Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 10. 2006 19:16

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Znáte světlovod?

Máte ho někkdo doma? Máte s ním zkušenost?


Mája

Není tady

 

#2 30. 10. 2006 12:55

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Znáte světlovod?

Co je to světlovod ???? Vede světlo ... odkud  ... kam .... ??? V životě jsem oto neslyšela ..... informace ... informace ... prosííííím  .... číslo 5


BB

Není tady

 

#3 30. 10. 2006 13:46

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Znáte světlovod?

BB napsal(a):

Co je to světlovod ???? Vede světlo ... odkud  ... kam .... ??? V životě jsem oto neslyšela ..... informace ... informace ... prosííííím  .... číslo 5

http://www.bitumenaplastic.cz/


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#4 30. 10. 2006 17:29

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Znáte světlovod?

Jojo, Oto díky, tohle znám výjmečně i já big_smile, chtěla jsem vědět jestli je ten tubus klasický hliníkový krk - semivac, nebo jestli je opravdu tak "speciální", ale to by mi odpověděl jen ten kdo to má doma, nebo to někde viděl. Díky ale moc big_smile


Mája

Není tady

 

#5 7. 11. 2006 14:21

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Znáte světlovod?

Oto, moc děkuju .... v tomhle oboru  jsem zkončila u teorie osvětlení  pyramid pomocí soustavy zrcadel ....   a asi i v tom věku ....
Taky by mě zajímalo to vidět in natura ..... jak to funguje .......


BB

Není tady

 

#6 12. 3. 2013 15:12

Zuza P
♥------
Registrovaný: 12. 3. 2013
Příspěvky: 4

Re: Znáte světlovod?

Ahoj Májojájo. Spousta času už uplynula od tvého dotazu. přesto však kdyby ještě někdo další hledal zajímavé informace o denním světle a světlovodech a účincích na lidský organismus, zajímavé věci jsou tady  Kam dát světlovod . Doma to to máme, stálo to sice nějaké peníze a ne málo, ale za protivné světlo žárovky bych to už nevyměnila :-) hlavně kvůi dětem, které mají sluneční světlo i v tmavých koutech pokojíku.

Není tady

 

#7 12. 3. 2013 16:10

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Znáte světlovod?

Proč ne různé světlovody a jiné blbinky a zbytečnosti,které děsně ale prodražují stavbu a přitom by leckdy stačilo vše lépe a jinak vymyslet - my např. máme do předsíně dveře od komory a od děcáků všechny ze 3/4 prosklené,at není předsín tmavá,v koupelně máme okno,atd.,atd.Tyto "světlovody"vyjdou pak neporovnatelně levněji,nehledě na estetično,atd.
V naší zemi lze stejně světlovody využívat cca pouhou polovinu roku,jinak bývá po ránu docela dlouho tma a totéž zase odpol.,kdy je tma nebo šero celkem brzo.

Není tady

 

#8 12. 3. 2013 18:54

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Znáte světlovod?

Jaku, to by ses divila, co dokážou světlovody. I v době, kdy je venku zdánlivě tma. Nevěřila bych tomu, kdybych to minulý rok nezažívala každodenně v práci, kde jsme sídlili.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#9 12. 3. 2013 21:38

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Znáte světlovod?

No ne že by to nebylo zajímavé,ale přesto mě napadá otázka proč dělat věci takhle složitě přes světlovody a draze,když dnes existuje mnohem jednodušší varianta s přímým osvětlením a co do fin.náročnosti si teda se světlovodama taky nezadá.

Není tady

 

#10 13. 3. 2013 7:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Znáte světlovod?

Jaku napsal(a):

No ne že by to nebylo zajímavé,ale přesto mě napadá otázka proč dělat věci takhle složitě přes světlovody a draze,když dnes existuje mnohem jednodušší varianta s přímým osvětlením a co do fin.náročnosti si teda se světlovodama taky nezadá.

Světlovody se přece používají tam,  kde není možná jednodušší varianta. Podívej se na ty obrázky v odkazu Zuzy.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 13. 3. 2013 8:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Znáte světlovod?

Eva. napsal(a):

Jaku napsal(a):

No ne že by to nebylo zajímavé,ale přesto mě napadá otázka proč dělat věci takhle složitě přes světlovody a draze,když dnes existuje mnohem jednodušší varianta s přímým osvětlením a co do fin.náročnosti si teda se světlovodama taky nezadá.

Světlovody se přece používají tam,  kde není možná jednodušší varianta. Podívej se na ty obrázky v odkazu Zuzy.

To bylo samozřejmě to první,co jsem udělala a proto taky jsem napsala hned moji první reakci.Světlovody jsou zde nacpány naprosto všude - že by měli v baráku problém s el.energií?A třešničkou nadortu je obrovská koupelna a bez okna - působí to na mě jako lepší věz.cela.

Není tady

 

#12 13. 3. 2013 8:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Znáte světlovod?

Jaku, třeba je to v suterénu a jinak to nešlo. Z toho odkazu není vidět, jak je dům situován.
My máme kanceláře částí v suterénu, některé mají i okno i světlovod, protože jsou částečně v suterénu a kdyby tam bylo jenom okno, vzadu by nebylo moc světla, protože jsou velké. Světlovody jsou fakt super, nevěřila bych, že dají tolik světla.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#13 30. 4. 2013 12:10

novottom
♥------
Registrovaný: 14. 3. 2013
Příspěvky: 20

Re: Znáte světlovod?

švagr má světlovody v šatně, která je jinak zcela bez světla a v pohodě si s nimi přes den vystačí, kdybych stavěl, také bych si je vybral...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů