Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 10. 2006 9:25

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Kontaktní čočky - aplikace

Ahoj holky,
mám prosbu - dostala jsem zkušební jednodenní čočky, trénovali jsme u optika aplikaci i vyndavání, ale mám s tím pořád problém. Nandat je zvládnu již vcelku dobře, ale mám hrůzu z vyndavání. Vůbec mi to nejde, mám pak z toho oči úplně červené. Nemáte některá nějaký dobrý fígl?
godlike

Není tady

 

#2 31. 10. 2006 9:35

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Kontaktní čočky - aplikace

Janico, dobré je při vyndávání podívat se okem nahoru, prostředníčkem stáhnout spodní víčko a palcem a ukazováčkem čočku vyndat tak, že ty dva prsty stlačíš jakoby k sobě. Hmm, tak si to po sobě čtu, snad to pochopíš, není to jednoduché takhle vysvětlit smile. Ale neboj, časem si najdeš tu nejlepší metodu pro sebe a půjde ti to.

Není tady

 

#3 31. 10. 2006 9:44

Ivetata
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 751

Re: Kontaktní čočky - aplikace

Já prostě čočku jedním prstem stáhnu do spodního víčka a dám do roztoku, někdy se shrne, ale v roztoku se srovná a jednodenní se stejně vyhodí.

Není tady

 

#4 31. 10. 2006 10:09

anitaak
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 9. 2006
Příspěvky: 189

Re: Kontaktní čočky - aplikace

Já si čočku stáhnu jakoby trochu dolů a pak ji dvěma prsty stlačím k sobě (jako bych ji chtěla zmáčknout) a vytáhnu. Chce to treninka a pak to půjde sama, uvidíš! tongue

Není tady

 

#5 31. 10. 2006 12:32

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Kontaktní čočky - aplikace

Holky dík.
Ale já moc nechápu JAK stáhnete čočku do spodního víčka. Ona je na tom oku jak přilepená grater

Není tady

 

#6 31. 10. 2006 13:29

anitaak
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 9. 2006
Příspěvky: 189

Re: Kontaktní čočky - aplikace

No já si ji posunu prostě trošku dolů. Je fakt, že já ji mám na oku volně, takže s ní pohybovat není problém. Ale někdy když mám třeba delší dobu zavřené oči a pak je otevřu (třeba když usnu u televize tongue )tak ji mám jakoby taky přilepenou. Řeším to tak, že si do oka kápnu ten roztok na čočky. Nevím, jestli je to správné, ale mě to pomůže.

Upravil(a) anitaak (31. 10. 2006 13:29)

Není tady

 

#7 5. 5. 2011 9:13

martin.laschinsky
♥------
Registrovaný: 13. 4. 2011
Příspěvky: 11

Re: Kontaktní čočky - aplikace

Ahoj, lidi

ráda bych se vás zeptala na pár věcí. Mám podezření, že mám nějaké ty dioprtie a tak bych chtěla něco vědět o svých možnostech ještě než půjdu k očnímu lékaři.

Ráda bych si pořídila odkaz reklamního charakteru, protože jsem v životě neviděla brýle, které by mi slušely. Ve všech vypadám blbě. Jenže o kontaktních čočkách nic nevím.
Nemůžu z toho dostat nějakou alergii, nebo nemůžou mi nějak poškodit oko (myslím samy o sobě, ne když si strčím prst do oka)? A co všechno minimálně si k nim musím pořídit a jaké jsou na ně náklady?

díky za odpověď godlike

Upravil(a) tina (20. 6. 2013 10:42)

Není tady

 

#8 31. 7. 2013 8:00

Ackina
♥------
Registrovaný: 25. 1. 2011
Příspěvky: 15

Re: Kontaktní čočky - aplikace

janica napsal(a):

Holky dík.
Ale já moc nechápu JAK stáhnete čočku do spodního víčka. Ona je na tom oku jak přilepená grater

Normálně. Stačí si kápnout jakékoliv kapky do očí. Třeba oční kapky Gelone http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Gelone+10+ml. Na tohle ti právě postačí podobné levné kapky, nepotřebuješ Visine big_smile . No a pak je posuneš čočku dolu a vyndᚠtummenupp

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů