Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 23. 10. 2006 9:29

Simona Janoušková
♥♥♥♥---

Re: nezvladatelny syn

Dito, držím palce, a to spolu s psychologem zvládnete. Myslím, že to bude něco dědičného a v sedmi letech ještě nebude pozdě na změnu. Někdo říká, že dítě je vychovatelné do 15.
Nerozmazluješ malého moc? Jestli třeba má všechny možné drahé hračky, supr oblečení a už neví z nudy co by... tak ubližuje zvířátkům. Třeba mu ani nedošlo, jak moc to zvíře trpí a neumí se vcítit do toho, že působí bolest a nezná pocit lítosti. Snad se podaří v něm ten pocit vyvolat. A jestli už se nepovede vyvolat ten pocit, tak snad alespoň rozumem bude svoje jednání korigovat a nebude ubližovat.
Dito, ani nevíš, jak i já sama se bojím, aby moje dítě něco špatného nezdědilo po svém otci.
Napiš pak, co říkal psycholog, prosím.

Není tady

#27 24. 10. 2006 17:47

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Simonko tak v tom strachu te chapu. Ja prave nechtela, aby byl jako "tata" tak ho vedu docela stroze. Snazim se vychovavat jak nejlepe umim. ma sice drahe obleceni i hracky, ale ty jsou jen za odmenu nebo "k necemu" stejne jako kino, bazen, televize atd.....
Ja treba nepochopila to, co udelal vcera. prisel rano do postele (i s pejskem, ten chodi po zazvoneni budika budit smile ) povidali jsme si, jak se vyspal, co se mu zdalo, drbali jsme psa (i klukovo zada) smile pak ho hladil a rikal mu nezne, jak moc ho ma rad, ze je to jeho nejmilejsi pejsanek na svete a taky nejkrasnejsi a jak se vsem kamaradum libi atd. pak jsme vstali, ja poslala kluka cistit zuby a sla jsem do kuchyne. pes sel na pelech a ja ho slysela knucet. Kluk na nem lezel celou svou vahou, pevne mu objimal krk rukama a pes se pod nim zmital a snazil se zdrhnout...... fakt mimo moje chapani dumbom

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#28 25. 10. 2006 13:29

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

hmm fakt divný...nepřetvařuje se třeba syn před tebou, protože ví, že si přeješ, aby psa měl rád a on ho za to třeba nenávidí.... co já vím?...jen takový nápad...

Není tady

#29 25. 10. 2006 13:42

Fatima
♥♥♥♥♥--

Teda dito, tak to je mi te opravdu lito. Nevim, jak bych se zachovala, kdyby moje dite programove tyralo naseho psa, asi bych byla neustale hruzou bez sebe, kdybych ty dva mela nechat spolu bez dohledu...
Kdysi jsem videla na CT2 dokument o agresivnich detech, nejaka holcina, cca 10 let, zabila sveho psa a to tak, ze mu pohrabacem rozsekla hlavu. Duvod? proste se mi chtelo... Musela dochazet k psychiatrovi, byla to nejaka osobnostni porucha. Jinak myslim pochazela z normalni rodiny, samo, nikdy nevis, ceho jako decko mohla byt svedkem.
Kdyby moje dite ublizovalo nasemu pesovi a to i po tom, co bych mu nekolikrat vysvetlila, ze toho pejska to boli stejne, jako jeho samotneho, asi bych se neudrzela a zrezala ho, ze by ho vzpominka na ten vyprask jen tak neopustila dumbom Jenze mam pocit, ze to ty obcas delas a stejne to nepomaha. Tady je asi opravdu kazda rada draha a opravdu pomuze asi jen psycholog/psychiatr, ovsem nejaky kvalitni

Není tady

#30 25. 10. 2006 13:50

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Dita.L napsal(a):

Simonko tak v tom strachu te chapu. Ja prave nechtela, aby byl jako "tata" tak ho vedu docela stroze. Snazim se vychovavat jak nejlepe umim. ma sice drahe obleceni i hracky, ale ty jsou jen za odmenu nebo "k necemu" stejne jako kino, bazen, televize atd.....
Ja treba nepochopila to, co udelal vcera. prisel rano do postele (i s pejskem, ten chodi po zazvoneni budika budit smile ) povidali jsme si, jak se vyspal, co se mu zdalo, drbali jsme psa (i klukovo zada) smile pak ho hladil a rikal mu nezne, jak moc ho ma rad, ze je to jeho nejmilejsi pejsanek na svete a taky nejkrasnejsi a jak se vsem kamaradum libi atd. pak jsme vstali, ja poslala kluka cistit zuby a sla jsem do kuchyne. pes sel na pelech a ja ho slysela knucet. Kluk na nem lezel celou svou vahou, pevne mu objimal krk rukama a pes se pod nim zmital a snazil se zdrhnout...... fakt mimo moje chapani dumbom

Dito,
nevím, nebyla jsem u toho, ale určitě to dělal s úmyslem mu ublížit? Můj syn totiž občas taky udělá psovi něco, co mu není příjemné, koneckonců ani mně není dvakrát po chuti, když se ke mně přitiskne tak, že mi zařízne brýle do nosu (přitom VÍ, že mě to bolí, mluvili jsme o tom stokrát). Ale fakt myslím, že je to jen nějaká přehršle lásky, kterou ze sebe potřebuje dostat. smile  Jen mě napadá, že možná jestlis tam na něj vlítla a automaticky předpokládala, že to dělal se zlou vůlí, mohlo to v něm vzbudit dojem, že a dělá co dělá, ty v tom stejně uvidíš to horší grater takže proč to horší vlastně nedělat. (Ještě jednou opakuju, že NEVÍM, jak to bylo, třeba jsem úplně mimo... jen takový nápad.)

Není tady

#31 25. 10. 2006 14:02

Fatima
♥♥♥♥♥--

Kubula napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Dito,
nevím, nebyla jsem u toho, ale určitě to dělal s úmyslem mu ublížit? Můj syn totiž občas taky udělá psovi něco, co mu není příjemné, koneckonců ani mně není dvakrát po chuti, když se ke mně přitiskne tak, že mi zařízne brýle do nosu (přitom VÍ, že mě to bolí, mluvili jsme o tom stokrát). Ale fakt myslím, že je to jen nějaká přehršle lásky, kterou ze sebe potřebuje dostat. smile  Jen mě napadá, že možná jestlis tam na něj vlítla a automaticky předpokládala, že to dělal se zlou vůlí, mohlo to v něm vzbudit dojem, že a dělá co dělá, ty v tom stejně uvidíš to horší grater takže proč to horší vlastně nedělat. (Ještě jednou opakuju, že NEVÍM, jak to bylo, třeba jsem úplně mimo... jen takový nápad.)

Nevím Kubulo, ale myslím, že už tak nějak na první pohled je jasné, jestli dítě mačká třeba malé kotě, protože ho chce doslova láskou umačkat, aniž si uvědomuje, že to není příjemné a kdy kotě mačká s tím, že mu působí potěšení trýznit živého tvora...

Není tady

#32 25. 10. 2006 14:17

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Fatima napsal(a):

Kubula napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Dito,

Nevím Kubulo, ale myslím, že už tak nějak na první pohled je jasné, jestli dítě mačká třeba malé kotě, protože ho chce doslova láskou umačkat, aniž si uvědomuje, že to není příjemné a kdy kotě mačká s tím, že mu působí potěšení trýznit živého tvora...

Já taky nevím... jen si vzpomínám, že několikrát viděl syna někdo z mých rodičů a začal mu říkat něco o tom, že na pejska nemá být zlý, ale on to fakt zle nemyslel, prostě ho pevně držel kolem krku a chtěl ho pusinkovat, což pes nechtěl a skučel. Našim bylo taky "na první pohled jasné", že psa trápí. Já ho v tom samozřejmě taky nepodporuju, ale říkám, mu, že psa to bolí, NE že on je zlej. (což zase nevím, jak na to reagovala Dita, je to fakt jen takový postřeh)

Není tady

#33 25. 10. 2006 15:09

Fatima
♥♥♥♥♥--

Kubula napsal(a):

Fatima napsal(a):

Kubula napsal(a):

Dito,

Já taky nevím... jen si vzpomínám, že několikrát viděl syna někdo z mých rodičů a začal mu říkat něco o tom, že na pejska nemá být zlý, ale on to fakt zle nemyslel, prostě ho pevně držel kolem krku a chtěl ho pusinkovat, což pes nechtěl a skučel. Našim bylo taky "na první pohled jasné", že psa trápí. Já ho v tom samozřejmě taky nepodporuju, ale říkám, mu, že psa to bolí, NE že on je zlej. (což zase nevím, jak na to reagovala Dita, je to fakt jen takový postřeh)

Já myslím, že u té Dity je to celkem "jasné" z toho, že kluk se psovi chová v její přítomnosti hezky, ale o samotě mu ubližuje. a to není jen se psem. Věřím, že tvůj syn takhle "pusinkuje" vašeho pesa před tebou a že není lehké mu vysvětlit, že z toh ten pejsek není zrovna na větvi... taky bych určitě neříkala - jsi zlý kluk - ale spíše tohle pejskovi nedělej, vždy se mu to nelíbí, musíš jemně...
myslím si, že je celkem jasné, že ditin kluk si své chování uvědomuje a je schopen rozlišit, co je hezké a co nehezké chování, protože před Ditou, když je zcela evidentně u toho, se chová ke zvířatům hezky, zatímco pokud má pocit, že je sám, chová se násilně. kdyby si myslel, že to "násilné" chování je v pořádku a mínil to v podstatě dobře, choval by se tak i před Ditou a ne jen o samotě.
taky mně zaráží, že po sobě zanechává evidentní stopy, jako v případě toho akvárka, že není schopen si uvědomit, že to Dita musí objevit... nevím, ale určitě bych nečekala na to, co se stane příště hrozného a šupajdila bych za doktorem.

Není tady

#34 25. 10. 2006 16:00

papa
♥♥-----

Dito, musím souhlasit s Kubulou. Taky jsi myslím, že mu nechtěl ublížit, ale pokračovat v mazlení.  Jen jsi neuvědomil, že se psem se mazlí jinak, než že ho objíma kolem krku. Pes to bere jako omezování, nebo dokonce útok a "řádí". A kluk to bere zase jako hru. Má na to věk, je sám....

Upravil(a) papa (25. 10. 2006 16:03)

Není tady

#35 25. 10. 2006 16:28

Fatima
♥♥♥♥♥--

papa napsal(a):

Dito, musím souhlasit s Kubulou. Taky jsi myslím, že mu nechtěl ublížit, ale pokračovat v mazlení.  Jen jsi neuvědomil, že se psem se mazlí jinak, než že ho objíma kolem krku. Pes to bere jako omezování, nebo dokonce útok a "řádí". A kluk to bere zase jako hru. Má na to věk, je sám....

Tak já se vás ptám, jak vysvětlíte, proč se k tomu psovi chová jinak, když je u toho Dita a jiank, když je s ním aspoň zdánlivě sám?
Proč "nevraždí" v akvárku rybičky, když jsou rodiče doma, ale nechá si to jen na tehdy, když je doma sám????

Není tady

#36 25. 10. 2006 22:05

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Fatima napsal(a):

papa napsal(a):

Tak já se vás ptám, jak vysvětlíte, proč se k tomu psovi chová jinak, když je u toho Dita a jiank, když je s ním aspoň zdánlivě sám?
Proč "nevraždí" v akvárku rybičky, když jsou rodiče doma, ale nechá si to jen na tehdy, když je doma sám????

Já si NEMYSLÍM, že je to tak nebo tak, jen mě to NAPADLO JAKO MOŽNOST yikes No ale tohle se podle mě dá (a ZASE teoretizuju, na usuzování nemám dost informací) vysvětlit celkem jednoduše: když je třeba syn se mnou, některé věci nedělá, protože ví, že se mi to nelíbí, ale zároveň je schopný jít do vedlejšího pokoje, sníst třeba něco sladkého před večeří a pak mi to říct. Bere to tak, že máma to nechce, ale dál to uvědomění zatím nedošlo (jako že pro to nechtění mám nějaký důvod). Tak má pocit, že když to nedělá vyloženě přede mnou, je to víceméně OK.

Ještě jednou chci zdůraznit, že já fakt NEVÍM, jak to ve skutečnosti bylo, jen mi přijde důležité ctít presumpci neviny. Myslím, že nespravedlivé obvinění může mít dost ničivé následky (ale zase netvrdím, že Dita něco takového udělala, jen tak přemýšlím nahlas).

Není tady

#37 25. 10. 2006 22:07

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Jo a s tou návštěvou doktora taky vřele souhlasím, kdyby nic jiného, je to nezaujatá třetí strana, což myslím může být přínos pro Ditu i pro syna.

Není tady

#38 26. 10. 2006 19:26

tora
♥♥♥♥---

Myslím, že Fatima to vidí správně. Ten chlapec potřebuje odbornou pomoc, neb mu násilí zcela jistě přináší potěšení, ale na druhou stranu se domnívám, že to dita odchytila ještě včas, neb pokud je schopen si pod dozorem uvědomovat, že se něco nesmí, tak je to zkrátka 50 na 50.
Je to jako když malé dítě jde s maminkou a ví, že se do kaluže nemá skákat, neb bude mít mokré botičky, zcela jistě to mamince ještě zdůrazní, protože očekává pochvalu, kterou zajisté dostane. Ovšem vypuste to stejné dítě ven samotné, pozorujte ho z okna a uvidíte, jaké je jeho opravdové stanovisko ke kalužím ..... pokud je to 50 na 50 ..... ach ano, skočí a skočí proto, že mu to činí radost ....
Dito drž se, doktoři ti pomohou, ale připrav se na to, že to bude běh na dlouhou tra smile

Není tady

#39 28. 10. 2006 16:51

Dr.Pöthe
♥♥-----

Chování dítěte je ovlivněno mnoha faktory, jedním z nich jak ho vidíte a co v něm nevědomě třeba hledáte, často je tento aspekt, společně z možnou nejistotoua  úzkostí při výchově stejně důležitý jako genetika. Potřebovala byste se poradit s dět.psychologem, nejlépe psychoanalytikem , dopor. kontakty na www.cspap.cz
PP

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí