Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 10. 2006 12:36

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Vztah se svou budoucí švagrovou.

Ahoj babinetky!
Mám bratra, který nikdy neměl vážný vztah, až loni potkal dívku, s kterou je rok a půl a před třemi měsíci zjistili, že budou rodičesmile To je všechno moc fajn, bratr je relativně šastný, ona ještě víc a s nimi i moji rodiče.
Jediným problémem je, že mě bere jeho slečna jako přebytek v naší rodině a snaží se mě odstranit.
Mojí mámu už si koupila, táta je vůči tomu střízlivější.
Bývám každý víkend u přítele, protože doma se to nedá vydržet, i když jsem v bytě sama (máme dvougenerační dům), nejde neslyšet, jak máma zbožňuje mou "švagrovou", dokonce natolik, že mě chce vystěhovat a nechat byt jí. Usmívám se nad tím a přemýšlím kam půjdu, ale to ani tak nebolí jako fakt, že se máma tak rychle vzdá dcery proto, že jí "švagrová" nosí pozornosti a tetelí jí každým slovem.
Myslíte, že se to někdy srovná? Já už tomu po 18 měsících ani moc nevěřím.
Máma celý život upřednostňovala bratra, ale že jednou přijde tohle, jsem netušila.

Není tady

 

#2 15. 10. 2006 13:07

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Myslím že matka záhy vystřízlivý, jen co se švagrová zabydlí, ačkoliv až přijde první vnouček...........
, kašli na to, chtěla by jsi s nima bydlet? Jestli ne, budeš pak ty ta vzácná, většinou to tak bývá, že vzácný jenakonec ten co není tak dosažitelný.


Mája

Není tady

 

#3 15. 10. 2006 13:27

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Jenže ona s nima bydlet nechce, má byt, jen mě chce vyšoupnout..já s našima bydlet nebudu, jsem tu jen ted, protože tu blízko pracuju, jinak plánujem svůj život...jen mě mrzí přístup mámy a její, nechápu, proč to dělá..

Není tady

 

#4 15. 10. 2006 14:01

x256987
Host

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Budoucí švagrová je asi prostě "soutěživý" typ, má potřebu si dokazovat, že je "lepší".  Pokud jde o rodiče: vzpomeň si na pohádku Sůl nad zlato... Pravda vždycky vyplave na povrch a každé mámení smyslů jednou skončí. Chápu, že tě to mrzí, ale i takovéhle zkušenosti člověka obohacují...

 

#5 15. 10. 2006 15:08

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Judita napsal(a):

Budoucí švagrová je asi prostě "soutěživý" typ, má potřebu si dokazovat, že je "lepší".  Pokud jde o rodiče: vzpomeň si na pohádku Sůl nad zlato... Pravda vždycky vyplave na povrch a každé mámení smyslů jednou skončí. Chápu, že tě to mrzí, ale i takovéhle zkušenosti člověka obohacují...

Mne švagrová tak za léta manželství předělala bratra že je z něj úplný ,,blbeček".On celý život dře ona někdy pracuje někdy jen hulí a čumí na TV tak vychovala i dvě děti kteří se válí u Tv s ní a bratr jen maká a maká aby se všichni měli dobře.Bohužel jsem zvyklá říkat na rovinu věci proto několIk let se s ní nebavím a bratr kvůlí ní aby ,,nedostal" se mnou jen za zády.baví a chce at ji přijmu.Švagrová je obdivuhodná herečka.jen samý úsměv co vše dělá atd .Před lety si našla milence on ji za rok vyhodil a našla si cestu že dnes se válí ZASE U BRATRA.jE MI LÍTO ŽE TVÁ MATKA ŠVAGROVOU TAK ŽERE ALE NEBOJ AŽ BUDE NEMOHOUCÍ POZNÁ KDO JE OPRAVDU skvělý,DRŽÍM TI PALCE A NENECH SE !

Není tady

 

#6 15. 10. 2006 15:14

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Doufám, že můj bratr takhle nedopadne.
Já jsem se rozhodla, že když se mají s mámou tak rády, že půjdu bokem a nechám je v té idylce, nebaví mě bojovat v takové situaci. Vybuduju si vlastní rodinu a budu doufat, že jí to dojde, jen nevím, jak moc hluboce mě to potom dojme. Neumím moc odpouštět a nemám ráda manipulace.

Není tady

 

#7 15. 10. 2006 16:59

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

eliimoor napsal(a):

Doufám, že můj bratr takhle nedopadne.
Já jsem se rozhodla, že když se mají s mámou tak rády, že půjdu bokem a nechám je v té idylce, nebaví mě bojovat v takové situaci. Vybuduju si vlastní rodinu a budu doufat, že jí to dojde, jen nevím, jak moc hluboce mě to potom dojme. Neumím moc odpouštět a nemám ráda manipulace.

P͊EŠ ŽE ŽIJEŠ VE DVOUGENER.DOMKU,MÁTE TAM DVA VCHODY?jÁ  BYDLELA S RODIČI ALE TEN VCHOD TAM CHYBĚL (kdysi bylo normální že se stavěl rovnou dvougenerační dům pro potomky a tak nějak se počítalo že jedno dítě tam zůstane a když ne tak je ,,zlé nevděčné dítě"ale vše má svoje .I když Tvá švagrová zjistí že by pro ni bylo výhodnější bydlet místo tebe  už jen z důvodu že vnouče dá kdykoliv ,,dolů.Tvý rodičům nebude tolik platit za byt nedej se!

Není tady

 

#8 15. 10. 2006 17:16

x256987
Host

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Já jsem měla období třenic se švagrovou, která se s bráchou přistěhovala k našim. Dole obývák, kuchyň a ložnice našich, nahoře v jednom pokoji já, ve druhém (velkém) oni s dítětem a potom i druhým, v kuchyni babička, sociální zařízení pouze jedno v přízemí... Mně bylo patnáct, takže jsem to musela vydržet. Neměla jsem švagrovou ráda, ale bylo to hodně dané tím prostorem - měly jsme období boje o poličky v koupelně. Dneska ji beru jako ženu, se kterou si nemám co říct (je úplně z jiného těsta než já) a naštěstí se ani nemusíme vídat.

Upravil(a) Judita (15. 10. 2006 17:17)

 

#9 21. 10. 2006 20:51

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

No, země se pohnula, švagrová za mnou přišla s omluvou, ale i tak nemůžu říct, že by mě její názory a chování dostávaly do kolen...prostě rodinu si nevyberem a musíme se s tím jen zžít..

Není tady

 

#10 23. 10. 2006 13:59

Áda1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 476

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

hm já teda mám úžasnou švagrovou, dokonce ji mám radši jak vlastní sestru, sestra je o rok mladší jak švagrová


http://bd.lilypie.com/jgq2p2/.png

24.8. ultrazvuk viděny 2 srdíčka

Není tady

 

#11 23. 10. 2006 16:42

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Nespoléhala bych, že to srovná čas a nebo že matka prokoukne. Opravdu ne. Pokud byl bratr svým způsobem favorit, měla maminka pouze dvě možnosti: snachu milovat za to, že si ho vybrala, nebo nenávidět za to, že jí ho bere. Vybrala si druhou možnost a řekla bych, že čas na tom zhola nic nezmění. Názor mám podložený vlastní zkušeností. Také jsem JEN dcera. Léta. Už to neřeším. Žij si svůj život a na tohle se vykašli. Jsou věci, které nelze změnit. Není to o tom, že Ty bys byla horší. Je to o tom, že matka to tak vidí. Nic nenaděláš.

Není tady

 

#12 27. 10. 2006 9:55

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

kalupinka napsal(a):

Nespoléhala bych, že to srovná čas a nebo že matka prokoukne. Opravdu ne. Pokud byl bratr svým způsobem favorit, měla maminka pouze dvě možnosti: snachu milovat za to, že si ho vybrala, nebo nenávidět za to, že jí ho bere. Vybrala si druhou možnost a řekla bych, že čas na tom zhola nic nezmění. Názor mám podložený vlastní zkušeností. Také jsem JEN dcera. Léta. Už to neřeším. Žij si svůj život a na tohle se vykašli. Jsou věci, které nelze změnit. Není to o tom, že Ty bys byla horší. Je to o tom, že matka to tak vidí. Nic nenaděláš.

A jak jsi se s tím srovnala? Nebolí tě to? Já mám dny, kdy jsem za to ráda a připadám si samostatnější, ale pak když vidím, jak je bratr a ona vítán a já tam jsem navíc...no víš jak to myslím..občas mě to ještě rozhodí..

Není tady

 

#13 27. 10. 2006 11:32

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Eli - vydrž. Je to těžké, ale čas ukáže.
Já jsem to měla dlouho u tchánů "na levačku". Nakonec jsem zjistila, že hlavní příčina je moje švagrová - jejich dcera.
Vždycky jsem se ke tchánům chovala slušně, ale řekla jsem na rovinu, co si myslím. Švagrová jim ale vykládala, jak je pomlouvám, nemám je ráda, dělám z jejich syna /mého manžela/ blbce, že nám to nevydrží, že se rozejdeme, než se vezmeme.....Dlouho jsem se tím trápila a od tchánů byl cítit odstup.
Jednoho dne jsem se naštvala sama na sebe a zakročila. Švagrovou jsem úplně vyřadila ze svého slovníku - nebavím se o ní, nekomentuju cokoliv co se jí týká - přestože mám na ni svůj názor.
Přestala jsem si všímat jejích ksichtů, když mluvím. Jsem víc v pohodě, v rodině mě a manžela zvou na různé akce a protivnou švagrovou  málokdy.
Nakonec i s tchány se to urovnalo - když byli nemocní, tak dcerunka se ani neukázala, ani nezavolala, když potřebovali pomoct s prací kolem domu, tak je seřvala, že nemá čas, že chodí do práce, takže to zbylo opět na nás a nakonec když slavili padesátku, tak vlastní dcera dělala ofuky, že nepřijde....nakonec přišla. Nicméně na obsluze se tchýně domluvila se mnou, protože se na dceru nemohla spolehnout.
V některých věcech už tcháni otevřeli oči, ale někdy je drží pevně zavřené....
Takže radím - nepomlouvat ji, nebavit se o ní, nekomentovat, snažit se být rodičům oporou, sednout si s mamkou u kafe, povykládat si, vytáhnout je na výlet....cokoliv bez ní....třeba to dobře dopadne. tummenupp

Není tady

 

#14 27. 10. 2006 11:47

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

je to těžký, flirtuje s mým chlapem, ale nenápadně, aby to nevypadalo blbě, pořád komentuje jakýkoli jeho pohyb a může se potrhat smíchy...přítel je nekonfliktní typ, tak se jen usměje a přejde to..
nevím, musím zatnout, ale bude to ok, věřím tomu

Není tady

 

#15 29. 10. 2006 19:50

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Jsem jen dcera a umím se s tím popasovat. Neřeším, že matka pro druhé dělá všechno a ochotně a pro mě nic. Říkám si - není to její povinnost s něčím mi pomáhat. Je zajímavé, že když něco potřebuje ona, vzpomene si na mě většinou v první linii. Je pravda, že jedno mi není. 
Přesto se necítím  ukřivděně. A si rodič vybere svého favorita. Většinou to ale bývá volba, která se proti němu obrátí: čím raději má rodič nějakého svého potomka, tím více pro něho dělá a tím více mu dá. A tím spíše se na něj v potřebné situaci toto vyvolené dítě vykašle. Ono je totiž zvyklé na to, jenom brát. A už jde o peníze, čas, jakoukoli pomoc. Jakmile rodič přestane dávat, vztahy se rychle změní. Platí a platilo to vždycky. Platí to i u nás. Mám jasno - nemám co oplácet.
Proto mě to nerozhodí. Je třeba si to srovnat v sobě. Ode mě nelze chtít více, než dělá sourozenec. Ten nedělá nic, proto ani já nemusím. Když jsem dělala víc, poslouchala jsem, že sourozenec nemůže, protože má plno práce. Takže jsem to dokázala překousnout a přestala se snažit. Mám totiž taky co dělat. Jen jsem to dřív neuměla dostatečně prezentovat...!

Není tady

 

#16 19. 1. 2007 19:05

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Holky, tak jsem doufala, že to bude všechno ok, ale spletla jsem se.
Uplynula nějaká doba a už se se mnou nebaví ani bratr.
Dneska mi otec finančně dopomohl k autu a ani jeden se mi k tomu nevyjádřil, asi čekali, že finance půjdou jen k nim, když čekají rodinu a najednou jsem něco dostala i já..
Staví proti mě i rodiče a nikde už se ani v příbuzenstvu nepromluví o nikom jiném než o budoucí švagrové a jejím těhotenství.
Nevím, co dělat..když jí vidím, tak už po mě jde husina a odcházím pryč, protože čekám na slova: co ty tady děláš? apod.

Není tady

 

#17 19. 1. 2007 19:51

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

I nech je a hleď, a mᚠna světě víc radostí. S příbuznejma jsou jenom trable. Neboj. Ještě se dočkáš, až se budou mlít o malého a dohadovat se, zda má spát na zádíčkách nebo na bříšku. Ještě se nasměješ.

Není tady

 

#18 19. 1. 2007 20:33

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Kalupinko, když já už vůbec nevím, jak se před nima chovat a jakým stylem se bavit, přece jen to bude rodina...kdykoli tam jdu, tak jsem házená bokem a vždycky se ta rána jakoby probudí.
Ještě ve mě pořád je, jak mě rodiče odhazovali a když je vidím, jak si rozumí a jak s ní prožívají těhotenství, tak jen tiše závidím.

Není tady

 

#19 19. 1. 2007 20:48

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Kolik Ti je, že závidíš těhotenství...? Myslím, že nemᚠzmeškáno. Mᚠznámost? Neupínej se na rodiče. Jsou i jiná pozitiva v životě, než dobře s nimi vycházet. Ber to z jiného úhlu. Můžeš si dělat, co chceš. Nikdo Tě nehlídá. Až bude mrňous na světě a Ty si půjdeš tancovat či pojedeš na dovču, švagrová si bude říkat...ta se má a já doma s dítětem pořád dokola...taky jsme mohli ještě počkat. Holka, jak jednou mᚠrodinu, mám odpovědnost navždycky. Pospíchᚠtak do toho? Bydlíte s rodiči blízko, můžete si nějak pomoct. Ale nemusíte se denně vídat. Jistě jsou kolem Tebe i jiní lidé. Co by stáli o kontakt s Tebou. Příbuzné si nevybíráme. Víme?

Není tady

 

#20 19. 1. 2007 21:18

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Je mi 25 a možná ani tolik nezávidím to těhotenství jako tu pozornost, co má.
Bydlíme v dvougeneračním domku, já nahoře, naši dole.
Vídáme se denně, ale moc času tam netrávím. Přítel je skvělý, ale občas se přistihnu, jak se s ním hádám jen z důvodu, abych byla "vidět", jestli chápeš, jak to myslím. Jsem vůči němu i žárlivá a kolikrát zbytečně vyvolávám hádky, ale když se někam zavřu sama a uklidním se, tak zjistím, jak blbnu a že mi vlastně nejde o to, že bych žárlila, ale že se pořád snažím něco vybojovat.
Mám v tom asi zmatek a sama občas nevím, kam vůbec patřím.
Chtěla bych ovládnout to zlo a špatné, co ve mě je a být šastná jen jsem ještě pořád nepřišla na to, jak to všehno hodit za hlavu.
Mám svůj život, ale dětství a mládí člověk nevymaže.

Není tady

 

#21 20. 1. 2007 13:25

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Chci ti rict, ze jsem se zajmem precetla tvuj prispevek, tak nejak jsem se v nem nasla z obou stran, ale holka holka....tak nejak citim, ze ty sama jsi k te situaci prispela svym nizkym sebevedomim a pocity jakesi ublizenosti. Pekne jsi to popsala ve sve posledni zprave. Svagrova dostava jen tolik pozornosti, kterou si zaslouzi. No predstav si sebe tehotnou. To by se s tebou pritelovi-manzelovi rodice nesmeli bavit? Tak by se ti to libilo? A to bys chtela pro svagrovou? Zapracuj na sve zavisti a zarlivosti a uvidis svet skrze jinak zabarvene bryle.

Není tady

 

#22 20. 1. 2007 22:23

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Ale uvědomuješ si, že takhle shazuješ sama sebe? Že degraduješ to, co je na Tobě hezké? Že od sebe odpuzuješ přítele, člověka, který Tě má rád? Že rodině sama nahrávᚠsvými uměle vyvolanými hádkami? Že oni možná na Tebe míň reagují, protože se obávají dalšího konfliktu, který jsi schopna vyvolat na počkání? Já ti něco povím. Přestaň blbnout a najdi si někde byt. Rodiče budou mít pokoj a Ty taky. Mᚠu nich pohodlné bydlení a vymýšlíš si problémy. Holka, vždy oni by Ti mohli doporučit, aby ses odstěhovala! Nebo by k nim mohla přestat snacha kvůli Tobě jezdit.  Je normální, že rodiče je rádi vidí. Tebe můžou vidět denně, je asi ne. Tak se odstěhuj a jezdi k nim jednou za měsíc na návštěvu. A jsi vzácnější. Já vím, jaké to je, nebýt favorizované dítě. Ale prostě na to kašlu. Nezměním to. A tak se ani nesnažím. K čemu bych to dělala?

Není tady

 

#23 23. 1. 2007 22:06

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Špatně jste mě pohopili, já tu nevyvolávám hádky. Nechci jí rodičům zošklivit, o to mi vůbec nejde.
Ona je člověk, který jde po penězích, která je odpůrcem práce a která pr..., aby někam zapadla.
Nikdo se s ní nedokáže bavit víc jak 10minut, protože pak jí člověk přestává chápat.
Po městě vykládá, jak jí bratr všechno platí a jak se má zlatě a že tohle by neměnila a ke mě když se to pak dostane, tak bych jí švihla. Postavila proti mě bratra, kdykoli přijdu k našim po delší době, tak hodí otázku, co tam dělám a proč si beru čokoládu, že bych mohla přibrat apod..
nehádám se, usměju se a odejdu, ale pak jsem sama a sere mě, že to nikdo nevidí.

Není tady

 

#24 30. 1. 2007 21:53

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Holka, Ty se musíš naučit dostat ji tam, kde ji potřebuješ mít, aby se projevila. Když se Tě zeptá, proč tam chodíš, řekni jí:PROČ BYCH NEMOHLA PŘIJÍT KE SVÝM RODIČŮM? Musíš jí odpovídat tak, aby nevěděla, jak reagovat. Ona se Tě nemá co ptát, Ty se jí taky neptáš. Chápeš, že ona jen využívá toho, že nejsi tak pohotová jako ona? Nic víc? Tady nejde o to, která z vás je lepší! Tady jde o to, že Ty se nechᚠa ona to ví! Ty nemůžeš před ní utíkat a vracet se. Když odejdeš, prohráváš! Ty jí musíš umět dát najevo svou převahu. A Ty na to máš. Jinak ona na sebe stáhne žádoucí pozornost a její publikum - to je bohužel Tvoje rodina - vás nechá, abyste měřili síly. Ona asi mluví tak šikovně, že jí nikdo nemůže říct, že Tě uráží. Prostě až se Tě zeptá, proč jíš u svých rodičů čokoládu, řekni, že ona jistě taky u těch svých jí, nač má chu, nebo snad ne? A bude-li vrtat dál, řekni ne jí, ale jaksi pro sebe...to by mě teda zajímalo, kdybych tam k nim přišla a pořád se takhle navážela, jestli by se jí to líbilo. Nehádej se, ale prostě přitvrď. Aby těm natvrdlým okolo došlo, že by mohli říct...hele, nechceš ji nechat na pokoji? Upřímně, být svědkem něčeho takového, jednostranného, asi bych se komentáře nezdržela...Reaguj na její výpady s rozmyslem, ale rychle. Sama na ni moc nemluv, nech ji, a začne. Je to její mínus. A nedej se, pokud Ti rodiče řeknou, nech ji, je těhotná. Klidně řekni, ani těhotné se nemají co do druhých lidí navážet. A že těhotná je chvíli, ale naváží se odjakživa. A pokud to nepůjde, nech se vyplatit a odstěhuj se. Máš-li mít kolem sebe jen útoky za asistence mlčících rodičů, myslím, hůř Ti nebude!

Není tady

 

#25 3. 2. 2007 13:16

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Vztah se svou budoucí švagrovou.

Asi mᚠpravdu. Teď jsem se až pobavila, otec má padesátiny, tak jsme mu celá rodina koupili společný dárek a mě nedávno zaujal ještě jeden (kytka z klobás apod.), tak jsem řekla mámě, že mu to koupím a bratr s přítelkyní, že když já, tak oni mu koupí ještě něco víc...prostě jak kdyby se soutěžilo.
Navíc mi táta teď  finančně dopomohl k autu, bratr od něj dostal už dvě, já jsem s pomocí souhlasila jen v případě, že polovinu si zaplatím sama.
Jenže i tom se bratr a jeho slečna dozvěděli a od té doby na mě ani jeden nemluví, vlastně jo, jen debilní pozn.
Je to její práce, brácha takový nikdy nebyl, je to dobrák a inteligentní chlap, ale ona je první holka v jeho životě a bohužel toho asi využívá.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů