radost ... smile
můj muž šel včera na třídní schůzky, neb já jsem konstatovala, že tam nepůjdu, protože bych jim od plic řekla ono, kdo si neumí sjedant pořádek nemá dělat kantora a asi bych to řekla hruběji ...
... vážně jsme se potom pobavili .... neb jsme se dozvěděli, jak pan třídní nařídil ostatním učitelům, aby ony poznámky psali, aby on potom mohl udělit důtky a napomenutí ...

z jedničkek nám teď vycházejí čtyři dvojky a čeština za tři, neb je disortografik a známky má jen z diktátů smile  ale paní učitelka říkala, že když se naučí nějaké básničky a napíše třeba referát....
no není to pěkný ...

říkám to pořád, hlavně zdraví ....  a přiznávám, že stále doufám, že až se ten mimozemšan uvnitř usadí, vrátí se mi můj synáček smile a já nebudu řešit hloupé poznámky ... kamarádka mi taky říkala, že se její chlapeček v průběhu osmičky rozhodnul, že je potřeba bojovat o známky....
asi to chce jen trpělivost a počkat na rozsvícenou žárovičku uvnitř mozečku ... snad pokud uvnitř touha po vzdělání a úspěchu byla do poloviny šestky, znovu se rozzáří jak vánoční stromek a budeme mít doma našeho mazlíka, co už v první třídě vysvětloval, že vysoká je potřeba a nechápe, proč v rodině mají vysokou jen dědečkové a my s tátou se na to vykvákli ....  smile

Není tady

#46 16. 11. 2006 12:24

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Web

To jsem ráda že nejsem sama komu připadá že si učitelé neví s dětmi rady roll
řeší to nesmyslnýma poznámkama a třídní důtka už taky není vzácnost. Děti z nich ztrácí respekt vissla Neříkám že by se jich měli bát ale spíš si jich měli vážit, ale jestliže není za co vissla

Není tady

#47 16. 11. 2006 12:31

Ajax
♥♥♥♥♥--

666salome, jj, tak tak, určitě si kantor nesjedná respekt tím, že bude dávat jen zákazy, příkazy a poznámky...  když je v hodině nuda tak co mají jiného dělat než vyrušovat? Jestli neumí děti zaujmout tak tam nemají co dělat... hold učitel není povolání (teďka neříkám diagnoza) ale především poslání... znám jednu, která prohlašuje (mimo školu samozřejmě) že nemá ráda děcka, nesnáší je a nikdy své mít nebude, ale dělá učitelku.... tak jak to pak může vypadat???

Není tady

#48 16. 11. 2006 12:45

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak takovou jsme měli taky u syna ve škole. Udělala jsem humbuk a spolu s rodiči jsme p. učitelku odeslali učit děti do jejího rodného města. Ale druhého syna jsem už té škole stejně nesvěřila.

Není tady

#49 16. 11. 2006 12:49

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Web

To můj syn měl na učitelku štěstí do třetí třídy je učila učitelka, která by za ně snad i dýchala, prostě to s nima uměla, když počítali a oni se jí v hodině bavili o praještěrech, začla s nimi počítat, ještěry nebo jejich kosti, diktát psali o praještěrech, četli o nich  - no prostě to s nimi uměla tummenupp Pak jim v třetí třídě onemocněla rakovinou, oni dostali takovou starou megeru, která vyžadovala hrobové ticho a ruce za zády roll no prostě totální obrat o 180° A ty děti to rozdýchávali chudáčci velmi těžce sad

Není tady

#50 16. 11. 2006 12:51

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

To máme právě letos taky. Do loňska měli skvělou učitelku, sice na známkování docela přísnou, ale jinak byla skvělá. A to co dostali letos ... Nemůžou se s tím smířit ani děti ani rodiče.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí