Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 5. 10. 2006 20:44

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

V jakém lékařském oboru jsou graduováni Dethlevsen, Dahlke a Luule Viilma? Ano, nikdo tu nepopřel, že psychika samozřejmě dokáže vyrazit lékařům zbraně z ruky ve smyslu postoje člověka, stejně tak, že některé choroby s ní mají úzkou souvislost a pěkně je umí "nakrmit".  Aha. Takže,takže veškeré úrazy jsou způsobeny nepozorností na straně raněné osoby.  To, k tomu není co dodat.
Zbav prášků???  Až dokážu svojí psychikou ředit krev (očekávám od Tebe postup, když toto doporučuješ), tak se prášků zbavím stejně jako si cukrovkáři nebudou píchat inzulín atd atd. Když bych v kritické situaci řekla tohle lékařce, přidá mi ještě prášky na hlavu patrně. Nikdy jsem nikomu nenadávala, takže klid. To jsem možná ani neměla komentovat... Stejně tak nepůjdu na odběr plodové vody ve starším věku, protože si to uřídím psychikou.

Lvice tu předvedla již několik podobných výstupů. Myslím, že by bylo pro ni nejlepší, kdyby se s tak ožehavými tématy soustředila mezi lidi, kteří tomu všemu slepě věří, a neměla by se pouštět mezi nepružnou, netolerantní, zlomyslnou a k vstřebávání neochotnou smečku.

Já tu zatím nepřečetla nic, co by mne přesvědčilo. Jen odkaz na lidová rčení, že literatura na tom nekompromisně trvá, tedy chci znát českého léklaře a renomovaného odborníka v nějaké specializované oblasti (hematologie, urologie, onkologie,imunologoie, neonatologie......), který pacientům odebírá životně důležité léky a vysílá je dál do života.  Lékařská věda je věda, to, co píšeš Judito Ty, to mi nikterak tuto vědu a její pokroky nepřipomíná ani okrajově.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#102 5. 10. 2006 21:33

x256987
Host

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Dahlke vystudoval medicínu, Viilma taky a dvacet let pracovala jako gynekoložka. Číst jejich knížky není příjemné, stejně jako není příjemné poslouchat "buď přestanete kouřit, nebo vᚠkašel bude čím dál horší". Úrazy jsou způsobené nepozorností, nikoli aktuální (když do tebe na dálnici vletí nějaký ožrala, těžko tomu v tu chvíli zabráníš), ale dlouhodobou nepozorností vůči jemnějším signálům - podle těchto knih. Jestli s nimi souhlasit zcela a ve všem, to jsem zatím nevyřešila. Poznala jsem sama, že není ideální mít ke všem problémům ještě pocit viny. Uzdravení je záležitostí nejméně tak dlouhé doby, jakou trvala nemoc, a nikdo nikomu neříká "okamžitě přestaň brát léky". Nebudeme sundávat sádru z nohy, dokud není zahojená, to je jasné. Ale taky nebudeme nosit tu sádru celý život jen proto, abychom se nemuseli změnit. Znovu opakuji: nejdříve zařídit, aby léky nebyly potřeba, pak je vysadit. Žádný soudný expert na psychosomatiku a přírodní léčbu ti nenavrhne opak; že mezi nimi existují i nesoudní, jako v každém jiném oboru, je druhá věc. Ještě k té "vrozenosti" - dědí se nejen nemoci či predispozice k nim, dědí se i vzorce myšlení či komunikace (respektive nápodobou předávají) a taky choulostivé oblasti. Příklad: Matka má problém s palcem u nohy. Během řady let dává dítěti mimoděk i cíleně najevo myšlenkový vzorec: Palec u nohy je ošemetná věc. Hlavně si na něj dej pozor. To by v tom byl čert, aby dítě nezačalo mít s palcem nějaký problém! - Takhle to jde vysvětlit, aniž by člověk musel věřit na reinkarnaci.

Nety, možná nenadáváš, ale ostrá umíš být pěkně. Že jste si udělaly s několika spřízněnými dušemi z některých témat prostě pokec, to je jedna věc. Že vám do něj Lvice vstoupila (aspoň tak jsem to zaregistrovala) a chtěla komunikovat na úplně jiné úrovni, což jste nemínily tolerovat, je věc druhá. A že ty jsi teď vstoupila do jejího tématu (které má k rubrice Psychologická podstatně logičtější vztah než vaše povídání o tom, jaký byl víkend; přeju vám to, holky, ale tohle je prostě fakt) zase se svým způsobem komunikace, to je další věc. Osobně si myslím, že svůj podíl na třenicích, které tady vznikají, má každá strana. Taky jsem si do tebe rýpla - nemám kolem hlavy svatozář a občas mě prostě potěší oplatit někomu stejnou mincí.

Nemíním tě nikterak přesvědčovat, cílené obracení na víru nesnáším a mám za to, že každý si tu svou hromádku musí přebrat sám. A taky si myslím, že třením může být leckde zažehnuta jiskra nebo zrno přeměněno v mouku.

A ještě citát: Věda je náboženstvím skeptiků smile

 

#103 5. 10. 2006 21:39

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Judito, napsalas to moc hezky. O jemných signálech jsem se ani nepokoušela psát hmm smile


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#104 5. 10. 2006 22:20

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Tak to byl Lueto výborný nápad wink
Ano, souhlasím s tím, že je hloupost nosit sádru na noze celý život. A jakže zařídíš, aby ty léky nebylo potřeba, klidně mi poraď nebo mi to vyčti v té knize, jistě se lépe orientuješ a já na slovo poslechnu. Ale prosím tě, až pak budu ležet na JIPce, tak to vysvětli lékařům. Napište mi literaturu od českých RENOMOVANÝCH LÉKAŘŮ, kteří toto provozují s vynikajícími výsledky v níže uvedených oblastech, jak jsem prosila. S radostí si to přečtu.
Do diskuze jsem vstoupila stejně jako ostatní, dokonce jsem tuším Lvici doporučila, aby ji založila. A jak píšeš - nemíním Tě přesvědčovat, nesnáším cílené obracení na víru. tak přesně o tom to je. Já věřím vědě.  A když by kupříkaldu mé dítě mělo vážný zdravotní problém, nebduu východisko hledat v psychosomatice a vysvětlovat mu to, ale svěřím ho do péče lékařů, ne nikomu "kdo nad ním bude kroutit pérkem" a  upozorní mne na jemné signály či nuance. Takže jsem patrně blázen, a ač jsem ateista, tak díky bohu za to.
Před chvílí jsem koukala na duchovní, neřekla bych, že jste tam z žádné diskuze neudělaly pokec, drahé dámy. Asi tak. lyssna


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#105 5. 10. 2006 23:25

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Nety napsal(a):

Tak to byl Lueto výborný nápad wink
Ano, souhlasím s tím, že je hloupost nosit sádru na noze celý život. A jakže zařídíš, aby ty léky nebylo potřeba, klidně mi poraď nebo mi to vyčti v té knize, jistě se lépe orientuješ a já na slovo poslechnu. Ale prosím tě, až pak budu ležet na JIPce, tak to vysvětli lékařům. Napište mi literaturu od českých RENOMOVANÝCH LÉKAŘŮ, kteří toto provozují s vynikajícími výsledky v níže uvedených oblastech, jak jsem prosila. S radostí si to přečtu.
Do diskuze jsem vstoupila stejně jako ostatní, dokonce jsem tuším Lvici doporučila, aby ji založila. A jak píšeš - nemíním Tě přesvědčovat, nesnáším cílené obracení na víru. tak přesně o tom to je. Já věřím vědě.  A když by kupříkaldu mé dítě mělo vážný zdravotní problém, nebduu východisko hledat v psychosomatice a vysvětlovat mu to, ale svěřím ho do péče lékařů, ne nikomu "kdo nad ním bude kroutit pérkem" a  upozorní mne na jemné signály či nuance. Takže jsem patrně blázen, a ač jsem ateista, tak díky bohu za to.
Před chvílí jsem koukala na duchovní, neřekla bych, že jste tam z žádné diskuze neudělaly pokec, drahé dámy. Asi tak. lyssna

No vidíš Nety, a já jsem zase šastná, že mám svoji víru a díky bohu za to. A přes to všechno i já půjdu za svým lékařem až bude mé dítě nemocné a vůbec to nevylučuje to, že současně budu pátrat po duchovní příčině, proč tomu tak je. ( málo mojí pozornosti? Mimochodem, mé děti nejsou téměř nemocné a díky Bohu za to!!) Taky jsem vděčná za to, že jsem měla možnost potkat tak obrovské osobnosti, jako např. MUDr. PhDr. Krejčíř, který vyučuje o duchovních věcech, které Tě tak iritují. A konečně i díky Bohu za to, že už je dnes i spousta osvícených lékařů, kteří se nebojí klidně i spolupracovat s léčiteli. Třeba např. MUDr. Vogeltanz ( etikoterapie). Přidala bych s dovolením taky jeden citát : když je žák připraven, učitel se dostaví. Napsala ji  RENOMOVANÁ astroložka.  smile

Upravil(a) lueta (5. 10. 2006 23:34)


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#106 6. 10. 2006 3:43

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Cast sveta se  neboji myslet holisticky a pracovat na sobe, ta druha se proste rozhodla spokojit se s postojem, ze nic v tele nesouvisi s nicim a chodit k doktorum, kteri leci symptomy a ne priciny. A tito pani doktori, protoze maji pred jmenem titul Mudr. jsou pro nektere jako Bohove.
Lvice, naprosto s tebou souhlasim, ze za vsim je psychicka, mentalni, emocionalni pricina. At je to kasel, rakovina, nebo uraz. Ja take dekuji bohu za to, ze mi bylo dano toto porozumeni. Rozhodne to pomaha nejen k memu osobnimu duchovnimu rustu a blahobytu, ale i cele rodiny.

Není tady

 

#107 6. 10. 2006 7:16

x256987
Host

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Nety, těší mě, že ses zapojila do diskuse k tématu takto zodpovědným způsobem (bez ironie). K tomu pokecu: ale jistěže každý si občas rád jen tak popovídá. A někdy má chu mluvit vážně. Tyhle rozdíly by se měly ctít a Lvice byla první, kdo to porušil nebo možná spíš nepochopil. Na druhou stranu by to nemělo vzbuzovat takový údiv (že se někdo někam zapojí), když vedeme rozhovory v tomto veřejném prostoru. (Hm, a neměli by na to, aby diskuse nesklouzávaly do tlachání, náhodou dohlížet moderátoři roll vissla ?)

Já jsem háklivá taky na to, když někdo někomu říká "vím líp než ty, co cítíš a co potřebuješ". Obému mě naučila moje matka a tenkrát bych se bez podobných lekcí obešla. Dneska jsem za ně vděčná. A dokážu si představit, že i nemoc je takový nepříjemný učitel, který to s tebou možná ani nemyslí dobře, ale od kterého si můžeš strašně moc vzít. Když mi napíšeš (třeba do SZ), jak se tvoje choroba jmenuje, pokusím se ti najít, se kterými tématy souvisí. Pak se rozhodni, jestli je na tom zrnko pravdy. A ještě jedno pořekadlo ti přidám: vylévat s vaničkou i dítě smile.

Mějte se tu, já jdu do práce smile

 

#108 6. 10. 2006 7:40

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Taty to ale pěkně rezonuje.


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#109 6. 10. 2006 7:43

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Ne, opravdu nehodlám vážnější trombofilní stavy řešit šarlatánským způsobem a případně na úrovni  té vaší víry. Z toho, co čím dál víc píšete, je můj názor takový, že to patří do duchovní. K pojmu renomovaná astroložka se nebudu vůbec vyjadřovat. Ani ke zbytku. Vždycky budu vděčná svým rodičům, že mi dali do vínku tolik síly a zdravého rozumu, že se podobnému manipulátorství atd na úrovni víry a tomu vašeho duchovního růstu, dokáži naprosto zdravě vyhnout a přijmout realitu, aniž bych zabředla do podobných .....  Ale to je jedno.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#110 6. 10. 2006 7:46

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

to je me ale diskuzička:-))))

Hezké ránko:-))))


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#111 6. 10. 2006 7:58

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Upřímně bych se ráda dozvěděla, co způsobuje astma a atopický exém, alergie (tyhle nemoci jsou psychosomatické a je pravdou, že při stresu se zhoršuje i jejich stav).
A jak to mohu tedy ovlivnit ?
Také mě poslední dobou pobolívá osmička zub sad
Je možné, že by příčinou byla diskuse s lvicí ? ...
Má mamka má stále se opakující se gyn. potíže ... to je čím?
Otec dva infarkty, dvě mrtvice a v mládí dost vážný úraz (příčina mých psychosom. potíží).
Naštěstí má pevnou psychiku, takže je tu stále s námi :-(
Za to jsem teď byla na pohřbu 56leté ženy, které zemřela na mozkovou mrtvici, praskla jí cévka a ráno se neprobudila.
Jinak byla doposud zdravá jako řípa... věřila všemu tomu, co tu píšete a odmítala léky na vysoký tlak sad
Té už asi neporadím, jak tomu mohla zabránit, ale nejspíš jí byla smrt předurčena sad
Škoda, že tomu stejnému nevěřila její dcera s vnoučaty. Nemuseli by se tolik trápit :-(
Do této samé ženy kdysi naboural kamion, když jela jako spolujezdec v dodávce. Měla zlomené snad všechny kosti.
Tenkrát to ovšem ještě přežila sad bylo to varování ???
Děkuji za odpověď.

Upravil(a) Feuria (6. 10. 2006 8:00)


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#112 6. 10. 2006 8:01

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Feuria napsal(a):

Taty to ale pěkně rezonuje.

Já bych napsala, co si opravdu myslím bez příkras, ale to bych pak byla "ostrá a netolerantní". lol Já jsem tak strašně ráda, že jsem tohohle všeho ušetřena. Ani nevíte jak. Uuuuuf. tak a teď se jdu s Feurínkou bavit o normálních věcech. Páč sem za chvíli se přestěhuje celé "duchovno". Takže legrace už bylo dost, teď k vážnějším věcem.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#113 6. 10. 2006 8:09

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Feuria napsal(a):

Upřímně bych se ráda dozvěděla, co způsobuje astma a atopický exém, alergie (tyhle nemoci jsou psychosomatické a je pravdou, že při stresu se zhoršuje i jejich stav).
A jak to mohu tedy ovlivnit ?
Také mě poslední dobou pobolívá osmička zub sad
Je možné, že by příčinou byla diskuse s lvicí ? ...
Má mamka má stále se opakující se gyn. potíže ... to je čím?
Otec dva infarkty, dvě mrtvice a v mládí dost vážný úraz (příčina mých psychosom. potíží).
Naštěstí má pevnou psychiku, takže je tu stále s námi :-(
Za to jsem teď byla na pohřbu 56leté ženy, které zemřela na mozkovou mrtvici, praskla jí cévka a ráno se neprobudila.
Jinak byla doposud zdravá jako řípa... věřila všemu tomu, co tu píšete a odmítala léky na vysoký tlak sad
Té už asi neporadím, jak tomu mohla zabránit, ale nejspíš jí byla smrt předurčena sad
Škoda, že tomu stejnému nevěřila její dcera s vnoučaty. Nemuseli by se tolik trápit :-(
Do této samé ženy kdysi naboural kamion, když jela jako spolujezdec v dodávce. Měla zlomené snad všechny kosti.
Tenkrát to ovšem ještě přežila sad bylo to varování ???
Děkuji za odpověď.

Fe, neptej se čím to je a všem výše uvedeným fungujícím řekni, že se musí léčit psychicky, a odbourají léky a a´t se hluboce zamyslí nad psychickou příčinou své nemoci. Mojí tetce uřízli jednu nohu a pak i druhou nohu. nešlo to kruci řešit přes psychiku, jinak by umřela na otravu krve. No, že já tohle forum nečetla dřív! Mohla klidně skotačit po lukách, ale teď už má beztak svatý pokoj.
A ta žena, co jí praskla cévka..copak jsi to nečetla? prostě byla nedostatečně vnímavá vůči těm jemným signálům. Jeden můj kamarád je taky asi hůř vnímal. Dva roky to vypadalo, že bude do smrti jen slintat, taky mu na to čoveče psychika nezabírala. I bych se divila, že se jim neodpojil od přístrojů s tím, že to zvládne a že by rád odboural léky. taky cévka v mozku.  No, lékaři ho z toho úžasně dostali.
Když je to tak podložené, tak proč mi tu nikdo nenapíše, který lékař v ČR (ale počítám, že všichni, když je to tak jasné a funguje to) třebááás v neonatologii používá těchto metod. Ona psychika kupříkladu miminka narozeného na konci šestého měsíce asi dá zabrat.  Tohle vůbec nemá smysl.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#114 6. 10. 2006 8:21

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Hmm, já se nad tím pokoušela zamyslet, ale vždy se mi to vzápětí vyvrátilo.
Mě přestali potíže někdy v 17-18, kdy jsem se nadobro odstěhovala z domu.
Naši měli kočky (a jak jsem psala, já na ně alergii).
Od té doby mám klid. Přitom stresu a depek daleko víc sad
Tak pak opravdu nevím.
Řekla bych, že mi rozhodně pomohla změna prostředí - odstranění alergenů ....
To asi uklidnilo i tu psychiku a je mi v celku fajn.... smile
To je dobře, né ?
Dokonce ani v krku mě nebolí (a nikdy jsem na angíny netrpěla).


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#115 6. 10. 2006 8:25

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

.... mě to naše tlachání vedle působí dobře na psychiku...
Tak.
Je mi úplně jedno, kdo čemu věří. Pro mě je to při nejmenším zajímávé.
Mám za to, že to jde ruku v ruce, ale na některé nemoce je prostě i psychika krátká.
O úrazech ? K tomu se nevyjadřuju. Někdy jde o nešikovnost jindy o nešastnou náhodu.
Nehledala bych v tom nic hlubšího.
Ale jak píšu, to je můj názor a nikomu nevyvracím a neberu ten jeho... kapitulation

Upravil(a) Feuria (6. 10. 2006 8:37)


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#116 6. 10. 2006 8:27

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Pro mne je to zase přinejmenším k pláči wink


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#117 6. 10. 2006 8:54

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Ahoj smile , já bych teda prosila, aby mi někdo vysvětlil příčiny Leidenské mutace....Děkuji smile

Není tady

 

#118 6. 10. 2006 9:01

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

nevím, jestli za některými chorobami nestojí spíš pohodlnost než psychika... když třeba budu dítě odmalinka oblíkat do pěti vrstev oblečení, abych se nemusela zalamovat tím, že mu vezmu do tašky o svetřík či bundičku navíc, vykašlu se na otužování, protože mi u toho řve a je vždycky zacákaná celá koupelna a mně se ji nechce třikrát denně uklízet, když dvakrát foukne vítr, tak radši ani nevyvětrám, abychom neměli doma průvan - tak to podle mě stojí za zborcenou imunitou a tím, že moje dítě bude (i v dospělosti) tzv. pořád na hromadě... ne to, že mu nebudu číst před spaním pohádky nebo budu (ne)věřící...

Upravil(a) tina (6. 10. 2006 9:02)


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#119 6. 10. 2006 9:01

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Tak vidím, že není vůle ?
Mě to opravdu zajímalo sad


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#120 6. 10. 2006 9:05

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

No jo, tino, ale to jsou takové běžné známé věci , ale některé choroby se vypěstovat rodičmi nedají, protože nemají souvislost se zhýčkalostí a neotužilostí.

Moje máma kupříkladu může za to, že jsem si jako malá překousla jazyk, protože jsem vyletěla ze sedačky, páč jsem zlobila a chtěla trhat kytičky a mamča se zrovna musela rozhlédnout, jestli nejede auto (to jsou ty děti, a je člověk sebepozornější. :-) To se prostě stane. naštěstí nade mnou nezačala točit pérem a bádat o psychické příčině úrazu, ale jela hned do nemocnice na šití cool Ty jo, to byl cirkus a dodneška tam mám takovej malej Říp usch


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#121 6. 10. 2006 9:10

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

a co na to říká partner při francouzském polibku? offtopic
jasně že jo, ale oslabená imunita ti natahuje dobu léčení, způsobí, že i z chřipky se budeš křesat měsíc... a tak, to jsem měla na mysli...


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#122 6. 10. 2006 9:21

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Holky, chjo, já konečně jednou něco myslím vážně a mě nikdo neposlouchá roll......
Moje skoro-celoroční chřipky jsou fakt psychickýho původu. Věřte - nevěřte.....usch Já to poznávám na vlastní kůži.

Ale to s tou krví a srdcem, to si nemyslím... to máme vrozený......hmm  .

Není tady

 

#123 6. 10. 2006 9:24

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

No, to jo, tak to já taky měla na mysli. Já měla angínu naposledy na základce, to jsme ležely celá rodina u Balatonu a neblo to o prázdninách, ale v červnu :-)  A chřipku - ani nevím, jen občas pčíknu nebo se nastydnu a chytnu rýmu případně močák gloria Naši mne cepovali tummenupp Já byla nemocná jen, když mi hrozilo zkoušení. Ale to nebyla otázka psychiky, páč mi nic nebylo, ale zdařilého hereckého výkonu, aby mi ten den bylo strááášně špatně. K doktorce jsem nešla a druhý den mi bylo najednou zase hezky. Ale byly to vyjímečné případy. gloria


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#124 6. 10. 2006 9:29

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

Všem už je velmi dobře známo, jak velký vliv má, to co jíme, na naše zdraví.
V čem to spočívá? Některé potraviny v těle při zpracování způsobují kyselou a některé zásaditou reakci. Tuto reakci můžeme ještě více zdůraznit kombinací potravin. Nᚠlymfatický systém (úzce souvisí s imunitou) nejlépe pracuje při poměru- zásada: kyselina 4 ku 1. Při našem běžném stravování s přebytkem kyselinotvorných potravin, musí nᚠlymfatický systém těžce bojovat za naše barvy. A tak jako pohyb pomáhá tělu zpracovávat toxiny a zmírňuje kyselost organismu, tak naopak negativní emoce, špatné myšlenkové postupy a stres vytváří v těle mnoho kyselých přebytků. V kyselém prostředí pak nejrychleji stárnou plíce, játra, srdce, pankreas, slezina,….S čím začnete mít potíže nejdřív záleží na vaší genetické dispozici, ale i na tom, která část těla je vystavena působení negativní energie nebo stresu.
A to že negativní energii nevidíte? Záření mobilu taky nevidíte a víte že je.

Není tady

 

#125 6. 10. 2006 9:30

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Fyzické nemoci - psychická příčina

No Netynko, já měla první chřipku asi ve 23 letech, předtím nikdy nic, to teda uk, uk.

Ani jednu dětskou nemoc, ani nic. Jednou v životě horečku...hmm
a zlomenou hnátičku....Doktorky říkaly, že jsem zázrak. Hele a šup ho!!!!! Začaly starosti a už se to veze hmm Takže z tohohle já si prde...vissla nedělám sad

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů