Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 9. 2006 19:16

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

fazolačka!!

Prosím o recept na rychlou fazolačku z tmavých i bílých fazolí!!! moc moc moc děkuji, já ji totiž neumím dochutit asi ničím!!

Není tady

 

#2 13. 9. 2006 21:25

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: fazolačka!!

Zrovna dneska jsem ji dělala.Fazole jsem měla už včera od rána namočené,ale nechtěli se potvory uvařit do měkka,tak jsem je dneska šoupla do papiňáku.Takže fazole namočit aspoň na 12 hodin,potom vodu vyměnit za čistou a vařit do měkka,neosolené.Dolít vodu,která se vyvařila,přidat kořenovou zeleninu(někdo ji tam nedává),masox,česnek,pepř,sůl.Vedle do kastrolu olej,cibuli,klobásu nebo salám,orestovat,přidat mouku,usmažit jíšku a nalít do polévky.Povařit.Může se přidat i pár brambůrek na kostičky.

Upravil(a) Ivča K. (13. 9. 2006 21:26)

Není tady

 

#3 13. 9. 2006 21:44

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: fazolačka!!

Fazolová polívka z konzervy/bílé fazole ve slaném nálevu/

Nejlepší je, když se použije vývar z uvařených uzených žeber a maso se nakonec do polívky i obere, ale nemusí to být.
Takže na trošce oleje zesklovatět pokrájenou cibulku, zasypat asi dvěma zarovnanýma lžícema hladké mouky a lžičkou mleté papriky a promíchat a odstavit. Nalít na to vodu nebo uzený vývar, když je jen voda, tak se může přidat kousek kostky masoxu. Osolit, opepřit, přidat jednu drobně nakrájenou mrkev a 1-2 nakrájené brambory. Vařit doměkka. Nakonec přidat jednu konzervu steril. fazolí i s nálevem, 1 pokrájený špekáček, kousek bobkového listu, pár kapek octa a na závěr dávám trošku mlíka nebo šlehačky, když je načatá. Ta jedna konzerva je asi tak na 1 až 1,5 l polívky. Jo a ještě MAJORÁNKU.
Ikdyž to takhle napsaný vypadá složitě, tak je to rychlovka.


Iveta X

Není tady

 

#4 13. 9. 2006 23:14

janyka
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 100

Re: fazolačka!!

Já když potřebuju rychlovku , používám taky konzervu .  Naopak od Ivety  X  se nezdržuju ani cibulkou .  Kupuju většinou tmavé fazole  , nějak se mi tmavá polívka víc líbí .   :-) 

2 konzervy i s nálevem vyliju do hrnce , přidám   vodu  , rozdrobím kostku zeleninového bujónu , nakrájím  bramboru , přidám 2 lžíce kečupu , osolím  , pokud je , přidám nějakou uzeninu . Většinou mám udělanou zásmažku do zásoby v lednici , tak jí tam  rozdrobím  asi lžíci a vařím . NO a nakonec taky majoránka .  Řekla bych , že je to otázka 20 min . Aby se provařila zásmažka .

Není tady

 

#5 14. 9. 2006 7:52

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: fazolačka!!

Tak  na to dneska jdu, dám vědět, díky

Není tady

 

#6 14. 9. 2006 10:22

Venus
Host

Re: fazolačka!!

Předem namočené barevné fazole vařím s 4 bobkovým listem a novým kořením (asi 6 kuliček). Když jsou téměř dovařené přidám nakrájené brambory, malou cibuli a nakrájenou klobásku (třeba ostravskou) a osolím, pořípadě přidám Podravku. Když je vše dovařeno, zahustím sádlovou jíškou. Nakonec podle chuti přisolím, příkyselím octem a trochu přisladím ( na lžíci octa asi půlku malé lžičky cukru)

Upravil(a) Venus (14. 9. 2006 10:25)

 

#7 14. 9. 2006 12:04

Yarka
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 159

Re: fazolačka!!

Bydlim v Holandsku a tak vam dam recept na typicky fazolovou polevku, ktera se tady vari pouze v zime. Kdyby jste ji uvarily treba v cervenci, tak si Holandani budou tukat na celo. Ovsem neda se rici, ze je rychla, ale je strasne dobra a syta, takze dalsi chod je zbytecny. Je fakt, ze kdyz prijdete v zime z prochazky pekne vymrzli a treba jeste s prateli je to perfektni pohosteni. Ja ji varim rovnou velky hrnec, protoze se da i zmrazit.

Potrebujete: hnede fazole - asi 400-500g
                   asi 1/2 kg veprove ovarove maso (s kosti i kuzi!!!  - koleno)
                   1-2 klobasky
                   1 porek - na prozky
                   1 velka mrkev  - na kosticky
                   1 celer - na kosticky (problizne stejne mnozstvi jako mrkve)
                   1 hrst cerstve cervene nebo zelene papriky - na male kousky

Fazole den predem namocene dame varit s veprovym masem a jen mirne osolime.Maso musi byt potopene. Kdyz je maso mekke, tak ho vyndame a k fazolim pridame vsechnu nakrajenou zeleninu. Vychladle maso obereme z kosti a nakrajime na kosticky, kuzicky muzete dat sykorkam, ale ja je "sezeru".  kdyz je zelenina mekka, pridate zpet nakrajene maso a klobasu na kolecka, nechate prohrat a dochutite soli, peprem a maggi. Tot vse. Holandani k tomu podavaji hodne tmavy chleba s platkem anglicke slaniny. Samozrejme je lepsi az druhy den a kdyz do studene postavite lzici, mela by zustat stat. Pak jste uvarily tu spravnou "bruine bonen soep".

Tenhle stejny postup plati pro i hrachovku, tam se pouze vynecha ta paprika nakonec. Te se rika "erwten soep neboli snert".

Za pokus to stoji, budete mile prekvapeni a preji vam dobrou chut, neboli EET SMAKELIJK !

Není tady

 

#8 14. 9. 2006 19:24

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: fazolačka!!

a já dochucuji octem a  drobně krájenou cibulí /ne smaženou/

Není tady

 

#9 17. 9. 2006 10:12

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: fazolačka!!

Jánevím ale předvařené a konzervované fazole mi nepřipadají do polévky nejlepší jaksi se mi zdá že to pak není ono. Fazolačku vařím jen když mám dost času


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů