Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 10. 2006 14:15

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Dost často teď procházím stránky nejrůznějších psích útulků a musím říct, že je mi z toho hodně smutno. I v některých útulcích u nás byla a možná i je otřesná situace (např. se psi hlady požírali navzájem atd.), ale nejvíc jsem se asi zhrozila při popisu karanténní stanice obce Kollárovo na Slovensku (na situaci upozornil až nějaký kluk, co tam byl tehdy na civilce, ale nevím, jestli se od té doby už něco změnilo). Každý pes, který byl v okolí odchycen a dán do stanice v Kollárově, byl po 10 dnech utracen. Nedostával nažrat ani napít - např. nechali žízní umřít fenku i se štěňátky, v zimě psi umrzali (opět včetně malých štěňátek). Na Slovensku funguje víc karanténních stanic, které se od útulků liší tím, že po nějaké době, pokud si psa nikdo nepřevezme, je vždy utracen. Tady je aspoň jeden odkaz na stránky KS Zvolen, kde jsou i fotky pejsků, kteří mají být po 28 dnech utraceni, a mají tak poslední šanci na to, aby si jich někdo všiml.
http://www.kszv.sk/psiky.php

Není tady

 

#2 20. 10. 2006 14:25

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

na to sa ani nejdem díva. by som sa rozpišala sad


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#3 28. 10. 2006 16:18

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

ahojky o této stanici vím a snažím se občas když mě nějaký pejsek zaujme i napsat inzerát.. jenže.. možná to bude od mě hodně hnusné to co tu ted napíšu, ale je to z mojí vlastní zkušenosti která je ještě docela čerstvá.. dostal se k nám několikrát týraný pes, putoval od lidí k lidem, z utulku do utulku.. byl nezvladatelný... občas si tak říkám, jestli by těm psům nepomohla milosrdná smrt utracením, než neustálé nejsitoty, kor u starých psů plynoucí z toho, že člověk nikdy neví, ke komu ten pes přijde.. je to tvrdá realita, ale bohužel je to potvrzené, nebot psi z utulku zažívají kolikrát nejen u dalších lidí ale kolikrát i v tom utulku ne zrovna nejpříhodnější podmínky..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#4 11. 12. 2006 23:48

Maya.82
Host

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Ach jo. Ja jsem na ty stranky dívala taky se mi tam pár psů líbilo, ale nevím jak bych je dopravila od tama sem do Ostravy.

 

#5 12. 12. 2006 17:00

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Maya.82 napsal(a):

Ach jo. Ja jsem na ty stranky dívala taky se mi tam pár psů líbilo, ale nevím jak bych je dopravila od tama sem do Ostravy.

Na stránkách měli jeden čas napsáno, že po dohodě je možné vybraného pejska přivézt do Brna, takže by to možná šlo se s nimi nějak domluvit.

Upravil(a) maya (12. 12. 2006 17:00)

Není tady

 

#6 29. 12. 2006 8:08

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

A kde je tam napsáno, že mají šanci jen 28 dní? Nějak to tam nemůžu najít...

Není tady

 

#7 29. 12. 2006 17:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Vo väčšine karanténnych staníc majú zvieratá šancu len 1 mesiac - ale nikto to nekontroluje a jedna moja známa zistila, že v nemenovanej karanténnej stanici ich istý "dobrák zverolekár", ktorému tam všetci verili, jednak predával tie "udania-schopné" psy a bral za ne prachy aj od mesta(za oných 28 dní, hoci trebárs putoval po 3 dňoch preč) a jednak asi po týždni utrácal tie, ktoré považoval az neudatežné. Ona na to prišla náhodou, začala spolupracova s mestskou i štátnou políciou v onom meste... a dala si dokopy 2 a 2. No, odvtedy sa situácia trochu zlepšila, policajti ho aspoň trochu kontrolujú, ale ktovie, ako je to inde. Mne je zle, len keď si to predstavím.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8 29. 12. 2006 19:42

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Na těch stránkách je napsáno, že po těch 28 dnech pejska krmí z peněz od dárců a neutrácí. Ale kdo ví, kde je pravda. Nejvíc líto je mi těch velkých psů a těch méně hezkých (nebo méně roztomilých), které si moc lidí nebude chtít vzít. Štěňátka se snad udají.

Upravil(a) Rybička (29. 12. 2006 19:42)

Není tady

 

#9 31. 12. 2006 14:16

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Pejsci z karanténní stanice na Slovensku

Tak jsem na ty zvolenské stránky teď mrkla a jsou nově aktualizované - před pár týdny tam ještě byla uvedená ta 28-denní lhůta. Tak mám radost, že už to snad není tak striktní a změnilo se to aspoň v téhle stanici k lepšímu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů