|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
ahojky.. malej se narodil ve 2:05...je to chlapecek, jemnuje se Filípek,...vazi 3010gramů a měří 53cm...ale měla zkalenou plodovou vodu a malej se nalokal..takže mu museli vyplachnou t bříško , krisit ho a tedka je napozorovani... tak se tam jdu za nima zitra podivat... snad bude v poradku...
Není tady
Ze skoro svagrove gratuluju a preju,at je Filipek v poradku
Není tady
jitka2 napsal(a):
Taky skorošvagrové gratuluji a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka a nebojte malý bude určitě v pořádku!!!!!!!!!!
děkuju... psaly jsme si smsky, tak říkala že za ní byla dětská doktorka že malej je OK že tam je jenom na pozorovaní..že si mysleli že ho budou muset napojit na kyslík ...ale nepotřebuje...
je to taková mála žížalka tří kilová:-)
Holky jinak jsem se chtěla zeptat ... malemu je dneska 7 měsíců a 12 dní (váží 8900gramů) a já ho pořád kojím.. občas mu dám přesnídavku ale jinak nic víc... myslíte že je to Ok.. nějak si nevím rady.. poradite?..zkoušela jsem mu dát i něco jiného ale z toho se mu zvedá žaludek a nechce to ...
Není tady
Verunko, správně by se od 6 měsíce mělo dokrmovat, ale jestli malej je takhle pěkný a kojení mu stačí, tak bych ho nenutila, sám si řekne až bude mít hlad.
Zkoušej mu dávat nějaké ovocné šťávičky nebo zeleninové, stačí i jedna lžička, ono mu to časem zachutná
Moje kamarádka kojila do roka bez příkrmu, a že byl klučík jako kulička. najednou mu to nestačilo, začala dělat kašičky atd. Chce to čas, aby si na jinou stravu zvykl
Jinak blahopřeji k synovci
Není tady
clare napsal(a):
Verunko, správně by se od 6 měsíce mělo dokrmovat, ale jestli malej je takhle pěkný a kojení mu stačí, tak bych ho nenutila, sám si řekne až bude mít hlad.
Zkoušej mu dávat nějaké ovocné šťávičky nebo zeleninové, stačí i jedna lžička, ono mu to časem zachutná
Moje kamarádka kojila do roka bez příkrmu, a že byl klučík jako kulička. najednou mu to nestačilo, začala dělat kašičky atd. Chce to čas, aby si na jinou stravu zvykl
Jinak blahopřeji k synovci
ahojky clare:-)
moc děkuju za odpověd... no zatím ho nechám u kojeno a občas mu strčm nějakou tu lžičku tak vudiime... taky ho nechci do ničeho nutit , kdyz mu to staci a na vaze porad pribiva.. :-)
Není tady
Ahojky,začala jsem od 6. měsíce příkrmy a musím zkoušet.Vařená mrkev blééé
jen nastrouhaná mňam,vařený květák bléé
,brokolice a kukuřice mňam,ovoce může zatím vše co mu podstrčím-jahoda,banán,nektarinka,meruňka,švestka,jablko,hruška,všechno je úžasné.Polivčičky nic moc,brambora,brokolice,krůtí nebo králičí nebo hovězí mňam.Prostě zkouším
Není tady
No ja se vam musim sverit s trabli - jiste si pamatujete me na patalie s tchyni. a mam dojem, ze je to tady zas! Ted bydlime asi hodinu od nich, takze sem vubec nejezdi, jenom my k nim, zhruba jednou za tyden, nebo za 14 dni. Tchyne mi uz neradi, ale urcite jsi svrbi pusa, to je na ni videt. No a pred dvema tydny znovu zacala. Ze jeji kamaradka mi chce dat pro miminko jako darek bryndacky. Tak jsem ji rekla, ze bryndacky nepotrebuji, ze jich mam dost (coz je pravda a vubec je zatim nepouzivam). Tak tchyne se uspokojila, ale hned se zeptala, kdy zacnu s prikrmy. Tak jsem rekla, ze az budu mit mleka malo a nebude stacit (coz planuji na 6.mesic, ale to jsem tchyni nerekla, to by asi neprezila), a ona hned, ze to bude uz brzy, protoze pry tak okolo osmeho mesice bude mleko uz uplne pruhledne jako voda a bez zivin, a ze to se vubec nema davat pit. No zkratim to - podle jeji predstav kojit plnbe tak do ctvrteho mesice, pak zacit prikrmovat a brzy s kojenim uplne skoncovat. Od te doby pri kazde navsteve mele jen o prikmech a ja z toho silim, protoze o prikmech nechci ted vubec jeste premyslet, Ryu jsou tri mesice a ja chci jeste dalsi tri mesice kojit. Jsem rada, ze mleka mam zatim dost. Tuhle jsme s tchyni byly nakupovat oblecky a ona hned, ze koupime talizky a lzicky. Tak jsem ji rekla, ze na to je jeste cas, ale v jinem obchode hned zase chtela kupovat pitko, ktere si batole muze drzet samo a pit z toho cajik. Tak jsem ji rekla, ze na to je opravdu CAS, Ryu by tedy v rucicce jak lzicku, tak pitko ani udrzet nedovedl. Je to muj sikulka, ale tohle fakt ve trech medicich jeste neumi. No a vcera jsme prisli z dalsi navstevy, samozrejme od zacatku az dokonce nemlela o nicem jinem, nez o prikrmech, vytasila na me letacek o lekcich vareni prikrmu, na kterou bych mohla jit. To je sice dobry napad, ja jsem hrozna kucharka a nevim, jak budu pro Ryu, chudacka, vubec varit, ale doufam, ze az z te lekce prijdu, ze tchyne hned nebude chtit Ryu neco uvarit a dat mu to. Taky se bojim, kdyby tchyne nekdy Ryu hlidala, aby mu nezkusila sama neco dat, i kdyz ja nechci. 
Pred nejakym casem jsem na internetu cetla, ze Japonky koji nejdele na svete - 2 roky. Ale to nevim, kde sebrali, v porodnici polovina maminek byla od porodu na UM (to byly maminky, co rodily podruhe), a hodne prvorodicek i prikrmovalo. Ja jsem tam snad byla JEDINA, co kojila ve dne v noci (no kojila je silne slovo, mleko se mi udelalo az dva dny pred odchodem z porodnce) a odmitala jakekoli dokrmovani. V Japonsku hodne zen koji prvni dite, ale jen tak tri cturi mesice, pak to vzdaji, a zacnou dokrmovat a brzy prestanou kojit uplne a prejdou na UM. V posledni dobe se sice kojeni povazuje za lepsi, nez UM, ale stejne to neni nijak slavne, koji jen par mesicu.
Ja tedy chci s tim kojenim vydrzet bez jakehokoli prikrmu co nejdele, ale obavam se, ze se o to budu muset tvrde rvat. Misto toho, abych byla vesela kojici mamijka, budu uzlicek nervu a s tchyni zase na noze. Mluvit jen a jen o prikrmech, bryndacich, lzickach atd pri kazde navsteve me tedy dohani k silenstvi. 
Holky, mely jste s nekym v rodine take takovy problem? A jak jste s tim bojovaly? Prosim poradte mi. Diky!
Není tady