Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 10. 2006 19:16

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Prosím poraďte, jsem zoufalá. Jsem vdaná 13 let, mán 14-ti letou dceru z 1.manželství a 9-ti letého syna se současným manželem. Dceru měl manžel rád, dokud se nenarodil syn. Začal dělat rozdíly a došlo to tak daleko, že na dceru sprostě nadává. Jinak se nehádáme,manžeství máme celkem spokojené. Nutno podoknout, že dcera je normální, nijak nevybočující puberačka, dobře se učí a je hodná. Nemohu nadále dopuštět,aby se k ní takto choval.Byli jsme v poradně klinické psychologie, protože dcera si na nevlastního otce poztěžovala ve škole, ale nebylo to nic platné. Chvíli se manžel snažil, ale už je to zase to samé.

Není tady

 

#2 5. 10. 2006 20:35

simina
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2006
Příspěvky: 81

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

To je moc smutné, a pro tebe, jako matku, to musí být strašně těžké. Když se pokusím vžít do tvé kůže - asi bych si svého muže hodně ošklivila. Víš zajímalo by mne, jaký je ve skutečnosti vᚠvztah, vždy on ví moc dobře, že zraňuje taky, a možná víc, i tebe. Dělá ti to naschvál?

Není tady

 

#3 5. 10. 2006 20:38

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Macesko, a když k té situaci (křiku a nadávkám) dojde, co potom říkᚠsvému muži, snažíš se tomu zabránit? Asi byste měli docházet k psychologovi pravidelně, hlavně manžel. Nevím, snad existuje nějaká psychoterapie, jedno sezení u psychologa to asi nespraví.

Není tady

 

#4 5. 10. 2006 20:59

simina
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2006
Příspěvky: 81

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

A synovi nenadává nikdy?

Není tady

 

#5 6. 10. 2006 6:33

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Maceško, u nás to bylo úplně to samé. A skončilo to pokusem o sebevraždu dcery a rozvodem. Určitě zajdi zase k psycholožce a vám poradí, jak se máte všichni chovat, aby byl doma klid. Moc ti přeju, aby to nedopadlo jako u nás.

Není tady

 

#6 6. 10. 2006 8:53

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Tak to můj syn málem v tomto ,,nehezkém" období sklouzl k drogám. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a syn je rozumný, ale musel si chudák zažít svoje. Když se na to tak zpětně dívám, už bych takové věci manželovi nedopustila, měla jsem se i za cenu rozvodu rvát za své dítě.

Není tady

 

#7 6. 10. 2006 11:19

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

jsem.sva napsal(a):

Maceško, u nás to bylo úplně to samé. A skončilo to pokusem o sebevraždu dcery a rozvodem. Určitě zajdi zase k psycholožce a vám poradí, jak se máte všichni chovat, aby byl doma klid. Moc ti přeju, aby to nedopadlo jako u nás.

To je strašný...Už jsem chtěla jít i do manželské poradny, ale s ním nikdo nehne....

Není tady

 

#8 6. 10. 2006 11:24

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

simina napsal(a):

A synovi nenadává nikdy?

Překvapilo mě, že před několika dny sprostě vynadal i synovi. Zase má "hubnoucí" období, tzn. že celý den nic nejí a večer pak trošku. Jenže pak je z něho neurotickej hulvát a dělá doma všem zle. Jinak je to hodnej chlap a kvůlu ničemu jinému se nehádáme.

Není tady

 

#9 6. 10. 2006 11:43

Ajax
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 532

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

a zkoušela jsi s ním o tom promluvit? Po nějakém incidentu, kdy děti nebudou v doslechu, si s ním sednout a říct mu, že tohle se mi vážně nelíbilo, že by se měl nad sebou zamyslet, že nejen ty, ale co ty děti si budou o něm myslet, jestli mu nevadí, že třeba kvůli toho jak se k nim chová může ztratit jejich lásku? Žiju s přítelem a svým synem (jak jsem psala i v jiných kauzách, má své dvě děti, které k nám dojíždějí, vycházíme spolu všichni dobře) mého syna má rád, ale taky se sem tam vyskytne situace, která mi zahýbe ušima, to pak počkám, až jde  syn mimo a řeknu mu, že to přehnal, že se mi to a to nelíbilo... sice se naježí, někdy to přijme někdy ne, ale pak si dává pozor, aby se něco podobného neopakovalo. Třeba hovor mezi 4 očima by mohl nějak pomoct.

Není tady

 

#10 6. 10. 2006 12:11

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Ajax napsal(a):

a zkoušela jsi s ním o tom promluvit? Po nějakém incidentu, kdy děti nebudou v doslechu, si s ním sednout a říct mu, že tohle se mi vážně nelíbilo, že by se měl nad sebou zamyslet, že nejen ty, ale co ty děti si budou o něm myslet, jestli mu nevadí, že třeba kvůli toho jak se k nim chová může ztratit jejich lásku? Žiju s přítelem a svým synem (jak jsem psala i v jiných kauzách, má své dvě děti, které k nám dojíždějí, vycházíme spolu všichni dobře) mého syna má rád, ale taky se sem tam vyskytne situace, která mi zahýbe ušima, to pak počkám, až jde  syn mimo a řeknu mu, že to přehnal, že se mi to a to nelíbilo... sice se naježí, někdy to přijme někdy ne, ale pak si dává pozor, aby se něco podobného neopakovalo. Třeba hovor mezi 4 očima by mohl nějak pomoct.

Zkoušela, mnohokrát. S ním však nic nehne, je to jako mluvit do dubu,nikdy neuzná, že mám pravdu. Škoda, jinak by naše manželství mohlo být hezké.

Není tady

 

#11 6. 10. 2006 12:28

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Asi je to Tvoje vina, měla jsi to řwšit v začátku, nyní se nic moc dělat nedá, jenom od takového debila odejít, ale uživila by ses?


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#12 6. 10. 2006 12:37

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Irenka21 napsal(a):

Asi je to Tvoje vina, měla jsi to řwšit v začátku, nyní se nic moc dělat nedá, jenom od takového debila odejít, ale uživila by ses?

Když ono to léta bylo v pohodě...Sama teď přemýšlím, jestli se s ním mám rozvézt. Uživím se a bydlení mám svoje. Ale co syn? Toho o tátu připravím.

Není tady

 

#13 6. 10. 2006 12:37

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Macesko, nemusí ji mít rád, ale nesmí dceři sprostě nadávat. Asi mu hodně odpouštíš, když říkáš, že jinak máte hezké manželství. Pro mě by to byla tak zásadní věc, že bych s ním nevydržela, pokud by ani do poradny jít nechtěl. Dcera z toho asi musí být na nervi, když sebrala odvahu a postěžovala si ve škole. A co její vlastní otec, zajímá se o ní? To by byla alespoň trochu náplast na její dušičku, ale jestli má holka pocit, že ji žádný otec nemá rád, tak to je fakt chudák. Musíš se jí zastat a dát jí co nejvíc lásky.

Není tady

 

#14 6. 10. 2006 12:38

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Nechceš od něho odejít, já bych se vzteklounem žít nemohla, asi by  proletěl oknem, když to čtu, dám svého muže asi pozlatit, ten mým synům neřekne křivého slova,  pomáhají mu při práci kolem domu, ale s ním pracují raději než sami, když jim nadávám, vždy říká, abych stanovila pravidla a potom už jim to nevyčítala, když něco udělají a já s tím nesouhlasím. Svoje děti kvůli obstrukcím jejich matky a soudním tahanicím o výživné neviděl už delší dobu, ale ty moje má fakt rád, cítí, že oni patří ke mně a já bych ho prostě vykopla, kdyby mi jim sprostě nadával, na moje děti si nikdo dovolovat nesmí, já jsem matka lvice, chci , aby se dobře učily, doma pomáhaly, ale ubližovat bych jim nikdy nedovolila, jsem tvrdá palice, kluci jsou velcí, ale na mámu nedají dopustit, stále se drží doma, cití se tu v bezpečí. Chudák ta Tvoje dcerka, měla by mít doma zázemí, aby se mohla připravovat na budoucí povolání a Tys jí připravila takový očistec, dej ji tedy k prarodičům, a může žít v klidu a žij se vzteklounem.

Upravil(a) Irenka21 (6. 10. 2006 12:41)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#15 6. 10. 2006 12:42

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Tak přesně tohle jsem řešila já: zachránit dceru od tyrana nebo vzít synovi tátu /který ho stejně jako u vás šíleně rozmazloval/. Pokus o sebevraždu dcery všechno vyřešil.... Ale neměla jsem to nechat tak daleko dojít.... Teď (3 roky po rozvodu) je dcera v pohodě a syna máme ve střídavé péči.

Není tady

 

#16 6. 10. 2006 12:43

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Maceško, ten táta asi není moc ideální, já bych s ním promluvila a řekla mu, že jestli se nezmění jeho přístup , bude sám. Šanci mu dej, ale bedlivě ho sleduj, když se nezmění , zařiď se sama podle sebe, blbů , kteří by Ti řvali na děti je všude dost.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#17 6. 10. 2006 12:43

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Macesko, pokud ten chlap stojí jako otec za to, tak se o syna bude zajímat, i když budete bydlet každý jinde. A docela pochybuju o tom, jaký má výchovný přínos pro syna otec, který řve. Akorát se synek potatí a jednou bude řvát na svoji ženu a děti.
Opravdu na dceru "jen" řve a nebo ji občas i mlátí?

Není tady

 

#18 6. 10. 2006 16:00

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Simona Janoušková napsal(a):

Macesko, pokud ten chlap stojí jako otec za to, tak se o syna bude zajímat, i když budete bydlet každý jinde. A docela pochybuju o tom, jaký má výchovný přínos pro syna otec, který řve. Akorát se synek potatí a jednou bude řvát na svoji ženu a děti.
Opravdu na dceru "jen" řve a nebo ji občas i mlátí?

Ne nemlátí, to bych nedopustila! Jinak asi mᚠpravdu, syn si to od něj odnese do života.

Není tady

 

#19 6. 10. 2006 16:04

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Irenka21 napsal(a):

Maceško, ten táta asi není moc ideální, já bych s ním promluvila a řekla mu, že jestli se nezmění jeho přístup , bude sám. Šanci mu dej, ale bedlivě ho sleduj, když se nezmění , zařiď se sama podle sebe, blbů , kteří by Ti řvali na děti je všude dost.

Já už mu těch šancí dala hodně a on jen sliboval, několik měsíců se snažil a nakonec to bylo zase stejné. Je mi líto,že se mi pro dceru nepodařilo najít hodnho tátu. Já tohle ze své rodiny vůbec neznám. U nás doma se nikdy nekřičelo, měla jsem krásné dětství. Zato jeho rodina "rozeřvaná" je. Měla jsem se nad tím zamyslet už dříve..

Není tady

 

#20 6. 10. 2006 23:46

TERCIA
♥♥-----
Registrovaný: 2. 9. 2006
Příspěvky: 63

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Ahoj maceško,
je mi taky líto, co se Ti doma děje, ale musím se přidat k nekompromisnímu názoru Irenky. Na co čekáš? Až dceři nakonec ublíží? Víš, jak se ona musí cítit??? A ty se s ním pak snad nedejbože ještě v posteli miluješ, zatímco ona možná brečí do polštáře? No to je pro mě hrozná představa, tohle bych mu nabeton neodpustila.
Okamžitě bych ho pakovala pryč. Dcera by pro mě byla to nejdůležitější, obzvl᚝, když píšeš, že je tak fajn, dobře se učí a je hodná. Jak to můžeš dopustit, takhle jí kazit život? Vždy ji ještě v životě potká tolik zla, proč jí to dopřávᚠtak brzy a ve "vlastní" rodině?
A nenapsala jsi o důvodech, proč na ni třeba řve.
Ale uvidíš, že v Tobě nakonec zvítězí to správné rozhodnutí, jenom nečekej dlouho. Děcka jsou hodně vnímavá právě v tomto věku a odnáší si pak zážitky z domu na celý život.

Není tady

 

#21 7. 10. 2006 15:11

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

TERCIA napsal(a):

Ahoj maceško,
je mi taky líto, co se Ti doma děje, ale musím se přidat k nekompromisnímu názoru Irenky. Na co čekáš? Až dceři nakonec ublíží? Víš, jak se ona musí cítit??? A ty se s ním pak snad nedejbože ještě v posteli miluješ, zatímco ona možná brečí do polštáře? No to je pro mě hrozná představa, tohle bych mu nabeton neodpustila.
Okamžitě bych ho pakovala pryč. Dcera by pro mě byla to nejdůležitější, obzvl᚝, když píšeš, že je tak fajn, dobře se učí a je hodná. Jak to můžeš dopustit, takhle jí kazit život? Vždy ji ještě v životě potká tolik zla, proč jí to dopřávᚠtak brzy a ve "vlastní" rodině?
A nenapsala jsi o důvodech, proč na ni třeba řve.
Ale uvidíš, že v Tobě nakonec zvítězí to správné rozhodnutí, jenom nečekej dlouho. Děcka jsou hodně vnímavá právě v tomto věku a odnáší si pak zážitky z domu na celý život.

Ahoj, je mi hrozně, když čtu názory ostatních. Neměla jsem to nechat zajít tak daleko. Dceru jsem vždycky bránila, neustále mu domlouvala, ale bylo to málo. Včera jsme se dohodli na rozvodu....Jenže je problém, že on nemá kam jít, takže musím čekat až si sežene byt. Je mi strašně, ale je fakt, že dcera je ráda "že už vypadne". Těch 13 let bylo hezkých, ale asi ne pro ni. Byly doby, kdy si spolu rozumněli, ale pak stačilo malý dcery "prohřešek" a bylo zle.Nikdy je nebyl, to ne, ale poslední dobou sprostě nadával. Ještě, že už ho dcera má na "háku" - jak říká. Začala zase jezdit za svým tátou, který už konečně dospěl a uvědomil si dceru chybí.
Proč jí nadával? Naposled třeba kvůli tomu, že ztratila mobil, který jí koupil. On si jí vůbec kupoval drahými dárky, a myslel si, že ty dárky vynhradí lásku, kterou spíš by jí měl dát a nebyl toho schopen.
Vynadal jí opravdu sprostě. Dceři to samotné bylo moc líto, mobil je jistě drahá věc, ale snažila se mu vysvětlit, že to samozřejmě neudělala schválně. Nic platné. Přitom mu jeho "kamarádi dluží tolik peněz, s jejichž výší se cena nějakého mobilu nemůže ani srovnávat.
Takže nás teď čeká nelehké období rozvodu, které určitě neproběhne hladce. Drž mi palce, a to všechno ustojím..

Není tady

 

#22 7. 10. 2006 17:19

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Držím Ti palce, snad bude velkorysý a po to období, než se odstěhuje, bude slušný, já bych kvůli mobilu také nadávala, ale nějak únosně, aby si dítě dávalo pozor na dražší věci. Držte se , rodinko a nezapomeň si v klidu se synem sednout a vysvětlit mu polopaticky, co Tě vedlo k rozvodu, děti bývají chápevé, udělej to, než ho navede proti Tobě.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#23 7. 10. 2006 20:03

maceska
♥♥-----
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 30

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Irenka21 napsal(a):

Držím Ti palce, snad bude velkorysý a po to období, než se odstěhuje, bude slušný, já bych kvůli mobilu také nadávala, ale nějak únosně, aby si dítě dávalo pozor na dražší věci. Držte se , rodinko a nezapomeň si v klidu se synem sednout a vysvětlit mu polopaticky, co Tě vedlo k rozvodu, děti bývají chápevé, udělej to, než ho navede proti Tobě.

Díky za podporu, už aby to bylo za námi. Se synkem promluvím, možná se ještě poradím v poradně, jak mu to mám vysvětlit - přiměřeně jeho věku. Dcerce jsem už všechno řekla, je samozřejmě ráda, ale zároveň mi řekla, že jí je mě líto....Je to hodná holka.

Není tady

 

#24 7. 10. 2006 20:33

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Já jsem dětem hlavně říkala vždy pravdu a to se mi vyplatilo.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#25 8. 10. 2006 22:27

TERCIA
♥♥-----
Registrovaný: 2. 9. 2006
Příspěvky: 63

Re: manžel nemá rád moji dceru z prvního manželství

Ahoj macesko,
samozrejme se Ti omlouvam za svuj pomerne rychle napsany a emocionalne ladeny prispevek, ale mam dcerku 14tiletou a je fakt, ze by mi delalo strasne zle, pokud bych videla, ze s cizim chlapem trpi. Pravda je, ze detem mobil dela radost, ale neni ji takovy darek nic platny, kdyz - ty city k tomu otcimovi nejsou. 
Sama mam (stara koza) :-)), rozvedene rodice a nikdy jsem jejich partnery "dusevne" neprijala, i kdyz se k nim chovam velmi slusne a neutralne. A to jsem je poznala ve svych 30 letech a nikdy na mne nervali. Co potom takova 14tileta holka, viď...
Moc Ti drzim palce, abys to vsechno ustala v poradku. Myslim, ze jsi dobra mamina a zvladnes detem vysvetlit vsechno potrebne. Kdovi, jestli tahle zivotni lekce nebude nakonec prospesna i pro Tveho syna (zapamatuje si do zivota, ze rvat se na deti nema, jinak se rodina hrouti).
A zase - neodsuzuj se nijak prilis, vsak vidis, co Ti tady ostatni holky napsaly - i o pokusech o sebevrazdu jejich dcerek, Ty jsi to prece jen zacala neco resit driv.
Ahojky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů