Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 9. 2006 9:26

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Prosím o názor

Ráda bych se podělila o situaci,která teď  u nás nastala.Už jsem tady svůj příběh popisovala, teď jsem doslova šokovaná a nevím,co dělat.Manžel platí na 15-ti letou dceru výživné pět tisíc korun, já jsem na mateřské s naší malou dcerou.
Loni v prosinci manžel musel dle nařízení soudu doplácet zpětně výživné, v celkové částce asi osmdesáttisíc korun.(pořád mu to zvyšovali, přestože platil tři tisíce).
Včera mu dcera napsala,že když teď nastoupila na střední školu,má s ní maminka hrozné výdaje, např, musí platit obědy, a tak chce po mém muži další peníze.Jsem já snad nenormální, nebo je někdo jiný padlý na hlavu?Copak ty peníze, které dostala hotově nemusela použít pro dceru?
Jak je možné,že má tu odvahu chtít další peníze?Není nějaká možnost zkontrolovat,jak se nakládalo s penězi,které byly určené dítěti?
Jak teď matka může tvrdit,že nemá zase peníze a že to nezvládne?
Nás se nikdo neptá,jestli jsme měli peníze na zpětné výživné, nebo jestli máme na zaplacení hypotéky,museli jsme si půjčit.Musela jsem se alespoň podělit a kdo to zažil,ví o čem mluvím.
Jsem naprosto zoufalá a nechápu, proč holka v patnácti neřekne matce,co udělala s pěnězi, které byly pro ni.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#2 6. 9. 2006 12:31

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Prosím o názor

těžko to bude kontrolovat úřad,ale manžel by měl chtít vysvětlení,kam se ty peníze poděly. 5000Kč výživné,to je opravdu velmi slušné.Matka by tedy měla přispívat stejnou částkou,takže 10 000Kč je na 15 letou žábu až kam.Rozhodně by maminka neviděla ani korunu navíc a to, že to řeší přes dceru je od ní drzost.

Není tady

 

#3 6. 9. 2006 12:36

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Prosím o názor

Ano , úplně souhlasí... 5000 na dceru už je tak až dost, a žádat ještě zvýšení???? To je teda fakt drzost.


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#4 6. 9. 2006 12:38

tapapulka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 32

Re: Prosím o názor

Ivča napsal(a):

Ráda bych se podělila o situaci,která teď  u nás nastala.Už jsem tady svůj příběh popisovala, teď jsem doslova šokovaná a nevím,co dělat.Manžel platí na 15-ti letou dceru výživné pět tisíc korun, já jsem na mateřské s naší malou dcerou.
Loni v prosinci manžel musel dle nařízení soudu doplácet zpětně výživné, v celkové částce asi osmdesáttisíc korun.(pořád mu to zvyšovali, přestože platil tři tisíce).
Včera mu dcera napsala,že když teď nastoupila na střední školu,má s ní maminka hrozné výdaje, např, musí platit obědy, a tak chce po mém muži další peníze.Jsem já snad nenormální, nebo je někdo jiný padlý na hlavu?Copak ty peníze, které dostala hotově nemusela použít pro dceru?
Jak je možné,že má tu odvahu chtít další peníze?Není nějaká možnost zkontrolovat,jak se nakládalo s penězi,které byly určené dítěti?
Jak teď matka může tvrdit,že nemá zase peníze a že to nezvládne?
Nás se nikdo neptá,jestli jsme měli peníze na zpětné výživné, nebo jestli máme na zaplacení hypotéky,museli jsme si půjčit.Musela jsem se alespoň podělit a kdo to zažil,ví o čem mluvím.
Jsem naprosto zoufalá a nechápu, proč holka v patnácti neřekne matce,co udělala s pěnězi, které byly pro ni.

Já jsem v podobné situaci. Přítel platí na dceru 3 000, ale chce po něm další peníze (lyžák, nástup na střední,vánoce). Přitom je to frajerka, která jen tak něco nosit nebude. A si přítel zažádá o snížení alimentů - i když to neprojde, stará se vyleká. Jenomže ne každý chlap to udělá. Maminka by řekla - vidíš toho hajzla, ani platit na tebe nechce.

Není tady

 

#5 6. 9. 2006 13:43

Ivan.
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 206

Re: Prosím o názor

Ivčo, neumím Ti poradit, ale alespoň se vyjádřím takto- DO PR..LE proč pořád mají být biti ti slušní. Já při rozvodu jsem se snažil být také slušný, ale nároky se pořád stupňovaly, jednalo se ale o majetkové vyrovnání, takže když mi došla trpělivost, prostě jsem oznámil doma, že pokud nebudou splněy moje návrhy / nebyly pro BM nevýhodné, spíše ještě ona cca 250 tis vydělala/ do určitého data, končí má nabídka na rozvod dohodou, podávám návrh na rozvod a o majetek se budeme soudit. No a najednou zmoudřela a vše jí vyhovovalo. Prostě někdy zvýšení hlasu má své opodstatnění. Asi jsem trochu odběhl od tématu, ale prostě obecná životní zkušenost. Já třeba nyní stojím před rozhodnutím, zda dceři dávat apanហči alimenty teprve v desátém ročníku vysoké školy. Mám takový pocit, že za mne VŠ trvala 5 let ::?????

Není tady

 

#6 6. 9. 2006 13:50

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: Prosím o názor

Ivan. napsal(a):

Ivčo, neumím Ti poradit, ale alespoň se vyjádřím takto- DO PR..LE proč pořád mají být biti ti slušní. Já při rozvodu jsem se snažil být také slušný, ale nároky se pořád stupňovaly, jednalo se ale o majetkové vyrovnání, takže když mi došla trpělivost, prostě jsem oznámil doma, že pokud nebudou splněy moje návrhy / nebyly pro BM nevýhodné, spíše ještě ona cca 250 tis vydělala/ do určitého data, končí má nabídka na rozvod dohodou, podávám návrh na rozvod a o majetek se budeme soudit. No a najednou zmoudřela a vše jí vyhovovalo. Prostě někdy zvýšení hlasu má své opodstatnění. Asi jsem trochu odběhl od tématu, ale prostě obecná životní zkušenost. Já třeba nyní stojím před rozhodnutím, zda dceři dávat apanហči alimenty teprve v desátém ročníku vysoké školy. Mám takový pocit, že za mne VŠ trvala 5 let ::?????

Je prostě tak a mě už nikdo nepřesvědčí,že je nějaké spravedlnost a slušní lidé budou vždy nakonec za blce.S tou dcerou bych to zvážila, záleží, jaké máte vztahy, ale nemyslím si,že by deset let měla studovat a pokud to tak chce,a studuje a taky u toho pracuje.
Můj starší syn taky studuje VŠ, ale normálně čtvrtým rokem, takže za dva roky skončí, jen s tím rozdílem,že u toho i pracuje a na své záliby a jiné záležitosti si prostě vydělává.Dělá to tak většina vysokoškoláků, pokud nechce ždímat jen rodiče.
Můj dnešní příšpěvek je ale o tom,co dokáží některé BM prostřednictvím svých dětí dokázat..........je to k zbláznění.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#7 6. 9. 2006 14:23

maggie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 557

Re: Prosím o názor

Ivanko, výživné Vám nesníží - toho se "bát nemusíš"....
Manžel platí na 16-ti letou holku 5500,- měsíčně, která studuje s bídným prospěchem na gymnáziu. Ale krajský soud při odvolání naznal, že její potřeby jsou 3000,- /k rukám matky/ a 2500 je otec povinen platit na vinkulovaný účet.
Když jsem četla rozsudek okresního soudu poprvé a krajského asi po třetí, tak  jsem cítila nespravedlnost, protože já ty love na moje dva kluky nemám a nikdy jsem neměla /zvl᚝ na mateřské/. Ale v důsledku musím uznat, že je to rozumné. Když už otec platit má a musí, tak a ta holka z toho taky něco má. I když si nedělám iluze, že holku matka v den osmnáctých narozenin dovleče do banky a vybere těch 220 tisíc. , které tam musíme poslat.... a  které nemám a nikdy mít nebudu a naši kluci taky ne.
"Nadrzo" bych požádala soud - s předložením dopisu od dcery - aby opět zhodnotil všechny potřeby dcery a žádala, aby otec platil část výživného na účet "hlídaný" soudem do jejích osmnáctin.

Když "nám uznali" 3 tisíce měsíčně /k rukám matky/ jako dostačující na 16-ti letou gymnazistku i s dojížděním a učebnicemi, a zbytek jako "spoření" na studium, bydlení..., tak i Vy máte velkou šanci, že soud vyplácení výživného k rukám matky přehodnotí.
Navíc, patříte pod soud v Prostějově.... a tam je možné vše.

Není tady

 

#8 6. 9. 2006 14:25

Ivan.
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 206

Re: Prosím o názor

Ivča napsal(a):

Ivan. napsal(a):

Ivčo, neumím Ti poradit, ale alespoň se vyjádřím takto- DO PR..LE proč pořád mají být biti ti slušní. Já při rozvodu jsem se snažil být také slušný, ale nároky se pořád stupňovaly, jednalo se ale o majetkové vyrovnání, takže když mi došla trpělivost, prostě jsem oznámil doma, že pokud nebudou splněy moje návrhy / nebyly pro BM nevýhodné, spíše ještě ona cca 250 tis vydělala/ do určitého data, končí má nabídka na rozvod dohodou, podávám návrh na rozvod a o majetek se budeme soudit. No a najednou zmoudřela a vše jí vyhovovalo. Prostě někdy zvýšení hlasu má své opodstatnění. Asi jsem trochu odběhl od tématu, ale prostě obecná životní zkušenost. Já třeba nyní stojím před rozhodnutím, zda dceři dávat apanហči alimenty teprve v desátém ročníku vysoké školy. Mám takový pocit, že za mne VŠ trvala 5 let ::?????

Je prostě tak a mě už nikdo nepřesvědčí,že je nějaké spravedlnost a slušní lidé budou vždy nakonec za blce.S tou dcerou bych to zvážila, záleží, jaké máte vztahy, ale nemyslím si,že by deset let měla studovat a pokud to tak chce,a studuje a taky u toho pracuje.
Můj starší syn taky studuje VŠ, ale normálně čtvrtým rokem, takže za dva roky skončí, jen s tím rozdílem,že u toho i pracuje a na své záliby a jiné záležitosti si prostě vydělává.Dělá to tak většina vysokoškoláků, pokud nechce ždímat jen rodiče.
Můj dnešní příšpěvek je ale o tom,co dokáží některé BM prostřednictvím svých dětí dokázat..........je to k zbláznění.

Dcera při studiu pracuje, nebo studuje při práci. Když jsem se jí předloni ptal kdy dodělá školu, tak... příští rok. Když jsem se ptal vloni... tak příští rok... trochu se obávám, že když se zeptám nyní... tak příští rok/myšleno školní/... no a dokud bude tatínek platit tak prostě ... příští rok. Proč by ne. Takže se asi slušně poptám po potvrzení o denním studiu a podle toho uvidíme.

Upravil(a) Ivan. (6. 9. 2006 14:36)

Není tady

 

#9 6. 9. 2006 23:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o názor

Tolik peněz! Dostávat na syna 5 500 Kč, tak jsem přešastná. Už jsem to zde někde psala, že já mám na téměř 18 letého syna už půl roku 2 200Ka (předtím 1500) a považuji to za úspěch!


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 7. 9. 2006 10:38

Jarka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 292

Re: Prosím o názor

Teda, já žasnu, jak vysoké výživné platí někteří otcové a ještě to nestačí. Na mě a mou sestru platil otec od mých 15 let 2 200,- Kč měsíčne, podotýkám, že dohromady na obě dvě, na mě 1 200 a na sestru 1 000. Dobrý, že? A to vydělává přes 40 000 čistého a máma tehdy vydělávala něco málo přes 4 000. Obě jsme studovaly, sestra střední, já gympl a pak i vysokou, ale máma nikdy o zvýšení nežádala. Jen jednou, když jsem měla nastoupit na vejšku, tak mu řekla, že bude muset požádat o zvýšení. A měli jste to slyšet. Prý jsme nenažrané svině a ku...(řval to na mě), všechny nás vyhodí z domu (je psaný na oba rodiče) a tak. No a tak to zůstalo při starém. tedy pokud jde o peníze. Od té doby otce nemám. Ne kvůli těm penězům, těmi a se klidně zalkne, ale kvůli tomu, jak s námi jednal. jak se k nám choval. Nikdy jsme ho nezajímaly (tedy hlavně já), nikdy pro nás nic neudělal ani nechtěl. Nevím, jestli za to může jeho nová žena, nejspíš ne a je mi to jedno

Není tady

 

#11 7. 9. 2006 11:00

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 8. 2006
Příspěvky: 14203

Re: Prosím o názor

Ivčo, já si osobně myslím, že výživné lze snížit. Neuvádíš sice klik tvůj manžel vydělává, ale ty jsi na mateřské, že?
Abych vás všechny pobavila. My dostáváme výživné na dceru 200,-/ měsíčně. Ano slovy dvě stě. Původně její matka platila 500,- (spíše neplatila) a loni v lednu si požádala o snížení. Dokonce jí to snížili od doby, kdy přestala platit (t.j.3 roky zpět). Za dvě stovky nekoupíš ani stravenky.


http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

 

#12 7. 9. 2006 12:22

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Prosím o názor

Ivčo, taky si myslím, že 5000 výživného je až až.  Požádejte si o snížení u soudu a taky o to, aby matka měla povinnost rozepsat do halíře kolik a za co dcera tolik utrácí.  Co manželova dcera studuje? Pokud je to umělecká škola, tak ta opravdu leze do peněz, ale to měla hold dceruška uvážit s matkou předtím.  3000 je moc krasné výživné a 5000 je podle mě dost velký nadstandart.

Není tady

 

#13 7. 9. 2006 13:08

maggie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 557

Re: Prosím o názor

Ivanka zná soud v Prostějově a já - bohužel - také. Žádat o snížení bude mít stejný výsledek jako dávat mrtvému zimník. Pokud by ovšem Ivančin manžel nebyl v invalidním důchodu tak 10 let a to by ještě soud mohl naznat, že si ten ID zavinil sám a schválně, aby výživné platit nemusel.

Ale myslím, že lze docílit přehodnocení vyplácení výživného matce a na spoření dceři.

To pravidlo, že matka je chudinka nezaměstnaná nebo zaměstnaná na nízký úvazek, a proto potřebuje vyšší alimenty od otce....už neplatí.  Ne, to už je výživné i pro ni. A se snaží zvýšit životní úroveň sebe a dcery sama svou prací a každý rozumný soudce /i když odře povinného otce na kost/ by měl uznat, že by z té sumy mělo být něco spořeno pro nezletilé dítě, kterým se každý u soudu tak rád a často ohání.
A sociální pracovnice jako kolizní opatrovník by to měla jen podpořit.

Ivanko, tu žádost bych asi podala. Přehodnocení vypláceného výživného a to, že matka manipuluje dcerou bych tam uvedla taky. A dotaz, kam Vámi zpětně doplacené výživné "přišlo", dobrá matka by to dala dítěti na spoření nebo jí zaplatila jazykový kurz.
Nebojte se a bojujte. Výživné je určeno dítěti a na jeho potřeby a jeho spoření pro budoucnost. Bylo by fakt dobré a moc bych Vám to přála, abyste měli v ruce rozsudek, kde je konstatováno, že matka bude ke svým rukám dostávat to a to, zbytek půjde na účet, výživné se nezvýší a matka je povinna dceři založit vkladní knížku /bankovní účet/ a vložit na něj 40 tisíc ze zpětně vyplaceného výživného....

Není tady

 

#14 7. 9. 2006 14:23

jajach
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 16

Re: Prosím o názor

Často si tu čtu a někdy opravdu koukám jaké výživné je možno na dítě dostat....já na syna 17 let mám od loňska zvýšeno výživné na 2 tis. + 500,- splátka dluhu,která má skončit v 2/2007.Sice jsem požadovala o tisíc více,ale jsem s výši alimentů spokojená,i když náklady stoupají.....syn je ve druháku na SŠ,hraje aktivně fotbal,nosí brýle,na fotbal kont.čočky,má fixní rovnátka.....Teda byla bych spokojená,kdyby jeho otec platil,což už teď budu muset vyřešit u soudu,domluva žádná,reakce na dopisy také nic a dluh je už 21 tisíc.Pořád jsem mu chtěla dát čas a věřila,že dluh doplatí,nechala se ukecávat,řeči typu "beru si půjčku a doplatím příští měsíc"....Takže jsem docela udivená,když je přiznáno 5 tis. na 15 letou dceru a splátku 80 tis. za dobu minulou,mě otec syna má 10 tis. splácet ve splátkách po 500,-.Podotýkám,že syn od otce nedostává žádné dárky k narozkám,k vánocům,potkávají se jen u otcova rodičů.Je pravda,že vše se odvíjí od příjmů rodičů a ostatních posuzovaných osob,což ale taky někdy zavádějící,protože když já jsem předkládala příjmy,tak jsem několik měsíců měla v kolonce výši odměn skoro srovnatelnou částku se základem a to z toho důvodu,že naše firma v tom přecházela na nový program a jiné změny,kdy jsem byla v práci do nevidim,za což jsem dostala ty odměny,ale teď už funguje normální režim a můj plat je zase někde jinde.Ale jak jsem psala,já bych si nestěžovala,kdyby platil,teď jsem na něj naštvaná,že se to nedá vyřešit jinak než u soudu

Není tady

 

#15 8. 9. 2006 21:22

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Prosím o názor

Kristova noho,tak to mě asi B.M.může líbat holej zadek,že jsem chtěla na syna(skoro 20)2.000,- a na dceru(skoro 17)1.000,-kč.Jinak jim nepřispívá na nic.Jen na vánoce tak každýmu za litr,k narozeninám za 500,- a k svátku za 200,-.Jo a někdy jim koupí credit za 200,-,maximálně dvakrát do roka.

Není tady

 

#16 8. 9. 2006 21:32

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Prosím o názor

Ivčo - určitě  se bránit a ta malá mrcha, když chce víc, tak a't si jde přivydělat sama ! To skutečně zůstává rozum stát, jak jsou lidi vykutáleni, nanejvýš ji nakopej do zadku ! Vůbec se s tak špatnými lidmi nestýkej, i když je to dcera od manžela, chtěla by víc a víc a nenechá vás nikdy v klidu !

Není tady

 

#17 8. 9. 2006 22:34

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Prosím o názor

Me neplati otec nic a zijeme v Nizozemi. Holce bude 16...jenom knizky do skoly me vyjdou na 350euro...urcene vyzivne ma 2000kc a stejne neplati ani korunu...


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#18 28. 11. 2006 8:44

jana2
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 107

Re: Prosím o názor

Pokud matka dostala výživné zpětně, tak to pro soud znamená, že v dřívější době musela tyto peníze sama vynaložit na výživu dcery a vlastně ji splácíte to, co dala i za vašeho manžela. A pokud nastoupila na střední, tak se změnily její  poměry. Pokud by matka zažádala o zvýšení a od 1.1.2007 bude zvýšen rodičák, tak se vám zvýší životní úroveň.Šikovný právník dokáže vymyslet divy.Tolik moje zkušenost s výkladem pro soud. Většinou to projde.

Není tady

 

#19 28. 11. 2006 14:51

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Prosím o názor

ivčo-tohle taky znám. Jakmile se výživné pro manželovu dceru začlo navyšovat a začla dostávat i mnoho bokem, najednou (jakoby si jeho BM i dcera) uvědomila, že tedy asi máme více peněz-přišla s tím, že chce platit pro dceru mimo toto všechno taky měsíční jízdenku, stravenky ve škole, SRPŠ, věci do školy (učebnice, potřeby...), proplatit školní výlet, zaplatit fotky do bůhvíčeho....Tak jsem si říkala: a co tedy bude platit matka?
Mimochodem-zajímalo by mně, kolik se platí SRPŠ na střední škole? Ono je to u nás tak, že jeho BM zavolá: chci tolik a tolik na to a na to a manžel platí, aniž by si to někdy taky ověřil, že je to opravdu na to a že to bylo přesně tolik. Teď chce zrovna tohle SRPŠ 600Kč.

Není tady

 

#20 28. 11. 2006 16:44

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Prosím o názor

Ivčo také si myslím že snížení asi neprojde,ale zvláštní účet je dobrá věc.Tedy pokud poslouží opravdu dítěti na studia nebo při startu do života.Asi bych o to soud,pokud ta možnost je,požádala. 5000 jako měsíční výživné je opravdu vysoká částka,i když je dítě na střední škole.
Já mám na syna VŠ a dceru na gymplu přiznáno 700 kč.Přestože otec vydělává
oklo 40000 měsíčně.Nedostávám ani korunu . Bohužel nemám už nervy ani žaludek na ustavičné soudy a odvolání.No někdo v tom umí chodit a někdo musí platit smile

Není tady

 

#21 28. 11. 2006 17:45

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Prosím o názor

Káčo,l srpš 600? to se mi zdá hodně, mohl by chtít doklad, který škola musí při každém příjmu vydat. Nebo aspon na požádání. Telefonicky na škole to jde také ověřit...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#22 28. 11. 2006 18:29

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: Prosím o názor

Káča napsal(a):

ivčo-tohle taky znám. Jakmile se výživné pro manželovu dceru začlo navyšovat a začla dostávat i mnoho bokem, najednou (jakoby si jeho BM i dcera) uvědomila, že tedy asi máme více peněz-přišla s tím, že chce platit pro dceru mimo toto všechno taky měsíční jízdenku, stravenky ve škole, SRPŠ, věci do školy (učebnice, potřeby...), proplatit školní výlet, zaplatit fotky do bůhvíčeho....Tak jsem si říkala: a co tedy bude platit matka?
Mimochodem-zajímalo by mně, kolik se platí SRPŠ na střední škole? Ono je to u nás tak, že jeho BM zavolá: chci tolik a tolik na to a na to a manžel platí, aniž by si to někdy taky ověřil, že je to opravdu na to a že to bylo přesně tolik. Teď chce zrovna tohle SRPŠ 600Kč.

Můj syn chodí na státní průmyslovku, obor informační technologie a minulý týden jsem na SRPŠ dávala 300Kč, tak a mᚠpřehled.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#23 28. 11. 2006 18:45

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Prosím o názor

Záleží na tom , kolk má manžel čistý příjem , četla jsem tady různé sumy, od 500 až po 10 000 na jedno dítě, ale matka není povinná přispívat stejnou částkou, dává dítěti zajištění tepla, el.en. atd.+ péči, každý z rodičů přispívá podle svých možností, to vím z praxe soudů, někdy to může být i nespravedlivé a doplácí na to ten, snaživější, kontrolovat výdaje také moc nejde, cokoli si pořídí matka do domácnosti, slouží pro potřeby rodiny, tedy i dítěte / např.sedací souprava, telka, auto atd./, právník matky by to rozcupoval.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#24 28. 11. 2006 19:03

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Prosím o názor

Holky díky za informace. I když je mi jasné, že BM ví, že si nic manžel neověřuje (věří, co mu nakuká), tak toho těžce využívá. To není první případ.

Není tady

 

#25 28. 11. 2006 19:05

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Prosím o názor

Káčo, život je pěkně těžký, ale ty jsi toho přece už vydržela víc než já a mᚠtaké větší trpělivost, hledej řešení, ale hlavně ho musí chtít on.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů