Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 8. 2. 2007 14:17

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Zvláštní hrdost

Kubula napsal(a):

eliimoor napsal(a):

step, tak jak jsi na tom, pomohl rozhovor?

Vzpomněla jsem si na nějakou populárně psychologickou příručku o manželství, kterou jsem kdysi dávno četla. Psali tam o něčem, co nazývali tuším "mechanická spravedlnost" a spočívalo to v tom, že když se partneři rozhádají a jeden přijde nabídnout smír nebo se omluví, je příště automaticky řada na tom druhém, pak zase na tom prvním, pak na druhém atd. Předejde se tím nekonečnému dusnu a pitvání, čí to byla vina, kdo by MĚL ustoupit atd. Jak tyhle příručky obecně moc nemusím, tak tohle se mi líbilo moc smile

Asi pravda, protože když se lidi dají do rozjímání kdo za co může víc a kdo komu ublížil VÍC a kdo měl udělat toto a co kdo čekal od... a blabla většinou se rozhádají ještě víc a  usmíření  je v nedohlednu., i když se
Tak asi moc nerozpitvávat a odpouštět na přeskáčku kapitulation

Není tady

 

#27 22. 5. 2007 15:49

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Práve takéto niečo prežívam. Prvýkrát som sa pohádala s priatežom, s ktorým som cca 2 mesiace. Som zranená, vežmi zranená. Mám pocit, že sa mi naštrbila dôvera k nemu. Prečo? Lebo hádku posúval ďalej negatívnym spôsobom: napr. ak chceš, môžeš sa sta bývalou.... to ma vlastne strašne zabolelo a zranilo. To, že hazarduje s naším vzahom výhlásením takejto vety. Čo som spravila? Odišla som preč. Nedokázala som u neho osta spa. Aj keď mi ponúkol, aby som išla spa do spálne a on pôjde spa do obývačky. Mne sa to zdalo málo ústretové, priam neústretové. Tak som odišla v noci cca 80km domov autom. ...cítila som sa prázdna...snažila som sa nemyslie a šoférova...neozval sa celú noc...až ráno napísal mail do práce...

čo ma naozaj najviac bolí je, že odo mňa očakáva, že ho prvá zvediem.. že odo mňa očakáva moje postoje - vyjadrenia k situáciám a on svoje nepovie... že sa vyvyšuje, ak niečo - nejaké slovo neviem... ...že vždy, keď sme spolu spomína na bývalú/é, aj v našich intímnych chvížach.. ...že keď som sa ospravedlnila za môj odchod a prchké správanie, on sa neospravedlnil ...že som opä musela by prvá, až potom vlastne spravil protinávrh.. ...že ma nechal len tak proti noci odís...
vežmi ma to bolí  grater

Upravil(a) Emma (22. 5. 2007 16:03)


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#28 22. 5. 2007 16:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zvláštní hrdost

Emmi, porozprávajte sa a uvidíš... Možno si to celkom neuvedomuje a možno potrebuje práve také zrkadlo, ktoré mu ukáže, ako vežmi zraňuje. On netuší, čo to s tebou robí, kým mu to nepovieš alebo nenapíšeš... Chlap...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 22. 5. 2007 16:39

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Seli, my sme o niektorých tých veciach hovorili. Niečo si zobral k srdcu a dáva si na to pozor. Mňa prekvapilo to, že tak "žahko" zariskoval a vypustil z úst takú vetu. Pričom som mala pocit, že som v láskyplnom vzahu s budúcnosou. Považuje sa za inteligentného a vnímavého človeka. Aj ja ho tak stále vnímam. Jednoducho nechápem, že v ňom zvíazilo jeho ego pred rizikom straty človeka - blízkeho človeka. Bojím sa, že je to jeho charakterová črta, že pri každej hádke bude on negatívny a ja budem ten, ktorý bude bojova o vzah - o udobrenie. A keď si ja priznám chybu, tým sa to vyrieši a on bude v pohode. ...hm, ale ja nie... ako nie som teraz.


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#30 22. 5. 2007 17:34

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Zvláštní hrdost

Emmo, takovéto chování po 2 měsících vztahu? To by měl být člověk krásně zamilovaný a ne druhého urážet a předhazovat mu bývalky....a vyhrožovat rozchodem! Já myslím že tě nemá rád tak jako ty jeho, a navíc si myslím že on dobře ví co dělá - zkouší tě psychick týrat a zkouší kolik si může dovolit, kam až může zajít.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#31 22. 5. 2007 18:14

commex
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 15. 10. 2006
Příspěvky: 171

Re: Zvláštní hrdost

Zdravím Vás lidičkové....Koukám,že můj poslední příspěvek tady je z 10.měsíce  loňského roku...A to jsme byli právě na takovém tom bodě,kdy jsme řešili "Ano,či ne"....V podstatě to byla patová situace,kdy měl každý z nás tu "Svou" pravdu...Nakonec jsme to vzali za úplně jiný konec a dnes je polovina května dalšího roku a od té doby žijem ještě stále v nových líbánkách.....Chtělo to jen pokusit se vypnout pamě,to všechno špatné nějakým způsobem smazat a začít úplně nanovo..Ale úplně jiným myšlením....Ne,co chci já,ale co já mohu udělat pro Tebe....Ono to funguje......

Není tady

 

#32 23. 5. 2007 9:15

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Bety, presne toho sa obávam, že má v sebe sklony k psychickému týraniu. Preto som sa teraz stiahla, nedávam mu tožko najavo, ako ho mám rada. Hlavne som sa spamätala, zosilnela, postavila sa na nohy a bez strachu som sa s ním porozprávala. Všetko pochopil, ospravedlnil sa mi, prebrali sme našu hádku....vlastne sme zistili, že sa nič závažného neudialo a boli sme len obaja v nepohode a v strese a na miesto toho, aby sme si to povedali sme bojovali a útočili na seba. Pokračujem vo vzahu ďalej, ale už s väčšou obozretnosou a s vlastnými pevnejšími mantinelmi, ktoré nesmie prekroči.
My sme práve v takom štádiu, kedy sa tiež rozhodujeme, či to má význam ďalej pokračova. Každý bývame a žijeme v inom meste. On má navyše jeden vežký projekt, na ktorom pracuje a je v časovej tiesni. Potom odchádza na jednu mesačnú expedíciu, potom zas do zahraničia kvôli tomu projektu. Tak nás čaká stres, odlúčenie a vežká skúška vzahu..

Upravil(a) Emma (23. 5. 2007 9:28)


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#33 23. 5. 2007 9:33

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Commex, to sa mi páči, čo si napísal. Aj ja sa budem snaži do našeho vzahu vnies tento postoj: čo môžem urobi pre Teba.. Držím vám palce, nech vám to výjde! tummenupp

Upravil(a) Emma (24. 5. 2007 16:51)


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#34 23. 5. 2007 11:32

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Zvláštní hrdost

ak chceš, môžeš sa sta bývalou..

Emmi, tak na tohle bych zcela jednoduše odpověděla : Jasně, i ty se můžeš stát bývalým, a to velice velice rychle ....

hodně síly smile


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#35 23. 5. 2007 11:40

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Zvláštní hrdost

step napsal(a):

Asi to zná ze života spousta z Vás..... Jeden se urazí, kvůli něčemu, nepřijde, nenapíše, jako by jste mu ani nechyběli.....Vždy to jsem já kdo nakonec přijde a usmíří se i když si myslím, že ne ve všech případech byla chyba na mé straně. Postupem času Vás to trápí čím dál víc, cítíte se, že jste ten kdo více miluje, protože nabídne smíření.....proč to ten druhý dělá? Hrdost, ješitnost , tvrdohlavost? Jak vůbec s těmito lidmi jednat? Jak reagovat....zkoušet to samé co oni být hrdý a nepřijít? Jak mu naznačit , že toto nikam nevede...vlastně vede...k ještě většímu odcizení a k tomu, že si přestanu druhého vážit a že si myslím, že mě nemá rád....

To je zvláštní a hezké téma ... i já jsem hrdá. Ale myslím si, že je také důležité, jestli má člověk rád sám sebe a jestli si sebe váží a jestli je vztahovačný. Protože kdo je vztahovačný, urazí se kvůli každé blbosti. A pak říká uražená hrdost... vždy spousta problémům vzniká kvůli nedorozuměním, někdo něco řekne a myslí to jinak, ten druhý to pochopí úplně jinak a je problém. A pak je taky důležité si nastavit hranice a přes ty prostě nejít. Protože pak třeba je někdo s někým a chce si ho udržet za každou cenu, z nějakého důvodu, tak prostě ustupuje a nechává se urážet a ponižovat a to není správné. Tedy umění včas odejít se vztyčenou hlavou. A v životě je samozřejmě důležitá je volba a zralost partnera s kterým jste. Všichni zrajeme jak víno ... (no to se teda říká spíš o chlapech, my ženský prý stárneme smile))

Upravil(a) Natynka (23. 5. 2007 11:41)


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#36 23. 5. 2007 13:23

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Natynka napsal(a):

ak chceš, môžeš sa sta bývalou..

Emmi, tak na tohle bych zcela jednoduše odpověděla : Jasně, i ty se můžeš stát bývalým, a to velice velice rychle ....

hodně síly smile

Natynko, pri vyslovení tejto vety ma bodol priamo do srdca a ja som sa zmohla len na to, že som vyriekla, že to je vyhrážka, že či si uvedomuje, že sa mi vyhráža...A ja som sa radšej rozhodla odís.
Už sa mi ospravedlnil. Ale rozhodla som sa, že o moju lásku musí naozaj bojova....a dám mu len to, čo dá on mne....nič navyše!


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#37 24. 5. 2007 15:11

commex
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 15. 10. 2006
Příspěvky: 171

Re: Zvláštní hrdost

Emmo......
Nedalo mi to a napíšu Ti ještě pár písmenek tady....Přesto,že jsem Ti trochu popsal rozdíly v tématu u "Bezva Cilky"....

Ze slov Tvého přítele je mi smutno...Taková slova by neměl vypustit z pusy...Ale což,jistě se i Tobě stalo,že jsi měla někdy trochu rychlejší pusu,než myšlení....To máme za sebou všichni....

A psala jsi,že Tvůj přítel je svobodný a Ty rozvedená....Z toho usuzuji,že Tvůj přítel neprošel zatím vztahem,kde nelze jen tak říct "Ahoj,jdu" !!! Tak jako to jde ve vztahu,kde není manželství,děti......

Tohleto všechno má Tvůj přítel teprve před sebou....Co říkáš? Můžeš být nad věcí a dívat se na to takhle? Že je Tvůj přítel ve věcech vztahu,teprve začátečník? A že se musí ještě moc učit? Zatím,co Ty jsi už ve vyšším ročníku??

Přeji ti,a se naučíš s úsměvem různým věcem dávat různý význam...A vidět všechno lepšíma-krásnějšíma očima....

A na druhou stranu.....(to Ti samozřejmě nepřeji,ale kdyby....) Nebylo by lepší ,kdyby vztah,který by se vyvíjel nesprávným způsobem,raději skončil dřív,než pozdě????  (to samozřejmě jen za předpokladu,že by to jinak nešlo)..

Myslím,že Vᚠvztah je teprve v plínkách-tedy v úplném začátku......

Přeji Vám,a Vám to vyjde k oboustranné spokojenosti.....A hlavně,aby jsi Ty nikdy neměla důvod svého přítele srovnávat.....( s bývalým).....Na slovo "Bývalý-bývalá" zapomeň jako by jsi ani nevěděla,co to slovo znamená.....  hjarta

Není tady

 

#38 24. 5. 2007 15:16

commex
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 15. 10. 2006
Příspěvky: 171

Re: Zvláštní hrdost

Emmo.....

A zase jsem měl prsty rychlejší,než hlavu.......

Mᚠna svých písmenkách toto :     Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Veď to je úžasná veta......Drž sa jej.....   
                                                                    commex (miki-Leoš)

Není tady

 

#39 25. 5. 2007 9:21

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Zvláštní hrdost

Commexi, ďakujem Ti za podporu a za iný, triezvy pohžad na vec. Jasné, fakty poznám, aj ma napadlo to, že je menej skúsený, a preto viac hazarduje s niečím, čo by nemal... No, prehliada to nemôžem, musím mu to vysvetli, rozobra... Hej, keď sa na to pozriem z tohto hžadiska, tak sa môžem pousmia nad jeho nevedomosou a je mi o niečo žahšie. Bude ma to stᝠviac energie, aby som ho naviedla na tú správnejšiu cestu k zdravému vzahu. Pochopila som, že o takom vzahu predsa každý túžime. ...len sa k nemu dopracova... styrka


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#40 25. 5. 2007 11:36

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zvláštní hrdost

Zase jsem se tady začetla...po dlouhé době.... hrdost je u nás stále a jsem ta ustupující a pod mými řádky jde vidět proč....prostě se stalo....Znám se , vím že budu ustupovat, ale jednou to skončí a já nepovolím a odejdu....Je to smutný, když to takto říkám....ale změnu od něj v jeho chování nečekám.... Když někoho milujeme, děláme děsný věci, potlačujeme i sami sebe, ale tohle nejde do nekonečna....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů