Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 28. 10. 2006 19:48

Marieanna
♥♥♥♥♥--

Pláč

Všechny zdravím.Mám na vás milé maminy prosbu.Moje vnučka,které bude 7 týdnů,je přes den velmi klidná a hodná.Ale úderem 17 hodiny začne strašně plakat.Začalo to tak před 14 dny a trvá stále.Když plakala takhle moc poprvé,volala mě dcera celá nešastná,že neví co jí je,a příjdu.Bydlíme v jednom domě.Zlatíčko se uklidnilo,ale druhý den začala znova.Zatím to dcera vyřešila tak,že s malou jezdí kočárkem venku do 18hod.než jí jde koupat. Jen nevím jak to bude dělat,až příjde zima,nebo teď,když se vrátil zimní čas.
Vnučka je přitom napapaná,přebalená.Vychovala jsem sice tři děti a čtvrté mám pětileté,ale s naší malou si už nevím rady ani já.Dnes jsem u ní zase byla,maličká pláče tak,až úplně zrudne.Ale jakmile jí položí do vany,je po pláči.
Jestli víte některá o čem píšu a přišly jste na způsob,jak toho drobečka uklidnit,prosíme poraďte. Ona pláče tak žalostně,až je mi jí líto. Díky za každou radu rock

Není tady

#2 28. 10. 2006 20:58

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Re: Pláč

No, vzhledem k tomu, že se to opakuje pravidelně den co den ve stejnou hodinu, že pláče tak moc, až je úplně rudá, tak já bych to tipla tak na 90 % na prdíky. Teplo na to dělá moc dobře, proto ta úleva ve vaně. Když jí máte na ručkách, kroutí se? To by už byl jasný příznak prdíků. Jinak na ty je pak nejlepší vzít miminko pevně do náruče, přitáhnout nožičky k bříšku, dále jsou na to kapičky Sab simplex, větrová mastička na bříško, nahřátá plína na bříško, prostě je třeba vyzkoušet, co zabírá, pokud by to bylo ono. A pokud to jsou opravdu prdíky, tak tím pláčem si to miminko jen zhoršuje, nebo tím, jak pláče tak polyká vzduch.

Není tady

#3 29. 10. 2006 16:03

Marieanna
♥♥♥♥♥--

Ahojky a díky,já bych to taky tipovala na prdíky,ale když jí chováme,nekroutí se.Jen stále pláče.Dcera jí dává kapičky na větry,sama pije nějaký čaj pro kojící matky,taky na prdíky.To jí zase poradili v porodnici.Dokonce už jsme našli i polohu vnučky,když bolí bříško.Držíme jí v takovém polosedu a ono se jí většinou uleví.Určitě to znáš.Děláme každý večer s tím naším zlatíčkem psí kusy,ale zatím bezvýsledně.Taky mě napadlo,nemůže mít třeba žízeň? Já vím,kojící děti,nepotřebují pít,taky to do nás hustili.Ale už se chytáme všeho.

Není tady

#4 31. 10. 2006 15:54

AndreaP.
Administrátor

Jo jo, to jsem slyšela taky, kojící děti nepotřebují další pití, ale vzhledem k tomu, že mě se syn narodil v červnu, před námi léto, tak jsem dala na svůj  rozum a čajík mu dávala a jak mu chutnal. Dají se koupit čajíky už pro novorozence, v lékárně určitě poradí. A takový fenyklový je výborný zároveň na bříško a zároveň i utiší případnou žízeň big_smile
Jinak, že takhle usedavě pláče, tak je jasné, že ji něco chybí. Je určitě spousta možností - je jí zima, je jí horko, nechce být sama, bojí se...může to být cokoliv sad A nebo ještě jedna věc mě napadla, nemůže mít hlad? Má maminka dost mlíčka?

Není tady

#5 31. 10. 2006 19:30

Marieanna
♥♥♥♥♥--

Ahojky Andreiko,ještě jednou dík,že se nám snažíš pomoc. godlike Mléka má dcera určitě dost,ve čtvrtek byly v poradně a malá váží 5.10.Prý stačilo míň,říkala sestřička.No před chvílí  tady dcera byla,malá spí od 12.30 .Teď už asi koupou,ale stejně se mi to zdá dlouho.Myslím tak dlouho bez kojení.Včera usnula malá kolem 16 hod.Ve 20.00 mi dcera volala,že stále spí,jestli jí má vzbudit na koupání,tak jsem jí řekla a jí nechá.Vykoupat jí může až ráno.Prý se vzbudila kolem 22hod.mladá jí nakojila,přebalila a šla spát zase.Tak jsem z toho jelen. hmm Dcery už mám odrostlé,nejmladší je sice pět let,ale všechny byly zvyklé na nějaký režim,myslím ten večerní.Našemu malému zlatíčku asi žádný režim nevyhovuje. lol  Uvidíme jak to bude pokračovat dál ,možná nakonec bude koupat vždy ráno. Ono vlastně i takové miminko už je osobnost a každému vyhovuje něco jiného. Krásný večer rock

Není tady

#6 31. 10. 2006 21:39

AndreaP.
Administrátor

Jo, jo, je to tak, dítka si vždy dělají, co chtějí big_smile Ale ne, teď vážně. Nám taky v porodnici vtloukali do hlavy (cca před 2 roky smile), že dítě budit a kojit každé 3 hodiny. Já jsem ale byla zásadně proti, jsem toho názoru, že dítě si řekne samo, kdy má hlad, takhle maličké miminko se nenechá ošidit. A spánek je pro tyhle miminka prostě hlavní náplní dne (dcera ještě za pár měsíců bude vzpomínat na ty časy, kdy jí miminko jen leželo v postýlce a spinkalo lol). Takže já bych dítko určitě taky nebudila, protože probuzené miminko je pak stejně nerudné a zbytečně pláče. Co se týká toho koupání, tak je asi fakt lepší udělat hned od začátku nějaký přibližný rituál, který se bude opakovat den co den. Asi není dobré koupat jeden den večer a druhý zas ráno, teď  to dítko asi až tak nevnímá, ale už za pár týdnů to bude jiné a bude zbytečně zmatené. Je jedno, jestli se koupe ráno nebo večer, ale prostě aby to bylo vždy stejné. Já vždy koupala večer, byl to můj stanovený rituál, jediný pevný bod za den, který se prostě plus mínus dodržoval a malý si na to tak navykl, že už pak věděl podle mých "pohybů" - chystání koupání, mazlení a tak, co bude následovat. A tak nějak jsem v něm vytvořila prostě tu skutečnost, že se prostě vykoupeme, pak se ještě chvilku pomazlíme a pak se jde spinkat. Žádné uspávání na rukách, to jsem zatrhla hned od začátku a musím zaklepat, nikdy jsem neměla problémy s usínáním syna. Prostě položit, pohladit, pusinku, popřát dobrou noc a přikrýt. A do pěti minutek spinkáme. Má to naučené opravdu od malička a je to tak dodnes, kdy má necelých 2,5 roku. Ale to sama určitě znáš, já jen tvrdím, že i když to teď vypadá, že je to prostě malé miminko, které nevnímá a nemá smysl dělat nějaký řád, tak já si prostě myslím, že smysl to má a pro miminko (a nejen pro něj, ale i pro maminku) je  to důležité.
Taky přeju krásný večer a přeju, a je miminko stále jen usměvavé, i když je jasné, že úplně bez pláče to prostě nejde.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí