Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 16. 1. 2007 7:46

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Myslíte, že by mi rodinné konstelace pomohly vyrovnat se s rozchodem..? Ráda bych to celé už měla za sebou a chtěla být zase vyrovnaná, co myslíte? smile


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#27 16. 1. 2007 16:03

saaarka
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 69

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Andromeda napsal(a):

Myslíte, že by mi rodinné konstelace pomohly vyrovnat se s rozchodem..? Ráda bych to celé už měla za sebou a chtěla být zase vyrovnaná, co myslíte? smile

Myslim, ze to uplne vhodne neni. Rika se, ze na konstelace nemas jit v nejakem akutnim - tedy i cerstve porozchodovem - stavu. Je to vazne psychicky velmi narocne. Otvira to stare rany, se kterymi si musis umet poradit.... Zkusila bych jinou metodu - spis relaxacni

Není tady

 

#28 16. 1. 2007 18:56

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Osud (Rodinné konstelace)

saaarka napsal(a):

Andromeda napsal(a):

Myslíte, že by mi rodinné konstelace pomohly vyrovnat se s rozchodem..? Ráda bych to celé už měla za sebou a chtěla být zase vyrovnaná, co myslíte? smile

Myslim, ze to uplne vhodne neni. Rika se, ze na konstelace nemas jit v nejakem akutnim - tedy i cerstve porozchodovem - stavu. Je to vazne psychicky velmi narocne. Otvira to stare rany, se kterymi si musis umet poradit.... Zkusila bych jinou metodu - spis relaxacni

Tak já to asi zkusím někdy časem smile


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#29 16. 1. 2007 20:20

majkafa
Host

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Uvažuju o rodinných konstelacích, ale myslím, že taky ještě nejsem ve stavu, abych to unesla. Chodím k psycholožce do skupiny a už tam je to hodně náročné. V sobotu to bude rok, co manžel odešel po více než 20-ti letém manželství a jen pomalu se z toho dostávám.

 

#30 16. 1. 2007 22:08

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Osud (Rodinné konstelace)

majko,

pokud ti mohu poradit, zatim na konstalace nechod... je to dost velka sila...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 17. 1. 2007 7:21

majkafa
Host

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Pan, děkuju za radu. Potvrdilas mi, co si myslím, že je to pro mne ještě brzy.

 

#32 17. 1. 2007 7:30

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Judita napsal(a):

Včera jsem dočetla další knížku o rodinných konstelacích a setkala jsem se tam s chápáním osudu, které je spoustě lidí proti srsti - osud existuje, a jediná svoboda je v jeho svobodném přijetí. Je to zvláštní, ale po důkladném vstřebání této myšlenky se mi docela zásadním způsobem ulevilo. Autor (Wilfried Nelles) říká, že spousta lidí bojuje proti svému dětství, proti zkušenostem, které udělali, a efektivnější je přitom prostě je akceptovat jako součást své minulosti, protože tím se od nich osvobodíme. I další myšlenky jsou docela provokativní, a přitom vlastně úžasné: například že je zbytečné pátrat po tom, zda jsem něco neopomněl, snažit se udržet si vědomosti. Někde jsou a pokud budou potřeba, samy se objeví. Jestliže se neobjeví, potřeba nejsou. Takové zkušenosti přece někteří lidé mají - pustí svůj život, a začnou se jim dít ty správné věci.

Tak co myslíte, jak je to s tou svobodou a osudem?

No já si myslím, že dospělý člověk si z každé situace přinese něco, pro sebe, co ho formuje a co ho posílí, když něco překonal, záleží to také hodně na IQ člověka, jak se tak setkávám s některými lidmi služebně, jsem překvapena, kolik jich je spokojeno s takovým ubohým a bezmyšlenkovým životem, tady jsou takoví, co přemýšlí, to je fakt dobře, nesouhlasila bych, že pro utváření života jsou bezcenné vědomosti a informace, myslím, že naopak přispívají k věktšímu rozhledu a logičtějšímu myšlení, kdo víc ví, najde také více různých řešení nějakého problému, není dobré uchylovat se instinktivně k prvnímu řešení, lepší je o věci nějaký čas přemýšlet, další nápady na řešení mohou přijít po hlubší analýze, život se tedy podle mne nedá "pustit", ale nedá se žít křečovitě a jít za něčím přes mrtvoly. Vše se odvíjí od ps.schopností daného jedince a jeho schopností logicky kombinovat.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#33 17. 1. 2007 10:17

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Osud (Rodinné konstelace)

logicky kombinovat....tak to neumím... a nevadí mi to...protože co má logiku na tomto světě???
jak víš Irenk že pradovní kolegové žijí ubohý a bezmyšlenkovitý život...to ti asi řekli, sama by jsi to tak nenazvala....
jistě není dobré se uchylovat k prvnímu řešení ale instinkt je pro mě důležitější než logika....


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#34 17. 1. 2007 11:46

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Také se oprošuji od myšlenek: Co by bylo, kdybych ..... V dané chvíli a situaci jsem se prostě tak rozhodla, vyplynulo to z mé povahy nebo zkušeností a já nevím od čeho ještě... Asi to tak muselo být a já jdu dál...
Jinak bych si netroufla říci o někom, že žije jednoduše a planě. Nᚠpan učitel čestiny, blahé paměti, říkával, že každý člověk má zrnko geniality, někdo v hlavě, někdo v rukou. Do smrti si budu pamatovat, jak mě muž okřikl, když jsem pomlouvala jednu partaji u nás v baráku, že jsou to socky. On mě zahanbil jedinou větou, že každý žije tak, jak umí.

Není tady

 

#35 17. 1. 2007 11:52

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Ne, kolegové ne, to jsem asi blbě napsala, klienti, když s nimi mluvíš, chceš, aby něco třeba řešili, navrhuješ jim nějaká řešení, už podle toho, jak mluví, jak gestikulují, jak argumentují, které souvislosti jsou schopni pochopit, celkový způsob projevu, třeba i nějaké vyjádžení, jeho fotmulace, nenalhávejme si, že většina lidí je přemýšlivá a nežije tak nějak bezduše, čekají co život přinese, dělají kopance a nejsou schopni je řešit, tak je opakují a mluví o osudu a smůle, prostě to se nedá zamaskovat, když jsem kdysi přešla ze školy do praxe byla jsem dost překvapena, kolik jich je, mají jistě i své kladné stránky, ale já prostě takhle žít nedovedu, pro rozhodnutí, které je důležité, musím mít podklady a zvážit pro a proti, možná se seknu, ale aspoń uvidím, kde byla chyba a budu si neúspěch umět rozebrat a zdůvodnit a možná se ho někdy příště vyvarovat.
Vlatně bych to měla ještě doplnit, že těm lidem nic nezazlívám, oni se takoví narodili a vyšli z určitého prostředí, tak a si žijí, jak chtějí, mně jako osobně by to nevyhovovalo, takoví mají potom tendence věřit všemu a jejich život neřídí osud, ale blbost a neznalost. Jsou ve vleku událostí a nejsou jejich iniciátory

Upravil(a) Irenka21 (17. 1. 2007 13:01)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#36 17. 1. 2007 13:32

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Irenko, ale takoví lidé jsou jen neprobuzení, stejně jako já před pár lety.A svatou pravdu díš, když konstatuješ, co tady všichni "probuzení" poznali sami na sobě, že ti osud nachystá tolik zkoušek, kolik je potřeba k tomu, abyses probudila a něco s tím už sakra udělala. A ty "zkoušky" gradujou, nabývají na síle, a jen ti největší tupouni nepochopí, že to není smůla , ale varovné tyty, tud cesta nevede.
Konstelace opravdu nepomůžou lidem s akutními psychickými problémy, ale lidem, kteří už vyčerpali všechny cesty, jak změnit svoji "kletbu". Na konstelace nepřijdou lidi, co nepřemýšlí o sobě a o ostatních, co nemají potřebu řešit,co nechtějí něco na sobě změnit a zlepšit.
Není to všespasitelné, ale je to zkratka k pochopení nečeho, co už v sobě máme jako semínkou zaseté, jen se to nějak nechce dostet ke slunci. Aspoň tak jsem to pochopila, byla jsem tam jen jednou, nebudu ze sebe dělat odborníka.
Třeba k pochopení, že i když jsem něco provedla, že jsem schopna za to nést důsledky. A tohle se vine jako červená nit všemi metodami sebepoznání.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#37 17. 1. 2007 13:49

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Jsem v této oblasti úplný ignorant, ale zajímalo by mě alespoň ve stručnosti jak to vlastně probíhá a jakým způsobem to "něco" řeší??? kapitulation

Není tady

 

#38 17. 1. 2007 15:28

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Osud (Rodinné konstelace)

janica napsal(a):

Jsem v této oblasti úplný ignorant, ale zajímalo by mě alespoň ve stručnosti jak to vlastně probíhá a jakým způsobem to "něco" řeší??? kapitulation

http://www.rodinnekonstelace.cz/


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#39 24. 1. 2007 20:17

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Osud (Rodinné konstelace)

janica napsal(a):

Jsem v této oblasti úplný ignorant, ale zajímalo by mě alespoň ve stručnosti jak to vlastně probíhá a jakým způsobem to "něco" řeší??? kapitulation

Pro ty, kteří o konstelacích nevědí vůbec nic, bych ráda něco málo obecně. Jak já je zažila, jsou dobré ne pro akutní problémy ale tehdy, když máme nějaký dlouhodobý problém  a nevíme si s ním rady. Tedy netušíme, kde je zakopaný pes. Ta konstelace, pokud je dobře vedená, rozkryje vztahy v rodině o několik generací zpět nebo pořádně doširoka. Někdy je to jako detektivka, kdy se s úžasem dozvíme, co se kdy mezi členy rodiny – celého příbuzenstva -  stalo. Vyjde například najevo, že „závadné“ manželovo chování má  kořeny v chování jeho matky k němu, když byl malý, a ona se tak chová zase proto, že zažila třeba trauma ze strany otce nebo jiného příbuzného. Prostě tím, že se všechno vyvalí na světlo bóží smile, všichni účastníci konstelace si to na vlastní kůži emočně prožijí, pochopí proč se dělo co se dělo, v rámci možností se s tím srovnají nebo si odpustí a tohle všechno pak vyčistí všechny negativní emoce a všem se pak uleví. ….Tohle jsem zažila při sledování cizích konstelací, případně když jsem v konstelaci účinkovala jako zástupce. Ovšem, když jsem si postavila já svou vlastní konstelaci, žádný užitek mi to nepřineslo...  No možná, na nějaké úrovni mého já to pomohlo, jenže ten efekt byl tak nepatrný nebo na tak hluboké úrovni, že jsem  si toho nevšimla. wink A asi hlavně proto, že  tu situaci jsem už měla kompletně rozkrytou a nic nového se neobjevilo….

Upravil(a) keito (24. 1. 2007 20:19)

Není tady

 

#40 3. 2. 2007 21:36

x256987
Host

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Poslušně hlásím, mám to za sebou. Minule jsem byla z celodenního semináře vyloženě nadšená, dneska to bylo komplikovanější, malinko cítím deziluzi, nicméně asi je pravda, co v závěru říkal lektor - že z těch konstelací, které skončí všeobecným objímáním, mají sice všichni skvělý pocit, ale vlastně je brzy pustí z hlavy, aniž by to na nich nechalo nějakou stopu. Dneska to bylo poměrně bolestné (i když jsem se rozbrečela až doma), ale začínám věřit tomu, že to bude účinné...

V mojí vlastní konstelaci (a vlastně skoro ve všech, které proběhly) bylo děsivě zřetelné, jak se ty rodinné vzorce opakují. Jasně, že jsem to věděla, ale takhle to vidět a prožít je něco malinko jiného. Dneska to bylo plné ženských, které to svoje ženství neuměly, nechtěly nebo nedokázaly přijmout.

Uvidím, co z toho pro mě vyleze...

 

#41 5. 2. 2007 23:48

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Judita napsal(a):

Včera jsem dočetla další knížku o rodinných konstelacích a setkala jsem se tam s chápáním osudu, které je spoustě lidí proti srsti - osud existuje, a jediná svoboda je v jeho svobodném přijetí. Je to zvláštní, ale po důkladném vstřebání této myšlenky se mi docela zásadním způsobem ulevilo. Autor (Wilfried Nelles) říká, že spousta lidí bojuje proti svému dětství, proti zkušenostem, které udělali, a efektivnější je přitom prostě je akceptovat jako součást své minulosti, protože tím se od nich osvobodíme. I další myšlenky jsou docela provokativní, a přitom vlastně úžasné: například že je zbytečné pátrat po tom, zda jsem něco neopomněl, snažit se udržet si vědomosti. Někde jsou a pokud budou potřeba, samy se objeví. Jestliže se neobjeví, potřeba nejsou. Takové zkušenosti přece někteří lidé mají - pustí svůj život, a začnou se jim dít ty správné věci.

Tak co myslíte, jak je to s tou svobodou a osudem?

Ahoj Judita,
rada bych se k tomuto tematu take chtela vyjadrit.Absolutne netusim nic o teto knize ani o sezenich ktere se timto zabyvaji.To co se Ti pokusim napsat vychazi jen z me vlastni zkusenosti a z meho vlastniho nazoru.
Osud chapu tak,ze jsem se nemohla vyhnout skutecnosti ze se narodim tem lidem kterym jsem se narodila.A tak jak je mozna popsano v te knize,jestli dobre chapu,je presne tohle ten fakt ktery musime prijmout.Dokud je clovek ditetem je pravdepodobne ze bude ovlivnovano a vychovavano podle zpusobu v mysleni rodicu(blizkych osob a okoli)ale jakmile se stane clovek jiz dospelym a nezavislym je jeho osud jen v jeho rukou.Pak myslim zalezi jen na kazdem z nas, kterou cestou se vydame. Prijmout vsechno co je uz i vcera minulosti a pokusit se dnes uvedomit si, ze ted je jeste cas zmenit svuj zpusob mysleni a pochopit tak sami,ze spatny navyk v mysleni a chovani svych rodicu je treba se soucitem a laskou odpustit a to na zaklade pochopeni. Sve detstvi prijmou i na vzdory tomu, ze treba nebylo tak jak jsme si prali.Soustredit se ted na budoucnost podle vlastnich predstav,ne podle predstav tech druhych.
Podle mne neni jina cesta nez akceptovat minulost a snazit se o lepsi budoucnost cestou lasky a porozumeni tem kteri nemaji otevrenou mysl a tak nevedi co delaji.
Nevim jestli je to vubec srozumitelne.
A pak chtela jsem jeste dodat,ze musim dat za pravdu tomu, ze pokud jsi clovek jednou veme do hlavy nejake vedomosti,jsou tam i kdyz nejsou na povrchu,jsou v podvedomi a kdyz je clovek potrbuje vynori se,ale k tomu potrebuje jeste viru,ze tomu tak je.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#42 6. 2. 2007 12:10

Blank
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 35

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Judito gratuluji !!!! smile

Judita napsal(a):

Poslušně hlásím, mám to za sebou. Minule jsem byla z celodenního semináře vyloženě nadšená, dneska to bylo komplikovanější, malinko cítím deziluzi, nicméně asi je pravda, co v závěru říkal lektor - že z těch konstelací, které skončí všeobecným objímáním, mají sice všichni skvělý pocit, ale vlastně je brzy pustí z hlavy, aniž by to na nich nechalo nějakou stopu. Dneska to bylo poměrně bolestné (i když jsem se rozbrečela až doma), ale začínám věřit tomu, že to bude účinné...

V mojí vlastní konstelaci (a vlastně skoro ve všech, které proběhly) bylo děsivě zřetelné, jak se ty rodinné vzorce opakují. Jasně, že jsem to věděla, ale takhle to vidět a prožít je něco malinko jiného. Dneska to bylo plné ženských, které to svoje ženství neuměly, nechtěly nebo nedokázaly přijmout.

Uvidím, co z toho pro mě vyleze...

Není tady

 

#43 6. 2. 2007 17:34

x256987
Host

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Blank, nevím, jestli je k čemu... Ale pracuje to ve mně, dneska jsem ve snu na téma rodina složila básničku big_smile

A co ty, byla jsi od té doby na nějakém semináři? neuvažuješ o vlastní konstelaci?

 

#44 7. 2. 2007 9:01

Blank
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 35

Re: Osud (Rodinné konstelace)

Judita napsal(a):

Blank, nevím, jestli je k čemu... Ale pracuje to ve mně, dneska jsem ve snu na téma rodina složila básničku big_smile

A co ty, byla jsi od té doby na nějakém semináři? neuvažuješ o vlastní konstelaci?

Určitě je k čemu blahopřát. Už samotné odhodlání se jít na konst. a stavět si ji je odvaha a kousek úspěchu.

Já na ty první konstelace často myslím. Byl to pro mě silný zážitek, i když jsem si nestavěla. Někdy mě mrzí, že nejsem v kontaktu s lidičkama, co si to tam prožili a nevím o jejich dalších osudech.
Ale asi to tak má být...

Chtěla bych se na konst. vypravit v co nejbližším termínu. Ale v hlavě ještě nemám ujasněno téma. Zdá se mi, že problémů k řešení je tolik, že nevím který dřív řešit smile.
Ale asi skusím někoho jiného než M.P.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů