Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 13. 9. 2006 12:35

1Marie
♥♥♥----

Cukrovka u psa

Máme 7letého kavalírka a před pár týdny se u něj projevila cukrovka. Není tu někdo, kdo má s léčením této nemoci nějakou zkušenost?

Není tady

#2 13. 9. 2006 19:03

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

Re: Cukrovka u psa

No, zkušečnnost. Nᚠpejsek jí měl. Dostali jsme inzulín, vyvážili ho naprosto bez problémů a kupovali jen granule u veterináře - veterinary diets. Ben na tom byl po zahájení léčby výborně, zase se choval jako štěně, naprosto spokojenej.  Zhruba za 3 měsíce z ničeho nic po všech vyjížděl, všechny nás pokousal, zmateně vyl a pořád se klepal. Já těhotná, malé dítě a Sára - druhý pes, na Bena stále vrčela, hlídala ho........ bylo to hrozný.( upozorňuju, že naši psi byli očkovaní na tetanus, vzteklinu a sedmikombinace, takže psinka to nebyla).
Manžel ho vzal na veterinu a vrátil se bez něj.  Jestli byla na vině cukrovka, nebo se stalo něco jiného netušíme. Ale stýská se mi strašně....................   
Myslím, že nějaký inzulín ještě mám v ledničce a taky sterilní inzulínky, papírky do moče na testování. Granule Sára skrmila, ale léky tu jsou. Mě jsou k ničemu, už jsem to tu nabízela. Když budeš mít zájem, tak mi napiš.

Ale abych jenom nestrašila. Je spousta pejsků, co žijí i s cukrovkou plnohodnotný život. Jde jen o to, jestli si to páník nechá líbit, protože to není levná záležitost. Minimálně s tickou měsíčně počítej, i když se všechno odvíjí od váhy psa a ten nᚠnebyl žádný drobek. Možná to teda bude i míň.
Budeš muset s pejskem na vyvážení dávek, na to si vezmi dovču, my tam byli od 8 ráno do 4 odpoledne, každé 2 hodiny měření. Pak koupíš inzulín pro psy - je o dost levnější než pro lidi ( pokud ovšem zabere, prý jsou někteří psi, kteří musí mít lidský izulín a to pak budeš vydělávat jen na to).
Dál papírky na testování moči, jednorázové stříkačky - inzulínky- a granule pro diabetické psy.
Každé ráno pesanovi ďobneš dávku, baštu mu rozdělíš na 2 části ( inzulín zabírá na 2x, tak aby neměl hypoglykemii). Jednou týdně změříš cukr v moči a podle toho se upravují dávky inzulínu. A nejdřív jednou týdně a pak jednou za měsíc na kontrolní měření na veterinu.
Tím to hasne. Jen dávej pozor, aby se pes moc nehonil za balonem a pod. To všechno cukr zvyšuje. A když někam pojedeš i se psem, měj s sebou třeba piškotu, kdyby pes začal být malátný, tudíž mu klesl cukr, tak abys mu ho zvedla.
Pokud by Tě zajímaly financ, jedna ampule caninzulínu stála přes stovku.
Jedna inzulínka v lékárně je 5 Kč, papírky jedno balení přes pade.
Granule 14 Kg - 1720 Kč.
Můžu Ti dát zadarmo ty stříkačky, papírky a inzulín asi 2 ampule ( jen musím mrknout, jestli už není prošlý! ).
Držím palce, a to u Vás dopadne líp než u nás. A trpělivost, ani pes neví, co a proč mu děláš, takže můžu ze začátku zlobit. No, komu by se to líbilo, že?

Upravil(a) Eri (13. 9. 2006 19:19)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

#3 14. 9. 2006 13:53

1Marie
♥♥♥----

Díky Eri za to, žes napsala. My jsme se dozvěděli, že má nᚠpes cukrovku den před mýma narozeninama - skvělej dárek. Je to už měsic a od tý doby pracujeme na vyvážení inzulínu. Začali jsme na 10 jednotkách, teď jsme na 15 (od včera) a teprve
teď začíná mít lepší vysledky glykémie. Testuju ho denně několikrát (ráno před jídlem, odpoledne a večer), granule máme Purina DCO od veterináře, ale mícháme mu do toho trochu kuřecího masa, jinak by to nejdl. Vidím zlepšení, už tolik nepije a hraje si a je veselej, ale mám obavy, jak se to bude vyvíjet dál, různý komplikace, slepota a ledviny a tak. Je mu 7, prakticky vyrůstal s mýma dětma, tak co Ti mám povídat.

Není tady

#4 18. 9. 2006 13:09

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

1Marie napsal(a):

Díky Eri za to, žes napsala. My jsme se dozvěděli, že má nᚠpes cukrovku den před mýma narozeninama - skvělej dárek. Je to už měsic a od tý doby pracujeme na vyvážení inzulínu. Začali jsme na 10 jednotkách, teď jsme na 15 (od včera) a teprve
teď začíná mít lepší vysledky glykémie. Testuju ho denně několikrát (ráno před jídlem, odpoledne a večer), granule máme Purina DCO od veterináře, ale mícháme mu do toho trochu kuřecího masa, jinak by to nejdl. Vidím zlepšení, už tolik nepije a hraje si a je veselej, ale mám obavy, jak se to bude vyvíjet dál, různý komplikace, slepota a ledviny a tak. Je mu 7, prakticky vyrůstal s mýma dětma, tak co Ti mám povídat.

Já vím, je to hrůza. Ale každý pejsek je jiný, Tvůj to může zvládat bez problémů.
Moc a moc držím palce!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

#5 26. 6. 2007 12:05

Jana jedna
♥------

Ahoj,
nedávno jsem musela nechat utratit fenečku. 1 a 1/2 roku měla cukrovkou, píchala jsem jí 2x denně inzulín. Dožila se 13 let. Posledních 1/2 roku byla slepá. Když mi na začátku řekli, že musím píchat injekce, málem jsem se zbláznila. Díky dobrým lidem co radili, to nakonec bylo v pohodě. Kdyby chtěl někdo poradit se psí cukrovkou, ráda pomůžu. Zbyl mi inzulín, čůrací papírky i proužky do glukometru. Jestli to potřebujete, přihlaste se.

Upravil(a) Jana jedna (26. 6. 2007 12:06)

Není tady

#6 26. 6. 2007 12:14

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Také jsem měla pejska a dva roky mu píchala inzulín. Po půl roce píchaní inzulínu oslepl,ale rok a půl byl i slepí v pohodě.Dožil se 15let.

Není tady

#7 26. 6. 2007 13:20

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Marie, neporadím ti, s tímhle zkušenost nemám, akorát ti budu se svojí kavalírkou Nelinkou držet tlapky, a to dobře dopadne a tvůj pejsek je tady ještě hodně dlouho a veselej. smile

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#8 29. 6. 2007 13:50

jogobellka
♥------
Místo: Děčín

Jana jedna napsal(a):

Ahoj,
nedávno jsem musela nechat utratit fenečku. 1 a 1/2 roku měla cukrovkou, píchala jsem jí 2x denně inzulín. Dožila se 13 let. Posledních 1/2 roku byla slepá. Když mi na začátku řekli, že musím píchat injekce, málem jsem se zbláznila. Díky dobrým lidem co radili, to nakonec bylo v pohodě. Kdyby chtěl někdo poradit se psí cukrovkou, ráda pomůžu. Zbyl mi inzulín, čůrací papírky i proužky do glukometru. Jestli to potřebujete, přihlaste se.

Ahoj, mela bych zajem o vsechno co ti zbylo. Ziju s mamkou sama, takze pokud to opravdu nepotrebujes tak ja jsem pro. Nasi Brite to zjistili dneska, jsem z toho docela vedle, mama jeste vic. Mam z toho docela strach, pichat inzulin bude na me hmm za par hodek jdem na veterinu.

Jinak vsem diky za info jak o cenach tak i o prubehu. Snad to pujde dobre a nebude mit tu nejhorsi verzi cukrovky.

Není tady

#9 4. 12. 2008 14:05

jarkagembalova
♥------

Ahoj,všem kdo má tento problém.Mám 11 letého vestíka- pumra- kluka.V létě začaly klasické příznaky žízeň a močení,hned jsme museli začít píchat inzulín a zjišovat informace.Prokousávali jsme se touto problematikou a bylo to velmi stresující.Na počátku se pejsek nechal píchnout,ale potom začaly problémy- s pícháním,už ho musel někdo držet-jsem původně zdrav.sestra,ale raději bych naočkovala stovku lidí než jednoho psa,nechápe na počátku - proč!Po 2 měsících se jeho chování upravilo a dnes si takřka pro injekci přijde,neutíká a opět mohu píchnout inzulín bez asistence.
Moje rady:V lékárně si objednat injekční sety - od firmy B,Braun - Omnican 40,0,30 x 12 mm,100 kusů asi za 300 Kč,jsou tenké a mnohem lépe vnikají pod kůži,také mají kalibraci potřebnou pro tyto účely- 5,10,15,20 atd.Píchám do kožní řasy nad kloubem předních nohou,nejméně pro něj bolestivé,vůbec nereaguje,což se dříve takhle nedařilo.Jsme nuceni píchat až v 17 hodin po jeho nakrmení,nepíchejte ve stejné místnosti ,kde jí,je nervózní a mohl by nastat problém s krmením.Po aplikaci psa odměním oblíbenou pochutinou-tyčkou,Píchám na chodbě a rosvítím všechna světla,pejsek sám přijde,posadím ho a aplikuji,potom odměním již nachystanou dobrotou.Pícháme už 5 měsíců,dávka ještě není stálá,dostali jsme se při jeho váze 10 kg na dávku 14 jednotek,po odběru krve snížil lékař na 1O a dnes snad stanoví přesnější dávku,dám vědět.Nᚠpejsek má také problémy se štítnou žlázou- příznaky změna pigmentace-teď berou s manželem stejné léky.Držme si palce a´t jsou s námi co nejdéle. Jarka

Není tady

#10 2. 1. 2009 13:42

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Má známá měla také psíka s cukrovkou, také se choval agresivně a musel být utracen sad . Pokud se chová agresivně, tak má s velkou pravděpodobností buď hodně cukruv krvi nebo málo. Pokud se třese, mohlo by to být málo cukru. Otestujte pejskovi cukr v krvi a podle toho reagujte.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#11 1. 3. 2010 16:12

laruska2
♥------

Dobrý den, naší 9leté fence taky diagnostikovali cukrovku. Už tři měsíce se snažíme určit správnou dávku inzulinu za pomocí měřících pásků na cukr v moči. 3 dny je to v pořádku, 3 dny zase úplně špatné. Takže jsme se už dostali při 20 kg na 33 jednotek a stále špatné. Dle názorů různých veterinářů však chceme měřit cukr v krvi /nᚠveterinář toto nepožadoval a to je podle mě ta chyba, neb ty z moči nejsou tak přesné/. Nemáte někdo zkušenost s měřením cukru z krve pomocí glukometru? Děkuji za radu. Tereza

Není tady

#12 4. 3. 2010 18:17

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Larusko,
mám zkušenosti, ale jen u lidí...

Není tady

#13 4. 11. 2014 21:09

mafian
♥------

Dobrý večer.Chtěl jsem se zeptat.Dávame inzulin desince.Nevadi když je v ledničce před použitim?Děkují.

Není tady

#14 4. 11. 2014 21:26

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Inzulín pro lidi v lednici nevadí, pro zvířata pravděpodobně také ne - podívej se na skladování na obal.

Není tady

#15 5. 11. 2014 7:28

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava

Nevadí, naopak. Caninsulin jsme píchali 1,5 roku každý den ráno a ampulka vydržela tak 14 dní, to by se bez lednice zkazil.

Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

#16 17. 11. 2014 8:00

dadaaa
♥------

Ahojte moj pes ma cukrovku uz mesiac pichame na začiatku nebol problém ale uz je vobec sa nechce da kazde rano je boj nevieme si uz dat rady.Poraďte neaku metódu budem vam vďačná piskotku nezaoberajú.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí