Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 25. 10. 2006 18:24

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

problém v chování syna

Muj syn posledni dobou strili po lidech(jen jako,napodobuje strelbu) a rika ze je zabije.Kdyz udela neco za co ho napomenu tak rekne ZABIJU TE!Hraje s jeho otcem pocitacove hry(takove ty jak se v nich strili,je tam spousta vojaku a tak) a kouka s nim na valecne filmy.Rika veci typu ze to auto vybouchne a ze to bude legrace.Nelibi se mi to a uz jsem to i byvalemu rikala,ale on mi na to rekl ze mu zadne hry neskodi ze je to jen muj vymysl...pry si kazde dite hraje na vojaky.Ja si to nemyslim a nelibi se mi kdyz mi me dite povida o tom jak koho zabije a zastreli...co mam delat...asi vse resit pres psychologa ze?Byvalemu jsem rikala at s nim ty hry nehraje a na filmy nekouka,ale je to cim dal horsi...achjo...

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#2 25. 10. 2006 22:28

Ultra
♥♥-----
Místo: CZ
Web

Re: problém v chování syna

nebylo by lepší to řešit s tím otcem nebo s právníkem a ne s cizíma lidma na internetu? navíc to neni jen otcem ale dnešní dobou, v TV i venku je akorát cenzurovanej sex a necenzurovaný násilí, lidi to obecně podporujou a pak si stěžujou...

"Kdo ví, proč je na světě, snese každý způsob života."
(Friedrich Nietzsche)

Není tady

#3 25. 10. 2006 23:18

Bebe
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Ultra napsal(a):

nebylo by lepší to řešit s tím otcem nebo s právníkem a ne s cizíma lidma na internetu? navíc to neni jen otcem ale dnešní dobou, v TV i venku je akorát cenzurovanej sex a necenzurovaný násilí, lidi to obecně podporujou a pak si stěžujou...

A proč by to elementgirl nemohla řešit s cizíma lidma na internetu?Má problém a tak zkouší i tuhle možnost.Jistě když to nepůjde se obrátí na psychloga.
Otec by si měl uvědomit,že tyhle hry nejsou vhodné pro tak malé dítě,zkus si s ním ještě o tom promluvit,že tě trápí jak se syn chová k tobě a na veřejnosti.Taky by mi to vadilo,sama jsem mámou malého klučiny.A když ti říká ,když ho napomeneš ZABIJU TĚ!,tak bych mu stále opakovala,že to se mamince neříká, že maminka ho přece miluje hjarta
elementgirl,doufám a moc ti přeji ,aby se ti to podařilo,hodně pevné nervy. smile

http://www.gify.nou.cz/mini_ikon7_soubory/484.gif

Není tady

#4 26. 10. 2006 12:08

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník

Elementalgirl: muzu te ubezpecit, ze hrani si na vojaky je u kluku naprosto normalni a at delas co delas, nezabranis tomu. Ja mam velmi pacifisticke rodice a u nas doma se zadny vojak nebo pistolka nesmely ani objevit - okamzite to letelo do popelnice. Presto jsem si vyrabel panacky a z jehel, spendliku, spejli, koster stavebnic od letadylek atp. vyrabel ostepy, sipy, zbrane a panacci spolu svadeli bitvy .. a vydrzelo mi to az skoro do dospelosti smile
Doporucim ti jednu vec - postupne v nem vypestovat schopnost poznat dobre a zle - v jeho malem veku mu muzes rict, ze "je spravne strilet bubaky, ale je spatne strilet maminky - ze pak by byl jako bubak". Ty si urcite poradis - zkus v nem probudit srdce rytire a seznamit ho s rytirskymi ctnostmi - mezi nez samozrejme patrila ochrana divek, zen a slabsich obecne.

Není tady

#5 26. 10. 2006 16:57

Hannah
♥♥♥♥♥--

Já souhlasím s Lukasem.Kluci jsou prostě válečníci.Nejlepší hračkou je zbraň a nejlepší hra je boj.Když takovou hračku nekoupíš,tak si ji vyrobí nebo aspoň nakreslí.Střílečky v televizi jsou lepší než pohádky a brutální počítačové hry předčí všechnu ostatní zábavu. Na počítači dovoluji dětem hrát pouze strategie, na obrázcích chválím hrady,auta a neozbrojené postavy,kupuju stavebnice. Ve finále na mém počítači a mé televizi není žádná zábava,kdežto děda,strejda a táta paří v X-té úrovni. Všechny mé příbuzné a známé proti tomu více či méně bojují.

Není tady

#6 26. 10. 2006 20:27

Simona Janoušková
♥♥♥♥---

Elementgirl,  já Tě chápu. Tříleté dítě má koukat na pohádky jako Krteček.
Zkus mu vysvětlit, co znamená slovo zabít a smrt a že to co tomu předchází strašně bolí.
Ten nápad naučit ho rytířské ctnosti je dobrý.
S jeho otcem zkus ještě promluvit, nebo mu donést nějaký článek ne tohle téma z knihy nebo časopisu, ale nevěřím, že to k něčemu bude, moc rozumu asi nepobral.

Není tady

#7 27. 10. 2006 7:51

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Ultra napsal(a):

Adame vis moc dobre ze jsem to s BM resila hodnekrat

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#8 27. 10. 2006 7:54

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

dekuji vsem za odpovedi,jiste je pravda ze deti si hraji na vojaky ,ale malemu jsou 3 roky a uz ma chut zabijet?S BM jsem mluvila a nic...pry hra nic nemuze na psychice maleho zmenit...hmm

Není tady

#9 27. 10. 2006 8:03

Hannah
♥♥♥♥♥--

Elementgirl s chlapem nehneš. Musíš prostě škodit.Když si chlapeček zadře třísku,odře kolínko nebo má bouli tak ho upozorni jak musí trpět onen probodnutý,uvláčený a vůbec jinak zhmožděný voják. Děti smrt nechápou ale s bolestí mají své zkušenosti.Já škodím ráda.Dokážu znechutit veškerou militantní produkci.Klidně.U větších dětí se i nahlas zamýšlím nad litry prolité krve.

Není tady

#10 27. 10. 2006 8:49

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Moc nerada používám donucovací prostředky, ale tohle je jeden z případů, které jsem doma prostě zakázala. Naštěstí mám holky, chápu, že je to něco jiného, ale uvědomte si prosím, že nᚠmozek zaznamená a uloží každý ( opravdu každý) obraz, který v životě uvidí. To, že si to nepamatujeme vědomě, je něco jiného, ale v podvědomí to prostě je. A někdy přijde situace, která dokáže ty obrazy z podvědomí vytáhnout a člověk pak reaguje. Vzpomínám si na případ jednoho známého psychologa, který doma vysvětloval synovi, proč si nepřeje aby hrál násilnické hry na počítači. Synek se mu vysmál, že o podobné psychologické kecy nestojí ( bylo mu téměř 18) a po nějaké době se otci omluvil, nebo se jeho spolužákovi stalo, že málem v autoškole přejel člověka na přechodu. Říkal, že když se k tomu přechodu blížil, něco ho prostě donutilo ne zabrzdit, ale přidat plyn, protože si najednou připadal jako v té hře, kde se dostávají body podle toho, koho na přechodu přejedete. Kdyby mu učitel nedupl na pedály, mohlo by to zle skončit!!!  Je to příšerné, když si uvědomím, čím nás dnes krmí televize, film, počítačové hry. Ale je to na nás rodičích, čím děti motivujeme, ne?

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#11 27. 10. 2006 9:13

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

lueta napsal(a):

Moc nerada používám donucovací prostředky, ale tohle je jeden z případů, které jsem doma prostě zakázala. Naštěstí mám holky, chápu, že je to něco jiného, ale uvědomte si prosím, že nᚠmozek zaznamená a uloží každý ( opravdu každý) obraz, který v životě uvidí. To, že si to nepamatujeme vědomě, je něco jiného, ale v podvědomí to prostě je. A někdy přijde situace, která dokáže ty obrazy z podvědomí vytáhnout a člověk pak reaguje. Vzpomínám si na případ jednoho známého psychologa, který doma vysvětloval synovi, proč si nepřeje aby hrál násilnické hry na počítači. Synek se mu vysmál, že o podobné psychologické kecy nestojí ( bylo mu téměř 18) a po nějaké době se otci omluvil, nebo se jeho spolužákovi stalo, že málem v autoškole přejel člověka na přechodu. Říkal, že když se k tomu přechodu blížil, něco ho prostě donutilo ne zabrzdit, ale přidat plyn, protože si najednou připadal jako v té hře, kde se dostávají body podle toho, koho na přechodu přejedete. Kdyby mu učitel nedupl na pedály, mohlo by to zle skončit!!!  Je to příšerné, když si uvědomím, čím nás dnes krmí televize, film, počítačové hry. Ale je to na nás rodičích, čím děti motivujeme, ne?

to si mi moc nepomohla:( ted nad tim budu premyslet porad...sad

Není tady

#12 27. 10. 2006 12:21

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Já vím, že Ti po psychické stránce Lueta moc nepomohla, ale má pravdu. A když prosurfuješ internet jistě najdeš mnoho článků o podobných případech. Zkus jich pár vytisknout a dát je BM. A až je přečte, tak se optat jakto, že vaše dítě tyto hry ovlivnit nemohou, když spoustu dětí už negativně ovlivnily. Také bych se zeptala co bude dělat až se kluk jednou nedejbože dostane ke zbrani a zabije. Jestli je opravdu potřeba čekat až k takovému extrému dojde nebo jestli je ochoten s Tebou spolupracovat a zabránit katastrofě včas. A s klukem zkus vážně probrat co je to smrt a co skutečně znamená zabiju Tě. Řekni, že když to udělá nemůže se už vrátit znovu na začátek jako ve hře, že už prostě NIKDY žádnou maminku mít nebude. A jak by se mu líbilo, kdybys takové věci říkala Ty jemu. Vím jak je těžké, když s BM není řeč, ale spoustu věcí můžeš ovlivnit i sama, vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a zase vysvětlovat.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

#13 27. 10. 2006 12:30

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

1Barbora napsal(a):

Já vím, že Ti po psychické stránce Lueta moc nepomohla, ale má pravdu. A když prosurfuješ internet jistě najdeš mnoho článků o podobných případech. Zkus jich pár vytisknout a dát je BM. A až je přečte, tak se optat jakto, že vaše dítě tyto hry ovlivnit nemohou, když spoustu dětí už negativně ovlivnily. Také bych se zeptala co bude dělat až se kluk jednou nedejbože dostane ke zbrani a zabije. Jestli je opravdu potřeba čekat až k takovému extrému dojde nebo jestli je ochoten s Tebou spolupracovat a zabránit katastrofě včas. A s klukem zkus vážně probrat co je to smrt a co skutečně znamená zabiju Tě. Řekni, že když to udělá nemůže se už vrátit znovu na začátek jako ve hře, že už prostě NIKDY žádnou maminku mít nebude. A jak by se mu líbilo, kdybys takové věci říkala Ty jemu. Vím jak je těžké, když s BM není řeč, ale spoustu věcí můžeš ovlivnit i sama, vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a zase vysvětlovat.

no ja jsem prave nevedela jak mam 3letemu diteti vysvetlit veci kolem smrti...proste jsem nevedela jak na to...zkusim to...BM je palicak a uz nekolikrat mi rikal ze hra mu neublizi...ze je to jen hra(on proste nechape ze malymu jsou 3 roky a ze nechape ze je to jen hra)takze je to jak hazet hrach na zed...navic po techto rozhovorech uz ani neprizna ze s nim hry hraje,zapira to...jenze malej to proste povypravi no...

Není tady

#14 27. 10. 2006 15:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Deti nechápu rozdiel medzi hrou alebo fantáziou a skutočnosou... Moja neter trvala na tom, že si v cirkuse pohladká Simbu a vôbec jej nevadilo, že Simba je živý a mohol by ju hryznú... Má bujnú fantáziu a je to milé, ale niekedy ju musíme brzdi a vysvetžova, že to nie je naozaj, ale len "ako". V prípade bojových hier a zabíjania je to asi ešte horšie hmm

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#15 27. 10. 2006 15:18

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

to jo proto se to snazim resit,ale budu to muset nejakym zpusobem vysvetlit i malemu...achjo...

Není tady

#16 27. 10. 2006 16:52

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník

Pravda ... nazor ze by hra neublizila sice nesdilim ... neumim si take moc predstavit co z toho malemu v hlave zustane - ale domnivam se, ty pojmy 'zabiju' si spis preklada jako 'preperu/zvitezim' ... ze to zas tak zle asi nebude. Mam doma taky kluka (4 1/2  roku), taky chodi s podobnymi napady, ale uz sel jednou dobrovolne vyhodit plastovou pistolku do kose, kdyz jsem mu rekl, ze s pistolkama bojuji srabove a ze tatinek je rad nema (zase na druhou stranu delam historicky serm).
Jinak k tem hram a obrazum co si mysl pamatuje - nevim jak na tom budou nase deti, maji preci jen uplne jine podminky nez jsme meli my ... me kdyz bylo 14 a zacaly pocitacove hry, tak byly dost prostoduche a bez krve .. ty dnesni ... darmo mluvit. Kazdopadne ale mohu zodpovedne rict, ze pocitacove hry i filmy plne nasili mne naucily vazit si lidskeho zivota. Vylozim na prikladu: hral jsem hru, kde hodne dlouho 'pilujete a trenujete' nejake vojacky nez jsou z nich fakt dobri jedinci, s kterymi pak mate sanci ... a neumite si predstavit to zoufalstvi, ktere clovek pocituje nad tim, kdyz prijde o vojacka, ktereho trenuje stovky hodin ... o jednoho z tech nejlepsich. To je fakt citelna ztrata. Obdobne brutalni filmy v tom spravnem obdobi - doporucuji obzvlaste valecne filmy z vietnamu, kde jsou opravdu stovky mrtvol a HODNE naturalisticky zobrazenych ... dodnes pred sebou vidim scenu, kdy po urputne bitve americani dobiji jeden vrcholek, ted uz spokojene vystupuji, odpor zadny ... objevi se americke helikoptery a vsechny je postrili ... kdyz se to nacasuje do spravneho veku, zacne si clovicek uvedomovat hodnotu lidskeho zivota a nesmyslnost valek a zabijeni.
Elementalgirl: nejsem sice psycholog, ale mohlo by te uklidnit, ze do puberty je porad fura casu - v puberte se muze kazdy otocit o 180 stupnu (v okoli mam nastesti jen pripady otoceni k lepsimu).

Není tady

#17 27. 10. 2006 16:58

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Lukas napsal(a):

Pravda ... nazor ze by hra neublizila sice nesdilim ... neumim si take moc predstavit co z toho malemu v hlave zustane - ale domnivam se, ty pojmy 'zabiju' si spis preklada jako 'preperu/zvitezim' ... ze to zas tak zle asi nebude. Mam doma taky kluka (4 1/2  roku), taky chodi s podobnymi napady, ale uz sel jednou dobrovolne vyhodit plastovou pistolku do kose, kdyz jsem mu rekl, ze s pistolkama bojuji srabove a ze tatinek je rad nema (zase na druhou stranu delam historicky serm).
Jinak k tem hram a obrazum co si mysl pamatuje - nevim jak na tom budou nase deti, maji preci jen uplne jine podminky nez jsme meli my ... me kdyz bylo 14 a zacaly pocitacove hry, tak byly dost prostoduche a bez krve .. ty dnesni ... darmo mluvit. Kazdopadne ale mohu zodpovedne rict, ze pocitacove hry i filmy plne nasili mne naucily vazit si lidskeho zivota. Vylozim na prikladu: hral jsem hru, kde hodne dlouho 'pilujete a trenujete' nejake vojacky nez jsou z nich fakt dobri jedinci, s kterymi pak mate sanci ... a neumite si predstavit to zoufalstvi, ktere clovek pocituje nad tim, kdyz prijde o vojacka, ktereho trenuje stovky hodin ... o jednoho z tech nejlepsich. To je fakt citelna ztrata. Obdobne brutalni filmy v tom spravnem obdobi - doporucuji obzvlaste valecne filmy z vietnamu, kde jsou opravdu stovky mrtvol a HODNE naturalisticky zobrazenych ... dodnes pred sebou vidim scenu, kdy po urputne bitve americani dobiji jeden vrcholek, ted uz spokojene vystupuji, odpor zadny ... objevi se americke helikoptery a vsechny je postrili ... kdyz se to nacasuje do spravneho veku, zacne si clovicek uvedomovat hodnotu lidskeho zivota a nesmyslnost valek a zabijeni.
Elementalgirl: nejsem sice psycholog, ale mohlo by te uklidnit, ze do puberty je porad fura casu - v puberte se muze kazdy otocit o 180 stupnu (v okoli mam nastesti jen pripady otoceni k lepsimu).

osobnost se ale v synovi buduje uz ted tak chci zacit jednat driv nez to bude horsi vis...

Není tady

#18 28. 10. 2006 10:35

Ultra
♥♥-----
Místo: CZ
Web

elementgirl napsal(a):

Ultra napsal(a):

Jo ale jakym zpusobem, porad si stezujes na jeho chovani ale vzdycky mu vyhovis a pravnikem akorat vyhrozujes, akorat nevim komu, protoze jemu nereknes ani to. Vsichni jsme se ti snazili pomoct, ale ty musis vzdycky byt tvrdohlava a delat vsechno jen aby jsi si nemusela nechat poradit, protoze by jsi se nesmirila s tim, ze jsi reseni nevymyslela sama. To mame sice spolecny, ale jsou chvili kdy neni v sazce jen tvoje image na kterou porad tolik davas, ale jak sama paradoxne rikas, i zivot Dominika a vzpomen si priste jak bylo ME kdyz mi nekdo pripomel moje mladi jeste s TATOU a predstav si to u Dominika! Snad ti to pomuze se rozhybat.

Upravil(a) Ultra (30. 10. 2006 21:54)

"Kdo ví, proč je na světě, snese každý způsob života."
(Friedrich Nietzsche)

Není tady

#19 28. 10. 2006 16:36

Dr.Pöthe
♥♥-----

elementgirl napsal(a):

Muj syn posledni dobou strili po lidech(jen jako,napodobuje strelbu) a rika ze je zabije.Kdyz udela neco za co ho napomenu tak rekne ZABIJU TE!Hraje s jeho otcem pocitacove hry(takove ty jak se v nich strili,je tam spousta vojaku a tak) a kouka s nim na valecne filmy.Rika veci typu ze to auto vybouchne a ze to bude legrace.Nelibi se mi to a uz jsem to i byvalemu rikala,ale on mi na to rekl ze mu zadne hry neskodi ze je to jen muj vymysl...pry si kazde dite hraje na vojaky.Ja si to nemyslim a nelibi se mi kdyz mi me dite povida o tom jak koho zabije a zastreli...co mam delat...asi vse resit pres psychologa ze?Byvalemu jsem rikala at s nim ty hry nehraje a na filmy nekouka,ale je to cim dal horsi...achjo...

Myslím že je to opravdu běžný jev, a pro kluky, i když nevím kolik mu je, typický. Když je dítě na rozdíl mezi hrou a realitou upozornované, obvykle mu to stačí aby si tuto hranici uvědomovalo, Příčina případného agresivního chování nebude v hrách ale v nevyřešených vnitřních konfliktech, Sny by měl mít co největší prostor o svých případných frustrujících pocitech mluvit.
P.Pöthe

Není tady

#20 28. 10. 2006 17:05

sarah66
♥♥-----

Dítě můžu být na rozdíl mezi hrou a realitou upozorňované, ale podle mně nemůže samo určit hranici. Dnes je opravdu jiná doba a já bych to nechala na matce, pokud má obavy, určitě né bezvdůvodné.
Mám zážitek, kdy 14 kluk při návštěvě přítelkyně svého otce, při otevření dveří zamířil na ní umělou pistolkou - pro jeho otce sranda, já jsem se málem p...la.
Všeobecně bojové hry, filmy nejsou pro děti vhodné, rozvíjejí jen agresivitu . Něco jiného je si hrát doma ve 3 letech s tankem a něco jiného je třeba v 6 si hrát na prof.vojáka s aut.pistolí.
Možná jsem ze staré školy. Já bych se připtala dětské lékařky  to jen, že mám k ní dobrý vztah. Nebo zavolat anonymně na linku důvěry pro děti, to už mám taky vyzkoušené a třeba poradí . Pokud bych měla jako matka pocit , že něco je špatně, řešila bych to bez ohledu na otce a s výsledkem bych ho jen seznámila.

Není tady

#21 28. 10. 2006 18:36

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno

Muj malej nehraje strileci hry a nediva se na valecny filmy a i presto rekne ze ted bude zabijak a dela ze me nebo muze zabiji a my delame mrtvy.To stejny kdyz nechce byt zabijak a chce byt kouzelnik tak na nas udela cary mary at sme mrtvy a pak nas zase odcaruje.A nebo si hraje na draka a chrli ohen (samozrejme jako) a to dela i po lidech v obchode.
Samozrejme kdyz se do toho moc vzije tak ho upozornuju ze me nemuze zabit ze to boli a nebo ze ma jen jednu maminku a pod.

Ale jinak to asi patri k veku a nic moc s tim neudelas.Pokud pozna kde je hranice a napada a zabiji jen jako tak to je hra ,horsi by bylo kdyby treba sel a vzal ostry nuz protoze to v tom filmu videl nebo treba pokud si hrajete kdyby te nejak moc napadal(myslim jako ze by nepoznal jak moc ma bojovat aby to nebolelo).

Pokud ale neni agresivni tak je to asi vse v poradku.

http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

#22 29. 10. 2006 17:20

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Ultra napsal(a):

elementgirl napsal(a):

Ultra napsal(a):

Jo ale jakym zpusobem, porad si stezujes na jeho chovani ale vzdycky mu vyhovis a pravnikem akorat vyhrozujes, akorat nevim komu, protoze jemu nereknes ani to. Vsichni jsme se ti snazili pomoct, ale ty musis vzdycky byt tvrdohlava a delat vsechno jen aby jsi si nemusela nechat poradit, protoze by jsi se nesmirila s tim, ze jsi reseni nevymyslela sama. To mame sice spolecny, ale jsou chvili kdy neni v sazce jen tvoje image na kterou porad tolik davas, ale jak sama paradoxne rikas, i zivot Dominika a vzpomen si priste jak bylo ME kdyz mi nekdo pripomel moje mladi jeste z TATOU a predstav si to u Dominika! Snad ti to pomuze se rozhybat.

Adame nevis jaky to je stat u soudu a tahat se o dite...nikdy si to nezazil...To co pises s tim resenim...neni to pravda...kolikrat jsem Te poslechla...A moje image?O tu mi vubec nejde....A tve mladi?Praveze si ho predstavuju,proto chci vse prvne resit rozumne a domluvou a pak az tahanicema po soudech vis...ale to uz je jedno...

Není tady

#23 29. 10. 2006 17:21

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Dr.Pöthe napsal(a):

elementgirl napsal(a):

Myslím že je to opravdu běžný jev, a pro kluky, i když nevím kolik mu je, typický. Když je dítě na rozdíl mezi hrou a realitou upozornované, obvykle mu to stačí aby si tuto hranici uvědomovalo, Příčina případného agresivního chování nebude v hrách ale v nevyřešených vnitřních konfliktech, Sny by měl mít co největší prostor o svých případných frustrujících pocitech mluvit.
P.Pöthe

jsou mu 3 roky

Není tady

#24 29. 10. 2006 18:05

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Já si myslím, že pro tak malé dítě jsou mnohem důležitější  čtené pohádky. Tam jsou v podstatě taky krutosti ( vlk sežral babičku, vlk sežral kůzlátka atd---), ale to děcko to "nevidí", spíš může zapojit svoji představivost a fantazii. A kromě toho: pohádky vždycky dobře končí!!!! Dobro zvítězí nad zlem!! To bychom ty děti měli učit, ne?

Upravil(a) lueta (29. 10. 2006 18:06)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí