Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 21. 9. 2006 8:51

krtonozka
♥♥-----

osamostatnění při studiu VŠ

Dobrý den, nevím, jestli tento dotaz patří do tohoto tématu, ale potřebovala bych poradit. Před časem jsem zde četla, že je možné, aby studenti VŠ "vystupovali" jako samostatné osoby - myslím tím, že se jakoby "odtrhnou od rodiny" a jsou z pohledu sociálky a podob.úřadů samostatná jednotka s tím, že mají narok na nějaké soc.dávky a od rodičů dostávají výživné. Mám dceru na VŠ a zajímalo by mě, jestli je tato varianta skutečně možná a máte-li někdo s tímto zkušenosti zejména co se týká výhodnosti této změny.
Děkuji za rady.

Není tady

#2 21. 9. 2006 8:59

Ivetata
♥♥♥♥♥--

Re: osamostatnění při studiu VŠ

Tato varianta je možná, ale dcera se musí opravdu odtrhnout to znamená změnit trvalé bydliště se vším všady,takže já od toho upustila.

Není tady

#3 21. 9. 2006 9:01

krtonozka
♥♥-----

A proč musí změnit trvalé bydliště - bylo mi řečeno, se tento údaj má jen informativní charakter. Navím ona bydlí v Praze v Pronáju se svým přítelem.
děkuji

Není tady

#4 21. 9. 2006 9:34

Ivetata
♥♥♥♥♥--

Protože pokud má trvalý pobyt u rodičů je stále považována za součást rodiny,pokud studuje a připravuje se na budoucí povolání (do 26 let)

Není tady

#5 14. 10. 2006 21:05

briza3
♥♥♥♥---

Souhlasím, musí si změnit trvalé bydliště, ale není podmínka studium na vysoké škole, může to být i na střední škole. Rodiče si také potom nemouhou žádat "úlevy na dani", odpočitalené položky na dítě.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí