Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 14. 11. 2006 9:01

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

4.třída - matematika

Musím se podělit s někým o takovou blbost. Dostala jsem za 3 z úkolu z matiky.
Představte si osm příkladů na písemné sčítání a odčítání - vypočítat se zkouškou.
Při násobení se dělá zkouška dělením, při dělení násobením, při odčítání sčítáním a při sčítání - světe div se - taky sčítáním. Moje dítě logicky, podle mě, udělalo zkoušky u sčítání odčítáním, já jsem to podepsala a dostala jsem za tři. Paní učitelka mi červeně napsala, že zkouška se dělá VŽDY sčítáním. Nevidím v tom logiku, ale zajímalo by mě, jak jste na tom vy? Pokud to někdo zaregistroval.
A ještě mám jednu perličku. Včera syn přinesl opravenou pětiminutovku z ČJ.
Sousloví "nabyté zkušenosti" napsal s "y" a p. uč. mu to opravila na "i". Tak jsem tam paní učitelce udělala poznámku s otazníkem. Jsem zvědavá na její reakci. A doufám, že se tam fakt píše ypsilon. Žertuju.

Upravil(a) Vlaďka (14. 11. 2006 9:13)

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#2 14. 11. 2006 9:24

kosatka
♥♥♥----

Re: 4.třída - matematika

Taky bych napsala y. Jako že ty vědomosti nabudu. Tak jsme se to učili my,ale je to už dávno. Nabil jsem pušku, ale nabyl vědomosti.

Není tady

#3 14. 11. 2006 10:29

Darja70
♥♥♥♥---

Vlaďka napsal(a):

Musím se podělit s někým o takovou blbost. Dostala jsem za 3 z úkolu z matiky.
Představte si osm příkladů na písemné sčítání a odčítání - vypočítat se zkouškou.
Při násobení se dělá zkouška dělením, při dělení násobením, při odčítání sčítáním a při sčítání - světe div se - taky sčítáním. Moje dítě logicky, podle mě, udělalo zkoušky u sčítání odčítáním, já jsem to podepsala a dostala jsem za tři. Paní učitelka mi červeně napsala, že zkouška se dělá VŽDY sčítáním. Nevidím v tom logiku, ale zajímalo by mě, jak jste na tom vy? Pokud to někdo zaregistroval.
A ještě mám jednu perličku. Včera syn přinesl opravenou pětiminutovku z ČJ.
Sousloví "nabyté zkušenosti" napsal s "y" a p. uč. mu to opravila na "i". Tak jsem tam paní učitelce udělala poznámku s otazníkem. Jsem zvědavá na její reakci. A doufám, že se tam fakt píše ypsilon. Žertuju.

big_smile Přesně tak, zkušenosti se nabývají, pušky se nabíjí, leda by vědomostmi nabila kanón.
S tou matematikou to máme podoběn, syn dělá zkoušku sčítáním, prostě ty čísla přehodí.
Mě namíchla paní učitelka zrovna včera- JČ šest 2 a 16 jedniček = 2 na vysvědčení ( čtvrtletní hodnocení). Tak nevím a děti, co mají 2 a 3 mají tu dvojku taky. Pak mám syna přesvědčovat, aby se učil a připravoval.
Ach jo dumbom

Upravil(a) Darja70 (14. 11. 2006 10:29)

Není tady

#4 14. 11. 2006 10:47

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Taky mám kluka ve čtvrté třídě.
Nabýt zkušenost - copak někoho mlátím?
U písemného odčítání dělají zkoušku sčítáním.
Já si vzpomínám na moje léta - stále mi hrozila matematika mezi 1-2, a to jsem měla samé jedničky (možná tak 2-3 dvojky).Učitelka to zdůvodnovala tím, že jedničkář nesmí být zbrklý a nesmí dělat žádné chyby. A to jsem byla dobrá i na těžké slovní úlohy (ty mě bavili).
Jo a u kluka na třídní schůzce vždy říká - nezáleží - jaké májí děti  známky v žákovské - nedělejte průměry. Jde i o aktivitu při hodině a jiných věcí.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#5 14. 11. 2006 10:57

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

U odčítání se dělá sčítáním, to je jasné. Jenom nechápu, proč u sčítání přehazují sčítance, místo aby odečítali. Kde je ta logika. Děti jsou vychytralé, takže opíše výsledek a je to. Kdežto u zkoušky odčítáním je jakás takás naděje, že to bude počítat. Ale to je jedno. Nechám si to vysvětlit od p. uč. A jestli mu neopraví známku za ty "nabité zkušenoti", tak si to nechám vysvětlit taky. Nejsem z těch, kteří zuby nehty brání děti a lítají do školy, ale tohle mě teda nadzvedlo.

Není tady

#6 14. 11. 2006 11:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Vladko - jen mě tak napadlo - neměl tam kluk tvrdé y s tečkou?

Není tady

#7 14. 11. 2006 11:30

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Kdepak. To jsem kontrolovala první. Bylo to ukázkové ypsilon.

Není tady

#8 14. 11. 2006 11:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Já vím, já si dělám legraci lol
A dej vědět jak jste dopadli ju?

Není tady

#9 14. 11. 2006 12:08

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha

No když to tu tak pročítám, jsem stále větším zastáncem hodnocení slovy místo známek. Co vy na to? A s paní učitelkou na češtinu, která neumí česky bych asi promluvila. big_smile

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

#10 14. 11. 2006 12:43

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

1Barbora:Počkám, jestli mu opraví známku a jestli ne, tak se na ni "vrhnu".
Ani mi tak nejde o jedničku nebo dvojku, když udělá chybu, a dostane třeba kouli, když si ji zaslouží. Ale to je právě ono. Když mu to opravila špatně, ještě on musel pod pětiminutovku napsat opravu, tak mu to určitě uvízlo v hlavě špatně a příště to tak napíše, a co pak na to paní učitelka?

Není tady

#11 14. 11. 2006 17:50

janyka
♥♥♥----

Nedávno mluvil v rádiu jeden psycholog a trefně podotkl , že děti  nejsou známkovány za to co umí , tedy odměněny za vědomosti , pochváleny , ale  známky jsou vlastně  ohodnocením  jejich chyb .
Nerada bych se dotkla  kantorů - kantorek , ale mírně jsem  ztratila iluze o školství  už s nástupem dětí do MŠ .
Neustále posloucháme jak se musí u dětí rozvíjet to a ono , podporovat je v jejich samostatném názoru , rozvíjet jejich  přirozené schopnosti ....., když jsem navštívila ukázkovou hodinu zeměpisu  v 5 tř. , vrátila jsem se o čtvrt století zpět , když jsem seděla v lavici já sama .

Není tady

#12 14. 11. 2006 18:25

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Určitě se píše NABYTÉ zkušenosti, ale trochu se zastanu učitelky - když chybu vidí dvacetkrát může zblbnout, měla by ale přiznat svoji chybu. Když to neudělá, není to asi příliš dobrá učitelka.

Ke námce na čtvrtletí - jste si jistá, že víte o všech známkách? Někdy se taky dělá to, že na čtvrtletí se píše to horší, aby se žák motivoval. A samozřejmě se počítá i práce při hodinách.

K matematice - zkouška u písemného sčítání se dělá opet sčítáním se záměnou obou sčítanců - právě proto, aby vyšla neznámá a proto, že sčítání jepro děti jednodušší postup. Ovšem když místo zkoušky součty opíšou..... já bych byla pro kotrolu pomocí kalkulačky.

Janyko mᚠobrovskou pravdu , ale takových rodičů jako ty je velmi málo. Většina vyžaduje známky, protože tomu rozumí. Je mi líto...... Jenže ani ty soukromé školy, které jsou jistou alternativou nejsou tak ideální.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#13 14. 11. 2006 19:19

Jessie
♥♥♥♥♥--

Já jsem možná docela zaujatá, protože do školy ještě chodím (naštěstí už to bude letos za mnou), ale učitelé a učitelky jsou hrozný všude. A teď mě nekritizujte za diskriminaci, ale čím je kantor starší, tím je to horší. Alespoň podle mých zkušeností - už dávno nemá trpělivost, ztratil kontakt s mladou generací a už to dávno  není ono. Bohužel té starší generace je v učitelství nejvíce.
Vzpomínám si na loňský rok - nový angličtinář, původem z Bulharska. Jaksi neuměl pořádně česky a jak jsme letos zjistili ani anglicky. Nová učitelka s náma opakovala cvičení v učebnici a všechna byla špatně.

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

#14 15. 11. 2006 0:36

Vendaa
♥♥♥♥♥--

Jessie, taky si ještě dodělávám dálkově školu(je mi 26), na češtinu máme učitelku, který je 70 let!A mᚠpravdu!
A Vlaďko - nabyté zkušenosti - je fakt tvrdý y!!To jsem zvědavá, co Ti ta učitelka odpoví????????????Schválně nám pak napiš:-))

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;49/st/20070303/n/Tadeasek/k/7d15/age.png

Není tady

#15 15. 11. 2006 7:28

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Já vím, že je tam ypsilon. Paní učitelka se včera omluvila a opravila známku. Tak to beru, že je férová.
Ta matika - prostě mi to přijde divné. Když umějí odčítat a dělat zkoušku sčítáním, proč by se nedala u sčítání dělat odčítáním. My jsme se to tak aspoň učili. Fakt je to už nějaký pátek, ale nějak mi prostě uniká ta logika. U třech způsobů se naučí dělat to opačným postupem a pak je někdo zblbne tím, že je kontrola stejným výkonem.
Ale řešit to samozřejmě nijak nebudu, jen mi to přijde divný.

Není tady

#16 15. 11. 2006 11:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Vlaďka napsal(a):

Já vím, že je tam ypsilon. Paní učitelka se včera omluvila a opravila známku. Tak to beru, že je férová.
Ta matika - prostě mi to přijde divné. Když umějí odčítat a dělat zkoušku sčítáním, proč by se nedala u sčítání dělat odčítáním. My jsme se to tak aspoň učili. Fakt je to už nějaký pátek, ale nějak mi prostě uniká ta logika. U třech způsobů se naučí dělat to opačným postupem a pak je někdo zblbne tím, že je kontrola stejným výkonem.
Ale řešit to samozřejmě nijak nebudu, jen mi to přijde divný.

Asi bych si s matikářkou taky promluvila... Třeba se jen překoukla.

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#17 15. 11. 2006 13:04

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Vlaďko, tak to sčítání si nepamatuju, ale řekla bych, že se zkouška může dělat obojím.....buď sečteš ty dvě čísla v opačném pořadí nebo od výsledku jedno z nich odečteš....tak jestli záleží na učebních osnovách...

Jo a jinak - ti učitelé jsou někteří opravdu zvláštní....ve 4. třídě moje dcera přinesla poznámku z tělocviku: "Neumí skákat přes kozu".....?!...no tak jsem tam připsala "Prosím naučit. Děkuji." podpis a tečka...pančelka už se neozvala.... he he... (nevím, jestli jsem si jako měla koupit kozu, můstek, žíněnku a začít s holku trénovat....)

Není tady

#18 15. 11. 2006 13:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Evo tummenupp

Není tady

#19 15. 11. 2006 18:39

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Děvčata: z  malinko jiného soudku....
přišla za mnou známá, jestli bych jí nemohla telef. zavolat do Rakouska a potvrdit, že  přijedou  v zimě do pensionu   ( měla jsem  němčinu na střední škole před 25 lety. OK, zavolala jsem jí tam, vše potvrdila, známá se mi omlouvala, že   tímto mě zdržuje, ale že jí jiná známá odmítla....a tady je pramen mého veselí: ta jiná známá je prý profesorkou němčiny na střední škole - prý se vymlouvala, že nemá nic připraveno, že by si to musela sepsat...... tak nevím.....

ale jinak radím: účy nenasírat, potřebujeme je, aby naše děti něčemu naučili/y

Není tady

#20 16. 11. 2006 9:25

1Barbora
♥♥♥♥---

Michaelo, promiň, ale s postojem - učitelky nenasírat - absolutně nesouhlasím. Co jako učitelka, která sama neumí Tvé dítě naučí??? Já doufám, že naše děti už mají větší možnosti než my, kteří jsme se museli smířit s tím co je a školu přežít.
Evo - já mám holku teprve předškolní, ale manželův syn nosí někdy vymazlený poznámky a sama ještě živě vzpomínám na ty svoje. Moje mamča si taky s učitelkama dopisovala. Pamatuju, jak jednou pod poznámku: "Je drzá!" napsala: "A co mám dělat? Doma ne." lol
Ale na obranu našeho školství - až budou učitelé za svou těžkou práci slušně placeni - taky jich bude více kvalitních. Ni kuře zadarmo nehrabe. sad Přimlouvala bych se třeba za více mužských učitelů - už jen z důvodu autority, ale jak má chlap živit rodinu za almužnu. A tak kvalitní učitelé odcházejí do jiných profesí.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png

Není tady

#21 16. 11. 2006 10:17

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Barboro,
souhlasit pochopitelně nemusíš, ale jsme všichni jenom lidi....ale to je trochu zkušenost - jistě na větším městě není problém v případě  nouze nechat dítě přejít na jinou školu....
Jinak  souhlas s více učitelama, kvůli autoritě...

Není tady

#22 16. 11. 2006 10:27

1Barbora
♥♥♥♥---

Michaela.43 napsal(a):

Barboro,
souhlasit pochopitelně nemusíš, ale jsme všichni jenom lidi....ale to je trochu zkušenost - jistě na větším městě není problém v případě  nouze nechat dítě přejít na jinou školu....
Jinak  souhlas s více učitelama, kvůli autoritě...

No já chápu, že se mi to kecá, když bydlím v Praze a můžu si vybírat. Fakt je, že když musíš volit mezi blbou školou blízko a dobrou daleko, že je to těžký rozhodování. smile

Není tady

#23 16. 11. 2006 10:40

Ajax
♥♥♥♥♥--

:-) mám sice už velkého kluka na gymplu, ale živě si pamatuji, když dostal někdy kolem té 4. třídy za domácí úkol nějaké rébusy nebo jakého čerta to bylo... a řeknu Vám, že jsme celý barák (rodiče, můj brácha ing. přítel - na matiku dobrý) seděli a přemýšleli co s tím máme vlastně udělat ..... už ani nevím jak to dopadlo, jen si vzpomínám, jak mi běžely mozkové závity na maximum, nejen, že nevím... ale vzteky, že dostával takové úkoly "pro rodiče". A k ČJ taky jen malá perlička, učili se psát dopis, tzn. adresa a takové ty věci, takže syn napsal do adresy Rodina Novákova, což je správné, říká se "ta rodina, tzn. Novákova" a učitelka mu to opravila na Novákovááááá , no tak jsem tam udělala zelný otazník, aby to u té její červené vyniklo a napsala "odkdy?" ale bohužel jsem nedostala odpověď.-)) ale je jisté, že čeština je krásná a záludná řeč:-) co platily za mých školních let a trvám na tom u úkolů tak dnes už jsou vyjímky nebo to neplatí... no krása prostě:-) to se pak super pomáhá s úkoly.-)

Není tady

#24 16. 11. 2006 10:42

Ajax
♥♥♥♥♥--

uteklo mi slovíčko "co platily zásady"... :-)

Není tady

#25 16. 11. 2006 11:05

1Barbora
♥♥♥♥---

Ajax napsal(a):

uteklo mi slovíčko "co platily zásady"... :-)

Ano Ajax, taky už jsme dostali těžký domácí úkol. Úmyslně píšu dostali, protože to nebyl úkol pro dítě. S češtinou jsem nikdy neměla zásadní problém, ani se slohy,( maturovala jsem z češtiny za 1) ale nad tímto slohovým úkolem jsem seděla celý odpoledne a nakonec jsem dostala 2/3. To by mě zajímalo co by dostal kluk, kdyby to psal sám. big_smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí