Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 9. 2006 14:04

Pájinka
Host

švadlenky, kam chodíte na střihy?

Dají se někde sehnat střihy na dospěláky? - na netu myslím smile

Díky moc

 

#2 15. 9. 2006 7:52

Pájinka
Host

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Haló haló, to fakt na babinet nechodí jediná švadlenka???? grater

 

#3 15. 9. 2006 9:35

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Záleží na tom, jestli jsi švadlenka profesí nebo šiješ jen pro sebe, protože tě to baví.
Já jsem si před lety koupila Burdu - tam je spousta střihů a nápadů. Obkreslila jsem si z ní několik základních střihů které mi "seděly" a podle nich jsem šila všechno. Pokaždé to vypadalo jinak, jiná barva, jiný materiál, jiná kombinace. Naučila jsem se- zase podle Burdy- základní střih různě měnit. Bývá tam i   návod, jak na to.  Poslední roky už nešiju nic, nevyplatí se to.

Není tady

 

#4 15. 9. 2006 14:00

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 146

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Taky jsem hledala, ale mimo Burdy nic moc nenašla. V měsíčníku Burda je celkem ...no nic moc. Spíš bych hodnotila nápad, který lze aplikovat na takřka každý střih. V obchodech s šitím a galanterií bývá Burda i ve formě katalogu, kde si pod číslem vybereš konkrétní střih a koupíš (cca70-100Kč). Takže pokud má někdo dobré tipy na střihy, sem s nima.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

 

#5 18. 9. 2006 22:07

Pájinka
Host

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Tak já jsem si tedy koupila teď novou Burdu. Fakt mě potěšila - je zde střih na společenské kalhoty ( krátké střední dlouhé) stejně tak na šaty, stejně tak na sáčko/vestu, stejně tak na sukýnku... Takže vlastně skoro na všechno asi dopadnu jako Amba - budu podle toho šít všechno smile
No a že se to nevyplatí? Mě ( s mou velikostí 42 / 44 ) fakt už vytáčí podnikat túry po obchodech a zklamaně z většiny odejít, chci mít taky slušivej obleček, který mi padne a ne vybírat to, co z nouze ušili na ty "větší ženy" - protože mám pocit, že v podobných velikostech - podle všeobecného mínění - žijí pouze osoby starší 40 let - no a ty modýlky se fakt nedají nosit...  - nehledě na to, že je hrozně těžký je najít a jsou drahý....
A když na mě pak panáček v Kenvelu vybalí: " větší než 38? Blázníte????" No, nešel by se člověk zahrabat?

To raději budu šít a šít smile A vys.... se na všechny podobně smýšlející panáčky ( a panenky ).

 

#6 26. 11. 2006 14:24

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Já si občas koupím Burdu. Viděla jsem i střihy v časopise Diana, ale zkušenost nemám. Zdál se mi časák moc drahý, na to že tam bylo jen pár kousků.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#7 7. 3. 2007 9:28

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Ano, kdysi jsem si upravovala střihy z Burdy(byla jsem nadměrně štíhlá v pase...tak ubírala) a chodila i na kurz, abych uměla si udělat střih (šít už jsem uměla - matka krejčová, později kožešnice). Dnes se to fakt neoplatí-šít, Pájinko, nosím i větší velikost, než ty. Vím, co je to hledat po obchodech sloní velikost, ale občas najdeš. Kdybych musela ušiju, ale sekáče to jistí (většinou tam jsou i nové věci nebo výprodeje taky nových věcí nebo po sezoně. ). Stroj doma čeká a čeká...Naposled jsem si šila ze zoufalosti látkové potahy na sedací soupravu i křesla. No, nikdy víc! 2,5 měsíců šití po večerech a o víkendech. Většinou jsem opravovala věci sousedce..

Není tady

 

#8 7. 3. 2007 19:18

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

I já jsem názoru, že se neoplatí dnes šít. Mám mnoho pěkných věcí a na míru ze sekáčů a téměř za babku, kolikrát koupím bundu jen pro dlouhý zip, který nekoupím za 10 Kč. Šicí stroj využívám k šití utěrek, jsem na ně ujetá a zapravuji vše, co se dá využít, látání a opravy. Myslím, že švadleny jako řemeslo  také vymírají.

Není tady

 

#9 7. 3. 2007 19:40

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Já mám dlouholeté zkušenosti se střihy z Burdy. Už několik roků si nová čísla nekupuji, protože využívám střihy ze starých čísel, které se stále opakují a základní střihy se podle potřeby dají pozměnit.  Právě dnes jsem si ušila dlouhou sukni, rozdělané mám troje kalhoty. Když nepočítám svoji práci, tak kalhoty vyjdou jen za cenu látky. Kalhoty a sukně mám doslova na své potřebné míry a když to tak zvážím, tak za tisíc korun mám troje (podle ceny látky) kalhoty. Oblečení mám barevně sladěné. Ke každým kalhotám či sukni mám halenku. Dříve jsem šila zimní bundy, kabáty, vše . Dneska si tak ušiji kostým, když je třeba. Nejsem švadlena, ale začínala jsem šít hodně mladá a vypracovala jsem se. Musím ale také podotknout, že dříve nebyl v obchodech tak velký výběr zboží, jako je dnes a tak jsem ráda šila na děti.

Upravil(a) Isidia (7. 3. 2007 19:43)

Není tady

 

#10 7. 3. 2007 19:42

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Já mám dlouholeté zkušenosti se střihy z Burdy. Už několik roků si nová čísla nekupuji, protože využívám střihy ze starých čísel, které se stále opakují a základní střihy se podle potřeby dají pozměnit.  Právě dnes jsem si ušila dlouhou sukni, rozdělané mám troje kalhoty. Když nepočítám svoji práci, tak kalhoty vyjdou jen za cenu látky. Kalhoty a sukně mám doslova na své potřebné míry a když to tak zvážím, tak za tisíc korun mám troje (podle ceny látky) kalhoty. Oblečení mám barevně sladěné. Ke každým kalhotám či sukni mám halenku. Dříve jsem šila zimní bundy, kabáty, vše. Dneska si tak ušiji kostým, když je třeba. Nejsem švadlena, ale začínala jsem šít hodně mladá a vypracovala jsem se. Musím ale také podotknout, že dříve nebyl v obchodech tak velký výběr zboží, jako je dnes a tak jsem ráda šila na děti.

Není tady

 

#11 7. 3. 2007 20:05

Holčička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 4363

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Tak já si podle těch střihů z burdy o kterých jsem psala (ještě jako Pájinka) ušila plesové šaty - vyšly mě na 385.- tak opravdu mohu říct, že ta malá investice a pár hodin v týdnu po večerech (šaty jsem měla hotové za týden) se mi podle mě fakt vyplatila... rozhodně méně nervů a sebevědomí (na rozdíl od návštěv obchodů) v plusu, protože mě teď každý šaty chválí... a budu pokračovat smile
V té Burdě jsou fakt dobré tipy... myslím v té konkrétní, co jsem pořídila


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

 

#12 4. 5. 2007 16:16

jahůdka
♥------
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 6

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

ahoj holky jsem tu nová a jsem ráda že mohu být mezi vámi ,které baví šití-jsem vyučená krejčová a fakt si nemám s kým pořádně o tom pokecat tak kdyby vás něco zajímalo tak pište ráda si pokecám protože jsem si všimla že se už přece jenom trochu znáte tak jsem trochu v nevýhodě a proto to dlouhé představování tak ahojky

Není tady

 

#13 4. 5. 2007 18:24

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Já už taky nešila hezky dlouho, nepočítám opravy a šití záclon big_smile Naposledy jsem snad šila ještě když jsem byla na mateřské a to už je dobrých devět let lol
Opravdu se tehdy nedalo nic koupit, teda slušného a aby to taky neměl každý, šila jsem z Burdy i dětem a manželovi, ještě dnes mé výtvory slouží dětem mých kamarádek a jsou takové neroztrhatelné, ne jako dnes koupíte z nouze u amanů halenku a po prvním vyprání se rozjedou švy roll
Ale na netu jsem na střihy nikde nenarazila


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#14 5. 5. 2007 9:19

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Ahoj holky,
jsem ráda, že ještě v dnešní době někdo šije. Já ve svém okolí neznám jedinou ženskou, která by si dokázala něco ušít. Já začala odmalička (máma a babička švadleny). Takže mi pořád něco šily, jenže mě se kolikrát něco nelíbilo (chtěla jsem něco "modernějšího"). Tak jsem se to naučila raději sama. A to nejsem švadlena! Nejvíc jsem se vyřádila, když byl syn malý. To jsem šila všechno, od košilek, kalhot až po bundy, fusak... Pro mě je prostě nepředstavitelné, abych si neuměla cokoliv ušít, spravit, třeba vyměnit zip, něco zabrat, povolit...Pro mě je to prostě samozřejmost.  Jinak si pravidelně už několik let kupuji Burdu, jiný časopis se střihy prostě není. Není nejlevnější, ale kdo šije trochu víc, myslím, že se to vyplatí. Asi nejsem správná ženská, ale mě děsně nebaví chodit po obchodech, hledat nějaký hadřík, aby byl přesně podle mých představ. To si to radši ušiju. A nenávidím si v obchodech cokoliv zkoušet. Byla jsem taky párkrát v sekáčích, ale mám z toho divný pocit, nikdy jsem si nic nevybrala, to asi není pro mě.

Není tady

 

#15 11. 5. 2007 21:57

jahůdka
♥------
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 6

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

smile:
pussa:vaneutral
docela mě mrzí že na netu nenajdete žádný střihy ke stažení ,myslím že by to pro ty co je vytvářejí bylo jako dobrý přivydělání si to fakt nechápu proč teda ten net mám když na něm nemůžem nic sehnat ,ale já ještě budu hledat a dám když tak vědět ahojky

Není tady

 

#16 11. 5. 2007 22:01

jahůdka
♥------
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 6

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

ahojky

Není tady

 

#17 17. 5. 2007 12:01

Mirabelka
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 3

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Jahůdko,
já taky ráda šiju a jestli mᚠzájem o nějaké poplkání nad šitím, tak mi můžeš napsat něco bližšího o sobě. Kde kupuješ látky?
Hezký den.

Není tady

 

#18 13. 11. 2007 23:02

som
♥------
Registrovaný: 13. 11. 2007
Příspěvky: 2

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Určitě. Právě se o to snažím na stránkách "www.zlamals.eu/siti". Tam toho bude za chvíli spousta. Slibuju. smile

Není tady

 

#19 14. 11. 2007 8:31

Holčička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 4363

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

No, tak to je super smile řadím mezi "Oblíbené" a díky pussa

Upravil(a) Holčička (14. 11. 2007 8:33)


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

 

#20 18. 11. 2007 20:45

marketkaM
♥------
Registrovaný: 18. 11. 2007
Příspěvky: 3

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Koukam, ze se tu par svadlenek najde smile
Ja si sila, dneska uz o neco neme, ale zase zacinam. A na otazku - vyplati ci nevyplati. jsem pomerne vysoka a koupit na sebe kalhoty ci padnouci sako v rozumne cene je pro me nemozne - u klasicke konfekce mam kratke rukavy a kratke nohavice.
A strihy na stahnuti. Na strance www.burdamode.com najdete par strihu. Jsou tam zakladni a jednoduche strihy. Spise je fajn omrknout Burdu pred vydanim a pak vedet, zda si ji mam koupit nebo ne. smile No a na strance www.burdastyle.com najdete forum, kocek, ktere si siji z celeho sveta a hlavne, po registraci, tak jsou i strihy na nektere usite veci !!! Je to v anglictine, ale da se to. Rada tam chodim pro inspiraci. ted se mi libila v Burde satovka, koukam tam a jedna holcina z Nemecka ji tam uz mela usitou. Damy, to vam byla inspirace !!!
Tak snad se bude odkaz hodit !!

Není tady

 

#21 21. 11. 2007 12:09

Kejtiii
♥------
Registrovaný: 21. 11. 2007
Příspěvky: 2

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

ahojte, som tu nova a som aj zaciatocnicka v siti, vedeli by ste mi poradit, s akymi vecami mam zacat, co je take najjednoduchsie? dakujem smile

Není tady

 

#22 25. 11. 2007 18:38

marketkaM
♥------
Registrovaný: 18. 11. 2007
Příspěvky: 3

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

No ja kdyz zacinala, tak prvni jsem si usila sukni - jednoduchou uzkou.... Vyzkousis si vsivani zipu a pokud se do toho pustis tak i pasek. Ale da se koupit Burda pro zacatecnice, nebo resp. snadno a rychle a tak je spousty jednoduchych veci. Nebo zkus na www.burdamode.com si stahnout nejaky strih.
Jinak je dobry si koupit jednu Burdu maji tak dobre navody.

Není tady

 

#23 28. 11. 2007 7:46

Holčička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 4363

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

Já začínala na oblečcích pro panenky - ale byla jsem taková šmudla, že se mi všechno rozpadlo... Začala bych třeba na taštičkách, kabelkách, kapsářích, nebo prostě něco, co se šije rovně tummenupp Navíc na to stačí zbytky a nemusíš kupovat materiál


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

 

#24 17. 12. 2007 12:27

Kejtiii
♥------
Registrovaný: 21. 11. 2007
Příspěvky: 2

Re: švadlenky, kam chodíte na střihy?

mno tak ja skusam taku kratku mini suknicku, tak som zvedava ako to dopadne, potom sa pridem poxvalit lol

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů