Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#1 6. 10. 2006 15:19

maggie7
♥♥♥----

Koťata

Ahoj, ted budu mít 2 nová koťátka a ona vyrostla na zahradě.. spaly v bodudě atd. a tak nevím jestli je můžu taky chovat na zahradě....

Kdo je pritel, miluje, ale kdo miluje, nemusi byt přítetelem. Pratelstvi je vzdycky prospesne, zatimco laska casto zranuje. (Seneca Lucius Annaeus)

Není tady

#2 7. 10. 2006 10:33

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Koťata

Můžeš, co bys nemohla...big_smile Ale budeš pro ně jenom "krmitel" a nikdy tě nevezmou do rodiny...Vyrostou z nich venkovní "pudivousové" a jestli jsou to kočky, budou ti nosit blechy, klíšťata a koťata ...a kdo ví, co ještě... To ostatně, krom těch koťat kocouři také...wink
Proč si je nemůžeš vzít domů? Venku jim budeš muset udělat zateplené místo na zimu a jestli je v okolí takových koček víc, přidají se k nim a budou si tě na zahradě dělat mejdany... Tvoje koťata od nich pochytají třeba i nějaké další nemoci a budeš je muset složitě odchytávat, pokud s nimi budeš chtít jet k veterináři a zpravidla se takové kočky jednoho dne ztratí... Jestli už je "máš", protože od někud přišli a ty se o ně chceš postarat tak to bude, viz. výše, jestli si je teprve pořídit hodláš, nedělej to!

Není tady

#3 7. 10. 2006 15:06

Míša
♥♥-----

Já mám na zahradě svoji  kočku už 7 let a nic takového se nestalo ani blechy nikdy nepřinesla. Je strašne přítulná a kdybych ji nepohladila když jdu kolem ní tak by otravovala a mňoukala. vissla smile

Není tady

#4 8. 10. 2006 7:07

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Míša napsal(a):

Já mám na zahradě svoji  kočku už 7 let a nic takového se nestalo ani blechy nikdy nepřinesla. Je strašne přítulná a kdybych ji nepohladila když jdu kolem ní tak by otravovala a mňoukala. vissla smile

To za těch sedm let neměla ani jednou koťata, nechytla klíště a nebyla nemocná? Chodíš s ní k veterináři?

Není tady

#5 8. 10. 2006 11:04

Míša
♥♥-----

Hellga napsal(a):

Míša napsal(a):

To za těch sedm let neměla ani jednou koťata, nechytla klíště a nebyla nemocná? Chodíš s ní k veterináři?

K veterináři s ní nechodím a koťata má každý rok, ale ty hned jak vyrostou se prodají (o zájemce nemám nouzi)     big_smile

Není tady

#6 8. 10. 2006 22:13

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

No, tak to jo... Takhle by se dala chovat i kovadlina...vissla

Není tady

#7 9. 10. 2006 9:13

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Hellga napsal(a):

Hellgo, řekla jsi to dobře a pravdivě. Také nevěřím, že kočičanda, chovaná venku, nikdy nechytne klíště, blechu, škrkavky, svrab do uší či jiné parazity, o rýmě, kašli a virozách ani nemluvě.  Určitě se s tím někdy potkaly jen se z toho nějakým způsobem "vylízali" (ikdyž ty parazity ve střevech určitě přetrvávají, bez odčervovacích tablet se jich sami nezbaví - a na koťata se to kráááásně přenáší).
Kočky chovám odjakživa, nejdřív klasické kočky domácí - částečně venku, částečně v bytě a kolik těch potvůrek jsme jim běžně vytahávaly z kožichu, raději nemluvit. Přišly i silně nastydnuté, kdy bylo nutné nasadit antibiotika (zápal plic a jiné "radosti"). Dnes mám již jen kočky bytové (ze 4. patra by asi těžko mohli chodit tam a zpátky),  dvě jsou ušlechtilé a jeden kočičák původem z ulice (postupně jsme ho museli odčervit, vyléčit svrab, odblešit a přeléčit silně nemocné orgány).

Takže to rčení:  "takhle by se dala chovat i kovadlina..", je víc než na místě winksmile.

Není tady

#8 9. 10. 2006 17:20

Míša
♥♥-----

Ela.. napsal(a):

Hellga napsal(a):

Hellgo, řekla jsi to dobře a pravdivě. Také nevěřím, že kočičanda, chovaná venku, nikdy nechytne klíště, blechu, škrkavky, svrab do uší či jiné parazity, o rýmě, kašli a virozách ani nemluvě.  Určitě se s tím někdy potkaly jen se z toho nějakým způsobem "vylízali" (ikdyž ty parazity ve střevech určitě přetrvávají, bez odčervovacích tablet se jich sami nezbaví - a na koťata se to kráááásně přenáší).
Kočky chovám odjakživa, nejdřív klasické kočky domácí - částečně venku, částečně v bytě a kolik těch potvůrek jsme jim běžně vytahávaly z kožichu, raději nemluvit. Přišly i silně nastydnuté, kdy bylo nutné nasadit antibiotika (zápal plic a jiné "radosti"). Dnes mám již jen kočky bytové (ze 4. patra by asi těžko mohli chodit tam a zpátky),  dvě jsou ušlechtilé a jeden kočičák původem z ulice (postupně jsme ho museli odčervit, vyléčit svrab, odblešit a přeléčit silně nemocné orgány).

Takže to rčení:  "takhle by se dala chovat i kovadlina..", je víc než na místě winksmile.

Tabletky na odčervení jí sice dávám, ale vážně nikdy neměla blechy ani klíšťata. No a tu mírnou rýmečku nepočítám .   smile

Není tady

#9 9. 10. 2006 23:06

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Elo a jaký kočičáky máš? Já tři briťáky, dva jsou modří a jeden bílý různooký. Chodí ven a letos i přes "pipetky" nosili klíšťata... hmm Dva starší si je chodí nechat vytahovat sami, ale nejmladší "vejlupek", se ksichtil, on, že ne... Má hustější srst a klíště se na něm najde, až když skoro nejde vzít kleštičkami...usch Hnus fialovej!!! ...a aby to nebylo jen tak, našli si někde nějakou kočičí důležitost a chodí s takovými těmi pidibodláčky v srsti. Holota jedna. Začal jeden a teď už s tím chodí všichni...big_smile A tak češu a češu a češu...a oni s nima přijdou zas a tak zas češu...Jestli oni to nedělaj schválně? supermario

Není tady

#10 10. 10. 2006 7:23

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Hellgo, kočičandu mám mainskou mývalý (živě si umím představit, jak by to vypadalo, kdyby mohla chodit ven), posvátnou kočku birmu (srst polodlouhá) a nalezeneček z ulice (krátkosrstý, když jsme ho ošetřovali, z kožichu jsme mu vyndali 34 (!!) klíšťat - byly to takové ty maličké bílozelené, sotva milimetrové, ale v hojném počtu.

Jestli se chceš podívat na fotečky, jsou v příspěvku "Nástěnka našich miláčků" smile

Upravil(a) Ela.. (10. 10. 2006 7:26)

Není tady

#11 10. 10. 2006 10:06

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Úúúúúúúž jsem tam najukla... big_smile Vůbec jsem nevěděla, že tu něco takového je...sad Moc hezký mazlící... wink tummenupp

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí