Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 21. 9. 2006 17:30

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Polévky

Ted jsem udelala tu cibulacku.Je to mnamka. tummenupp


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#27 22. 9. 2006 14:43

Joe
♥♥-----
Registrovaný: 4. 9. 2006
Příspěvky: 56

Re: Polévky

Já dělala tu mexikanu a pěkně jsme si pochutnali. Je rychlá a vynikající!

Není tady

 

#28 25. 9. 2006 10:56

evca1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 279

Re: Polévky

Skvělé recepty na polévky, které já miluju a už se těším jak si je uvařím.reta

Není tady

 

#29 30. 9. 2006 16:38

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

[img]Ingredience:
Receptů na brokolicovou polévku už tu je dost, ale tahle je opravdu nejrychlejší a na chuti jí to vůbec neubírá. Je třeba však mít po ruce mixér.

Potřebujeme:
1 půlkilovou brokolici,
2 obdélníky taveného smetanového sýra,
sůl, voda.

Příprava:
Brokolici uvaříme v osolené vodě doměkka (dá se uvařit i v mikrovlnce). Vodu slijeme, brokolici vložíme do mixéru se dvouma taveňákama a během pár sekund rozmixujeme. Polévka je hotová a ještě teplá. Když je příliš hustá přidáme trochu vody.

Úplně se rozplývá na jazyku, jak je dobrá. Místo brokolice můžeme použít i jinou zeleninu.[/img]
[img]na másle osmahnutá houstička[/img]


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#30 30. 9. 2006 16:42

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

[img]Bukovnická polévka
kategorie: polévky


Ingredience:
4 brambory,
hrst sušených hub,
1 malá cibule,
1 bobkový list,
5 celých pepřů,
5 nových koření,
sůl,
2 vejce.

Příprava:
Do studené vody dáme vařit nakrájené brambory a sušené houby, nadrobno nakrájenou cibuli, osolíme a dáme vařit. Přidáme koření (lze použít "vajíčko" na čaj) a vaříme, dokud brambory nejsou měkké.
Zahustíme závrtkem z hladké mouky a smetany. Zvolna provaříme. Nakonec přidáme vejce, zlehka promícháme a necháme je srazit.[/img]

Upravil(a) Nikiska (30. 9. 2006 16:43)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#31 30. 9. 2006 16:54

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Polévky

Nikiska ja namiesto tavenaku davam smotanu a miesto soli bujon ale je to fakt ultra rychla polievka smile


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#32 30. 9. 2006 16:57

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

Oxi někde jsem jen tak pokoukávala a ty jsi tam dával odkaz na Labužníka. Tak jsem tam jukla a jsou tam fakt dost dobrý papáníčka.  Díky za vylepšovák.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#33 30. 9. 2006 17:00

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Polévky

nemas zac, labuznik je dobry a apetit tiez, len ho mam radsej papierovy smile moja zberatelska vasen lol


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#34 30. 9. 2006 18:05

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Polévky

Nikisko, ta brokolicová vypadá super a hlavně je to rychle hotové, díky za recept tummenupp

A ještě přidám další:
Čočková polévka
čočka, máslo, hl.mouka, sůl, uzenina
Dvě hrsti suché čočky na 1 hod. namočíme do hrnce s 1 litrem vody. Potom osolíme a ve stejné vodě vaříme cca 15 min. Na másle usmažíme jíšku z másla a hl.mouky a zakvrdláme do polévky. Nakonec přidáme na kostičky pokrájenou uzeninu a vaříme cca 2 min.

Bramboračka s klobásou
4 brambory, 2 klobásky, bílá paprika, cibule, 2 stroužky česneku, kmín, majoránka, sůl, pepř, hl. mouka, olej, sladká i pálivá paprika, podravka
V hrnci osmshneme větší cibuli spolu s 2 stroužky česneku, přidáme kmín, přidáme sladkou papriku,aby byla polévka pěkně načervenalá, špetku pálivé papriky, osmahneme a zalijeme vodou. Vložíme na kostičky nakrájené brambory a na kolečka nakrájenou klobásu či párek, přidáme v rukou rozetřenou majoránku, na kostičky nakrájenou bílou papriku (nemusí být), osolíme, opepříme a necháme vařit. Dle chuti ochutíme podravkou. Až budou brambory měkké, uděláme si tmavou jíšku (olej, mouka) a zahustíme polévku.

Květáková polévka
Ingredience (4 os.): květák, 3 lžíce oleje, 3 lžíce hladké mouky, tenké plátky šunky, pepř, sůl, mletý muškátový oříšek, 1 dcl kysané smetany, žloutek, petrželová na
Květák dobře umyjeme a uvaříme ve slané vodě do poloměkka. Necháme ho okapat.
Z oleje a mouky připravíme světlou zápražku, kterou zředíme s vývarem z květáku a dobře převaříme.Potom květák rozebereme na růžičky, šunku nakrájíme na nudličky a přidáme k vývaru společně se zápražkou.
Polévku dochutíme pepřem a muškátovým oříškem. Nakonec přidáme smetanu rozšlehanou se žloutkem a nasekanou petrželovou na.

Upravil(a) Babucha (30. 9. 2006 18:09)

Není tady

 

#35 30. 9. 2006 18:15

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

Babucho a když jsme u těch polévek tak jsem našla Chlebové kuličky do polévky. Určitě je vyzkouším!
[img]Chlebové kuličky:

Ingredience:
starší chleba
trocha polévky na zvlhčení
žloutek
utřený česnek
sůl
sekaná petrželka
olej na smažení

Příprava:
Ze staršího chleba okrájíme kůrky a rozdrobíme ho nebo jemně nakrájíme. Vložíme do misky, zvlhčíme polévkou, přidáme žloutek, trochu utřeného česneku, osolíme a dáme sekanou petrželku. Ze směsi vypracujeme tuhé těsto, ze kterého tvoříme kuličky o velikosti lískového oříšku. Připravené kuličky osmažíme na rozpáleném oleji dozlatova a vkládáme do polévky.[/img]


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#36 30. 9. 2006 18:17

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

[img]Blesková polévka s mletého masa:

Ingredience:
cca 200 g mletého masa,
1 cibule,
1 PL oleje,
5 PL zmrazené zeleninové směsi,
koření Vegeta,
polévkové koření,
petrželka,
sůl,
1 1/2 l vody.

Příprava:
Na oleji osmahneme drobně pokrájenou cibuli spolu s masem a zmrazenou zeleninou. Zalijeme vodou a společně povaříme. Hotovou polévku dochutíme vegetou, polévkovým kořením, nasekanou petrželkou a podle chuti osolíme.[/img]


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#37 5. 10. 2006 12:55

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Polévky

Děvčata, jak děláte boršč nějak jednodušeji, abych ho nevařila 2 hodiny. Díky...

Upravil(a) Décima (5. 10. 2006 12:56)

Není tady

 

#38 5. 10. 2006 13:00

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Polévky

tak jsem vcera delala tu porkovou..a i tchyne i tchan a manzel si pomlaskavali...coz bych neverila...!manzel co je zdrave=zelenina nijak nemusi a tchyne s tchanem? Ti se boji novych veci ..ale zkusili a olizovali se..diky!

Není tady

 

#39 12. 2. 2007 9:50

hanina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 6635

Re: Polévky

Dělá tě některá nebo některý vločkovou polévku? a jak? Vloček mám doma plno, ale pořád mě tam jen tak ležej ve skříni. Díky moc.

Není tady

 

#40 12. 2. 2007 11:03

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Polévky

Hani vločkovou polévku jsem nikdy nezkoušela a odtamtud co myslíš, že jsem tak to opravdu nejsem. Pa


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#41 12. 2. 2007 12:05

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Polévky

Zkus www.probio.cz/recepty.htm
Já bych dala vařit asi 1/2 l vody a 1/2 l mléka s 1 hrnkem oves. vloček. Přidala asi 1/2 kostky zelenin. masoxu, 1 lžičku Podravky, kousek másla a nakonec přidala nasekanou petrželku nabo libeček.

Není tady

 

#42 12. 2. 2007 12:41

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky

dělám normální zeleninovou polévku a jako základ používám vločky opražené na troše másla nebo jsem je tuhle do té polévky přidala a uvařila do měkka

Není tady

 

#43 12. 2. 2007 18:09

janyka
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 100

Re: Polévky

Dobrá a rychlá je taky
GULÁŠOVÁ ZE SOJOVÉHO MASA
na oleji zpěnit nakrájenou cibulku , nasypat sojovou dr , trochu hladké mouky na zahuštění , přidat na ochucení kmín , ml . papriku , trochu posmažit a zalít vodou . Přidat nadrobno nakrájené brambory . Pak dám kostku bujonu - nebo ne , před dovařením stroužek česneku a majoránku . To je vše .

Nebo kdo má rád tu chu , tak
KVASNICOVÁ POLÉVKA
Opět na oleji zpěnit cibulku , rozdrobit kostku droždí , nechat rozpustit , přidat  lžici hl . mouky , zamíchat , rozklepnout vajíčko , zase míchat , je z toho v tuto chvíli trochu hrouda , ale rozvaří se . Zalít vodou , nasypat vhodnou mraženou zeleninu, dát kostku bujonu a vařit .

Není tady

 

#44 15. 3. 2007 8:23

sarinka47
♥♥-----
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 9. 1. 2007
Příspěvky: 45

Re: Polévky

Já mám taky typ na výbornou polévku, je to polévka květáková. Květák obereme na růžičky, dáme vařit. Když je květák uvařený, vyjmeme pár růžiček a zbytek rozmixujeme na jemno. Dáme opět vařit, přidáme na kousky nakrájený květák(co vám zbyl), přidáme nastouhanou syrovou mrkev, celer a petržel. Vařime do měkka, což je za chvíli, protože zeleninu máme nastrouhanou. Přidáme masox a dochutíme "Harmonií chuti" od Maggi. Můžeme přidat nakonec i sušenou petrželku, kdo má, může být i čerstvá.

Není tady

 

#45 15. 3. 2007 9:10

Honey
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 340

Re: Polévky

Kdysi jsem taky dělávala nepravou gulášovku z kvasnic...takže kvasnicovou smile

Na troše oleji nechat zpěnit cibulku,potom rozdrobit kostku droždí a míchat ,až to začne vonět.Potom do toho nakrájet oloupané brambory....čím víc,tím líp (polévka se nezahušuje)....a zalít vodou a nechat vařit.Mezitím zase na trošce oleje opéct nakrájenou klobásu nebo obyčejný párek a zasypat trochou sladké papriky a nechat jí rozpustit a vše hodit do polévky i s 1 kostkou masoxu .Do polévky se samozřejmě přidá pepř a sůl ,no a podle množství se dochucuje.  Na 1 kostku droždí,jsem dávala podle oka tak 1,5 l vody.

Není tady

 

#46 29. 11. 2007 11:44

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Polévky

Kulajda:
Na oleji zpěníme cibuli. zalijeme 1 litrem vody, osolíme, přidáme pokrájené brambory, kmín, 3 bobkové listy a houby(mražené nebo sušené). Když jsou brambory měkké, vlijem do polévky kysanou smetanu, v které jsme rozmíchali 2 lžíce hladké mouky. Povaříme, okyselíme octem a posypeme koprem, kdo nemá rád kopr, tak petrželovou naí.

Není tady

 

#47 29. 11. 2007 15:02

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky

hadrovka :jíška, do ní klepnout vajíčko, rozmíchat,pak horká voda, zelenina, okořenit, vařit

Není tady

 

#48 3. 12. 2007 14:34

tweety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 7. 2007
Příspěvky: 390

Re: Polévky

Houskova
osmahnu zvlast dve housky na kosticky a v druhem hrnci nastrouhanou polevkovou zeleninu, na to hodim vyvar , nebo vodu a masox, pridam koreni (nove, pepr), kosticky housky a az se provari, tak prokvedlam, ke konci pridam vajicko, mozno i cesnek, co kdo ma rad.
je to varianta chlebovky, ale tohle mi chutna vic.

Chuda kminova
oprazim mouku s kminem, zaliju vodou, pridam koreni (nove, pepr), vodu, masox, zeleninu a brambory, varim do mekka, na konci pripadne zahustim, dochutim nebo jen pridam rozkvedlane vajicko.

Upravil(a) tweety (3. 12. 2007 14:36)

Není tady

 

#49 4. 12. 2007 15:34

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Polévky

Já dělám falešnou drškovou..moji panové totiž drštky nemusej!! a já je tak miluju!!

falešná drštková:,
Na osmahnutou cibulku,přidáme hl.mouku..uděláme jíšku..
Do jíšky hodíme tak 2-3 bílky a mícháme dál. Přidáme sůl,majoránku,sl.papriku,masox.Prostě to co si dávate klasicky do drškovky...Zalijeme vodou,chvilku povaříme a přidáme česnek..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#50 4. 12. 2007 17:41

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: Polévky

A kdyby jste do základu na falešnou držkovou dala nakrájenou na nudličky hlívu ústřičnou. tak je to ještě lepší a chutnější.Také tu falešnou držkovou dělám ze z drůbežích skeletů ,udělám si z nich vývar,kůžičku nakrájím na nudličky a postup stejný ,paprikovo cibulový základ,podlít vývarem ze skeletů,zahustit a provařit,dochutit majoránkou a česnekem.Když vařím slepici na paprice a nebo kuře,tak si ty kůže nechám a dám do mrazáku,až mám tak tři až čtyři kůže tak si ji udělám.  a tu má ráda i žena,protože normální nesní.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů