Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 10. 2006 14:36

Andrejka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 6. 2006
Příspěvky: 228

Re: Poraďte

Barborko opravdu nejsi v lehké životní situaci,nevím já na tvém místě bych se snažila udělat všechno proto abych omezila styk dítěte s otcem,jestli na ni vzvíjí takový psychický natlak a na tebe samozřejmně taky.S právníkem určitě neotálej,myslím že dokáží dnes hodně a finanční částka se vyplatí obětovat.Chápu že musíš prožívat hrozné peklo,když se dva nedohodnou a dělají si jen naschváli tak je to na nervový kolaps,u nás prožíváme něco podobného ale zase ze strany manželovy bývalé,ta očkuje děti proti nám a učí je pouze jak otce využívat...

Není tady

 

#27 2. 10. 2006 15:09

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Poraďte

mᚠto moc těžké... myslím, že si to dovedu představit... my jsme taky už při návštěvě advokátky říkali, že si myslíme, že bude soud... a i ona po prvním rozhovoru s protistranou říkala, že se tomu asi nevyhneme... a nakonec...
ale každý člověk je jiný a ty sama nejlíp musíš vědět jak otec malé bude reagovat... i když někdy jsou reakce dost nečekané...
jinak co se ceny týká - stálo nás to cca 8500 - dohoda, telefonáty s bm, mailová korespondence...
držím ti moc palečky a určitě dej vědět jak jsi pochodila... tummenupp

Není tady

 

#28 3. 10. 2006 13:12

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Poraďte

Tak jak jsem čekala, Natálka se vrací až zítra, ale scénky už započaly. Zrovna se úplně klepu po telefonátu exmanžela. Zase několikaminutový řev do telefonu, vyhrožování a si dobře rozmyslím jak se k němu budu chovat apod. A to jen proto, že jsem mu řekla, že nechci, aby se u nás doma zítra odpoledne stavoval. Že ho klidně nechám jít s Naty na chvíli ven pokud mi vrátí klíče od domu. Jenže to on odmítá a řičí na mě mraky výhrůžek a nadávek. Já na to holky fakt nemám nervy. grater Nejvíc se bojím, že zítra budou zase scény před malou.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#29 3. 10. 2006 13:35

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Poraďte

Drž se, myslím na tebe, to musí být psycho...záleží, jak na tom jsi. Jestli fakt mizerně, tak bych se objednala k psychologovi já sama (soukromému, aby to nešlo přes pojišovnu a aby to ještě bývalý nepoužil proti tobě, že jsi osoba neschopná starat se o dítě...asi už to tu někdo psal...)....no a jestli ti ještě nějaký nervy zbyly, tak bych si koupila záznamník a ty telefonáty si nahrávala, zkusila bych si zajistit svědky jeho výlevů...podala bych na něj trestní oznámení...je to hrozný - život s psychopatem...Na zítřek se zkus připravit, vždy ho znáš, tak se nenech jeho chováním zaskočit. (Se mi to kecá...já taky, když tuším, že bude problém s mým bývalým, tak mi je taky všelijak...)

Není tady

 

#30 3. 10. 2006 13:44

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Poraďte

Děkuju Evi za podporu. Je mi strašně a začínám hyperventilovat. Strašný je, že si uvědomuju, že je to hysterická reakce mého organismu, ale nemůžu s tím nic dělat. Už se mi to jednou stalo, v době kdy jsem se rozváděla a psycholog na to bohužel nezabírá. Musím se s tím poprat sama. No nic rozhodla jsem se bojovat a tentokrát to nevzdám. Chystám se opět na sociálku  a budu kontaktovat krizová centra pro pomoc obětem domácího násilí. Protože tohle prostě násilí je. Nezraňuje sice na těle a ty rány na duši někdy i fyzicky bolí.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#31 3. 10. 2006 15:10

simina
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2006
Příspěvky: 81

Re: Poraďte

Podle mne se k němu chovᚠslušně a on si to vykládá tak, že se ho bojíš. Dej mu jednoznačně najevo, že jsi velice, velice silná a půjdeš si tvrdě za svým a že je to on, kdo se k tobě naučí chovat. Krom toho, že podnikᚠvšechny správné výše zmíněné kroky, o kterých on neví, což je vzhledem k situaci tvé právo, nažeň mu strach. Na vzteklého psa doporučují zařvat a vyběhnout mu naproti. Když zrovna nebudeš nahrávat, řvi a sprostě nadávej a k tomu vyhrožuj. Dcera a si raději zapíše bojovnou, rozzuřenou maminku, než ustrašenou, vynervovanou a ventilující. Hodně sil a energie!

Není tady

 

#32 3. 10. 2006 15:11

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Poraďte

Barborko prosím drž se... držím palce a to zvládneš... a co vyměnit doma zámky? a si klíče klidně nechá.. pokud u tebe nemá trvalé bydliště může si u dveří vyřvávat jak chce... a domluv se s někým a je zítra u vás. a tam nejsi sama... a pokud možno tak to udělaj jak jsi tu již psala - aby on nevěděl, že vás někdo slyší...
budu na tebe moc myslet... dej vědět jak jste to zvládli... a vím, že je to těžké, ale pokud by se ti podařilo alespoň před ním hrát divalo a být na oko v klidu, věř že ho tím dostaneš... ale já vím... je to moc těžké, tohle zvládnout... myslím na tebe...

Není tady

 

#33 3. 10. 2006 15:54

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Poraďte

Souhlasím s mufinou, hlavně nebuď na to sama. Pozvi bráchu, sousedku, kamarádku, kohokoliv, takovýhle chudáci se dost často zaleknou svědků.  O klíče mu neříkej, jestliže je to Tvůj byt, vyměň zámky a je to, o tom bych se s ním vůbec nabavila.  Holka, mᚠteď hrozný nervy, ale vydrž! A vůbec, když začne ječet do telefonu, polož telefon, to přeci nemusíš poslouchat! Příště mu jasně řekni, že s ním budeš mluvit jen když bude mluvit klidně a slušně.  Držím palce!

Není tady

 

#34 3. 10. 2006 16:12

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Poraďte

1Marie napsal(a):

Souhlasím s mufinou, hlavně nebuď na to sama. Pozvi bráchu, sousedku, kamarádku, kohokoliv, takovýhle chudáci se dost často zaleknou svědků.  O klíče mu neříkej, jestliže je to Tvůj byt, vyměň zámky a je to, o tom bych se s ním vůbec nabavila.  Holka, mᚠteď hrozný nervy, ale vydrž! A vůbec, když začne ječet do telefonu, polož telefon, to přeci nemusíš poslouchat! Příště mu jasně řekni, že s ním budeš mluvit jen když bude mluvit klidně a slušně.  Držím palce!

Od bytu jsme zámky samozřejmě vyměnili, ale on má klíče od domu a tam už to tak snadný není. Jasně do bytu se mi nedostane, ale za dveře od něj jo. A když pak za nima stojí, bouchá do nich a haleká na Natálku, je to pro ni hrozný stres a tak holt radši otevřu.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#35 4. 10. 2006 9:34

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Poraďte

Barborko pokud se dostane ke dveřím bytu a dělá takové věci zavolej na policii... je to sice už takové to krajní řešení, ale proč ne... bude o tom zmínka - takhle se přeci slušný člověk  nechová... Ty mᚠrozhodnutí od soudu, které respektuješ - ba naopak malou má ještě častěji, ale nejde to prostě kdykoli si zamane...
myslím na tebe...

Není tady

 

#36 4. 10. 2006 10:09

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Poraďte

Já bych taky volala policajty a kdybych věděla, kdy přijde, tak bych nebyla sama doma. Pro případy náhlého dostavení se bývalého bych se dohodla s přáteli (nebo sousedy), abych jim mohla zavolat a aby oni co nejdřív přijeli, jednak aby ti pomohli odvrátit případný útok a taky aby ti dosvědčili jeho jednání...je to hrůza, fakt, ale já jsem spíš pro to se násilí aktivně bránit...nezkoušela jsi se obrátit se na nějakou tu linku proti násilí (Donalinka, Bílý kruh bezpečí)?...Tohle je fakt případ pro odborníka..

Upravil(a) Eva36 (4. 10. 2006 10:31)

Není tady

 

#37 4. 10. 2006 13:01

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 193

Re: Poraďte

Heledte, zensky - deti maji uplne jiny svet nez my, dospeli. Natalka ma mamu a ma tatu - pokud uvidi maminku na tatinka rvat ("bojovnou") urcite si tim maminka nepolepsi. Je treba to udelat tak, aby Natalce bylo jasne, ze problemy maminka nevyvolava. Osobne radim s manzelem pokud mozno nekomunikovat a nereagovat na jeho verbalni ataky - jednak s tim brzo skonci a druhak kdyz nereagujes, sama tim netrpis ... a taky deti nerozlisuji ze hadku zacal "ten" ... oni vidi ze "tatinek s maminkou se hadaji" ... urcite bude lip vypadat, kdyz si bude Natalka pamatovat, ze "tatinek se chce porad hadat, ale maminka ne".
Nevim k cemu mezi vami doslo a tim padem nevim na ci strane je min pravdy.
Lepsi by bylo se s tatinkem domluvit aby Natalce hlavu nepletl ... a co se tyce te stridave vychovy - nejsem si vedom toho, ze by existoval nejaky zakon nebo vyklad zakona, ktery rika, ze pokud se na stridave vychove oba rodice nedohodnou, nesmi jej soudce naridit ... spis mam za to, ze existuji materialy typu, ze pokud to situace umoznuje, je vhodne stridavou vychovu uprednostnit pred vyhradni peci. Vrele doporucuji vyvarovat se vyroku typu "jen pres mou mrtvolu" ... zkus to transformovat na "nemam v podstate nic proti, ale ..." a pak jmenovat skutecne smysluplne duvody (tj. duvody, ktere mohou presvedcit nezavisleho cloveka - ne duvody o kterych si myslis Ty, ze jsou dulezite nebo ty o kterych presvedcis sousedku).

Není tady

 

#38 5. 10. 2006 7:24

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Poraďte

Milý Lukáši, naprosto souhlasím, že "bojovná maminka" problému nepomůže, spíše ho zhorší. Jenže domluva možná není. Snažím se o ni už 3 roky, marně. Nadávky - někdy opravdu hrubě vulgární ignoruji, ale je mi z nich špatně obvykle ještě nekolik dní. Na ataky se snažím nereagovat, ne vždy se mi to daří - jsem jenom člověk a týrá se tu moje dítě!!!! A, že střídavou péči nedopustím, to vím jistě.
Včera jsem kontaktovala sociální pracovnici a poprvé z toho mám dobrý pocit smilesmilesmile Nejenže ze mě nedělala hysterku, ale projevila obrovskou dávku empatie, slíbila, že otce předvolají a pokusí se mu vysvětli moje práva a práva naší rodiny, která opakovaně porušuje. A co se týká střídavé péče, ujistila mě, že v tomto případě ji rozhodně nepodpoří, protože skutečně domluva mezi rodiči je jejím základem a my se nejsme schopni domluvit ani na nejzákladnějších věcech.
Takže další bitva v mé válce je za námi. Držte palec i nadále, pokračování nás jistě nemine. smile A všem DÍKY za podporu.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#39 24. 10. 2006 9:57

Petr33
♥♥-----
Registrovaný: 12. 10. 2006
Příspěvky: 42

Re: Poraďte

1Barbora napsal(a):

No, tím si právě nejsem tak jistá, alespoň sociální pracovnice tvrdí něco jiného. Když jsem za ní naposledy byla, že chci omezit styk s dítětem na soudem určené termíny, aby mě podpořila, tak mi řekla, a mu raději vyjdu vstříc nebo si o to zažádá soudně a už se z toho nikdy nevyvlíknu. Ach jo, není nad to, když máte podporu státem určených osob.sad

Barboro já jsem zase od sociální pracovnice slyšel něco jiného. Když se střídavou péčí nebude souhlasit i matka tak mám prostě smůlu tak nevím tedy už čemu věřit a Vám držím palce a Vám už bývalý nedělá také problémy a neměl by se hádat před vaší dceoru a také by jí neměl očkovat není to hezké ani když matka očkuje děti proti otci. Je to těžké radit tam kde domluva nikdy nebude možná. Stejné to mám i já akorát, že já nejsem takový psychopat a nenadávm matce.

Není tady

 

#40 26. 10. 2006 15:36

dendrobie
♥♥-----
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 45

Re: Poraďte

1Barbora napsal(a):

Ahoj všem, potřebovala bych radu ve vážné situaci. Jsem 4 roky rozvedená, 3 roky žiju ve společné domácnosti s teď už čerstvě manželem. Z předchozího manželství mám 5,5 roku starou dceru, jejíž otec má soudně stanoveno brát si dceru každý lichý víkend. Přesto jsem vycházela po celé ty roky vstříc a navštěvuje ji obden i častěji. Bere ji do parku a tak. Jenže poslední dobou chodí dcerka naočkovaná strašnými informacemi. Tatínek využívá návštěv, aby jí vykládal, že můj muž je pro ni cizí člověk, že je to špatný člověk, který se jen přetvařuje, že ji má rád, dělá jí hrozné scény, kdykoliv se o něm zmíní a teď naposledy dokonce stropil strašnou scénu u nás v předsíni, když mi dceru předával. Pro holčičku je to moc těžké, stojí více méně na mé straně, ale otce má ráda a dělá jí to starosti. Prosím poraďte jak zabránit tomuto psychickému týrání dítěte. Musím zdůraznit, že jsem se rozváděla protože tímto nedokazatelným psychickým terorem mučil i mě. Na veřejnosti je to sympatický, vtipný, inteligentní muž, takže např. i soc. pracovnice stojí na jeho straně a přesvědčují mě, abych mu nebránila ve styku s dítětem. Přitom ji vídá každý druhý den!!!!

Prožívala jsem něco podobného, syn byl stále přesvědčován, že s tatímkem mu bylo lépe a chodil z návštěv u něho úplně vyměněný. Trvalo to tak dlouho, dokud jsem mu nedala na výběr. Když jsem já a můj manžel špatní a tatínek lepší, můžeš bydlet s tatínkem. Bylo mu tehdy 8 let a rozhodl se pro tatínka. Já to obrečela, ale vytrvala jsem a za měsíc chtěl zpátky. Nikdy potom už žádné nepříjemnosti nebyly. A to než se odstěhoval, tak mi rozstříhal noční košili, nastříhal záclony a pod. Potom už se nikdy nic takového nestalo. Je to už dávno, ale myslím že zbraně rozvedených tatínků jsou stále stejné.Já bych trvala na dodržování soudně stanovených návštěv a snažila se přesvědčovat dceru příklady  z denního života o nepravdivosti informací od tatínka. Chce to silné nervy a vydržet. Věřím, že jak bude dcerka starší, sama si udělá úsudek. Děti v tomto věku jsou velmi chytré a dokáží se dívat na otázky denního života s pohledem, který by jste ani nečekala. Je třeba stále vysvětlovat a vysvětlovat. Přeji a se vám to podaří.
Je pravda, že kdo nezažil, nepochopí!

Není tady

 

#41 27. 10. 2006 9:01

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Poraďte

Tak se hlásím s novinkami. Navštívily jsme naši obvodní psycholožku a opět jsem se přesvědčila, že stejně jako ve všech ostatních profesích jsou dobří a špatní psychologové. Ta naše je z těch špatných. sad 10 min hovořila se mnou, 10 min. s Natálkou a měla jasno. No naštěstí jsem mezitím podnikla další kroky a obrátila se na Fond ohrožených dětí. Tam byli opravdu moc vstřícní a okamžitě mi doporučili svou psycholožku. A tady jsem se setkala s naprosto odlišným přístupem. Napoprvé objednala pouze mě samotnou a rozhovor trval 1,5 hod !!!!!
S Natálkou jsme objednané na příští týden. Tak snad to pomůže alespoň v tom, že Naty nebude mít v hlavičce tak obrovský zmatek a možná, že mi pomohou i s nějakým jednáním k usměrnění otce.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#42 28. 10. 2006 16:45

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Poraďte

Určitě o jeho chování neprodleně informujte OSPOD ale i soud, dceru mu dávejte jenom když budete cítit že se vrátí v pořádku, pro pomoc můžete požádat, včetně právní rady i org.ROSA.
zdravím
PP

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů