Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 9. 2006 21:56

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Stalo se vám to?

Potřebovala bych Vᚠnázor.
Teď v září jsme spolu s přítelem šest let.
Nevzpomněl si sice ani na naše výročí ale budu to brát tak, že chlapi na toto prostě nejsou.
Ale začínám mít pocit, že už to prostě nějak není ono a chtěla bych od vztahu víc, než mi on dává.
Podle mě je šest let celkem dlouhá doba aby se vztah někam pohnul.
Nemyslíte, že by měl vztah někam směřovat?
A u nás je přitom stále vše při starém, nebydlíme spolu, nemáme vlastně ani žádné plány do budoucna. O nějakém společném majetku, manželství a dětech ani nemluvím.
Vážně přemýšlím o rozchodu. Jenže ho mám stále moc ráda a jsem z toho všeho prostě mimo.
Většina lidí v mém okolí mi radí raději vše ukončit a žít prostě dál, že takhle se prý jen  trápím.

Jenže já prostě nevím, nevím co dál dělat.

Nemáte pro mě někdo nějakou pomocnou radu?

Není tady

 

#2 19. 9. 2006 22:04

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

Ahoj Janino, to je teda oříšek. To, že si chlapi nevzpomenou na výročí je normální, teda u nás to tak bohužel je taky, i když mě to docela mrzí.
Sama ale píšeš, že chceš od toho vztahu více. A to je to, co příteli musíš říct. 6 let je dlouhá doba, pokud ho miluješ, měla by ses snažit o to, aby vᚠvztah pokračoval. To znamená na vztahu pracovat. Mluvit o všem. Tady ani není jiná možnost, než si o všem promluvit.
Můžu se zeptat, kolik ti je let? Ty necítíš potřebu s přítelem bydlet? A přítel, jak se k tomu staví? Nikdy jste se nebavili o tom, co chcete do budoucna? Napiš víc, prosím, alespoň si můžeme popovídat, možná ti neporadím, ale tzřeba ti bude líp, když to s někým probereš.

Není tady

 

#3 19. 9. 2006 22:04

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Stalo se vám to?

Možná trochu zapadáte do šedi delšího vztahu, co takhle nějaká společná dovolená až tady bude zima , jet di tepla, to by mohlo vztah oživit a  nebo pozoruješ ještě jiné drobnosti, nemá někoho dalšého, lidé jsou různí.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#4 19. 9. 2006 22:17

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Stalo se vám to?

Takže mi je krásných 24...ideální věk wink
Je to celkem těžký všechno to házet na "papír".
Přítel je na mě dost fixovaný a pohodlný. Chce mě mít raději doma než někde s kamarádkou na kafi.
Společné bydlení jsem s ním už řešila, jenže to pokaždé skončilo tím - a kde chceš vzít milion na byt?
Navrhla jsem úvěr nebo alespoň stavební spoření ale bez výsledku.
Tak jsem to prostě vzdala.
Dokonce jsem nedávno zjistila ( ke svému údivu ) že o společné bydlení už ani nestojím.

Společná dovolená nebyla už pěkně dlouho...pokaždé to bylo o něčem jiném.
A navíc mě drtí to, že v našem vztahu se o všechno starám já!
Tak to objednej, zajsti, dojdi tam, zapla zálohu, co se psem...

Mám teď rodiče na letním bytě a tak spolu tak nějak bydlíme na hromádce a on není schopný nic udělat.
S ničím nepomůže a to jeho " zachvilku" mi už také dost leze krkem.
Minule jsem ho donutila jít koupit Jar na nádobí a co mi přinesl? Cif na čištění vany!

Jen na něm vidět, že ještě stále bydlí u maminky která za něj vše udělá.
Jenže tohle přeci není chlap o kterého bych se mohla opřít!

Všechno tohle zjištění mě naprosto ničí.

A mluvit s ním o tom nemá cenu, stejně to nakonec jako vše skončí jen jako má chyba - to chlapi moc dobře umí.

Není tady

 

#5 19. 9. 2006 22:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Stalo se vám to?

hezká kritika, to je už skoro na popravu smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#6 19. 9. 2006 22:27

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

No to je docela blbé.
Musím se přiznat, že mám občas podobný pocit, tak jsem nakonec ráda, že v tom nejsem sama.
Podle mě to chce změnit všechno od začátku. Teda nejprve si ale zodpověz otázku - chceš s ním vůbec být? Dát mu ještě šanci?
Pokud ano, vymezila bych hranice. Oznámila mu, co chceš.¨
Neříkej mi, že po 6 letech tě baví se scházet u něj nebo u tebe doma... Co podnájem? Pracuješ? A přítel? Ale ty s ním asi bydlet nechceš, jak jsem pochopila? Nelíbí se ti, co dělal, když jste teď spolu nějakou dobu "bydleli"? Asi je třeba o tom mluvit, hned, když ti něco vadí, říct to. Pokud je to maminčin mazánek, asi je to problém.
Píšeš, že je na tebe přítel dost fixovaný. Možná bych ho nechala se chvíli podusit, aby si uvědomil, co v tobě má, co všechno pro něj děláš, aby to nebral jako samozřejmost.

Není tady

 

#7 19. 9. 2006 22:28

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Stalo se vám to?

Kritika?
Tak třeba například teď si v klidu kouká na televizi, zatímco mi po večeři slíbil, že opravdu to nádobí utře.
A ptá se mě jestli mu ještě udělám na zítra svačinu ( nevím z čeho protože, ten chleba co měl koupit, nekoupil ).
A když jsem ho poprosila zda by nemohl alespoň dojít se psíkem, protože já mám mokrou hlavu, protáhl ksich a zeptal se mě - A opravdu musím????

Ne asi, ten pes si dojde sám....

Není tady

 

#8 19. 9. 2006 22:31

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

To bych ho nakopala někam, promiň.
Musíš na něj být tvrdší, nesmí si zvykat na to, že ho obskakuješ, zkus to!

Není tady

 

#9 19. 9. 2006 22:38

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Stalo se vám to?

No, tak to je už asi moc smile Ale zase to nádobí chápu, páč vono to stejně uschne samo smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#10 19. 9. 2006 22:42

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

Někteří chlapi jsou fakt nechápaví, to mě tak vytáčí!!! Myslí si, že se všechno udělá samo, že to nádobí se pomyje, schody se vytřou, večeře se uvaří...
Možná jsou to drobnosti, ale když se to sečte dohromady, je to spousta stráveného času a co udělá chlap? Nic. Ani si nevšimne. Prostě je to samozřejmost.

Není tady

 

#11 19. 9. 2006 22:42

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Stalo se vám to?

Nemáte někdo návod na to, jak být alespoň trochu mrcha???
Jsem prostě asi tak hodná až jsem blbá reta

Není tady

 

#12 19. 9. 2006 22:44

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

Panebože, jako bych viděla sebe, Janino, opravdu... Já kolikrát říkám, že nejsem hodná, ale blbá... Opravdu má slova...
Chtěla jsem ti poradit, ale čím více to čtu, tím více se poznávám.
Mrcha nebudeš nikdy, asi je to v povaze, já se kolikrát rozčílím, jsem rozhodnutá pro rozchod, ale co udělám potom? Jetště se omluvám... Je mi to až trapné říkat.

Není tady

 

#13 19. 9. 2006 22:47

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Stalo se vám to?

No pro dnešek končím... jdu sova
Beru si kulicha a jdu se psíkem - přeci jen je to můj pes ...tak se mám starat.
A pak budu poslouchat -
ty jsi zase unavená? a tobě se chce jít spát?

Myslíte že má cenu mu říkat...ano jsem za dnešek unavená, protože jsem se v práci nezastavila, oběd jsem nestihla, vyprala jsem, žehlila jsem, vytřela podlahu, večeři ti uvařila, nádobí umyla, se psem byla...

A pak jsem si na tebe stěžovala na Babinetu reta

Není tady

 

#14 19. 9. 2006 22:47

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Stalo se vám to?

No za všechno také nemůže on, maminky nejsou většinou takové macechy jako já, aby vyžadovaly od miláčků pravidelnou práci, s tím výročím bych si hlavu nelámala, já jsem takový mužský způsob myšlení, do včerejška jsem myslela, že máme výročí svatby 13.9. a po nakouknutí do oddacího listu jsem zjistila , že 6.9., to jsme manželé teprve 3 roky, je to irelevantní, my na tom nelpíme, první muž mi dával vždy k výročí svatby nějaký dárek do domácnosti a také se to lépe pamatovalo 11.7. , jste ještě mladí, nepřidělávej si starosti a lebeď si u rodičů, mᚠnejmíň 2-4 roky na vše času dost, já bych to neřešila, ale s tím , že není schopen kolem sebe nic moc dělat , bych mu to řekla, aby měl šanci aspoň vedět, co Tě žere.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#15 19. 9. 2006 22:48

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Stalo se vám to?

Některé ženské si toho navymýšlí tolik zbytečného, že to pak nestíhají a otravujou s tím i chlapa, prostě hrůza big_smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#16 19. 9. 2006 22:52

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

Kaliku...

Není tady

 

#17 19. 9. 2006 22:54

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Stalo se vám to?

Janina24 napsal(a):

No pro dnešek končím... jdu sova
Beru si kulicha a jdu se psíkem - přeci jen je to můj pes ...tak se mám starat.
A pak budu poslouchat -
ty jsi zase unavená? a tobě se chce jít spát?

Myslíte že má cenu mu říkat...ano jsem za dnešek unavená, protože jsem se v práci nezastavila, oběd jsem nestihla, vyprala jsem, žehlila jsem, vytřela podlahu, večeři ti uvařila, nádobí umyla, se psem byla...

A pak jsem si na tebe stěžovala na Babinetu reta

Nemá asi cenu nic vysvětlovat. Dobrou noc, Janino, přece jen je ráno moudřejší večera... Ale promluv si s ním, jinak to lepší nebude.

Není tady

 

#18 20. 9. 2006 7:35

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Stalo se vám to?

Já tomu nějak nerozumím.
Píšeš, že spolu nebydlíte a potom o tom nádobí a že on sedí u TV a o tom, co ty jsi všechno v bytě udělala, tak jak to tedy je??? kapitulation

Není tady

 

#19 20. 9. 2006 7:51

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Stalo se vám to?

Je to tak jak jsem už psala...
Mám teď rodiče na letním bytě ( tzn. že jsou tak od května mimo byt ) a tak spolu přes léto bydlíme tak nějak na hromádce.
A to mi celkem otevřelo oči. rock

Není tady

 

#20 20. 9. 2006 7:54

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Stalo se vám to?

Janino, je to smutné, takový nicneříkající stereotyp, žádné vzrušení, už se rozčiluješ jako manželka, nějak to rozsekni, jste spolu 6 let a už tě štve. Co budeš dělat, až spolu budete 20? No, možná nebudete, on už bude mít kudlu v zádech a ty budeš sedět v base lol
ne, teď vážně, když to čtu, připadám si, že čtu a starém manželství, kde už není čím překvapit, ale vy máte teprve všechno před sebou, tak to trochu rozhejbej a naznač mu, že tě to takhle nebaví, co naznač, prostě mu to řekni.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#21 20. 9. 2006 8:18

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Stalo se vám to?

Janino, naprosto chápu, že po 6ti letech  by to chtělo aby se vztah někam pohnul, jenže to víš, pro chlapa je jednodušší nechat to tak jak to je....doma se o něj stará maminka, když je s Tebou tak se starᚠty, tak co on by něco měnil, že?
Jinak s tou pomocí v domácnosti, to je u nás podobný......ale je fakt že manžel dělá 12 hodin denně a chodí domů večer a fakt unavenej.  Každopádně jsme se ustálili na nějakým kompromisu. Já jsme přestala naivně doufat, že ho samotného napadne mi pomoct a něco doma udělat a on se snaží mi alespoň občas vyhovět když  si řeknu. Holt musím chodit a říkat - "miláčku, dojdi se psama;  miláčku, ukliď si to vyžehlený prádlo; miláčku, špinavý prádlo dej do koše a né na zem pod PC"  atd. big_smile big_smile big_smile
Někdy to snáším líp jindy si střihnu kapku hysterák, ale funguje to. Hlavně manža uznává co všechno dělám a jak to mám těžký (uznává to ovšem jen slovně - nikoliv činy)


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#22 20. 9. 2006 8:30

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Stalo se vám to?

Janino,
určitě by to chtělo udělat krok někam dál... 6 let už je dlouhá doba na to, abyste neměli žádné plány a plácali se ve vztahu od nikuď nikam. Asi bych začala společným bydlením - když si nejsi jistá, tak třeba zatím jen podnájem. Až spolu začnete bydlet, tak se hodně věcí projeví... také musíš hned od začátku bydlení stanovit pravidla (vy oba samozřejmě) - ale ty mysli víc na sebe, pokud on nepomůže s ničím v domácnosti, tak ty nepomáhej s ničím jemu - svačinu si může udělát sám, nejsi jeho služka... na obskakování by si rychle zvykl a pak by to bylo jen horší. Musí se naučit, že nic není zadarmo, že v bytě bydlíte dva, tak se také dva musíte podílet na chodu domácnosti!!!

PS: a jeho odpověď "kde chceš vzít milion na byt" - ta je úplně mimo, on je úplně mimo! Kde berou na byt tisíce mladých lidí? Taky si musí půjčit. Jestli si chce tuhle odpověď říkat celý život, tak bude celý život bydlet u maminky?

Upravil(a) Barborka (20. 9. 2006 8:47)

Není tady

 

#23 20. 9. 2006 8:37

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Stalo se vám to?

Janina24 napsal(a):

Potřebovala bych Vᚠnázor.
Teď v září jsme spolu s přítelem šest let.
Nevzpomněl si sice ani na naše výročí ale budu to brát tak, že chlapi na toto prostě nejsou.
Ale začínám mít pocit, že už to prostě nějak není ono a chtěla bych od vztahu víc, než mi on dává.
Podle mě je šest let celkem dlouhá doba aby se vztah někam pohnul.
Nemyslíte, že by měl vztah někam směřovat?
A u nás je přitom stále vše při starém, nebydlíme spolu, nemáme vlastně ani žádné plány do budoucna. O nějakém společném majetku, manželství a dětech ani nemluvím.
Vážně přemýšlím o rozchodu. Jenže ho mám stále moc ráda a jsem z toho všeho prostě mimo.
Většina lidí v mém okolí mi radí raději vše ukončit a žít prostě dál, že takhle se prý jen  trápím.

Jenže já prostě nevím, nevím co dál dělat.

Nemáte pro mě někdo nějakou pomocnou radu?

a kam chceš by se to hýbalo ?  Délka vztahu neurčuje ani  nutnost svatby ni potomků, to je na vás dvou. ty jsi asi nespokojená a ani nevíš proč, a nebo si to enhcceš přiznat - myslím ten důvod nespokojenosti.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#24 20. 9. 2006 8:53

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Stalo se vám to?

Janino,

co tady řešíš, kočko? Vždy jste ještě hrozně mladí.

Nebo lépe řečeno ty jsi na svých 24 let poměrně vyzrálá a "napřed", kdežto přítel (je-li stejně starý) je prostě nevycválaný klacek. Což je v jeho věku úplně normální.

Chtít po klukovi kolem 25 let aby "měl plány dobudoucna" a "zodpovědně se postavil k životu", případně "rád utíral nádobí" je dost pošetilé. Kolikrát tohle chlapi neumějí a nedělají ani v 35 letech. A to je přesně věc, která nás na nich tak vytáčí. Že si dokáží hrát, brát život bezstarostně (podle nás vrcholně nezodpovědně), že se nechtějí vázat, že si užívají svobodu. Já myslím, že je to normální.

Ačkoli tu může pár sudiček napsat "ó, to je hrozné, já být tebou, tak ho pořádně spéruju", tak si myslím, že jste se halt po těch 6 letech dostali oba do jiného životního bodu. Ty mᚠpoměrně jasno (chceš být zabezpečená, pomýšlet pomalu na rodinu), kdežto tvůj přítel jasno nemá vůbec.

Myslím, že se mu vyjasní později a s nějakou jinou (možná). Ty jsi ho prostě předběhla.

Můžu ti říct, že já svého (30letého) přítele vychovala k domácím pracem za cenu dost nepříjemných hádek až teď. A to by si jedna bláhovka mohla myslet, že ve 30 už si po sobě bude ty ponožky uklízet automaticky. No - tak nebude... smile


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#25 20. 9. 2006 8:57

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Stalo se vám to?

Nejhorší ze všeho je stagnace!!!
Byla jsem v podobné situaci - sice ne po 6. ale po 3. letech vztahu - a existovalo pro mě jen jedno řešení.
BUĎ A NEBO dumbom
Se mnou nic nebylo, pořád jsem byla ve špatné náladě, příteli se snažila naznačovat lol pak jsem se odhodlala říct mu na rovinu, že buď se bude něco dít a posuneme nᚠvztah někam dál anebo se rozejdeme, protože to už není žití, ale přežívání.
A teď??? Vše je mnohem lepší a buduje a budujeme, sice u jeho rodičů v patře, ale co se dá dělat, když nejsou finance a na nᚠplat nám nikdo nepůjčí, nebo půjčí ale zase on pořád řeší, co kdyby se něco stalo a kdo by to pak splácel.....
Takže moje rada zní - snaž se vᚠvztah někam posunout - k tomu jsou zapotření DVA, anebo to skonči - život mᚠpřed sebou a tvůj příspěvek je spíš jak od manželky po 30. letech dumbom

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů