Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 10. 2006 17:47

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Jak se naučit vařit???

Jak se mám naučit vařit? zachvíli se budu stěhovat, ale vařit moc neumím, neumím odhatnou kolik zásmažky atd., ... Poradíte?

Není tady

 

#2 2. 10. 2006 18:09

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Jak se naučit vařit???

Ahoj, já se taky za chvíli stěhuji, vařit umím jen základní věci, tak už delší dobu poctivě shromažďuji recepty a různé kuchařky. Dobré recepty jsou taky na internetu, nebo co tu holky daly do Kuchyňky. Je to jednoduše napsané, zvládám to já, zvládneš to taky smile
Myslím, že je to otázka praxe a když budeš sama, přinutí tě to se snažit a vařit bez pomoci, což je podle mě taky dobré.
Tak hodně štěstí a dobrého papu tummenupp

Není tady

 

#3 2. 10. 2006 18:17

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Jak se naučit vařit???

Skio určitě si kup nějaké kuchařky. A pak už jen vařit, vařit a vařit a uvidíš, že to všechno budeš zvládat malíčkem.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#4 2. 10. 2006 18:26

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Jak se naučit vařit???

Moje sousedka se učila vařit podle Kuchařky pro začátečníky, ale nevím, jestli je dneska k dostání.

Není tady

 

#5 2. 10. 2006 18:40

jasminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 647

Re: Jak se naučit vařit???

Také nevařím nějak dlouho.S manželem spolu bydlíme teprve 4roky a trvalo mi než jsem se naučila vařit a odhadnout.Musím pořád vše ochutnávat a dochucovat.Uvidíš,že  časem to půjde úplně samo a budeš si pak vařit už podle sebe.Přeji hodně úspěchů...

Není tady

 

#6 2. 10. 2006 18:41

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Skio, neboj se, to opravdu přijde samo! Já jsem neuměla vůbec nic - mamka mě a sestru k vaření vůbec nevedla. A věř mi, že mi to ani nevadilo - aspoň jsem si mohla dělat všechno podle sebe a doma jsem musela dělat všechno podle ní, i když jsem chtěla zkusit něco jiného tak to bylo podle ní vždy špatně. Takže když náhodou i něco pokazíš, tak se nic neděje! Aspoň budeš příště vědět jak na to! Vždycky je na jednu věc mnoho možností a ty nakonec přijdeš na to, která je pro tebe nejvhodnější. A mᚠvelkou výhodu - mᚠinternet, zřejmě i ICQ, mobil atd, já za "mojich mladých let za socializmu" neměla nic, ale stejně jsem se vařit naučila. Taky se to naučíš! A na netu si najdeš recepty na všechno. Založ si třeba jednu Složku a do ní si udělej další složky např. polévky, moučníky  atd. a do toho si už shromažďuj recepty které tě zaujmou i s podrobným postupem, v tom můžeš snadno opravovat a dopisovat svoje poznámky! A co ti nebude chutnat, tak to nemilosrdně vyhoď! Já mám takové složky a ještě mám jednu Nevyzkoušené recepty a do té si dávám věci které jsem ještě nevyzkoušela a teprve až se mi osvědčí tak si to založím do příslušné složky.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 2. 10. 2006 18:41

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

Kuchařek mám nakoupeno, ale zatím bydlím s rodiči a moc nevaříme, jelikož mamka dělá kuchyřku ve škole, o víkendu jsem u přítele, ale tam jen spíše pomáhám s jeho mamkou ...
Navíc přítel jí jen některá jídla, mám z toho obavy, jak budu to vaření zvládat ....

Není tady

 

#8 2. 10. 2006 18:45

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Ale neboj vytvoříš si po čase vlastní "styl" věř tomu že ti to půjde! Začneš něčím co mᚠráda a vybereš napřed nějaké jednodušší jídlo a bude to, třeba si rozmyslíš na 2-3 dny dopředu po konzultaci s přítelem co by to mělo být a zkontroluješ si jestli na to mᚠsuroviny a poptᚠse jak to dělají jiní - zjistíš že rozdílně, a něco z toho vybereš!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 2. 10. 2006 18:50

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

Tak jak mám např. udělat rýžový nákyp? Nechápu jak mám uvařit mléko + rýži - to jako zároveň? Nebo u guláše, mám nechat zesklovatět cibulku a pak tam dát papriku sypanou -ale co když zhořkne?
Teď jsem např. chtěla udělat kuřecí prsa napřírodně. Kamarádka mi poradila:naklepej prsa, osol, jednu stanu namaž hořčicí a obal v hl. mouce.Vložila jsem to do rozpáleného oleje s cibulkou a cibulka se spálila a pak se to připálilo všechno. No a pak mi řekla kamarádka a mám z toho zbylého oleje takovou omáčku a tam přidám 1 lžící hl. mouky a zaleju vodou a to se nedalo ani jíst .... byla jsem z toho smutná ...

Není tady

 

#10 2. 10. 2006 18:52

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

Nedal by jste mi někdo ICQ nebo email na případné konzultace ohledně vaření? Byla bych moc ráda a to opravdu. Díky

Není tady

 

#11 2. 10. 2006 19:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Takže přírodní řízky z jakéhokoliv masa např. z toho kuřecího: Tu cibulku trochu pražím v tom kastrolku, vypnu plyn. Pak osolím (opepřím když chci) to maso, potřu mírně hořčicí a poprásím mírně moukou. Jen trochu, protože pak se to rádo přichytává i kdybys měla nepřilnavý kastrol. Rozpálím na pánvičce trochu tuku, ty masa v tom opražím z obou stran tak aby se to zatáhlo - ono to tak zbělá. Nervi to z pánvičky hned, je to jakoby napřed přilepené, ale jak se to opeče tak se to uvolní! Pak to přeložíš do toho kastrolu na tu cibulku,( můžeš přidat houby nebo žampiony na kousky, nebo žampiony z konzervy nebo namočené sušené houby ale nemusíš.) Podleješ a dusíš - nevím jak dlouho, to záleží na tom jaké bylo maso a jak velký a silný byl plátek. Kontroluješ. Můžeš to dělat v tlakáči ale pozor a nepřipálíš. Občas zamícháš. Já to dusím dost dlouho, máme rádi měkké, takže dusím tak dlouho, až to lze "rozkrojit" vařečkou...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 2. 10. 2006 19:06

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoaixgtkawda92798.jpg
http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotosxfefffsic92799.jpg


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 2. 10. 2006 19:06

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

a co ten rýžový nákyp?

Není tady

 

#14 2. 10. 2006 19:08

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

v tom pravém hrnci jsou ty řízky osmahnuté na prudkém ohni,že? A napravo je cibulka a co ještě? Nemᚠemail?

Není tady

 

#15 2. 10. 2006 19:08

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotokteyfnfuvl92800.jpg
http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoojtnejtcdr92801.jpg
rýžový nákyp ti napíšu, do vzkazů jsem ti poslala můj mail


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#16 2. 10. 2006 19:10

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

a co s tím gulášem, aby nezhořkla paprika?

Není tady

 

#17 2. 10. 2006 19:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

V jednom kastole je cibulka, v druhém ty opražené kousky - tohle bylo hovězí. Pak to dᚠdohromady, přidᚠnebo nepřidᚠhouby, podleješ, dusíš. Hlídáš!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 2. 10. 2006 19:13

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Ona nezhořkne když to nebudeš pražit moc dlouho a pak na to hodíš maso - já dávám osolené a opepřené, prohodíš - pustí trochu šávu a zatáhne se, podleješ vodou, dᚠbobkový list cca 2 ks podle velikosti a pár - 4-5 nových koření (já to dávám do takového kousku obvazu sterilního a zavážu to nití a pak to vyhodím celé abych nemusela lovit), někdo ti řekne abys to dala do "čajítka" ale to nedělej poškrábeš si kastrol) a dusíš a na zásmažku se vykašli a kup si tu hotovou jíšku a opatrně ji tam přidávej a je to když nemᚠodhad. Pořádně rozvařit potom.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#19 2. 10. 2006 19:16

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Jak se naučit vařit???

skiasll napsal(a):

a co ten rýžový nákyp?

Já se s rýžovým nákypem nese.. jako v receptech.Prostě uvařím pytlíkovou rejži.Dám ji do kastrolu,rozředím mlíkem a trochu rozvařím na kaši.Přisladím to.Potom vymažu mísu(tu skleněnou na pečení)nebo pekáč máslem a dávám střídavě vrstvu kaše,švestky nebo meruňky(i kompot.),kaše.2 vejce rormíchám v mléce a poleju to s tím a nechám zapéct.

Není tady

 

#20 2. 10. 2006 19:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Rýžový nákyp: rýži vaříš s mlékem dohromady (kup předvařenou ale já na to kašlu a vysypám klidně rýži z varného sáčku a je to) až je to tak měkké skoro do měkka . Pak to nechám trochu vychladnout, přidám vejce a cukr a oprané rozinky a ovoce, promíchám. Nebo můžeš přidat žloutky a sníh z bílků když se ti bude chtít. Nádobu vymažu máslem a vysypám strouhankou, naleju to tam, na povrch pokladu máslíčko a peču až je to dozlatova. (pokud budeš poctivě míchat aby se to nepřichytilo při vaření, tak můžeš vařit dohromady mléko rýži a krystalový cukr rovnou, jinak když budeš přidávat cukr až potom po uvaření tak bys musela dát práškový).


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#21 2. 10. 2006 19:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

No vidíš už mᚠdva recepty na rýži a za chvilku si vybereš! Už mám na to sama chu!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#22 2. 10. 2006 19:24

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

To je pěkná omáčka v tom kastrolku, ale furt nevím jak jsi toho docílila. Jak opražíš to maso je mi jasné, ale v tom hrnci mᚠcibulku s moukou nebo co tam je přesně?

Není tady

 

#23 2. 10. 2006 19:28

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak se naučit vařit???

Ne v tom hrnci jenom pražím cibulku na trošce tuku, tu mouku mᚠna tom mase a to se pak smíchá! Až přeložíš to maso do toho kastrolu.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#24 2. 10. 2006 19:47

skiasll
♥♥-----
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 71

Re: Jak se naučit vařit???

aha, tak to je tam moc té cibulky, to mě zmátlo s tou moukou
a je jedno kolik té vody? Aby maso bylo ponořené,ne? Pustí to takovou pěknou šávu i když to bude kuřecí maso?
O víkendu to zkusím, snad se mi to podaří

Není tady

 

#25 2. 10. 2006 19:49

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Jak se naučit vařit???

Když syn odcházel z domu, tak chtěl koupit nějakou jednoduchou kuchařku, aby se naučil vařit. Tak jsem mu koupilu kuchařku Vaříme levně, chutně a hospodárně a nedá na ní dopustit. Mohu ji doporučit.
A neboj se, žádný učený z nebe nespadl a každé z nás se ve svých začátcích podařilo něco pokazit. Neboj, to se pomalu a jistě naučíš, protože každý jsme z domu naučeni na jistá jídla, která se stále s malými obměnami střídá.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů