Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 4. 11. 2006 21:24

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Re: doma bez rodičů

Tak co já si pamatuju z mých dětských let, mamka začala dělat na směny když mi bylo 12 a ségře 9. Připadala jsem si normálně jak velká holka, takže to bylo v pohodě.
Jen jednou jsem se bála,že umře, měla jsem anginu a teploty přes 39, máma v práci a já doma brečela.Až po letech mi řekla, a proč si mi to neřekla? Tak by přišla babička. No holt jsem byla statečná.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#27 4. 11. 2006 21:28

nexxi
♥♥♥♥♥--

taky si myslím, děti se musí naučit samostatnosti, postarat se o sebe, vždycky může nastat situace, i v té anglii kdy se budou nuceni o sebe postarat a jednou přijde určitě až se osamostatní.. takže jednou se to stejně naučit musí

" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

#28 5. 11. 2006 7:33

simina
♥♥-----

Já vám fakt děkuju, taky mám pocit, že jim to občasné zůstávání "sám" doma spíše prospívá. Už jenom to, že se naučili telefonovat, zpaměti naše čísla, vědí co kde doma najdou, to dřív vůbec nevěděli, všechno jim bylo dáno, nebo přineseno. Oni ještě ven sami nesmí, jen třeba do obchodu ve vedlejším vchodu, ale až budou, ta samostatnost a zvyk zodpovědnosti sám za sebe se jim bude sakra hodit. A hlavně - to že mohou zůstávat sami, jsem zjistila dlouhodobým pozorováním, když mám ta volna a oni si sami např. řekli: jo mami klidně si na ten nákup dojeď. A vím, že kdyby se jednalo o noc, bylo by to jiný kafe, to ani náhodou. Můžu vám říci, že kdybych s nima byla doma pořád, asi by nenašli ani rohlík v lince:-)

Není tady

#29 5. 11. 2006 8:37

x256987
Host

Teď si vybavuju, že když mi bylo deset, dostala jsem první hodinky (vyrostla jsem na vesnici a do školy chodila pěšky, takže jsem žádný časoměřič nepotřebovala) a poprvé jsem mohla jet sama do města - 10 km vlakem. Připadala jsem si jako king lol Těch 10 let je podle mě opravdu jakási hranice. Pokud si vzpomínám, od 10 let může dítě jezdit na kole bez doprovodu dospělého (nebo osoby nad 15?) a může třeba ve výtahu fungovat jako doprovod dítěte do 6 let.

NÁŠ TIP:

Zápatí