Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 10. 2006 7:57

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Moje sestra na mateřské

Judito,
její manžel je jistě přesvědčen, že úroveň  domácnosti zajiš´tuje - a tomu taky věřím, tady jde "pouze" o rozhodování - nemyslím si, že by děti i ona žena byly denně hladové, ale o tom to již v dnešní době u nás není, já vím...

Simono,
jestli mají zvedat mateřskou...on není blbý, jestli vyžaduje všechny korunky na jednu JEHO hromádku, pak jistě ví, že se mateřská zvyšuje a popř,. jistě si nechá ukázat i složenku....to by mu manželka musela zalhat, a pak by bylo opět doma měsíc dusno.....aspoň takto jsem pochopila

Heleno,
to ti ty punčocháče musel někdo trhat!!!!asi vášnivě!!!! :-))))

NO, jinak toto je  jeden ze smutných případů spolužití muže s ženou - dle mého...ovšem jistě zase tato dvojice nemá jiné problémy, jako třeba je nevěra, žárlivost, fyzické násilí....že by zlatá klec?ale fakt jen záleží na domluvě a akceptování  .

Anetko,
vadilo toto vše tvojí sestře již dříve? jestli až vše časem, což by znamenalo, že se vzpamatovává, možná manžel" přitvrďuje, bylo by dobré, aby ona si s ním promluvila, co se jí líbí a nelíbí - ovšem je-li on komunikativní a ne despota....a pak následně řešit.

Není tady

 

#27 5. 10. 2006 9:15

anetka1
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 125

Re: Moje sestra na mateřské

Holky, všechno jsem to vytiskla a pak se k ní po práci stavím a dám jí to přečíst. Můj osobní názor je ten, že si švagr zvykl na to , že je živitel rodiny a tudíž on má tu rozhodovací povinnost za co se utratí, protože každý z nich má jiné hodnoty a tím pádem, každý se snaží žít podle svých hodnot. Žije takhle již 8 let a vadilo jí to vždycky, ale její trpělivost už přetéká a její láska k němu už začíná slábnout, protože jak se říká Pro milého nic těžkého. Jednou bych se ani nedivila a neměla bych ji to za zlé, kdyby se zamilovala do někoho jiného, protože člověk rychleji podlehne, když není doma něco vpořádku. Třeba by mu mohla pohrozit tímto. Švagr si možná neuvědomuje , že ani manželství není jisté. Budu jí v tom podporovat, a se vzepře a možná jí pomohou a nakopnou vaše příspěvky. Děkuji Vám všem.

Není tady

 

#28 5. 10. 2006 9:48

Áda1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 476

Re: Moje sestra na mateřské

teda já nevím, ale já znám výši platu svého manžela, on zná mou, výplatní pásku nosí domů a zakládáme ji, peníze chodí na účet, z účtu jde 6 trvalejch příkazů, ostatní tam zbyde, z toho vyberu určitou částku domů do obálky a až to doma dojde, tak jdeme znovu pro další částku, z obálky si bereme oba a je jedno jestli jeden utratí 5000 za měsíc a druhý třeba jen 1000...........prostě co je potřeba to je potřeba, manžel utratí v hospodě, já utratím za make-up, voňavky, já si koupím oblečení, on součástku na kolo. Já mu koupím triko, on mi nic...........atd. atd

nikdy mi manžel nevyčetl, co jsem si koupila a kolik utratila nikdy já jemu, nikdy jsem se mu nemusela zpovídat jestli tu určitou věc potřebujeme nebo nepotřebujeme, jestli byla nutná, nebo mohla počkat, naštěstí chudí zrovna nejsme, bohatí taky né, výplaty nám na měsíc vystačí i s tím, dost šetříme na baráček

nedovedu si představit, že bychom jeli stylem, každý si nechává svou výplatu, a nebo manžel mí dává na domácnost

je to jenom o dohodě

Anetko, ale tvoje sestra musí mít doma peklo, to je psychický teror, a jinak jim to klape?? Představa, že by mě manžel seřval, že jsem si koupila něco na sebe, když v podstatě nemám v čem chodit a druhý měsíc šel se mnou na poštu abych nemohla mateřskou utratit ale odevzdat jemu, mě dost děsí, myslím, že sestra je pod psychickým terorem a bude to horší, myslím, že výhra by bylo odejít, z takovéhoto vztahu

Miluje sestra svého manžela i pro to jak s ní zachází??? Co děti netrpí???


http://bd.lilypie.com/jgq2p2/.png

24.8. ultrazvuk viděny 2 srdíčka

Není tady

 

#29 12. 10. 2006 12:28

anetka1
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 125

Re: Moje sestra na mateřské

Ahojte všeci, kteří jste tady napsali, protože mám pro vás jednu novinku. Je tomu aso  deset minut, kdy jsem do sebe ládovala domácí chlebíčky, když v tom přišla do kanceláře moje sestra s dětma a s krosnou na zádech. Dala jsem jí klíčky od našeho bytu, a bude tam se mnou teďkom bydlet než se švadr umoudří. Třeba dostane rozum a zjistí, že to takhle nejde dál dělat. takže dneska večer budu spinkat na jedné straně s Elenkou-3,5 let a na straně druhé s Natálkou 7,5 let. To si s nima užiju. Už teď se moc těším, doma bude veselo a možná se to časem vyřeší.

Není tady

 

#30 12. 10. 2006 12:32

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Moje sestra na mateřské

tummenupppussagodlikehjarta


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#31 12. 10. 2006 12:40

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: Moje sestra na mateřské

Anetko,že držím sestře moc palce a hlavně a neztratí odvahu.Pokud by teď ustoupila,tak už by to měla napořád.Vůbec si neumím představit,že bych žila jako ona.

Není tady

 

#32 12. 10. 2006 14:15

jana2
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 107

Re: Moje sestra na mateřské

A co tvé sestře brání jít do práce a začít si taky vydělávat? Děti už musí být velké a nemá tolik práce. Pokud to mají doma zavedené takhle a manžel má celkem oprávněný pocit, že celou rodinu živí a ona na to přistoupila, je to platná dohoda. Sice se tvrdí že má každý z manželů nárok na 50% příjmů druhého, ale tady na fóru se to posuzuje případ od případu a podle osobních sympatií.
Připomíná mi to ten vtipný článek nedávno v MFDnes, kde popsali, kolik by si vydělala žena v domácnosti, kdyby jí platili za všechny druhy práce. 90% žen i mužů to stíhá i se zaměstnáním.

Není tady

 

#33 12. 10. 2006 15:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Moje sestra na mateřské

To je jedno, dohoda je dohoda a my vieme prd, možno ju manžel dusí doma a nechce, aby chodila do práce. Alebo do práce nechce ona, ale dve relatívne malé deti - trebárs sa o ňu firmy nebijú; naozaj máme minimálne info. Hlavné je, že sa pohli žady a situácia sa ide rieš. Držím palce, aby sa vyriešila čo najlepšie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 12. 10. 2006 17:35

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: Moje sestra na mateřské

Ne, já nemyslala, a zapře, že zvedají mateřskou. Jen jsem myslela, že ten fakt, že manželka bude mít svoje peníze líp přijme, když on zároveň bude mít pořád stejně.

Není tady

 

#35 13. 10. 2006 9:03

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Moje sestra na mateřské

Anetko to jsou mi novinky, takže rebelie? tummenupp
Hele a tys jí dala přečíst ty naše "vejšplechty"? Tak teď je odpovědnost na nás lol
Pozdravuj ji a vzkaž, že držíme pěstičky, a se manžel umoudří.

Není tady

 

#36 13. 10. 2006 9:34

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

jana2 napsal(a):

A co tvé sestře brání jít do práce a začít si taky vydělávat? Děti už musí být velké a nemá tolik práce. Pokud to mají doma zavedené takhle a manžel má celkem oprávněný pocit, že celou rodinu živí a ona na to přistoupila, je to platná dohoda. Sice se tvrdí že má každý z manželů nárok na 50% příjmů druhého, ale tady na fóru se to posuzuje případ od případu a podle osobních sympatií.
Připomíná mi to ten vtipný článek nedávno v MFDnes, kde popsali, kolik by si vydělala žena v domácnosti, kdyby jí platili za všechny druhy práce. 90% žen i mužů to stíhá i se zaměstnáním.

Trochu to také vidím spíš takhle smile


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#37 13. 10. 2006 9:52

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Moje sestra na mateřské

Fe, ty jsi nebyla na MD a nevíš, že člověk na mateřské dělá 3x tolik věcí než když ráno všichni vypadnou a večer se sejdou. Člověk ráno začne a večer skončí a přitom není nikde nic vidět .... takže  okolí má pocit, že člověk na mateřské je na mateřské DOVOLENÉ ( nechápu, kde vzali slovo dovolená ...    usch  )  leží si v poklidu na zádech, pije kafíčko a relaxuje  a kolem se tiše a nenápadně vyskytuje potomek, kteří nebrečí, nemá hlad , nechce 30 x denně čůrat, zodpovědně se baví sám, nedělá doma nepořádek ... a dalších tisíc věcí .... Já můžu sama za sebe říct, že jsem si odfoukla, až když jsem nastoupila po této dovolené do práce .... polovina práce mi odpadla ...

Pardón, že jsem se nechala vytočit názorem na člověky na mateřské ....


BB

Není tady

 

#38 13. 10. 2006 9:52

anetka1
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 125

Re: Moje sestra na mateřské

Sestře jsem dala přečíst všechny příspěvky, které jste mi napsali. Víte, možná se jí ani nedivím, že je pro ní moc nemotivující jít do práce, když vám manžel už od začátku říká, že mu bude dávat veškerý plat, a ON rozhodne, kde se ty penízky přerozdělí. Její manžel je hodně autokratický,bere to tak, že finanční záležitosti spravuje muž a žena udržuje rodinný krb.

Není tady

 

#39 13. 10. 2006 10:01

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

BB napsal(a):

Fe, ty jsi nebyla na MD a nevíš, že člověk na mateřské dělá 3x tolik věcí než když ráno všichni vypadnou a večer se sejdou. Člověk ráno začne a večer skončí a přitom není nikde nic vidět .... takže  okolí má pocit, že člověk na mateřské je na mateřské DOVOLENÉ ( nechápu, kde vzali slovo dovolená ...    usch  )  leží si v poklidu na zádech, pije kafíčko a relaxuje  a kolem se tiše a nenápadně vyskytuje potomek, kteří nebrečí, nemá hlad , nechce 30 x denně čůrat, zodpovědně se baví sám, nedělá doma nepořádek ... a dalších tisíc věcí .... Já můžu sama za sebe říct, že jsem si odfoukla, až když jsem nastoupila po této dovolené do práce .... polovina práce mi odpadla ...

Pardón, že jsem se nechala vytočit názorem na člověky na mateřské ....

Byl to jenom názor - souhlasila jsem s tím, co napsala Jana. Nespochybňuji žádnou ženu na MD.
Ale dítě 7,5 let a 3,5 už přeci není mimino ?
Tak pardón !
Ale nevíme, jak ro doopravdy je - je tu názor jenom jedné strany! Neznáme protistranu - takže si to netroufnu nijak hodnotit.
Pokud to Anetkyně sestře nevyhovuje - tak to musí řešit (ona to řeší), držím jí palce. To je vše.
Ale pokud bude jenom čekat, že se o ní a děti někdo druhý postará, tak to asi nevyřeší ....
Je třeba začít především u sebe.


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#40 13. 10. 2006 10:05

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

BB, proč jsi nereagovala na Janu2, ale na mě ? Já se jen přiklonila k názoru - a nic z toho, co jsi napsala jsem nikdy nikde neřekla ani si to nemyslím sad


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#41 13. 10. 2006 10:09

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Moje sestra na mateřské

Fe, mimina to sice nejsou, ale neřekla bych, že o to jde. A na druhou stranu nevim, proč by nemohla bejt do těch 4 let doma. To, že je máma doma a stará se o děti dá těm dětem hrozně moc. Já jsem nastoupila do práce, když byly dceři 4 roky a musela jsem zase odejít, protože měla stále teploty a to bez příčiny - prostě školku zatim ještě nezvládala.
Tady jde o to, že manžel přerozděluje peníze a manželka do toho nemá co mluvit - což je fakt hrozný, a je na mateřský nebo ne. A děti nejsou jen její, ale obou a oba věděli, že v době, kdy ona bude na mateřský, tak bude rozpočet táhnout manžel. Pokud bych to měla brát jako ty - tak by mi manžel byl spíš na přítěž.


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#42 13. 10. 2006 10:11

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

My byli 3 děcka - bráchům bylo 11, 7,5 a mě 2 roky. A mamka chodila do práce ? (já byla v jeslích a kluci ve škole).
Jde si vzít práci na poloviční úvazek - vypadnout mezi lidi.... já nevím ? Dnes jde pracovat doma...
7,5 letá holka snad chodí do školy, tak okolo ní není taková hoňka přes den.

... jen to, že nemám děti (zatím) neznamená, že nemůžu mít žádný názor !

Upravil(a) Feuria (13. 10. 2006 10:14)


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#43 13. 10. 2006 10:15

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Moje sestra na mateřské

Fe, názor mít můžeš, ale taky musíš počítat s tim, že se ti ho budeme snažit vyvrátit wink

jen pro upřesnění - jsem byla samoživitelka a ukamenujte mě klidně - prostě jsem musela nějakou dobu žít z dávek, protože jsem fakt nepřišla na to co s čtyřletym dítětem, který má horečky psychické příčiny

a s tou prací to taky neni tak snadný, záleží na vzdělání, na bydlišti...
jestli si myslíš, že mě to doma bavilo, tak fakt ne smile


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#44 13. 10. 2006 10:15

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Moje sestra na mateřské

Držím jí palce, ale hlavně a se k němu nevrací, nejlépe vůbec, ale pokud ano, tak po stanovení pevných pravidel, která se budou dodržovat. Osobně bych ho tedy nechala natrvalo.

Co se té práce týká..no když teď odešla od manžela, stejně si bude muset nějakou najít. A předpokládám, že asi i bydlení, takže postavení na vlastní nohy jí tak jako tak čeká.

Není tady

 

#45 13. 10. 2006 10:17

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Moje sestra na mateřské

Fe, promiň, shrnula jsem vás obě  do jednoho příspěvku  .... mᚠzkopírovanou její příspěvek ke své odpovědi. A jasně, už nahoře jsem psala, že si musí chtít pomoct sama. Nikdo zvenčí jí nepomůže....  teda, sestra jí může poskytnout na pár dní azyl , ale ten prvotní impulz musí vyjít od ní.

A s těma dětma .... malé děti = malé starosti a velké děti= velké starosti.... Nejsladší a nejmíň náročné je úplně mrňavé mimi( teda, pokud je nebolí bříška a jsou zdravé). Bohužel si člověk vždycky přeje, aby už to sedělo, aby už to chodilo .... a když už to chodí  a lítá a nestíháš, tak si nostalgicky vzpomeneš na ten klídek, když to ještě ani nemohlo zaostřit kukadla  .... to jen tak mimo  pussa

Upravil(a) BB (13. 10. 2006 10:17)


BB

Není tady

 

#46 13. 10. 2006 10:18

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

Ano Jájo - může - klidně nemusí chodit do práce vůbec.... Já jen hledala řešení jak se zbavit finanční závyslosti?
Tím, že jí budu říkat, že má hrozného manžela a že já to mám jinak (nemám) tak jí asi nepomohu ?

Čím mě ten chlap přinutí, abych mu ty peníze dávala ??? Založím si svůj účet a na děti pěkně půl na půl - jsou i jeho !
Ona se tomu systému musí vzepřít !!!


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#47 13. 10. 2006 10:19

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: Moje sestra na mateřské

Jája napsal(a):

Fe, názor mít můžeš, ale taky musíš počítat s tim, že se ti ho budeme snažit vyvrátit wink

jen pro upřesnění - jsem byla samoživitelka a ukamenujte mě klidně - prostě jsem musela nějakou dobu žít z dávek, protože jsem fakt nepřišla na to co s čtyřletym dítětem, který má horečky psychické příčiny

a s tou prací to taky neni tak snadný, záleží na vzdělání, na bydlišti...
jestli si myslíš, že mě to doma bavilo, tak fakt ne smile

No, ale o tom to je, chápeš ? To jsem chtěla říct - ona se musí prostě s tímhle poprat ! Tak jak to píše BB.
Tím, že napíšu " no mᚠto těžký " s tím asi moc nepomůžu....

Měla by mi ten názor vyvracet ona - píšu konkrétně k ní - né k vám (každý je v jiné situaci a dle toho jí může řešit).

Upravil(a) Feuria (13. 10. 2006 10:22)


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#48 13. 10. 2006 10:20

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Moje sestra na mateřské

Holčiny neodbíhejte od tématu. hjarta Jak napsala Anetka, problém pravděpodobně není v tom, že by se jí do práce nechtělo, ale v tom, že jí manžel prostě oznámil, že veškeré peníze bude stejně dávat jemu. usch Co to je?????? roll To je prostě autoritář, ne-li otrokář. Tohle si dovolit - copak nejsme svobodní? Snad tohle už máme historicky za sebou, ne?

Není tady

 

#49 13. 10. 2006 10:21

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Moje sestra na mateřské

Fe nemozes porovnavat jasle volakedy a dnes, dnes je problem dat dieta do jasli a je ich zufalo malo (teda minimalne v Prahe)
Mas pravdu, ze pokial clovek pracovat chce, najde si sposob ako to vsetko usporiadat, aby netrpeli deti a aby to fungovalo. A aj praca sa da najst ak chces.
Ale tu ide o despotu, ktory tyranizuje svoju manzelku a robi si z nej sluzku, ktorej da nejaku zobracenku a koniec.
Idealne by bolo, keby si nasla pracu a zo svojej vyplaty davala cast penazi na domacnost a s ostatnymi by si robila to, co by uznala za vhodne. A pokial by sa snazil z nej vytrieskat vsetky peniaze tak by som ho poslal do p...


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#50 13. 10. 2006 10:23

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Moje sestra na mateřské

Feuria napsal(a):

Čím mě ten chlap přinutí, abych mu ty peníze dávala ??? Založím si svůj účet a na děti pěkně půl na půl - jsou i jeho !
Ona se tomu systému musí vzepřít !!!

tummenupp Presne tak !


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů